Powiększona warga sromowa - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-01-15 14:38:06

emma16
Niewinne początki

Powiększona warga sromowa

Witam, mam 16 lat i nie byłam jeszcze u ginekologa. Chciałabym jeszcze uniknąć tej wizyty, ale ostatnio zaczęło mnie coś niepokoić. Od mniej więcej roku mam powiększoną prawą warge sromową, jest pomarszczona i troche zaczerwieniona. Nie swędzi, nie piecze, nic. Miesiączka jest u mnie bezbolesna. Nie chciałabym iść do ginekologa, ale boje sie, że może to mieć skutki w przyszłości albo będzie przedzkadzać kiedyś w życiu seksulanym. Wiecie coś na ten temat? Z góry bardzo dziękuje za pomoc!

#2 2009-01-15 14:42:52

CookieBitch
100% Netkobieta

Re: Powiększona warga sromowa

Moim zdaniem tłumaczenie "nie chce iść do ginekologa" jest dziwne. Przecież to lekarz i nic Ci nie zrobi. W podstawówce pani od wdżr powiedziała, że powinnyśmy iść do ginekologa po pierwszej miesiączce i wg mnie to prawda. wiele chorób może się rozwijać a Ty możesz nawet o tym nie wiedzieć. A skąd wiesz czy Twoja przypadłość nie jest chorobą? Nie wolno lekceważyć zmian w tamtych miejscach. Idź do lekarza.

Ostatnio edytowany przez CookieBitch (2009-01-15 14:43:25)

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#3 2009-01-15 15:28:49

Krzyś
Przyjaciel Forum

Bo w końcu my jesteśmy wszyscy wróżkami i Ci powiemy co i jak. Do lekarza!

Najbardziej dziwacznym ze wszystkich zboczeń seksualnych jest zachowanie wstrzemięźliwości...

#4 2009-01-15 16:01:35

emma16
Niewinne początki

Heh, wiem że nikt tu nie jest wróżką, myślałam że znajdzie sie ktoś kto będzie coś wiedział na ten temat.

#5 2009-01-15 16:07:55

Krzyś
Przyjaciel Forum

emma16 napisał:

Heh, wiem że nikt tu nie jest wróżką, myślałam że znajdzie sie ktoś kto będzie coś wiedział na ten temat.

smile Pójdź do ginekologa, w Twoim wieku to już zalecane.

Najbardziej dziwacznym ze wszystkich zboczeń seksualnych jest zachowanie wstrzemięźliwości...

#6 2009-01-18 16:21:42

asiunia24
Na razie czysta sympatia

idz do lekarza nie masz na co czekac wiele chorób kobiecych z regóły nie boli,dlatego powinnas sie przebadac.Nie boj sie pierwszej wizyty,bo od razu nie znajdziesz sie na fotelu,najpierw bedziesz miała rozmowe z ginekologiem,nie ma sie czym stresowac:)

#7 2009-01-18 16:42:23

xibalbaa
Netbabeczka

Tylko lepiej idź do mężczyzny. Baby są okropne.

Co dręczyło mnie we śnie
Niech zachwyci mnie na jawie

#8 2009-01-18 17:19:36

CookieBitch
100% Netkobieta

xibalbaa napisał:

wątpie by autorka poszła do faceta.. ona w ogóle nie chce iśc do ginekologa a nawet jak się zdecyduje to wątpię żeby  poszła do mężczyzny.

#9 2009-01-18 19:11:58

asiunia24
Na razie czysta sympatia

mężczyzni są bardziej delikatniejsi to prawda ale jak na pierwsza wizyte polecam jednak kobitke.

#10 2009-01-18 19:36:21

xibalbaa
Netbabeczka

A co jak kobitka będzie niemiła (prawie zawsze takie są!) i się zrazi i już więcej nie pójdzie? W dodatku kobitki są różne, mogą się nie poznać co jej jest. Moja znajoma niedawno była u ginekologa bo miała coś tam w pochwie w odległosći jakieś 2 cm i typeska nie zauważyła. Jak poszła do faceta to był w szoku, że tego nie zauważyła.

Co dręczyło mnie we śnie
Niech zachwyci mnie na jawie

#11 2009-01-18 20:03:48

asiunia24
Na razie czysta sympatia

najlepiej jak zapyta sie o jakiegos dobrego ginekologa wsrod znajomych(mama, ciocia,kolezanki) Jednak opinia jest wazna

#12 2009-01-18 20:27:16

Amelia*
Zbanowany

ja poszlam do ginekologa polecona przez moja znajoma,a moj ginekolog to facet;) i jest ok;) dlatego nigdy nie zamierzam isc do pani ginekolog.

#13 2009-01-18 20:42:34

asiunia24
Na razie czysta sympatia

byłam w szpitalu na oddziale ginekologicznym a tam sami faceci,tez chodziłam do kobiety ale teraz widze różnice.Zaczynam leczyć sie u mężczyzny ginekologa!

#14 2009-01-18 20:44:15

CookieBitch
100% Netkobieta

byłam u 4 ginekologów z czego badało mnie 3.... jeden faktycznie straszny.. ale ze wzgledu na charakter i w sumie cel mojej wizyty nie byl "fajny"... dwoch pozostalych super... nie oceniaja, nie mowia niepotrzebnych rzeczy a przy badaniu nic nie boli..ani nic. ale jak slysze jak kolezanki narzekaja na babeczki... to sie ciesze ze do faceta chodze smile

#15 2009-01-22 22:56:51

ineka
Gość Netkobiet

Witam - bardzo możliwe, że może to być zapalenie gruczołu Bartholina. Sama to przerabiałam i nie chcę Cię straszyć, ale powinnaś pójść do ginekologa, póki nie jest to jeszcze bolesne. A jeżeli chodzi o lekarzy to i tak nie ma chyba nicgorszego niż stomatolog! smile Odwagi! Kiedyś przecież i tak będziesz musiała pójść - nie taki diabeł straszny jak go malują. smile Popytaj mamę, koleżanki, kogoś zaufanego - napewno polecą Ci takiego ginekologa, który potraktuje Cię ze zrozumieniem i sprawi, że cała wizyta nie będzie zbyt stresująca.

#16 2009-02-22 16:32:11

asiulka090
Wróżka Bajuszka

tez sie balam przed pierwsza wizyta, ale chyba kazda z Nas przez cos takiego przechodzila smile lecze sie u pani doktor no i chyba czas najwyzszy na zmiane, nie jest ani mila ani co gorsza dokladna, takze chyba zdecyduje sie na mezczyzne

#17 2009-02-22 16:39:53

Joasia91
O krok od uzależnienia

mi sie wydaje ze poprostu sie o cos uderzylas i spuchlo i moze sie cos z tym stac
\przeciez ginekolog to tez normalny lekarz jak kazdy inny jak dentysta czy pediatra

#18 2009-03-14 20:04:13

Ingrid
Niewinne początki

jak widzę, wszystkie tu narzekacie na kobiety-ginekologów i faktycznie też mam takie wrażenie:( Na razie byłam tylko raz, ale ta baba była straszna:/ Nie dośc, że miałam wrażenie, że "przewierci mnie na pól", to jeszcze miałam wrażenie, że mnie olewa. To był moja pierwsza wizyta, więc wolałam iśc do kobiety, bo się wstydziłam i myślałam, że bardziej rozumie pacjentki, ale widzę, że to bzdura. Chyba jednak wybiorę się do GINA, bo do niej już na pewno nie!!!

#19 2009-03-31 09:29:03

Wodnich@
Wkręcam się coraz bardziej

A ja chodzę do babki ginekolog i jest fantastyczna mogę z nią pogadać o wszystkim zawsze wytłumaczy wysłucha i nie ma szpon jak orzeł.

#20 2009-04-08 17:02:54

Panna_P
Niewinne początki

Mam podobny problem do założycielki tematu. Moja warga sromowa jest powiększona, opuchnięta, pomarszczona i innego koloru niż druga. Mam ten problem już spory kawał czasu, nie wiem czy nie dłużej niż 2 lata... Nie boli, nie przeszkadza, nic. Wiem, że powinnam iść do lekarza... I nawet jestem na to zdecydowana, tylko nie wiem jak to załatwić, jak się umówić do lekarza, gdzie... I tak odkładam to na później cały czas. Mamie nie ufam, nie poproszę jej o pomoc, straciła moje zaufanie już dawno temu. Taty się wstydzę, z siostrą się nie cierpimy... Boję się, że to coś poważnego, bo przecież nie schodzi taki kawał czasu, a mimo to nic nie robię ;/

Ostatnio edytowany przez Panna_P (2009-04-08 17:04:10)

#21 2009-04-08 17:48:41

ineka
Gość Netkobiet

Panna_P napisał:

Mam podobny problem do założycielki tematu. Moja warga sromowa jest powiększona, opuchnięta, pomarszczona i innego koloru niż druga. Mam ten problem już spory kawał czasu, nie wiem czy nie dłużej niż 2 lata... Nie boli, nie przeszkadza, nic. Wiem, że powinnam iść do lekarza... I nawet jestem na to zdecydowana, tylko nie wiem jak to załatwić, jak się umówić do lekarza, gdzie... I tak odkładam to na później cały czas. Mamie nie ufam, nie poproszę jej o pomoc, straciła moje zaufanie już dawno temu. Taty się wstydzę, z siostrą się nie cierpimy... Boję się, że to coś poważnego, bo przecież nie schodzi taki kawał czasu, a mimo to nic nie robię ;/

Naprawdę radzę Ci pójść do lekarza. Ja miałam tak samo - też długi czas miałam jedną wargę powiększoną i też w niczym mi to nie przeszkadzało. Nawet myślałam, że to normalne. Ale potem okazało się że jednak nie i wylądowałam w szpitalu (pisałam o tym gdzieś tam wyżej). Przykro mi , że nie masz nikogo zaufanego, z kim mogłabyś się wybrać do lekarza. Może warto poprosić jakąś koleżankę? We dwie zawsze raźniej. Powodzenia!

#22 2009-04-09 09:21:39

oazuu
100% Netkobieta

xibalbaa napisał:

i z tym się nie zgodzę.

idź koniecznie do lekarza.
skoro boisz się tej wizyty to lepiej będziesz się czuła u kobiety-ginekologa.

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#23 2010-04-06 21:11:58

AnEtA16
Niewinne początki

Hej mam 16 lat i mam ten sam problem co autorka tego wątku. Prawa strona wargi sromowej jest powiększona, pomarszczona i zaczerwieniona. Różnica polega tylko na tym, że mi to bardzo dokucza, swędzi i mam dużo wydzieliny. Z okresem też jest nie najlepiej. Bardzo źle go przechodzę. Chciałam pójść do ginekologa ale nie mam nawet z kim o tym porozmawiać. Na mamie również nie mogę polegać ani jej zaufać, tacie no to bez przesady z oczywistych względów nie powiem, a siostry nie mam:( Nie wiem co mam robić a to już mam od dłuższego czasu. Chciałabym wiedzieć, czy któraś z Was miała taką dolegliwość i czy była już u ginekologa????? Jeśli tak to prosze żeby mi napisała, co jej powiedział.

#24 2010-04-07 12:19:28

Anemonne
Moderator

Aneta, nie wyleczysz tego bez wizyty u ginekologa. To nic strasznego, jesteś już prawie dorosła i możesz iść tam sama lub np. zabrać koleżankę, żeby było Ci raźniej. Idź do swojej rejonowej przychodni i powiedz, że chcesz zapisać się do ginekologa. Wizyta sama w sobie nie jest straszna, wiadomo - nie jest to super przyjemne, ale o zdrowie trzeba dbać.

#25 2010-04-29 15:51:25

Loneliness
Niewinne początki

hej;)
Ja mam podobnie, ale u mnie to jest genetycznie. Oby dwie wargi sromowe mam większe niż ,,przeciętne'', ale moja mama ma tak samo, więc może spytajcie się ich co? Mama to jednak mama nie ważne czy straciłaś do niej zaufanie czy nie ona Cię kocha i chyba raczej nie chce żeby Ci się coś stało co nie?
Moim zdaniem tak powinnaś zrobić a jak nie chcesz to naprawde idź do ginekologa to taki sam człowiek jak Ty!

#26 2010-04-29 16:15:09

Kobietka48
Netbabeczka

Za długie wargi sromowe mozna operacyjnie pomniejszyć.

#27 2010-04-29 16:17:40

Loneliness
Niewinne początki

Można;)
Trochę są wkurzające np. nie mogę nasić stringów albo muszę szukać takich z szerszym dołem <że tak powiem>
ale gólnie jest ok;)

#28 2010-04-30 10:17:13

mitsi
Wróżka Bajuszka

To nie jest nic zlego, ja mam lewa powiekszona, jak to odkrylam to tez myslalam ze cos nie tak jest z moim zdrowiem, ale wargi nie musza byc symetryczne :> Jesli jednak masz sie smiertelnie krepowac przed np. chlopakiem (choc oni nawet nie zwracaja na to uwagi) to w ostatecznosci mozesz ja zoperowac. Ale moim zdaniem nie ma co, jesli Cie nie boli to po prostu taka Twoja natura i nie ma sie czym przejmowac smile

Dwóch było głupich na świecie: jeden co dawał, drugi, co nie chciał brać.

#29 2010-04-30 15:01:58

carboczar
Net - EKSPERT

AnEtA16
W Twoim przypadku bezwzględnie należy udać się do gina.

Sprawa warg sromowych  mniejszych(które są czasem  większe).Powiem wam tak  że  faceci praktycznie nie zwracają na te sprawy uwagi.(czasem tak ale jako ciekawostkę) jeśli to kobiecie nie przeszkadza,to nie ma sie czym przejmować nawet jeśli są dużo większe(pytanie jak dużo większe,każdy przypadek jest indywidualny)można wykonać plastykę  warg ale czy naprawdę konieczne?Ważne jest nastawienie  danej osoby.Uważam,ze nie ma się czym przejmować.

#30 2010-04-30 15:14:48

P&P
100% Netkobieta

Ja też tak uważam- powiększone wargi sromowe nie są wynikiem nieatrakcyjności w miejscu intymnym, tylko dziełem natury. I kompleksy na tym punkcie są zupełnie niepotrzebne. Chyba, że w grę wchodza problemy zdrowotne- wtedy maszerujemy do lekarza:)

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

Stopka forum