Kara za długoletnie przymuszanie do prostytucji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Kara za długoletnie przymuszanie do prostytucji

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez Dezyderata78 (2012-01-01 18:13:11)

Temat: Kara za długoletnie przymuszanie do prostytucji

Kolejna moja smutna bajka... sad Jaki wyrok czeka faceta który przymuszał mnie do prostytucji, czy mogę starać się o odszkodowanie albo zadośćuczynienie za te lata poniewierki i czerpania korzyści przez niego? za utratę zdrowia psychicznego ,manipulowanie mną spotka go kara ? Proszę o coś na ten temat.z góry dziękuję.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kara za długoletnie przymuszanie do prostytucji

Nakłanianie innej osoby do prostytucji oraz czerpanie korzyści z tego procederu jest w naszym porządku prawnym karalne:

Art. 204. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nakłania inną osobę do uprawiania prostytucji lub jej to ułatwia,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Karze określonej w § 1 podlega, kto czerpie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę.
§ 3. Jeżeli osoba określona w § 1 lub 2 jest małoletnim, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Karze określonej w § 3 podlega, kto zwabia lub uprowadza inną osobę w celu uprawiania prostytucji za granicą.

(kodeks karny)
W taki przypadku aby wszcząć postępowanie karne należy złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - na policji lub w prokuraturze.

Ponadto, jeśli w wyniku czynu niedozwolonego doznałaś szkody na sobie (uraz ciała, rozstrój zdrowia), szkody na swoim majątku oraz krzywdy moralnej, a także potrafisz fakty takie udowodnić, możesz domagać się odszkodowania i zadośćuczynienia na podstawie przepisów kodeksu cywilnego. Wówczas postępowanie cywilne wszczyna się na podstawie pozwu złożonego w wydziale cywilnym właściwego miejscowo sądu rejonowego (lub okręgowego jeśli przewidywana wartość odszkodowania przekracza 75.000 zł).

3 Ostatnio edytowany przez Dezyderata78 (2012-01-12 12:07:56)

Odp: Kara za długoletnie przymuszanie do prostytucji

Mimo że postawiłam na swoim kilka lat temu ,(powiedziałam dość!)do dzisiaj męczą mnie koszmary.nie śpię po nocach, budzę się spocona jak szczur" ,zlękniona w dzień...nigdy tego nie zapomnę ,a tak bym chciała.Muszę go ukarać żeby już nikogo nie skrzywdził tak jak mnie !!! Dziękuję za odzew.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Kara za długoletnie przymuszanie do prostytucji

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024