Wyrywanie korzenia a ropa w dziąśle !! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-12-23 11:46:23

Disaster
Zaglądam tu coraz częściej

Wyrywanie korzenia a ropa w dziąśle !!

Witajcie mam do usunięcia korzeń, zrobiłam już zdjęcie RTG. Niestety w dziąśle mam ropę. Gdy spytałam dentystki czy przepiszę mi jakiś antybiotyk na zejście ropy to popatrzyła na mnie śmiesznie i stwierdziła  ,,Przecież ropa w dziąśle nie przeszkadza w wyrywaniu korzenia" .. no może i nie przeszkadza jej ale ja dobrze wiem że przy ropie nie zadziała znieczulenie.. Nie wyobrażam sobie na żywca przetrwać rozcinanie dziąsła, wyciąganie dłutem korzenia a na koniec zszywanie dziąsła... masakra... Czy ktoś miał podobną sytuaCJĘ? czy może lepiej iść do chirurga i ile by kosztowało wyrywanie korzenia?

#2 2011-12-23 15:12:26

motyllek
Do zakochania jeden krok

Re: Wyrywanie korzenia a ropa w dziąśle !!

Powiem Ci, że może trochę inna sytuacje miałam, ale bolała mnie ósemka i była do wyrwania. Nie było ropy ale był wokół zęba stan zapalny i brałam najpierw antybiotyk zanim mi dentystka ją wyrwała. Ale czy ta ropa, która masz w dziąśle zejdzie pod wpływem antybiotyku to trudno powiedzieć.

#3 2011-12-23 15:50:47

Gladys
Przyjaciółka Forum

moze wybierz się do innego stomatologa??

#4 2011-12-23 16:29:41

Teo
Przyjaciółka Forum

Koniecznie do innego dentysty!!!! I wyrywać nie ma Ci dentystka tylko chirurg!! Ropa bardzo przeszkadza, bo, jak sama zauważyłaś znieczulenie nie działa, a poza tym jeżeli jest zakażenie, a dziąsło jeszcze zostanie otwarte to to zakażenie rozprzestrzeni się w mgnieniu oka! Kto wie jakie nieszczęście z tego wyniknie?? Głupiej dentystce daj w łeb i szybko zmień stomatologa. Ja miałam podobna sytuację i chirurg przepisał najpierw antybiotyk, a potem brał się za "operacje".

Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot.
                                              ~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Moje własne, prywatne - http://babe-zeslal-bog.blogspot.com/

#5 2011-12-24 14:19:28

SzaraMyszka20
Przyjaciółka Forum

Mialam podobna sytuacje, z tym że żadnej ropy na RTG nie wykryto;) Wyrywanie nie bylo chirurgicznie ponieważ korzeń nie byl zarosniety, a zab teoretycznie martwy (poprzednio zatruwany). Gdy dostalam serie znieczuleń igląm i mowilam że mimo to boli, "bardzo mila" dentystka sie na mnie wydarla... Gdy juz wkrecila mi w zab jakis "dlut" czy choroba wie co myslalam ze padne, najgorsza trauma mego zycia, a mialam wtedy okolo 13 lat... Darlam sie z bolu a to babsko darlo sie na mnie. Dzis sa juz nowsze techniki, koniecznie zmien stomatologa, chyba ze chcesz przezywac to co ja wtedy;/ 2 godziny gehenny....

Ale dzis o tym nie mysl, mamy swieta wiec zycze Wesolych;)

Możesz podciąć mi skrzydła. Nie są mi potrzebne by latać

#6 2011-12-25 16:47:55

alma888
O krok od uzależnienia

Obecnie znieczulenia działają zupełnie inaczej  i nie ma przeszkód, żeby znieczulić zupełnie ząb z ropnym stanem.

Ostatnio edytowany przez alma888 (2011-12-25 16:48:42)

#7 2011-12-29 00:06:54

Teo
Przyjaciółka Forum

alma888 napisał:

Obecnie znieczulenia działają zupełnie inaczej  i nie ma przeszkód, żeby znieczulić zupełnie ząb z ropnym stanem.

No nie wiem gdzie, chyba w Japonii... Obecne znieczulenia może trochę znieczulają dziąsło z ropą, ale wcale nie tak dobrze, żeby nic nie bolało. Najlepiej najpierw zakażenie wyleczyć, a dopiero potem brać się za rwanie.

Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot.
                                              ~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Moje własne, prywatne - http://babe-zeslal-bog.blogspot.com/

#8 2011-12-29 12:31:34

SweetHarmony
Cioteczka Dobra Rada

alma888 napisał:

Dokładnie tak jest,sama sie o tym ostatnio przekonałam bo miałam usuwany korzeń 8 smile
Jesli masz obawy skonsultuj sie z innym dentystą

Ostatnio edytowany przez SweetHarmony (2011-12-29 12:34:19)

Stopka forum