Zatrzymywanie sie wody w organizmie - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-12-17 14:49:04

SweetHarmony
Cioteczka Dobra Rada

Zatrzymywanie sie wody w organizmie

W ostatnim czasie bardzo dużo zatrzymuje mi sie wody w organiźmie,w ciagu kilku dni potrafie "napuchnać" tak bardzo że az spodnie robia sie ciasne mimo tego że nie objadam sie.Przed nami święta,sylwester itd i chciałabym dobrze sie prezentować ale jak tak dalej bedzie to nie mam nawet szans.Znacie jakies sposoby by pozbyc sie nadmiaru wody?

Ostatnio edytowany przez SweetHarmony (2011-12-17 14:50:05)

#2 2011-12-17 19:33:07

karolajjjna_?
Netbabeczka

Re: Zatrzymywanie sie wody w organizmie

Hej smile tez czekam z niecierpliwoscia na czyjes porady u mnie jest to samo!!! Kiedys ktos powiedzial mi ,ze powinnam ograniczyc weglowodany ale chyba nie o to chodzilo bo ja wcale duzo ich nie spozywam:P przylaczam sie wie ktos co na ten temat??? jak poradzic sobie jakby nie bylo, z uciazliwym problemem??

`I odeszła myśląc, że będzie szedł za nią.. On stał i patrzył jak odchodzi myśląc '..błagam wróć..'

#3 2011-12-17 23:57:04

alma888
O krok od uzależnienia

Zatrzymanie się wody w organizmie to nie jest problem do rozwiązywania na forum, ponieważ "puchnięcie" to objaw złej pracy nerek lub zaburzeń krążenia. Co jest przyczyną takiego stanu może stwierdzić tylko lekarz. Można polecić  preparaty ziołowe, które pomagają nieco pozbyć się wody, ale nawet ich nazwy tu nie wpiszę, bo trzeba sprawdzić przyczynę takigo stanu.

#4 2011-12-18 09:40:46

SweetHarmony
Cioteczka Dobra Rada

Dziekuje w takim razie za odpowiedz.Bede u lekarza po tabletki na ciśnienie to poprosze o konsultacje

#5 2011-12-18 10:02:21

Wielokropek
Moderator

Lekarz wraz z lekami regulującymi ciśnienie do normalnego poziomu przepisze Ci diuretyki. One również są tylko na receptę.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

#6 2011-12-18 15:32:07

Olinka
Redaktor Naczelna Forum

Aby zapobiegać zatrzymywaniu wody w organizmie paradoksalnie należy pamiętać o przyjmowaniu odpowiednio dużej ilości wody i płynów. W ciągu dnia warto popijać rumiankową, czarną lub zieloną herbatę albo też przed snem wypić szklankę wody mineralnej, co pozwala na oczyszczanie produktów przemiany materii, a tym samym zmniejszenie obrzęków.

Bardzo ważne jest też ograniczenie spożycia alkoholu oraz soli, przy czym należy pamiętać, że sól znajduje się również w żywności przetworzonej i gotowych mieszankach przypraw. W ciągu dnia nie powinnyśmy spożywać jej więcej niż 5 gramów, do życia natomiast wystarcza nam już zaledwie 1 gram. 

Należy też zadbać o prawidłowe krążenie krwi, a zatem ruch, masaże, naprzemienne (zimno-ciepłe) prysznice.

Przede wszystkim należy jednak wykluczyć innego rodzaju podłoże o charakterze zdrowotnym, tak więc wizyta u lekarze jest zwyczajnie konieczna.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

#7 2011-12-18 17:18:36

karolajjjna_?
Netbabeczka

Olinko ja pije bardzo duzo wody,wciagu dnia dodatkowo zielona herbate przed snem rowniez pije wode (NIEGAZOWANA) .W swoim zyciu nie pilam nigdy zadnego alkoholu a ze spozywania soli calkiem zrezygnowalam bardzo dawno temu.Ruch- wiec ja moge smialo powiedziec ,ze mam go sporo bo codziennie biegam do tego boksuje i trenuje sambo(rosyjskie sztuki walki)Wiec chyba zostaje mi wizyta u lekarza chociaz jakis czas temu bylam i ''skarżyłam'' sie na ten problem ale lekarz nie zareagowal:(

`I odeszła myśląc, że będzie szedł za nią.. On stał i patrzył jak odchodzi myśląc '..błagam wróć..'

#8 2011-12-18 18:29:32

niunia92
Przyjaciółka Forum

też mam problem z tym ale widzę że trzeba się wybrać do lekarza...

Ostatnio edytowany przez niunia92 (2011-12-18 18:30:59)

Zupełnie inaczej jest, jeżeli masz kogoś, kto cię kocha. ... To cI DaJe sEtKę PoWoDów, AbY żYć ....Ja iCh nIe mAm.

#9 2011-12-22 23:10:21

alma888
O krok od uzależnienia

Należy jeszcze zwracać  uwagę na to jakie wody pije się na co dzień - w zasadzie powinno pić się wodę źródlaną niskozmineralizowaną, a wiele wód w sklepach ma dość dużo minerałów. Wiele wód ma za dużo sodu, a to też jest przyczyna zatrzymywania wody w organiźmie. Najlepsze są wody, które sodu mają 10mg na litr lub mniej.

#10 2012-04-03 12:22:48

Lucjanna
Zbanowany

Próbowałaś może Plusssz Lady - detox, pomaga usunąć toksyny z organizmu a także nadmiar wody. Nie kosztuje dużo a myślę że powinno pomóc.

#11 2012-04-16 13:52:57

sylfka
Cioteczka Dobra Rada

Olinka napisał:

Aby zapobiegać zatrzymywaniu wody w organizmie paradoksalnie należy pamiętać o przyjmowaniu odpowiednio dużej ilości wody i płynów. W ciągu dnia warto popijać rumiankową, czarną lub zieloną herbatę albo też przed snem wypić szklankę wody mineralnej, co pozwala na oczyszczanie produktów przemiany materii, a tym samym zmniejszenie obrzęków.

ja właśnie staram się tak robić. piję te 1,5 litra wody dziennie, do tego zielona herbata. Ostatnio właśnie kupiłąm sobie jeszcze dodatkowo wspomniany wyżej plusssz lady Detox. u mnie to zatrzymywanie wody w organizmie najbardziej się nasila przed @. w sumie to normalne i organizm sam dba o to aby się nie odwodnić, ale często gęsto pomimo tego że @ już za mną waga nadal jest wysoko. Jednak liczę że to wszystko co robię pomoże mi na zrzuceniu choć trochę zbędnych kg, któe jestem przekonana spowodowane są własnie takim "zanieczyszczeniem organizmu"

#12 2012-09-07 16:56:19

torib
Na razie czysta sympatia

Ja tez mam problemy z puchnięciem i sobie kupiłam Hydrominium, koleżanka mi poleciła. Na razie nie mogę powiedzieć nic więcej bo stosuję od jakiegoś  tygodnia. Czekam na okres bo wtedy mam wahania wagi i jestem najbardziej spuchnięta. Ale jestem zaskoczona, bo zrobiła się jakaś moda na ten suplement. Jak chciałam go kupić to nie było go w aptece, wszystko wyprzedane. Musiałam czekać na dostawę. Zobaczymy czy działa, okres za 3 dni.

#13 2012-09-13 10:21:36

linka89r
Dobry Duszek Forum

Mam ten sam problem co Wy sad Też puchnę w ciągu dnia... Najczęściej tak się dzieję gdy zjem cokolwiek... Najmniejsza porcja sprawia że po chwili czuję że puchnę. Z rana zazwyczaj jest idealnie, czuje się lekka, nie nabrzmiała a w ciągu dnia nagle spodnie chcą pęknąć na mnie, Najbardziej odczuwam to nabrzmienie na całym brzuchu i udach.. Zauważyłam też, problemy z oddawaniem moczu, jednego dnia nie muszę siusiać w ogóle a innego mogę chodzić co 5 min i wylewać z siebie hektolitry... A każdego dnia przyjmuję tą samą "porcję" płynów. Czasem też czuję ból w plecach na wysokości nerek, może to one mnie pobolewają? Jest on dość silny i przeszkadzający ale zazwyczaj trwa max pół dnia... W dodatku mam problemy z regularnym wypróżnianiem się, może zdarzy się raz na 2 tyg, zazwyczaj tak zupełnie mogę tylko podczas okresu ale wtedy towarzyszy mi ból.. Raz na kilka miesięcy mam też dość ostre bóle hm jelit? Kolkowy, punktowy ból w okolicy pępka też się zdarza... Ale jakoś do lekarza nie mogę się zebrać, nie wiem czemu ale uważam, że powie że cuduje, wymyślam albo coś.. sad

#14 2012-09-13 21:57:02

torib
Na razie czysta sympatia

Dostałam okres, moja waga nie skoczyła, nie spuchłam ku mojemu zdziwieniu. Czyli jednak działa. Mogę śmiało polecić. Myślałam, że to też być może jest wynik złej diety, ale jak na razie nie będę się tym martwić, skoro Hydrominum mi pomaga.

#15 2013-01-30 16:48:21

WikiW
Niewinne początki

Ja również mam ten problem. Pomaga picie czerwonej herbaty. Przygotowuję sobie z jednej saszetki ok. 0,75 - 1 litr herbaty i działa w krótkim czasie.
W międzyczasie wyszedł problem z niedoczynnością tarczycy. Lekarz przyznał, że zatrzymywanie wody może być od tego.
Sprawdź na wszelki wypadek poziom TSH. Powinno być w okolicach 1,5.

Stopka forum