Sałatki owocowe - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

1 Ostatnio edytowany przez aniolek27 (2011-11-18 10:57:42)

Temat: Sałatki owocowe

Na początek dodam przekąskę, którą można zakwalifikować zarówno jako deser, ale również jako rodzaj sałatki owocowej. Próbuję z owoców przygotowywać różne wariacje, by nie było nudno, a jak najbardziej smacznie.

Sałatka / Deser winogronowy

    200-250g jasnych winogron
    odrobina soku z cytryny
    garść orzechów włoskich
    jogurt naturalny lub bita śmietana
    odrobina cukru (jeżeli używamy jogurtu naturalnego)

Winogrona po umyciu, przekrajałam na połówki i obierałam ze skórki. Dla chętnych polecam usunięcie pestek - przyjemniej się wtedy nimi delektować. Pokropiłam je sokiem z cytryny. Dobrze jest schłodzić w lodowce przez godzinkę lub dwie. Kolejny krok zdecyduje o nazwie przekąski. Jeśli dodam jogurt naturalny przed samym podaniem, nazywam ją wtedy sałatką. Proszę pamiętać o odrobinie cukru dla smaku. Natomiast jeśli dodaję bitą śmietanę, nazywam to deserem. Na wierzch posypuję pokruszone orzechy włoskie. Smacznego!

https://lh3.googleusercontent.com/-pYTTwgN0Agg/TsYn_ekP19I/AAAAAAAAFUw/__ajzTztsLo/s800/Sa%2525C5%252582atka%252520z%252520winogronami.JPG?gl=IE



Polecam Wam też przepis na sałatkę owocową w arbuzie podany wcześniej w tym wątku:

http://www.netkobiety.pl/t25166.html

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sałatki owocowe

Kiedy przeczytałam Twój przepis od razu skojarzyła mi się jedna z moich ulubionych sałatek: sałata lodowa, awokado, ser żółty (dowolny twardy, pokrojony w paski), winogrona (jasne) i orzechy włoskie - wszystko polane słodkim sosem jogurtowym (jogurt naturalny trochę rozrzedzam za pomocą słodkiej śmietanki 12%, dodaję cukier).

3 Ostatnio edytowany przez flores18261 (2011-11-21 13:27:52)

Odp: Sałatki owocowe

Ja sobie z sałatek owocowych przypomniałam tylko składniki , nie pamiętam gdzie ją jadłam ale była bardzo smaczna bynajmniej dla mnie.2 rodzaje winogron,puszka kukurydzy,fasolka czerwona,oj nie wiem chyba było coś tam jeszcze no i sos majonez wymieszany z ketchupem.

4

Odp: Sałatki owocowe

Sałatka z gruszkami i owocami leśnymi - 2porcje
   
    dwie gruszki
    100g owoców leśnych (użyłam mrożonych)
    kilka listków sałaty
    mały kubek jogurtu naturalnego
    orzechy i rodzynki na wierzch
    łyżeczka cukru
    odrobina soku z cytryny

Sałatę umyłam i po osuszeniu, porwałam na kawałki. Gruszki umyłam, obrałam se skórki i pokroiłam w dość grube plastry. Skropiłam je odrobiną soku z cytryny i wstawiłam do lodówki. Owoce leśne po rozmrożeniu opłukałam i część zmiksowałam. Jogurt naturalny zmieszałam z owocową "masą", a potem dodałam resztę owoców leśnych. Dno salaterek przykryłam sałatą, a na niej ułożyłam kawałki gruszki. Polałam jogurtem z owocami, a na wierzch dodałam kilka rodzynek i pokruszonych orzechów włoskich.

https://lh3.googleusercontent.com/-qLFEAmVtsHI/Ts4cDTifCvI/AAAAAAAAFU4/s6HvA6g2naI/s128/Sa%2525C5%252582atka%252520owocowa%252520z%252520gruszk%2525C4%252585.JPG?gl=IE

5

Odp: Sałatki owocowe

Przypomniałam sobie jeszcze Ananas z puszki.

6

Odp: Sałatki owocowe

Strasznie lubię owocowe sałatki bo to urozmaicenie fajne ale nie lubię ich robić, bo owoce się mi strasznie kleją ;p

A jak już robię typowo owocową, to musi być banan i pomarańcza dla kontrastu, a reszta to już dozwolona. smile

7

Odp: Sałatki owocowe

Ja robię sałatkę z bananem, kiwi, mandarynka, mango - i zależy jaka jest pora roku dodaje owoce sezonowe. Ale przyznam, taka sałatka jest bardzo zdrowa i już słodka - po co dodawać bita śmietanę - to przecież tyle niepotrzebnego cukru.

8

Odp: Sałatki owocowe
Ramonna napisał/a:

po co dodawać bita śmietanę - to przecież tyle niepotrzebnego cukru.

Bo widocznie ktoś lubi? yikes

9

Odp: Sałatki owocowe

Ja też bym chętnie zjadła z bitą śmietaną. Ale np mój mąż by użył jogurtu naturalnego, więc co osoba to inna opcja. smile

10

Odp: Sałatki owocowe

Fajną opcją do owoców, smakowo i kolorystycznie, jest dodanie galaretki. Uwielbiam smile

11

Odp: Sałatki owocowe

Kolejną propozycję na owocową sałatkę dodałam w temacie o żurawinie. Oto link:

http://www.netkobiety.pl/p896510.html#p896510 - post nr 5

12

Odp: Sałatki owocowe

Bardzo ciekawy przepis na sałatkę z żurawiną,dziękuje za wstawkę Mam nadzieję,że wyjdzie mi równie apetyczna jak na zdjęciach:)

13

Odp: Sałatki owocowe

Kurczę.... aż mi ślinianki zaczęły szaleć big_smile

14 Ostatnio edytowany przez karmiinowa (2012-02-11 17:29:16)

Odp: Sałatki owocowe

https://fbcdn-photos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/382859_256206787772846_100001505805856_707939_1870841684_a.jpg

Napadło nas w sklepie na widok smacznie wyglądających owoców.
kupiliśmy;
-gruszkę
-pomarańcze
-melona
-grejpfrut zielony, czerwony i jakiś taki żółto-pomarańczowy
-granat
-brzoskwinki w puszcze

i to chyba tyle, prosta, bez kombinowania, pycha

15

Odp: Sałatki owocowe

Lubię kombinować z owocami. Tym razem polecam:

Sałatkę śliwkowo-winogronową

kilka śliwek - użyłam takiego rodzaju:

https://lh3.googleusercontent.com/-z_2BF0zry7w/T-GX24riZ7I/AAAAAAAAFpM/fFro98jWPKQ/s512/P1110571.JPG?gl=IE

zielone i ciemne winogrona
suszona żurawina
bita śmietana light
wiórki czekoladowe

Owoce umyłam i część winogron obrałam. Wszystkie zaś przekroiłam na połówki i pozbyłam się pestek. Śliwki wydrylowałam, obrałam ze skórki i pokroiłam w kostkę. Przełożyłam do miseczek, dodałam żurawinę i wymieszałam.

https://lh5.googleusercontent.com/-lBefbCKxhIg/T-GYXvatWSI/AAAAAAAAFpU/M-MNsUYSqBc/s912/Sa%25C5%2582atka%2520ze%2520%25C5%259Bliwkami%252C%2520winogronami%2520i%2520%25C5%25BCurawin%25C4%2585.JPG?gl=IE

Na wierzch wycisnęłam bitą śmietanę, a potem posypałam wiórkami czekoladowymi.

https://lh6.googleusercontent.com/-gXI3TKWFCfI/T-GYha0zuVI/AAAAAAAAFpc/wDqNJ8XMGlw/s912/P1110015-001.JPG?gl=IE

16

Odp: Sałatki owocowe

Cytrusowa fantazja wg A. Pruskiej

4 soczyste mandarynki
1 niewielki grejpfrut
1 bezpestkowa pomarańcza
1 limonka
1 cytryna
cukier waniliowy
1 łyżeczka cukru kryształu

Wszystkie cytrusy dokładnie wyszoruj i sparz polewając je wrzątkiem. Obierz mandarynki i podziel na cząstki. Pomarańczę i grejpfruta obierz i wytnij małe cząstki z miąższu. Wyciśnij sok z cytryny i połowy limonki.

Sok przelej do rondelka, dodaj opakowanie cukru waniliowego i łyżeczkę cukru. Podgrzewaj sok, aż cukier całkowicie się rozpuści.

Pozostałą limonkę pokrój w cząstki i dodaj do sałatki. Całość polej sokiem z cukru i cytrusów. Dokładnie wymieszaj. Sałatkę można podawać z jogurtem naturalnym.
Przepis podaję w oryginale, jednak zastanawia mnie to dodanie cukru kryształu - dość go już jest w samych cytrusach.


Sałatka owocowa z orzechami wg M. Tabaczyk

1/2 główki kapusty pekińskiej
3 pomarańcze
25 dag jasnych winogron i tyle samo ciemnych winogron
12,5 dag sera feta
20 dag orzechów włoskich
3 łyżki oliwy z oliwek
sok z 1/2 cytryny
sól i pieprz do smaku

Kapustę drobno posiekaj, a winogrona umyj i osusz. Poprzekrawaj je na połówki i usuń pestki.

Pomarańcze dokładnie wyszoruj i sparz kilka minut we wrzątku. Następnie obierz i wytnij z nich cząstki - każdą przekrój na trzy części.

Ser osączi  pokrój w drobną kostkę. Orzechy zaś drobno posiekaj. Rozgrzej suchą patelnię i upraż na niej posiekane orzechy. Powinny się zezłocić, ale nie zbrązowieć.

Wymieszaj kapustę z winogronami, pomarańczami i orzechami. Całość skrop oliwą i wymieszaj z sokiem z połowy cytryny. Dopraw do smaku przyprawami. Sałątkę można udekorować wiórkami z parmezanu.

17 Ostatnio edytowany przez aniolek27 (2014-04-17 16:37:43)

Odp: Sałatki owocowe

Fantazja owocowa wg K. Sycik

Na 4 porcje:

1 duży melon
1 owoc granatu
2 lekko miękkie kiwi
1 jabłko
2 banany
ewent. jogurt naturalny do polania

Wszystkie owoce dokładnie umyj. Melona przetnij na pół, pokrój na cienkie kawałki, wydrąż środek (najlepiej małą łyżką)i odłóż. Kiwi i banany obierz i pokrój na plasterki. Z owocu granatu wydrąż czerwone kuleczki.

Jabłko obierz, przekrój na pół, wydrąż gniazdo nasienne i pokrój na cienkie plastry. Wszystkie owoce możesz wymieszac i polac jogurtem naturalnym. Możesz je też fantazyjnie porozkładac na talerzu tworząc okręg (zaczynając na zewnętrznym kręgu od plastrów melona)

Sałątka jabłkowo-żurawinowa wg K. Raj

Na 2 porcje:
2 duże zielone jabłka
miks sałat
rukola
garśc pestek słonecznika
żurawina suszona
łyżka oliwy z oliwek

Sos:
2 duże pomarańcze
3 łzki białego wytrawnego wina
łyżka masła
łyżka miodu

Jabłka dokładnie umyj i przekrój w poprzek na 4 grube plastry. Z każdej części wydrąż gniazdo nasienne.

Miks sałat wymieszaj z rukolą (większe listki porwij). Garśc pestek słonecznika upraż na czystej patelni i dodaj do sałątki. Suszoną żurawinę posiekaj na drobniejsze kawałki i także dodaj do sałatki. Wszystkie składniki dobrze wymieszaj z oliwą.

Przygotuj sos:
Wyciśnij sok z pomarańczy, dodaj wino,masło, miód i dokładnie wymieszaj, po czym polej sałątkę. Ułóż ją na spodzie jabłek i przekładaj ich plastrami.

18

Odp: Sałatki owocowe

Serek feta , ugotowane jajka na twardo , ogórek konserwowy , kukurydza konserwowa , ananas w kostkę z puszki , jogurt naturalny , sól . Wszystko kroimy w kostkę i wymieszać z dodatkiem szczypty soli do smaku chyba wszystkie składniki .

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024