Jakie prezerwatywy na pierwszy raz? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 30 ]

1 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-11-17 11:16:27)

Temat: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Witam, mam 20 lat. Zdecydowaliśmy się z dziewczyną zacząć współżyć. Metodę antykoncepcji wybraliśmy tabletki+ prezerwatywy. Jakie prezerwatywy będą dobre, jakie je w ogóle dopasować do mojego instrumentu? Nigdy nie kupowałem gumek.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Moje pierwsze to byly durex elite ;-) mimo pozoru cienkiej gumy sprawdzaje sie swietnie, nie pekaja ani nic. Na allegro potem zamowilem 50 sztuk + 50 gratis ;-) polecam ! Nie pekaja, wygodne !

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Moje pierwsze to byly jak wyżej durex smile
więc polecam smile

4

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

U mnie pierwsze były durex ale nie wspominam ich najlepiej.
Później używałam Rosetex  były świetne.
Ale tak naprawdę wiele zależy od założenia, dobrze założone nie pękają.

pozdrawiam

5

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Nie ma innego wyjścia jak spróbowac najpierw samemu dopasowac. Jak mamy ci doradzić rozmiar? Idziesz do sklepu i kupujesz kilka opakowań prezerwatyw, w jednym małym są 3 prezrerwatywy i jazda. Prezerwatywy sa w zasadzie w standardowym rozmiarze więc masz problem z głowy. A co do tego jakie będą dobre to juz sprawa indywidualna. W opakowaniu zawsz ejest instrukcja obsługi, w necie dużo filmików na których można się nauczyc dobrze zakładać. Jeśli to wasz pierwszy raz to dobrze miec pod ręka tez jakiś żel nawilżający Durex albo Unimil sa całkiem oki i mozna je stosowac z prezerwatywa.

6

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

My używamy zawsze Durexa. Ale ostatnio ich nie było więc kupilismy Unimil Skyn (nigdy do tej marki jakoś przekonania nie miałam) Ale powiem Wam rewelacja:) Praktycznie wogóle niewyczuwalne:) I to nie tylko moje zdanie ale tez mojego partnera.

7

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

A nie lepiej bez gumki, skoro dziewczyna bierze tabletki? smile

8

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Unimil skyn sa bardzo fajne.Cienkie ale mocne i jak juz ktos napisał wcale ich nie czuć.

9

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Unimil lub Durex - najlepiej na początek kupować prezerwatywy nawilżane, żeby nie sprawić partnerce bólu podczas pierwszych stosunków.

10

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

ja biore tabletki i nie ma mowy o zadnych gumkach!
wyluzuj...
nigdy w zyciu w gumce, daj spokoj, ten smród lateksu...

11

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

jeśli to pierwszy raz dla was obojga, to używanie prezerwatyw jest zbędne. tabletki dają pełną ochronę przed ciążą.

12

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

big_smile big_smile pełna ochrona przed ciążą ?????  jak zażywasz środki antykoncepcyjne ??? Heee big_smile HE HE !  Proponuję trochę się dokształcić żeby potem nie było zdziwienia.... istnieje coś takiego jak indeks Pearla -  jest to ilość ciąż na 100 kobiet stosujących określoną metodę antykoncepcyjną przez  1 rok. I tak przykładowo :
- metoda kalendarzowa  50/100 !
- metoda termiczna  1/100
- metoda sluzowa  23/100
- estrogenowo/gestagenowa  2/100 !  (więc owszem ciąża możliwa)
- wyłącznie gestageny  2, 2,5 / 100  ( więc owszem ciąża możliwa )
Pozdrawiam!

13

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

K_r_o, nie przesadzajmy, wskaźnik Pearla dla tabletek, w większości źródeł, ma 0 z przodu. Najczęściej podawany jest w okolicach 0,2-0,3. A więc 2 kobiety na tysiąc zachodzą w ciążę w ciągu roku stosując wyłącznie tabletki.

Decydując się na uprawianie seksu po prostu trzeba się też liczyć z jakimś prawdopodobieństwem zostania rodzicami. Ale faktycznie, jeśli ktoś się na seks decyduje a na rodzicielstwo absolutnie nie jest jeszcze gotowy - lepiej niech łączy wszelkie możliwe metody antykoncepcji zamiast potem rozpaczać (w lepszym wypadku - obgryzać paznokcie z nerwów do czasu miesiączki smile ).

14

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?
zyleta69 napisał/a:

ja biore tabletki i nie ma mowy o zadnych gumkach!
wyluzuj...
nigdy w zyciu w gumce, daj spokoj, ten smród lateksu...

Tobie może i przeszkadza "zapach" lateksu a innym nie więc nie twierdz,  że jest to smród, poza tym ja na przykład nie mam ochoty faszerować się chemią więć lubię seks w gumce, a wracając do tematu polecam Durex, jak i żele nawilżające z tej samej serii, przydatne są szczególnie przy pierwszym stosunku.

15

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

nie ma możliwości zajścia w ciążę przy poprawnym przyjmowaniu doustnej, dwuskładnikowej antykoncepcji hormonalnej. te kilka liczb po przecinku jest zabezpieczeniem dla firm farmaceutycznych przed zdesperowanymi pacjentkami i ich pozwami, w przypadku gdy przez własną nieuwagę zajdą w ciążę. ktoś z mojej najbliższej rodziny jest ginekologiem i nigdy nie spotkał się chociażby z doniesieniem o ciąży w przypadku zaznaczam POPRAWNEGO stosowania pigułek.
wskaźnik pearla, która wkleiła K_r_o jest błędny.

16

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Oczywiście jest !!! możliwość zajścia w ciąże smile:)  dane są jak najbardziej książkowe.....no chyba,że jesteś ....ginekologiem z długoletnim stażem.....;) w co atpię:)

17

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Ale oczywiście możesz wierzyć w co zechcesz smile niczego nikomu nie można zabronić big_smile

Nie posta posta pod postem smile
moderatorka apoteoza

18

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

asienka
niewiem czy twoj facet tez jest zadowolony z opakowania...gumke mozna stosowac przy jednorazowych wybrykach bez stalego partnera, tak mi sie wydaje
a jesli masz stalego partera to radze tabletki, wystarczy isc do dobrego ginekologa ktory dobrze Ci dopasuje tabletki i problem z glowy, ja nie narzekam!

19

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Durex albo Unimil smile sprawdzone - najlepsze!

20 Ostatnio edytowany przez barbieri (2011-11-20 21:40:33)

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?
K_r_o napisał/a:

Oczywiście jest !!! możliwość zajścia w ciąże smile:)  dane są jak najbardziej książkowe.....no chyba,że jesteś ....ginekologiem z długoletnim stażem.....;) w co atpię:)

ja nie jestem, ale jak pisałam ktoś z rodziny... i mam przed nosem podręcznik do ginekologii gdzie wyraźnie wskaźnik pearla jest 0,16 (na podstawie wyników Vesseya- obserwacja 17 000 kobiet w wieku od 25 lat) gdzie zaznaczone jest, że na zapłodnienia wpływ miały błędy pacjentek.

napisz mi na podstawie czyich badań opracowano wyniki, które podałaś, ciekawi mnie to, bo nie słyszałam by taki odsetek jaki napisałaś był gdziekolwiek brany pod uwagę.

edit: oczywiście dotyczy to pigułek dwuskładnikowych

21

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Na podstawie ksiązki z ginekologii smile. Wskaznik wskaznikiem,nie znajdzie się dwóch książek, gdzie cyferki są identyczne.... podałam przykładowo.Bardziej  chodziło mi o to, że ryzyko ciąży jest małe bo małe ,ale jest...
Pozdrawiam smile

22 Ostatnio edytowany przez Kotowata (2011-11-21 15:09:59)

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?
barbieri napisał/a:

nie ma możliwości zajścia w ciążę przy poprawnym przyjmowaniu doustnej, dwuskładnikowej antykoncepcji hormonalnej. te kilka liczb po przecinku jest zabezpieczeniem dla firm farmaceutycznych przed zdesperowanymi pacjentkami i ich pozwami, w przypadku gdy przez własną nieuwagę zajdą w ciążę. ktoś z mojej najbliższej rodziny jest ginekologiem i nigdy nie spotkał się chociażby z doniesieniem o ciąży w przypadku zaznaczam POPRAWNEGO stosowania pigułek.
wskaźnik pearla, która wkleiła K_r_o jest błędny.

Zawsze jest możliwość zajścia w ciążę, nawet przy prawidłowym stosowaniu antykoncepcji (jakiejkolwiek). Bo jak inaczej wyjaśnisz sytuację, w której znalazła się moja Znajoma? Przyjmowała tabletki antykoncepcyjne (sumiennie, żadnej nie pominęła, przyjmowała je o tej samej porze - wszystko zgodnie z zaleceniami) a dodatkowo zabezpieczała się z Partnerem prezerwatywą. Któregoś razu prezerwatywa pękła i tak oto została Mamą. A więc tabletki również nie są niezawodne, co nie znaczy jednak, że są jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji.

Co do pytania postawionego w temacie - ja polecam Durex RealFeel. Są prawie niewyczuwalne, stosunek w nich jest bardzo zbliżony do stosunku bez prezerwatywy.

23

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?
zyleta69 napisał/a:

asienka
niewiem czy twoj facet tez jest zadowolony z opakowania...gumke mozna stosowac przy jednorazowych wybrykach bez stalego partnera, tak mi sie wydaje
a jesli masz stalego partera to radze tabletki, wystarczy isc do dobrego ginekologa ktory dobrze Ci dopasuje tabletki i problem z glowy, ja nie narzekam!

mam stałego partnera, którym jest mój mąż i zarówno jemu jak i mi seks w gumce nie przeszkadza. Co do tabletek to mam takie zdanie że nawet dobrze dobrana tabletka wywołuje jakieś skutki uboczne więc nie mam ochoty ich łykać.

24

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Każdemu może odpowiadać inna forma antykoncepcji. To, że komuś bardziej pasują tabsy, to nie znaczy, że każdemu będą. Z powodzeniem można ze stałym partnerem stosować gumki. Ja uważam właśnie ze stałym partnerem.
Przy braniu tabsów jest możliwość zajścia przy złym stosowaniu i z dobrym stosowaniem także, są to baaaardzo rzadkie przypadki, ale jednak są takie kobiety na globie.
Przy stosowaniu gumek ryzyko jest, gdy gumka pęknie się lub zsunie.
Jakie gumki na pierwszy raz?
Jest wiele dobrych.
Ja stosuję z powodzeniem Unimil, ale to może dlatego, że wiele Durexów jest na mojego partnera trochę za małych, przynajmniej te klasyczne, które nie są robione na trochę większe członki chyba,.
Dla dodatkowej ochrony są gumki UlstraSafe, które mają środek plemnikobójczy, to jest u Unimila, u Durexa jest ExtraSafe bodajże. Stosowałam te gumki. Ale rózne rodzaje miałam, bo wiadomo wybór jest duży, do wyboru do koloru.
Pamiętam też takie MaxLove, że niby przedłużają stosunek, ale to raczej pic na wodę i po nich mojego faceta piekłó
Są też np Protect, używaliśmy, ale one są grubsze, więc na pewno lepsze doznania w zwykłych gumkach. Te neistety czuć, zwykłych ja nie czuję.

25 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-12-26 20:06:06)

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Post nie na temat

26

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Durexy, sprawdzone. Dla pewności możesz kupić je w aptece, dużo ludzi ma jakieś uprzedzenia do sklepowych czy kioskowych. Ale tak w ogóle to faktycznie troche przesadzasz z tą ilością, jedno albo drugie w zupełności wystarczy smile A w ostateczności nie zapominaj, że jest awaryjna, więc to nie koniec świata. Przyjemności życzę wink

27

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?
Kotowata napisał/a:
barbieri napisał/a:

nie ma możliwości zajścia w ciążę przy poprawnym przyjmowaniu doustnej, dwuskładnikowej antykoncepcji hormonalnej. te kilka liczb po przecinku jest zabezpieczeniem dla firm farmaceutycznych przed zdesperowanymi pacjentkami i ich pozwami, w przypadku gdy przez własną nieuwagę zajdą w ciążę. ktoś z mojej najbliższej rodziny jest ginekologiem i nigdy nie spotkał się chociażby z doniesieniem o ciąży w przypadku zaznaczam POPRAWNEGO stosowania pigułek.
wskaźnik pearla, która wkleiła K_r_o jest błędny.

Zawsze jest możliwość zajścia w ciążę, nawet przy prawidłowym stosowaniu antykoncepcji (jakiejkolwiek). Bo jak inaczej wyjaśnisz sytuację, w której znalazła się moja Znajoma? Przyjmowała tabletki antykoncepcyjne (sumiennie, żadnej nie pominęła, przyjmowała je o tej samej porze - wszystko zgodnie z zaleceniami) a dodatkowo zabezpieczała się z Partnerem prezerwatywą. Któregoś razu prezerwatywa pękła i tak oto została Mamą. A więc tabletki również nie są niezawodne, co nie znaczy jednak, że są jedną z najskuteczniejszych metod antykoncepcji.

Tabletki anty dają 100% bezpieczeństwa przy prawidłowym stosowaniu. Nie ma uwolnienia komórki jajowej z pęcherzyka Graafa, nie ma mowy o zapłodnieniu. Twoja znajoma prawdopodobnie nie słyszała o różnych czynnikach które mogą obniżyć skuteczność działania tabletek np. antybiotyki i w taki sposób wpadła ona i te 2 osoby na 1000 które uczestniczyły w badaniu smile

28

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

jakie prezerwatywy ? jakie chcesz smile
durex jest najbardziej znaną i ceniona firmą, więc możesz je spróbować.
wydaje mi się, że jeśli stosuje się je tak, jak powinno to nawet takie zwykłe za 3zł sobie poradzą smile

29

Odp: Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

a ja się dziwię, że w tak młodym wieku bierzesz tabletki- szkoda zdrowia, też zaczęłam mając 17 lat, po kilku latach odchorowywałam smile ale nic, mowa o czym innym: ważne, by prezerwatywa była DOBRZE UŻYTA a nie jaką ma firmę. Proponowałabym jakąś nawilżoną środkiem plemnikobójczym [na wypadek błędów mechanicznych, np. przeniesieniu spermy/preejakulatu ręką na penis] np.Rosetex Warrior albo Unimil Ultra Safe, ale skoro bierzesz pigułki, to zbędne. Unimil Skyn jest dobra, ale jak mówię: liczy się użytkowanie. A to się ćwiczy:)

ps. dochodzi do ciąż nawet przy prawidłowo stosowanych pigułkach, czemu?- zbyt duża płodność-NIE WE WSZYSTKICH PRZYPADKACH pigułka powstrzymuje owulację. też znajomy przypadek.

Posty [ 30 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024