Mój syn nie zda, co robić ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2012-01-02 19:53:42

Madzik100
Niewinne początki

Mój syn nie zda, co robić ?

Wiem, że dopiero styczeń, ale mój syn ma nie zda. Ma już pare zagrożeń i nie daje sobie rady w tej szkole. Ja nie jestem w stanie mu pomóc. Co mam robić  ? ukarać go , czy przytulić i pocieszyć..  Doradźcie mi prosze.

#2 2012-01-02 19:57:55

Wielokropek
Moderator

Re: Mój syn nie zda, co robić ?

Przytulić, pocieszyć. Tym bardziej, że jego niezdanie wynika z braku radzenia sobie ze stawianymi mu wymaganiami, nie zaś z lenistwa i nicnierobienia.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

#3 2012-01-06 15:54:20

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

Zgadzam się z Wielokropkiem, przytul, pociesz, okaż wsparcie. I może posiedź z nim w miarę możliwości nad lekcjami, wytłumacz mu to, czego nie rozumie. Może jeszcze ma szansę zdać? A jak nie, to trudno, najwyżej powtórzy klasę. Nie on jeden na świecie zawali rok w szkole.

#4 2012-01-06 22:10:38

frytka292
Gość Netkobiet

napisz może ile syn ma lat bo to dosyć ważne ... i czy naprawdę pracuje nad poprawą czy po prostu jest leniem ?

#5 2012-01-18 09:53:56

monikamacius
O krok od uzależnienia

Podam jeden przykład z własnego życia-może byc on całkiem inny od Twojego Madzik100.
Córka mojego mężczyzny z pierwszego małżeństwa jest z matką. Dziecko nie uczy się w ogóle, zbiera jedynki, ciągle tylko wychodzi z domu, nie zna zasad ortografii, a matka chce jej załatwic zaświadczenie o dysleksji. Dziecko ma 10 lat i nie umie nic. Nie chce się uczyc i sama mówi otwacie, że ma leniuszka i matka ją nauczyła, że to wszystko załatwia, że się przyzna do lenistwa. Odrabia za nią prace domowe. Postępuje tragicznie i robi jej krzywdę. Też ma zagrożenia i nie wiemy co robic, bo matka utrudnia kontakty z dzieckiem-nie mamy nawet wpływu na jej naukę.
Ale do rzeczy-spójrz obiektywnie na swoją sytuację. Pomyśl, czy przypadkiem też za bardzo nie pobłażasz swojemu synowi. Czy nie zakładasz z góry, że dziecko jest biedne, bo szkoła ma za wysoki poziom. Udałabym się na Twoim miejscu do specjalisty, który stwierdzi czy dziecko ma faktycznie problemy czy nie. Jednak nie należy szukac ich na siłę. dziecko trzeba zmobilizowac-trzeba tylko znaleźc metodę, bo tylko i wyłącznie przytulanie nigdy nie pomoże. Jeśli dużo się przykłada, a mimo to sobie nie radzi to dopieo wtedy faktycznie jest problem.

#6 2012-01-18 22:02:56

koma5
Zbanowany

monikamacius napisał:

Ale do rzeczy-spójrz obiektywnie na swoją sytuację

Tobie radzę to samo!
Dziecko zostało pozbawione ojca, który jest z inną kobietą.
W ten sposob otrzymało sygnał, że tak można...Można nie wypełniać obowiazków, kombinować...robić tak, "aby mnie było dobrze".
Długo jeszcze można o tym, jaki wpływ na dziecko ma fakt rozejścia sie rodziców.

Potem dorosli sie dziwią i denerwują, że dziecko głąb...

Natomiast całkowicie zgadzam się z tym, co piszesz w drugim akapicie.

#7 2012-01-19 12:29:33

monikamacius
O krok od uzależnienia

Poznałam mojego aktualnego partnera pól roku po jego rozwodzie. Dziecko uczyło się dobrze, dopóki było z ojcem. Odeszła matka, jednak ojciec zawsze dawał dziecku aż nadto. Powiem tyle-dziewczynka jest rozpieszczona i rozkapryszona, choc ja wiem, że teraz się mówi, że WSZYSTKIEMU wienien jest rozwód rodziców. Na pewno nie podejście rodziców do dziecka w takiej sytuacji, tylko rozwód. Dziecko przychodząc do nas nadganiało wiedzę i co nieco zaczęło miec pojęcie. Wiemy, że dziecko jest w stanie osiągnąc większe wyniki, jednak matce nie zależy (bo jak mówi, z jakiej racji ma dziecko do nauki zmuszac?). Wierz mi, niektóre podejścia niektórych matek uczulają ludzi juz zawczasu...
Wracając do tematu. Mój syn, choc jeszcze młody, to już pokazuje pierwsze oznaki lenistwa smile ale im więcej ciężkiej i trudnej pracy w jego naukę włożymy, tym szybciej i większe efekty w postępach widac. Wychowanie i edukacja dzieci nie należy do najłatwiejszych rzeczy na świecie, jednak uważam, że czasem trzeba dziecko dodatkowo zmobilizowac. Dla jego dobra...

#8 2012-01-19 13:29:05

niuneczka
Powoli się zadomawiam

Co znaczy ,że ty nie możesz nic zrobić?jak ty nie możesz[matka]to kto może?święty mikołaj?dopiero teraz się obudziłaś ,że syn ma problemy w szkole?a wcześniej to się chyba za bardzo tym nie interesowałaś?ja codziennie pytam córkę co tam w szkole co robili,jakie oceny dostała,dlatego nie mam nigdy tego problemu co ty,jestem na bieżąco z jej ocenami.Jeżeli twoje dziecko nie jest orłem do nauki to tym bardziej powinnaś bardziej go pilnować i interweniować jak się zaczną problemy ,a nie kiedy grozi mu nie zdanie do następnej klasy.Na początek radzę iść porozmawiać  z wychowawczynią i psychologiem szkolnym na pewno coś doradzą,pomogą.Są w szkołach dodatkowe lekcje wyrównawcze ,można zapisać dziecko z tych przedmiotów ,z którymi ma problem,ale najważniejsze musisz dziecko KONSEKWENTNIE pilnować,pomagać  w nauce bo ewidentnie nie daje sam rady.A jeżeli się okaże ,że poziom w tej szkole jest dla niego za wysoki to go przepisz do innej[ale tylko wtedy kiedy na prawdę nie daje rady ,a nie wtedy kiedy po prostu jest leniwy do nauki ,a ty za bardzo go nie pilnujesz].My rodzice wiemy,że nauka nie jest najprzyjemniejszym zajęciem naszych dzieci dlatego to w dużej mierze zależy od nas jakie wyniki w nauce mają nasze dzieci.To my musimy się interesować ,pilnować,sprawdzać ,bo jak tego zabraknie to zostanie komputer,internet i hulaj dusza,a dziecko i rodzic się obudzą na koniec roku jak będzie zagrożone.

#9 2012-01-20 09:14:03

WeselneZaplecze
Wróżka Bajuszka

Karanie w tej sytuacji nic nie da. Najlepiej na spokojnie pogadać o problemie, uświadomić dziecku jak ważne jest wykształcenie w dzisiejszych czasach. Może warto załatwić dodatkowe zajęcia, albo może ktoś z jego klasy może mu wytłumaczyć część zagadnień z którymi sobie nie radzi. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, ale nie można się z góry poddawać.

#10 2012-01-20 22:59:06

frytka292
Gość Netkobiet

autorka nadal nie odpisała ile syn ma lat. jeżeli jest mały to dyscyplina napewno zadziała, jeśli nastolatek to wątpię. mój przyszły szwagier jako najmłodszy rozpieszczony jest przez swoich rodziców. co najgorsze ma 17 lat i rzucił szkołe. a oni nie mogą sobie poradzić. dużo rozmawiają z  nim, tłumaczą, czasami już tracą cierpliwość i szlabany dają. on jak chorągiewka jest. raz obiecuję poprawę , a za kilka dni znów to samo. teraz siedzi mały nierób w domu - nikt go nie przyjmię do pracy jeszcze . a on zapisał się na zaoczne. jakoś nie widzi mi się jego przyszłość

Stopka forum