Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 37 ]

1

Temat: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Dobra gospodyni zawsze powinna być przygotowana na wizytę niezapowiedzianych gości. A czy Ty masz taki swój sztandarowy zestaw, który zawsze znajdzie się w Twojej kuchni, a z którego w razie potrzeby można szybko coś smacznego wyczarować? Lista jest długa czy to tylko kilka pozycji? smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Makaron, kukurydza, groszek, parówki, ketchup i śmietana. Te produkty zawsze mam w kuchni i tworzę z nich smaczną zapiekankę z makaronem

3

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Z natury mojej przezornej u mnie najadłaby się zwykle niezła gromadka smile. Ale fakt, zapiekanki są świetnym rozwiązaniem- szybko, smacznie i na ciepło smile.

Zawsze znajdziecie w mojej kuchni:
puszkę kukurydzy, pomidorów w zalewie, groszku, fasoli
konserwowy seler
ananas i brzoskwinie w puszce
ogórki (kiszone lub konserwowe), papryka konserwowa
tuńczyk w puszce, jakieś inne rybki
oliwki
jajka
mleko, śmietana, jogurt lub kefir
wędliny- szynka, jakaś wiejska podsuszana, kiełbaski typu frankfuterki
ser camembert, żółty, topiony, a nawet feta
dżem, marmoladę lub powidła
majonez, musztarda, ketchup
pomidory, ogórek, por, cebula, kapusta pekińska, czosnek
makaron, ryż, ziemniaki
w zamrażarce- filet z kurczaka, schab, mięso mielone, jakieś skrzydełka

Te rzeczy są u mnie zawsze plus inne wymiennie smile.

4

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Hehe, śmieszna sprawa - u mnie nie da się znaleźć żadnej zasady w stylu "w mojej lodówce zawsze jest to i to" wink Po prostu często bywa, że nie mam w domu kompletnie NIC jadalnego oprócz suchego makaronu czy ryżu (a i to nie zawsze), lodówka świeci pustkami a w chlebaku tylko okruszki. Brak czasu i częsta nieobecność w domu skutkuje tym, że zakupy robię nieregularnie i staram się nie kupować niczego na zapas, żeby się nie zmarnowało. Wolę coś dokupić w razie potrzeby, niż wyrzucać zepsute, bo np. nie było kiedy zjeść. Ale moi znajomi wiedzą też, że mnie się nie odwiedza bez zapowiedzi, więc nieprzygotowanie mi raczej nie grozi wink

5

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

przyprawy, mąka, mleko, dżem, jajka wink
zawsze jakies racuchy albo naleśniki na szybko da sie zrobic smile

6

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Mnie też nie odwiedza się bez zapowiedzi. Ale zawsze muszę mieć:

-kolby kukurydzy (przepadam!)
-makaron, ryż, ziemniaki i frytki
-czosnek
-masło
-ser żółty
-kostki rosołowe
-przecier pomidorowy
-żelazny zestaw sałatkowy: kukurydza w puszce, ogórki kiszone i konserwowe, pomidory, rzodkiewki, sałata lodowa, kapusta pekińska
-majonez, musztardę, ketchup
-colę
-piwo
-pierś kurczaka
-mięso mielone

Lubię mieć też (korzystając z ogromnej zamrażarki) trochę gotowych rzeczy: kluski, pierogi, zupy, kotlety, klopsy, placki, sosy, kompoty.

7

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Ja mam mnóstwo wszelkich zapasów wcale nie ze względu na potencjalnych gości, tylko z racji, że nigdy nie wiem kiedy mnie akurat wena dopadnie i na co smile Muszę mieć pod ręką wszystko co potrzebne do natychmiastowej realizacji moich kulinarnych pomysłów, żeby mi się zapał nie zakończył na wizycie w sklepie smile

Oprócz produktów do samodzielnego przygotowywania jedzenia lubię mieć coś na wypadek, gdyby mnie zamiast weny dopadł głód. Czyli zawsze znajdą się jakieś pierogi czy inne gotowe dania, składniki na kanapki. Zawsze mam spory zapas jajek - one najczęściej służą do produkcji posiłku na szybko smile

8

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?
vinnga napisał/a:

Ja mam mnóstwo wszelkich zapasów wcale nie ze względu na potencjalnych gości, tylko z racji, że nigdy nie wiem kiedy mnie akurat wena dopadnie i na co smile Muszę mieć pod ręką wszystko co potrzebne do natychmiastowej realizacji moich kulinarnych pomysłów, żeby mi się zapał nie zakończył na wizycie w sklepie smile

A wiesz, że ja podobnie? To nie potencjalni goście najbardziej mnie mobilizują, co raczej własne i moich chłopaków zachcianki i podniebienia tongue.

9

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Dlatego ja zaczęłam pisać moją listę i zrezygnowałam, bo zaczęło mi wychodzić zaopatrzenie przeciętnego spożywczaka smile Niestety ma to też minusy - dużo jedzenia się u mnie marnuje.

10

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Ja z kolei te produkty, których nie da się dłużej przechowywać, kupuję w małych ilościach i na bieżąco, zauważ zresztą, że sporo wymieniłam takich, które są zakonserwowane w słoikach lub puszkach. To co ma krótki termin przydatności do spożycia - jeśli jest taka możliwość - zamieniam na pakowane próżniowo, ale zwykle tam, gdzie do tego interesu nie dopłacam. Z kolei warzyw zjadamy naprawdę dużo, więc zawsze mam ich trochę w zapasie.

11

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Mam kilka żelaznych składników, z których korzystam, a przydają się, gdy zmieniają się nagle plany z jakiegoś powodu.
Staram się mieć w kuchni:

śmietanę, mleko, jajka, różne puszkowe cuda typu czerwona fasola, pomidory, groszek zielony, jakaś rybka w sosie. Często taką rezerwą są frankfurterki, które uwielbiam do kanapek na kolację, a też wykorzystuję do obiadu. Jogurty obowiązkowo kupowane na bieżąco na wieczorny głodek. Przeróżne makarony - jestem fanatyczką big_smile Kasze i ryż też zawsze w szafce są obecne. Wędliny mam też na bieżąco, a do tego krojone w plasterki dzielę na mniejsze ilości i zamrażam. Dzięki temu mam ciągle świeże i nie ryzykuję, że zbyt długo leżą w lodówce. Oczywiście nie przeginam z czasem zamrażania. smile Majonez, musztarda i ketchup to dla męża, ja jedynie twarożek lub jogurt naturalny, ale to już trzeba na bieżąco dokupować. Gotowe gofry i dżem na przegryzkę.:)

12

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Ja zawsze mam zamrożone mięso.. smile

13

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?
Najti napisał/a:

Ja zawsze mam zamrożone mięso.. smile

A nie lepiej świeże? smile

U mnie nie obejdzie się (pomijając mięso rzecz jasna) oleju z pestek winogron i zestawu przypraw smile

14

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

U mnie zawsze musi być coś na kanapki typu wędlina, ser, dżem (który mój mąż uwielbia). Bardzo często mam też ciasto francuskie, z którego można wyczarowac różne pyszności dla niezapowiedzianych gości. Jakieś soki, piwko czy winko. Mam też dosyć trochę mrożonek: od owoców, po kluski, pierogi do mięsa. Nie jest tego za dużo, ale żeby móc zaspokoić własne zachcianki wink Poza tym herbata, zestaw przypraw i czasem coś słodkiego.
Generalnie zakupy robimy raz w tygodniu. Staram się zaplanować mniej więcej obiady na cały tydzień lub chociaż na około 4 dni i wtedy łatwiej mi zaplanować zakupy. A na co dzień dokupuję pieczywo czy coś, co wcześniej zapomniałam lub nagle zachciało mi się coś konkretnego ugotować wink

15

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Ja robię podobnie-najpierw lista obiadów, potem zakupów i na tydzień (niektóre rzeczy na dwa są z głowy). Dokupujemy na bieżąco to, co trzeba, czyli chleb, mleko itp. A to, co przeważnie jest w kuchni, przydaje się, jeśli zdarzy się odstępstwo od planów, bo one mają to do siebie, że czasem się komplikują smile

16

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

U mnie żadne planowanie zakupów spożywczych się nie sprawdza. Po pierwsze - nie czuję obowiązku serwowania codziennych obiadów. Gotuję, bo bardzo to lubię. Więc, jeśli jestem zmęczona lub mi się nie chce - nie gotuję. Czasem kilka dni z rzędu. Po drugie - mam strasznie dużo zachciewajek. Zachciewajki mają to do siebie, że nie da się ich przewidzieć z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Dlatego najwięcej mam produktów o długim terminie przydatności - wszelkie zapasy, które można schować w szafce i siedzą tam miesiącami. Zdarza mi się o nich zapominać i kupować kolejny raz taki sam produkt. Albo zastanawiać się w sklepie, czy mam makaron, bo akurat chcę gotować pomidorówkę. Oczywiście makaron wtedy kupuję (na wszelki wypadek), w domu okazuje się, że mam już 3 opakowania makaronu, dorzucam to czwarte, pomysł na pomidorówkę zamienia się w ziemniaki z mięskiem, za jakiś czas (kiedy chęć na pomidorówkę wróci niespodziewanie) znowu zastanawiam się w sklepie, czy ja na pewno mam makaron big_smile

Bardzo chciałabym mieć dużą zamrażarkę. Niestety, na razie nie mam miejsca na taki sprzęt. Ale, gdybym ją miała, zapewne nie tylko obiad dla niezapowiedzianych gości mogłabym gotować. Wtedy to pewnie i jakieś małe wesele mogłabym z zaskoczenia robić tongue

17

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Vinnga, rozbrajasz mnie big_smile.

Ja z kolei zwykle wiem co mam w domu, ale kiedy coś się kończy to od razu staram się to dokupić, żeby przypadkiem nie zabrakło smile. A że czasem dokupuję zapas zapasu to już zupełnie inna sprawa big_smile. Kurcze, tak sobie myślę, że ja naprawdę lubię mieć wszystko pod ręką, nawet jeśli do sklepu mam tylko kilka metrów.
I tak mam zawsze (podaję dla przykładu) ocet zwykły spirytusowy, ocet winny z wina białego, jabłkowy i z czerwonych winogron, do tego jeszcze oczywiście ocet balsamiczny smile - wszystkie w niewielkich butelkach, ale za to w wyborze. Podobnie jest zresztą z wieloma rzeczami - przypraw mam wielką przepadzistą szufladę, makaronów pięć, sześć rodzajów, ryż zwykły, długoziarnisty i brązowy, i tak dalej. A najlepsze jest to, że u mnie naprawdę nic się nie marnuje - kupuję tylko to, czego naprawdę używam, przede wszystkim bowiem w mojej kuchni nie może być... nudno smile.

18

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Nie mam swojej kuchni , mieszkam z rodzicami ale mam swoją szafkę w której zawsze znajdzie się masę produktów które czasami mama pożycza... Jest to kawa rozpuszczalna, herbata zwykła i owocowa puszka kukurydzy, fasoli bobu i pomidorów, ryż, makaron, mąka,cukier, przyprawy, kisiel, budyń, galaretki , smietanki w proszku paczka ciastek wrazie W.

19

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?
Olinka napisał/a:

Z natury mojej przezornej u mnie najadłaby się zwykle niezła gromadka smile. Ale fakt, zapiekanki są świetnym rozwiązaniem- szybko, smacznie i na ciepło smile.

Zawsze znajdziecie w mojej kuchni:
puszkę kukurydzy, pomidorów w zalewie, groszku, fasoli
konserwowy seler
ananas i brzoskwinie w puszce
ogórki (kiszone lub konserwowe), papryka konserwowa
tuńczyk w puszce, jakieś inne rybki
oliwki
jajka
mleko, śmietana, jogurt lub kefir
wędliny- szynka, jakaś wiejska podsuszana, kiełbaski typu frankfuterki
ser camembert, żółty, topiony, a nawet feta
dżem, marmoladę lub powidła
majonez, musztarda, ketchup
pomidory, ogórek, por, cebula, kapusta pekińska, czosnek
makaron, ryż, ziemniaki
w zamrażarce- filet z kurczaka, schab, mięso mielone, jakieś skrzydełka

Te rzeczy są u mnie zawsze plus inne wymiennie smile.

Tyle to ja mam w lodówce po dużych zakupach ;P

20

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Ostatnio zawsze dokupuję pomidory w puszce i czerwoną fasolę. To mój żelazny zestaw na "w razie czego", bo szybko z nich coś smacznego wyczaruję. W zależności od innych składników różnie sobie improwizuję smile

21

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Speedcook, rewelacja przy gotowaniu smile

22

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Tak jak aniolek27 zawsze mam w zapasie pomidory w puszce i czerwona fasole. Plus makaron i jajka . Mam zawsze w zamrazalce krojone pieczarki, papryke i inne warzywka. Majac to i jakies kostki rosolowe mozna wyczarowac wiele swietnych dan na szybko i dla niespodziewanych lasuchow.

23

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

kukurydza, groszek, majonez i zupki chinskie. Jestem uzalezniona od sałatek z tych produktow i zawsze musze miec to na zapas smile

24

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Nawet jeśli nie spodziewam się gości to w mojej kuchni musi się znaleźć coś słodkiego, jakieś ciasteczka , cukierki i lody wink oraz różnego rodzaju kawa, bita śmietana , gorzka czekolada, śmietanka do kawy i cukier smile herbata w sumie też , chociaż znajomi zawsze proszą o kawę , bo wiedzą , że jestem mistrzynią w jej przyrządzaniu smile

25

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Zawsze mam:
mąkę, drożdże, puszkę pomidorów, mozzarellę, tajską pastę curry, ryż, makaron spaghetti, mrożony groszek, mrożony bób, mrożona fasolka szparagowa, zamrożona ugotowana ciecierzyca, ziemniaki, mleko kokosowe

3 najlepsze awaryjne potrawy w moim domu, które przygotowuje się super szybko z powyższych składników to pizza margherita, spaghetti z sosem pomidorowym lub warzywne tajskie curry z ryżem.

26

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Makaron, kukurydza, tuńczyk, pomidory w puszce, ogórki kiszone, przyprawy, ser pleśniowy/feta - są zawsze. Kupuję tonami (szczególnie te rzeczy, które długo mogą stać czyli wszystko prócz serów, chociaż one i tak są "zepsute". big_smile).

27

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

U mnie zawsze muszą być jajka, mąka, cukier i mleko, a do tego olej rzepakowy (nadaje się i do wypieków i do smażenia i do pieczenia), mrożone owoce i warzywa - w zależności czy ma być na słodko czy na wytrawnie smile

28

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

ja prawię zawsze mam olej, mleko, przecier pomidorowy, cebulę, masło, jakąś wędliny, ser, śmietanę i cytrynę i ocet, jak w prlu.

29

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Mam dużo produktów z długim terminem, inne zakupy robię na bieżąco i nigdy duże. Mój dzień pracy trwa 12 godzin, męża często też, do tego dochodzi brak stałego grafiku, więc nigdy nie wiem czy produkt z kilkudniowym terminem ważności zdążę zużyć, czy akurat w tym czasie nie będę nawet jeść w domu.
Moi goście zawsze się zapowiadają, a do tego w moim bloku jest cały ciąg przeróżnych sklepów.

30

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

ZAWSZE znajdzie się w mojej kuchni: oliwa z oliwek, czosnek, cynamon smile

31

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Wszystkie zioła, bazylia, oregano, majeranek, tymianek...najlepiej świeże z ogródka smile
Koniecznie czosnek, oliwa z oliwek, aaaaa i drewniane patyczki (takie szaszłykowe) do sprawdzania miękkości mięsa i warzyw (podczas gotowania i pieczenia) big_smile

32

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?
hanka123 napisał/a:

Makaron, kukurydza, tuńczyk, pomidory w puszce, ogórki kiszone, przyprawy, ser pleśniowy/feta - są zawsze. Kupuję tonami (szczególnie te rzeczy, które długo mogą stać czyli wszystko prócz serów, chociaż one i tak są "zepsute". big_smile).

Dokładam do tego rzeczy bez których nie mogę ostatnio żyć - bazylię, szczypiorek, kolendrę, serki Bieluchy, czerwone curry i...wino. smile Ależ się cieszę, że wiosna idzie i szczypior oraz bazylia będą pewnie w każdym sklepie smile.

33

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

A ja się cieszę, że szczypior wyrośnie mi na grządce big_smile

34

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

ja mam zawsze makaron ,ryz ,swieze warzywa i oliwe z oliwek, zawsze da sie z tego zrobic jakas potrawke:)

35

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

mąka, cukier, jajka, olej rzepakowy (bo najzdrowszy) i mrożone owoce (najlepiej truskawki, maliny i jagody) - w razie niezapowiedzianych gości ciasto jestem w stanie wyczarować w 10 minut plus pieczenie smile

36

Odp: Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

tartinka a olej rzepakowy masz nierafinowany, tłoczony na zimno?

Posty [ 37 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » Co zawsze znajdzie się w Twojej kuchni?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024