Moroznik Kaukaski - moja opinia. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Moroznik Kaukaski - moja opinia.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1 Ostatnio edytowany przez apoteoza (2011-11-17 17:45:02)

Temat: Moroznik Kaukaski - moja opinia.

Witam! :-)
Chciałabym się podzielić swoją opinią i doświadczeniami z Moroznikiem Kaukaskim.
Otóż, zanim zastosowałam to ziółko wiele o nim poczytałam na necie. Dużo osób pisało, że jest to niebezpiecznie, niezdrowe itp. Ja z własnych oraz koleżanek doświadczeń stwierdzam, że jest to bzdurą :. Stosuję to ziółko od 3 m-cy i już od dawna widać rezultaty, sama jestem w szoku. zaczęło się od mojej koleżanki, która mi to poleciła.. na początku jej nie wierzyłam i bałam się o swoje zdrowie (te opinie "ekspertów" hmm ). Otóż jak powszechnie wiadomo każde zioło, lek czy nawet jedzenie źle stosowane może wywołac jakies skutki uboczne, ale w przypadku stosowania zgodnie z zaleceniami nic się nie dzieje, po prostu chudniemy.
Wracając do moich osobistych doświadczeń.
Trzeba przyznać, że ziółko jest paskudne w smaku (podobno gorzki lek najlepiej leczy), dlatego najlepiej wypić je jednym łykiem. Pierwsze rezultaty na wadze zobaczyłam już po miesiącu, a teraz już widzę rezultaty na ciele. Do tej pory schudłam już 10 kg! Planuję jeszcze ok 4-5kg tak na dobre samopoczucie.
Jeszcze jedno musze napisać, odkąd stosuję to zioło uregulowały mi się wypróżnienia (co dla mnie jest dziwne ponieważ zawsze miałam z tym problem i nic nie skutkowało, nawet drogie leki na recepte hmm ).

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moroznik Kaukaski - moja opinia.

A ja słyszałam, że moroznik jest trucizną i myślę, że na własną rękę nie ma co ryzykować własnego zdrowia.

wikipedia napisał/a:

w Polsce (niegdyś w Bieszczadach) i na Słowacji ciemiernik purpurowy (H. purpurascens) stosowany był w medycynie ludowej w dolegliwościach sercowych. Ciemiernik kaukaski (sprzedawany pod rosyjską nazwą "moroznik") jest wykorzystywany jako lek oczyszczający organizm i wspomagający przy odchudzaniu. Ze względu na silne własności trujące stosowanie ciemiernika lub jego preparatów dopuszczalne jest tylko pod kontrolą lekarza.

=>REGULAMIN FORUM<= =>INSTRUKCJA FORUM<= =>WYGLĄD KOMENTARZA<=
Jeśli masz pytania dotyczące forum netkobiety,  skontaktuj się ze mną
apoteoza@netkobiety.pl

3

Odp: Moroznik Kaukaski - moja opinia.

Znalazłam taką informację, dawno (12.01.2007) temu umieszczoną w internecie.

Centrum Informacji o Leku napisał/a:

Dostaliśmy pytanie na temat bezpieczeństwa stosowania Moroznika Kaukaskiego. Odpowiedź publikujemy ku ogólnej przestrodze internautów zamierzających podjąć się leczenia otyłości w/w rośliną.

W odpowiedzi na Pana pytanie i po skonsultowaniu literatury fachowej dotyczącej ziołolecznictwa poniżej podajemy wg nas najważniejsze informacje nt. ciemiernika (nazwa łac. Helleborous, rząd Ranunculaceae)

Ciemiernik kaukaski (tak jak inne gatunki ciemierników, a jest ich sporo) zawiera jako substancje czynne min. glikozydy bufadienolowe głównie helebrynę. która działa na mięsień sercowy podobnie do glikozydów nasercowych zawartych w takich roślinach jak Naparstnica purpurowa. Naparstnica purpurowa ma zastosowanie w lecznictwie do dzisiaj, natomiast ciemiernik był kiedyś stosowany jako lek nasercowy, ale został z lecznictwa wycofany. Spowodowane to było tym, że ciemiernik, oprócz glikozydów zawiera substancje balastowe, które łatwo wywołują nudności, wymioty i biegunkę. Obecnie ciemierniki są uważane za rośliny trujące i nie mają zastosowania w medycynie. Nie opisano także w skonsultowanej przez nas literaturze żadnego działania wpływającego na przemianę materii i odchudzanie.
Poza tym przedawkowanie preparatów ciemiernika może wywołać działanie podobne do przedawkowania glikozydów nasercowych tj. zaburzenia rytmu serca, stany majaczeniowe, migotanie przedsionków - stany bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Chcieliśmy jeszcze dodać, że w serwisach zagranicznych (anglo i francuskojęzycznych) ciemiernik opisywany jest głównie jako roślina ozdobna, trująca. Nigdzie nie znaleźliśmy wzmianki o obecnym leczniczym zastosowaniu ciemiernika.

Pozostaje do sprawdzenia fakt, czy ciemiernik kaukaski jest zarejestrowany w Polsce jako lek lub suplement żywności. Z serwisów polskich wynika, że opakowanie jest w jęz. rosyjskim, natomiast wszystkie preparaty dopuszczone do obrotu w Polsce powinny zawierać napisy w jęz. polskim.

Wg nas opracowania na temat ciemiernika kaukaskiego zawarte w serwisach polskich (które też przejrzeliśmy) są bardzo nierzetelne, wręcz wprowadzające w błąd i nie podają podstawowych bardzo ważnych informacji dotyczących rośliny, a przytoczonych przez nas w skrócie powyżej.


źródło:
1. Farmakognozja - podręcznik dla studentów farmacji, prof. Stanisław Kohlmunzer
2. Wstęp do zielarstwa i fitoterapii - dr Henryk St. Różański
3. Encyklopedia Britannica - Oxford Press

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.


"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski
Reklama

4

Odp: Moroznik Kaukaski - moja opinia.

Też to wcześniej czytałam i miałam obawy przed zastosowaniem tego. Ale spróbowałam i jestem zadowolona. Ja jak i moje koleżanki, które to stosują nie mamy żadnych obiawów nasercowych itp. Przede wszystkim moja ostrożność wynika z tego, że jestem pielęgniarką. Zrobiłam sobie próby watrobowe i inne badania, i nie wykazały jakichkolwiek zmian, czy objawów niepokojących. Mam pewne zastrzeżenia do tych powyżej postów ponieważ owszem morozniki posiadają wiele podgatunków, które sa trujące. Natomiast Moroznik KAUKASKI nie jest trujący. Oczywiście przedawkowanie jego (jak każdego leku) może dawać objawy zatrucia. Jeszcze nadmienię iż w Rosji Moroznik ten jest stosowany w wielu lekach, nie związanych z odchudzaniem. Jest takich preparatów mnóstwo. Więc nie wydaje mi się, że truto ludzi na szeroką skalę. smile

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Moroznik Kaukaski - moja opinia.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018