Ciągle zimne nogi i ręce,czemu tak jest? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-11-28 14:04:03

sandra9011
Przyjaciółka Forum

Ciągle zimne nogi i ręce,czemu tak jest?

Hej,
Mam pewien problem,otóż niezależnie od pogody,pory roku i innych czynników zewnętrznych,mam zawsze lodowate nogi i ręce. Próbowałam wielu rzeczy,np. wkładałam nogi do cieplutkiej wody ale jak wyjęłam to po kilku minutach znów były zimne.
Wiele osób twierdzi,że to przez słabe krążenie i,że muszę pić codziennie lampkę wina,ale nie pomogło.
Ubieram grube pluszowe skarpetki,ale żadnej różnicy nie ma.Przed snem biorę ze sobą do łóżka termofor i kładę w nogi. Od czego to może być?
Jak spadnie śnieg i wyjdę na dwór to chyba zupełnie odpadną mi kończyny z zimna...hmm

Marcelina 14.10.2014r.
3770g 53cm

#2 2011-11-29 10:23:59

Aaricia
Woman In Red

Re: Ciągle zimne nogi i ręce,czemu tak jest?

Poczytaj sobie o zespole Raynauda. A potem zgłoś się do lekarza. Może to być objaw poważnych chorób.

#3 2011-11-29 13:13:35

emily007
Niewinne początki

u mnie stwierdzono niedokrwistość kończyn, lepiej zgłoś się do lekarza i on dokładnie Cię zbada i postawi diagnozę wink

#4 2011-11-29 23:51:10

bajaderka
Na razie czysta sympatia

A u mnie w końcu niedoczynność tarczycy, która też może być tego powodem. Dobrze zrobić badania też pod tym kątem.

#5 2011-11-30 13:11:22

sandra9011
Przyjaciółka Forum

Zespół Raynauda raczej nie pasuje do moich objawów.Nie mam żadnego mrowienia,sinienia palców itp.Po prostu ciągle mi zimno w nogi,rzadziej w ręce.

Marcelina 14.10.2014r.
3770g 53cm

#6 2011-11-30 21:49:41

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

Też tak mam, ale szczerze mówiąc nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałam. Moja mama też tak ma, więc pomyślałam, że to po prostu rodzinne.

#7 2011-11-30 23:25:10

kamcia89
Wróżka Bajuszka

mi tez jest zawsze zimno w nogi, rece, i do tego mam zawsze zimny nos ;P i mam wlasnie niedoczynnosc tarczycy. moze zrob badanie tsh, moze byc duzo roznych powodow, ale od czegos trzeba zaczac.

#8 2011-12-01 12:41:47

Salo
Tajemnicza Lady

dokucza mi ten sam problem. Jednak ja biorę dodatkowo betablokery, które maja wpływ na krążenie. Najlepiej poradź sie lekarza, przebadaj:) może to byc coś powaznego jak również błachostka.. tak więc lepiej to sprawdźic smile

p.s. jak siedze przed kompem to grzeję łapki o zasilacz:DD

"Panowac nad sobą to największa władza"

#9 2011-12-01 12:55:33

sandra9011
Przyjaciółka Forum

A ja dostałam od siostry tzw.termostwora tongue
Termofor w pluszowy misiu:) Nie wyobrażam sobie życia bez Niego ;D

Marcelina 14.10.2014r.
3770g 53cm

#10 2011-12-05 16:16:10

yadgaa
Cioteczka Dobra Rada

Dziewczyny trochę pikantnych przypraw np. chilli i od razu krążenie się poprawi. Mam podobnie ale ze stopami.

#11 2011-12-05 16:40:27

Caridad
Dobry Duszek Forum

Ja mam podobnie, ciągle zimne stopy. Ale ciepłe kapcie załatwiły sprawę smile Być może w Twoim przypadku jest to jakiś problem natury medycznej, więc warto skonsultować to z lekarzem. A odnośnie lampki wina to nie polecam - to nie działa (a przynajmniej nie na zimne stopy wink )

#12 2011-12-06 13:25:13

zbigmeks
Zbanowany

kłopoty z krążeniem. jak dla mnie lekarz

#13 2011-12-06 15:47:34

mominka1
Przyjaciółka Forum

Ja też mam zimne ręce i nogi, np teraz jak to pisze hehe;) ale czasem są ciepłe np po wysiłku fizycznym, latem też mam czasem ciepłe a czasem zimne. Jak sobie je ugrzeje to są ciepłe ale jak chwytam czegoś zimnego to same nie zrobią się ciepłe. No ale to nie koniec świata;) da się z tym żyć;) ja zimą grzeje sobie rączki na kaloryferku mojego chłoptasia;) bardzo tego nie lubi ale musi dać:P

Najlepiej jest milczeć

#14 2011-12-06 16:47:37

nowa88
Dobry Duszek Forum

Ja mam tak samo, lodowate rece i nogi. Od czego to nie wiem. Szczerze mówiąc nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Wiem, że to nie jest do końca normalne, ale jak wiele osób mówi: da się z tym żyć. Wieczorami jest to troszkę wkurzające, ale mój mąż chyba się już przyzwyczaił:)

#15 2011-12-06 18:22:39

flores18261
Przyjaciółka Forum

Też mam zimne nogi chyba od zawsze  używam termoforu ale nawet mi nie pomaga , ale teraz zauważyłam , że mam zimne ręce.

-Najgorzej być nikim dla kogoś kto dla Ciebie jest całym światem. ♥ -♥ -♥ "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

#16 2012-03-20 18:51:07

louve14
Słodka Czarodziejka

Też mam zimne nogi i ręce. W dodatku jedna stope mam wręcz lodowatą. Wydaje mi sie (nie wiem czy to możliwe) że może mam wąskie naczynia krwionośne w tej jednej stopie. Pozatym jak mi jest tak zimno to sie poce z zimna. Czy ktoś to rozumie? Zupełnie tak samo gdy ktoś się denerwuje. Tarczyce mam w porządku.

#17 2012-03-20 22:08:18

nikandra
Przyjaciółka Forum

Niedoczynność tarczycy smile
Przynajmniej u mnie była powodem.

#18 2012-03-20 22:11:03

truskaweczka19
100% Netkobieta

Ja mam tak praktycznie zawsze, ale u mnie z badań nie wyszła niedoczynność, tu hormony mam super, mam za to Hashimoto, ale tego się nie leczy, dopiero jeżeli przerodzi się w niedoczynność tez to tak, poza tym miałam inne badania i tylko wyszło mi PCOS, z krążeniem wyszło, że wszystko ok.
Może taka moja uroda? Ale w cieple też potrafią być zimne, dlatego to wkurzające.

Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2012-03-20 22:12:01)

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#19 2012-03-20 23:52:10

dorota.f
Redaktor Działu Ślub i Wesele

Ja też kiedyś robiłam różne badania, bo ktoś mnie postraszył, że to objaw choroby.
Okazało się jednak, że taka moja uroda smile

Kobiety o długich kończynach i długich palcach mają zazwyczaj ten problem. Jeśli jeszcze dodatkowo mają raczej niskie ciśnienie, to efektem są zimne nóżki smile

Można wykonać kapilaroskopie - groźnie brzmi, ale to tylko badanie przy użyciu mikroskopu, które daje lekarzowi obraz naszych naczyń i żył na dłoniach. Wąskie są powodem gorszego/wolniejszego krążenia, którego skutkiem są zimne nogi i ręce.
Badania zleca chirurg naczyniowy.

Blogowe pogaduchy o ślubach, weselach i innych imprezach.
http://www.indidi.pl/blog/
-------------------------------------------------------------
15.08 - Olek

#20 2012-03-21 01:09:20

truskaweczka19
100% Netkobieta

Ooo, o tym nie słyszałam. Zrobię to dla pewności. Gorsze krążenie pewnie można z powodzeniem leczyć, no i lepiej tak niż mieć takie dolegliwości. Ja np często też mam tak, że nie mogą mi znaleźć żyły jak pobierają krew, może to też z tym się wiąże. A ciśnienia niskiego nie mam, wręcz mam nieco za wysokie i palce mam takie krótkie.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#21 2012-09-14 21:59:09

pozytyw7ka
Niewinne początki

Cześć! Odpowiem wam na dręczące pytanie!smile dużymi literami aby każdy zauważył odpowiedź, by dłużej jej nie szukał:)w razie pytań piszcie:)
1. ZIMNE DŁONIE , STOPY= ZIMNE NERKI,

które są wychłodzone począwszy od ZBYT SKĄPEGO UBIORU w mroźne dni, po
JEDZENIE POŻYWIENIA ZIMNEGO, SUROWEGO=NIE ZDROWEGO DLA NASZEGO ORGANIZMU.
ŻYJEMY W KLIMACIE CHŁODNYM,WIEC POWINNYŚMY JEŚĆ POŻYWIENIE ENERGETYCZNE,CIEPŁE BY DAĆ SWOJEMU ORGANIZMOWI CIEPŁO POTRZEBNE DO PRAWIDŁOWEGO ŻYCIA.
OWOCE CYTRUSOWE OCHŁADZAJĄ ORGANIZM PONIEWAŻ ROSNĄ W CIEPŁYCH KRAJACH GDZIE LUDZIE CAŁY ROK POTRZEBUJĄ OCHŁODY!

2.CIEPŁY ORGANIZM = ZDROWY ORGANIZM

3.DA SIĘ TO ZMIENIĆ= ZMIENIAJĄC SPOSÓB ODŻYWIANIA SIĘ

Sama mam ten problem,więc wiem jak się czujecie. Do niedawna myślałam , że tak już mam,że to normalne. Dopóki nie natrafiłam na MĄDRĄ KOBIETĘ- JEJ VIDEO. 

4.WEJDŹ I POSŁUCHAJ, ROZWAŻ,ZASTOSUJ - strona STEFANIA KORŻAWSKA-znajdziesz bez problemu w googlach- zielony zakątek:)

Pozdrawiam:)

#22 2012-09-25 04:15:29

Sox
Zbanowany

Zimne dłonie i stopy to zazwyczaj objaw zaburzonenia krążenia i jedynym rozsądnym sposobem walki z tego rodzaju uciążliwością jest poddanie się leczeniu farmakologicznemu, oczywiście pod kontrolą lekarza, który powinien wypisać receptę na preparaty poprawiające krążenie, spośród najbardziej znanych będzie m.in. cavinton forte, jedynie na receptę.

#23 2012-09-25 10:25:09

kaisa_malene
Przyjaciółka Forum

pozytyw7ka napisał:

Cześć! Odpowiem wam na dręczące pytanie!smile dużymi literami aby każdy zauważył odpowiedź, by dłużej jej nie szukał:)w razie pytań piszcie:)
1. ZIMNE DŁONIE , STOPY= ZIMNE NERKI,

które są wychłodzone począwszy od ZBYT SKĄPEGO UBIORU w mroźne dni, po
JEDZENIE POŻYWIENIA ZIMNEGO, SUROWEGO=NIE ZDROWEGO DLA NASZEGO ORGANIZMU.
ŻYJEMY W KLIMACIE CHŁODNYM,WIEC POWINNYŚMY JEŚĆ POŻYWIENIE ENERGETYCZNE,CIEPŁE BY DAĆ SWOJEMU ORGANIZMOWI CIEPŁO POTRZEBNE DO PRAWIDŁOWEGO ŻYCIA.
OWOCE CYTRUSOWE OCHŁADZAJĄ ORGANIZM PONIEWAŻ ROSNĄ W CIEPŁYCH KRAJACH GDZIE LUDZIE CAŁY ROK POTRZEBUJĄ OCHŁODY!

2.CIEPŁY ORGANIZM = ZDROWY ORGANIZM

3.DA SIĘ TO ZMIENIĆ= ZMIENIAJĄC SPOSÓB ODŻYWIANIA SIĘ

Sama mam ten problem,więc wiem jak się czujecie. Do niedawna myślałam , że tak już mam,że to normalne. Dopóki nie natrafiłam na MĄDRĄ KOBIETĘ- JEJ VIDEO. 

4.WEJDŹ I POSŁUCHAJ, ROZWAŻ,ZASTOSUJ - strona STEFANIA KORŻAWSKA-znajdziesz bez problemu w googlach- zielony zakątek:)

Pozdrawiam:)

Ogólnie nie mogę się zgodzić, bo nie chodzę jakoś skąpo ubrana, a i tak mi zawsze zimno. Latem często też. I w momencie gdy ludzie zakładają bluzy, ja zwykle zakładam kurtkę, bo sama bluza mi nie starcza. A np. mój chłopak jest typem zawsze ciepłym. I jemy zwykle to samo, bo mieszkamy razem, to i gotujemy razem. Więc teoria się niestety nie sprawdza w praktyce.

#24 2012-09-25 11:23:19

chocosweet
Do zakochania jeden krok

Myślę, że masz złe krążenie krwi

#25 2012-09-26 22:39:28

Sox
Zbanowany

popieram Cię chocosweet, tak jak już i ja wspomniałam powyżej zimne dłonie i stopy to najprawdopodobniej przyczyna złego krążenia, a im szybciej pójdziesz do lekarza tym lepiej, bo w tej sytuacji chyba bez farmeceutyków wspomagających leczenie się nie obejdzie.

#26 2013-04-06 20:05:14

gamelion866
Niewinne początki

To może być Objaw Raynauda bądź choroba, bądź tylko problemy z tarczycą. Ja mam niskie ciśnienie i chyba już chorobę Raynauda. Teraz znów muszę iść do neurologa. Mam to chyba od podstawówki już, jak nie wcześniej. Mam wrażenie, że z roku na rok jest gorzej. Po lecie jak tylko upały się skończyły, zaczęłam nosić grube skarpety, a jesień była dla mnie zimna, a zima o wiele za zimna. Noszę dwie warstwy ubrań czasem. Moje stopy są normalne, ale lodowato zimne. Zaś ręce, w zimie zwłaszcza mnie przerażają, bo wyglądam jak bym siniała. Taki kolor bordo z fioletem do nadgarstków aż. To już Objaw Raynauda. Czasem na dworze mam wrażenie, że aż mi zamarzają z zimna ręce, choć w rękawiczkach (zaś koleżanka już je zdejmuje bo jej się ciepło zrobiło). Ciężko mi się zagrzać. Tuż przed snem biorę kąpiel, nie wcześniej, bo bym już zdążyła zmarznąć. Ćwiczę czasem, dużo chodzę. Często odczuwam spadek temperatury, jeśli nie, to zawsze widzę po rękach, ze temperatura się zmienia, bo już mam lekkie plamki fioletowe na całej dłoni, i są tak samo zimne jak odczuwalna przeze mnie temperatura. Nikt w rodzinie tego nie ma. Robiono mi różne testy, ekg, kapilaroskopie, leki na serce, na uspokojenie, i nic. Nie długo idę do nowego lekarza.
Ktoś mi doradzał, aby naprzemiennie zimna i gorąca woda, ale to jak parzy. To jakby za każdym razem odmrozić sobie ręce i do wrzątku dawać. To boli, gdy robi się w ten sposób, ale w zimie trzeba przywrócić czucie w rękach, gdy jakoś wracasz z mrozu. Kiedyś jak się nie poprawią, to chyba same odpadną, tak wyglądają gdy są w najgorszym stadium, ciemne bordo plamy i bardzo sine ręce. Gdy jest normalnie, i jest w miarę ciepło, są lekko zimne, i lekko sine. W lecie są lekko czerwone i małe czerwone siatki plamek. Bardzo rzadko mam normalny kolor jak u każdego człowieka.
Piszą, aby unikać zimna, ale jak żyjemy już w takim klimacie i nic nie poradzisz. A gdy lato, to mdleję. I umie wytrzymać w nieklimatyzowanych pomieszczeniach, i nagrzanych. Raz zemdlałam z tego w autobusie, parę razy w domu, na uczelni. Bo brak chłodu i powietrza. W lecie rano, nie moge ustać w łazience, aby się pomalować, bo mi słabo od stania. Nie może być za gorąco w pomieszczeniu, bo mi słabo. Nawet w zatłoczonym kościele nie mogę być, a zwłaszcza stać. Silny stres też robi swoje. A kolor mam blady wtedy, bo krew odpływa wtedy, gdy wracam do normalności, to mam swój siny kolor.
Złe odżywianie, za pewne trochę tak, ale ono też zbyt długo nie ogrzewa, nawet te zdrowe. Piję dużo napojów, od herbaty po soki. Pełno warzyw, bo je lubię bardziej niż owoce. Zostaje zmiana lekarza i trybu leczenia.

#27 2013-04-06 20:59:20

kati1989
Przyjaciółka Forum

sandra9011 napisał:

Hej,
Mam pewien problem,otóż niezależnie od pogody,pory roku i innych czynników zewnętrznych,mam zawsze lodowate nogi i ręce. Próbowałam wielu rzeczy,np. wkładałam nogi do cieplutkiej wody ale jak wyjęłam to po kilku minutach znów były zimne.
Wiele osób twierdzi,że to przez słabe krążenie i,że muszę pić codziennie lampkę wina,ale nie pomogło.
Ubieram grube pluszowe skarpetki,ale żadnej różnicy nie ma.Przed snem biorę ze sobą do łóżka termofor i kładę w nogi. Od czego to może być?
Jak spadnie śnieg i wyjdę na dwór to chyba zupełnie odpadną mi kończyny z zimna...hmm

zbadaj sobie tarczyce, a dokladniej to zrob badanie  TSH, skierowanie dostaniesz  od rodzinnego lekarza raczej bez problemu ci da takie skierowanie
Problemy z tarczyca to nie zarty, ja mam niedoczynnosc wiec wiem o czym mowie!

Moje słoneczko- Hubert  26.07.2014r., godz. 21.10, 4370g, 56 cm,

#28 2013-04-07 13:08:01

Paulek
Na razie czysta sympatia

ja też od zawsze miałam nogi i ręce zimne, grube skarpetki i rękawiczki nie pomagały..no i pół roku temu wykryto mi niedoczynność tarczycy, pani doktor powiedziała, że to od tego;)
ręce mam już ciepłe, gorzej ze stopami, ale i to powinno wrócić do normy. Zbadaj TSH i będzie po sprawie;)

Stopka forum