Mężczyżni a ich podejście do kobiet - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-10-28 12:36:25

Wariattka
Zbanowany

Mężczyżni a ich podejście do kobiet

Cześc dziewczyny
Chciałabym poznać Waszą opinię ,co myślicie o tym ,jak obcy facet ,zwraca się do Was słowami:słoneczko,księżniczko,aniołku itp.
Czy traktujecie to jako podtekst z zaproszeniem do łóżka czy jako miłe słowa ,komplement???

Prowadze spór z facetami na ten temat proszę Was o szczerą opinie.

Kup posiłek niedokarmionemu dziecku www.daryserc.pl

#2 2011-10-28 12:39:07

Teo
Przyjaciółka Forum

Re: Mężczyżni a ich podejście do kobiet

Ojej... to zależy od faceta... jakie ma nastawienie i w ogóle. Ale skoro zwraca się do Ciebie zdrobniale i "słodko" to jeszcze nie znaczy, że chce Cię zaciągnąć do łóżka! Może mu się podobasz i w taki sposób pokazuje Ci, że jesteś dla niego ważna. Wydaje mi się, że takie słowa w ustach mężczyzny świadczą o tym, że kobieta jest mu bliższa raczej. Tak mi się wydaje.

Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot.
                                              ~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."

#3 2011-10-28 12:49:31

lewa4444
Netbabeczka

Według mnie, to świadczy o jego ciepłym przysposobieniu do kobiet.
Chyba lepiej usłyszeć z ust mężczyzny, jeśli zwraca się do nas "słońce, aniołku", czy coś w tym stylu, niż "kobieto", albo co gorsze- "babo" smile

"Nigdy nie jest za późno, by stać się osobą, którą mogłeś być." - George Elliot

#4 2011-10-28 12:54:44

Gladys
Przyjaciółka Forum

Jak dla mnie taki facet to jakiś flirciarz -gawędziarz ,nie lubię takich typów ,pewnie tak do każdej panny skoro do mnie się tak by zwracał nie znając mnie osobiście,to takie spouchwalanie się ,budzi to we mnie lekki niesmak i odstrasza .

#5 2011-10-28 17:55:59

mominka1
Przyjaciółka Forum

Ja zgadzam się z Emilką;) też mi sie tak kojaży aczkolwiek są osoby które tak zwracają się do wszystkich i kobiety i mężczyźni, co nie zmienia faktu że to przeważnie są flirciarze i flirciary:P

Najlepiej jest milczeć

#6 2011-10-28 18:06:00

młody-stary
Net-facet

no a do mnie dziewczyna pisze "braciszku"
big_smile

#7 2011-10-28 18:32:01

NiobeXXX
Przyjaciółka Forum

Wariattka napisał:

Cześc dziewczyny
Chciałabym poznać Waszą opinię ,co myślicie o tym ,jak obcy facet ,zwraca się do Was słowami:słoneczko,księżniczko,aniołku itp.
Czy traktujecie to jako podtekst z zaproszeniem do łóżka czy jako miłe słowa ,komplement???

Niecierpie takich "słodkich słówek", niezależnie od intencji kolesia (komplement, seks what ever) brzmią w moich uszach dość debilnie (bo słowo "głupie" to za słabe określenie).
Miałam kiedyś chłopaka, który nazywał mnie Aniołkiem Gapiatym ( nie wiem, co to oznaczało) ale za każdym razem gdy te słowa słyszały moje uszy krew we mnie wrzała i ciśnienie miałam ponad 200 smile smile
To tanie i wytarte frazeski, ja nigdy nie mówie ;kotku czy kiciu, wole ;kocie smile

" Jeśli nie potrafisz mnie znieść kiedy jestem najgorsza to chol..r..nie  pewne , że nie zasługujesz na mnie kiedy jestem najlepsza" MM.

#8 2011-10-28 18:57:07

słaba kobietka
Netbabeczka

Takimi słowami zwracają się nałogowi wielbiciele kobiet do każdej zapewne,z jaką rozmawiają.To taki sposób bycia i nie odbieram tych słów negatywnie.Raczej jako komplement.Choć osobiście nie przepadam za facetami z taką gadką,a znam ich kilku...

#9 2011-10-28 19:08:34

krewzalewa
Zbanowany

I macie drogie Panie rację mężczyzna, który tak się zwraca albo chce być zanadto miły albo myśli tylko o jednym. Osobiście sam często rozmawiam z kobietami bo sporo ich pracuje w firmie ale NIE zwracam się tak nawet do koleżanek. TO niesmaczne, a wręcz pokazuje swojego rodzaju brak szacunku w stosunku do osoby, którą się świeżo poznało.

Każdy ma imię i jeżeli się zwracamy mniej formalnie to używamy tego imienia ew. dodając przedrostek Pan/Pani. Przy całkowitym braku formalności można sobie pozwolić na samo imię lub po prostu na TY. Głupawych tekstów żabko, rybko, ptaszku czy czego tam jeszcze to bym nie stosował nawet w stosunku do własnej dziewczyny (jakbym ją miał) ew. kochanie bo to chociaż miłe jest ale to przecież trzeba już kogoś znać jakiś czas.

Ostatnio edytowany przez krewzalewa (2011-10-28 19:11:20)

Jestem facetem

#10 2011-10-28 19:16:55

krewzalewa
Zbanowany

NiobeXXX napisał:

Miałam kiedyś chłopaka, który nazywał mnie Aniołkiem Gapiatym

Nieźle ciekawe ile bym się męczył, żeby coś tak mega mega durnego mi przez gardło przeszło. Uśmiałem się bo zestawienie tych dwóch słów jest na krawędzi dowcipu i żenady. Ciekawe co też miał wybranek na myśli:

- Że Jesteś dla niego jak anioł ale w stylu gapy
- Że Jesteś jak anioł ale zezowaty
- Że Jesteś aniołem z czarnymi skrzydłami jak u gapy czyli takim z piekła rodem

Jestem facetem

#11 2011-10-28 19:19:29

młody-stary
Net-facet

No dziewczyny co przez pomyłkę mi słały smsy pisały "kotku".
A do dziewczyny co mówi do mnie "braciszku" odpisuję "siostryzczko".
Jak jest za słodko i za często takie zwroty to ok, przesada.
Lecz od czasu do czasu czy to jakaś zbrodnia?
Krewzalewa, bo albo są nieatrakcyjne albo oddzielasz sprawy zawodowe od prywatnych albo jedno i drugie albo..wiesz, ze im się to moze nie spodobać.
Ja bym się tak nie odezwał do czasu kiedy kobieta by się do mnie tak nie odezwała.
I myślę, że po prostu odwzajemniam tym sposobem podejście.
Zresztą od tego jak mnie nazywa ważniejsze jest to czy mnie lubi.
wink

Ostatnio edytowany przez młody-stary (2011-10-28 19:19:47)

#12 2011-10-28 19:29:05

NiobeXXX
Przyjaciółka Forum

krewzalewa napisał:

NiobeXXX napisał:

Miałam kiedyś chłopaka, który nazywał mnie Aniołkiem Gapiatym

Nieźle ciekawe ile bym się męczył, żeby coś tak mega mega durnego mi przez gardło przeszło. Uśmiałem się bo zestawienie tych dwóch słów jest na krawędzi dowcipu i żenady. Ciekawe co też miał wybranek na myśli:

- Że Jesteś dla niego jak anioł ale w stylu gapy
- Że Jesteś jak anioł ale zezowaty
- Że Jesteś aniołem z czarnymi skrzydłami jak u gapy czyli takim z piekła rodem

Z pewnosią to, że jestem gapą- w sumie racja, bywam "życiowo spóźniona" ale ANIOŁEK!!!!!! ja zrywaliśmy, przekonał sie jaki ze mnie aniołek smile smile smile wink może jestem gapa, ale nie głupia (moje szczęście) wink

" Jeśli nie potrafisz mnie znieść kiedy jestem najgorsza to chol..r..nie  pewne , że nie zasługujesz na mnie kiedy jestem najlepsza" MM.

#13 2011-10-28 19:31:40

młody-stary
Net-facet

Jak drażni "aniołek" to może "upadly aniołek" już nie?
big_smile
Ewentualnie można "Anioł" niczym "Anioł śmierci"..to już inaczej brzmi.
wink

#14 2011-10-28 19:37:38

NiobeXXX
Przyjaciółka Forum

młody-stary napisał:

Jak drażni "aniołek" to może "upadly aniołek" już nie?
big_smile
Ewentualnie można "Anioł" niczym "Anioł śmierci"..to już inaczej brzmi.
wink

Upadłą jeszcze nie jestem, "Anioł Śmierci" odpada, bo ja służba zdrowia jestem. Anioł ogólnie jest określeniem do bańki, bo oznacza, ze nie żyjesz (powiekszył grono aniołków-wiadomo) lub jesteś dobra jak anioł- nie jestem- jednym słowem określenie nie dla prawdziwych kobiet wink

#15 2011-10-28 19:41:28

młody-stary
Net-facet

Wiesz, kobieta, która się bardzo podoba i się w niej zakochało, wydaje się tak niezwykła, że aż nierealna.
big_smile
Ostatecznie można mówić "kot", "kotka ze względu na zgrabne ruchy.
smile

Po tylu rozczarowaniach w miłości facet przeciera oczy i pyta sam siebie - czy to prawda, czy ta kobieta jest  realna? a Może to fatamorgana?
big_smile

Ostatnio edytowany przez młody-stary (2011-10-28 19:43:32)

#16 2011-10-28 19:45:02

Selene1
Przyjaciółka Forum

Gdyby do mnie tak mówil obcy facet, to uznałabym go za flirciarza i nawet nie zaczynałabym dalszej znajomości. Pomyślałabym, że zależy mu tylko na jednym, choć mogłabym się mylić tongue jednak nie wyobrazam sobie sytuacji, w ktorej zgadzalabym się na takie wypowiadane slowa z ust obcego faceta. Na pewno nie wziełabym to jako komplement. Jeśli znam sie blizej z tym chłopakiem, spotykam się z nim jakis czas, to może i nie miałabym nic przeciwko, bo pewnie w takiej sytuacji sama dążyłabym do związku. Jednak w przypadku zupłenie nieznanego chłopaka takie słowa na starcie by go skreśliły. No chyba, że mowa tu o żartach z uśmiechem itp bez żadnych podtekstow, to ok, bo poczucie humoru posiadam smile

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

#17 2011-10-28 19:49:59

krewzalewa
Zbanowany

młody-stary napisał:

No dziewczyny co przez pomyłkę mi słały smsy pisały "kotku".
A do dziewczyny co mówi do mnie "braciszku" odpisuję "siostryzczko".
Jak jest za słodko i za często takie zwroty to ok, przesada.
Lecz od czasu do czasu czy to jakaś zbrodnia?
Krewzalewa, bo albo są nieatrakcyjne albo oddzielasz sprawy zawodowe od prywatnych albo jedno i drugie albo..wiesz, ze im się to moze nie spodobać.
Ja bym się tak nie odezwał do czasu kiedy kobieta by się do mnie tak nie odezwała.
I myślę, że po prostu odwzajemniam tym sposobem podejście.
Zresztą od tego jak mnie nazywa ważniejsze jest to czy mnie lubi.
wink

Uwielbiam twoje obiektywne podejście. Masz rację dokładnie czuje się, że coś się może nie podobać i tak samo w drugą stronę czuje się, że coś jest akceptowalne ale "Aniołkiem Gapiatym" to raczej nie nazywajmy nikogo.

Jestem facetem

#18 2011-10-28 19:58:16

młody-stary
Net-facet

Może chciał być oryginalny?

#19 2011-10-29 00:45:50

Amis
Przyjaciółka Forum

Mnie to nie przeszkadza -sama mówię skarbie,robaczku czasem
do mnie tez czasem tak mówią-wiem  kiedy to nic nie znaczy ! a wiem kiedy juz TAK.

,,Bo żyć godnie to nie znaczy nie upadać, każdy robi błędy, ważne jak będziesz wstawać.''

#20 2011-10-29 03:05:05

truskaweczka19
Moderator

Jak obcy facet, to pomyślałabym, że bajerant i mówi tak do każdej.
Tacy mnie nigdy nie interesowali.
Jeżeli jednak już jestem z facetem, to czułe słowa padają często i nazywa mnie "Małą", "Kochaniem" czy "Rybką" co bardzo lubię i także w Jego stronę kieruję takie słowa smile.

#21 2011-10-29 08:13:01

rozjasniacz
Wróżka Bajuszka

Ja raczej mam w zwyczaju, jeżeli jakiemuś nieznanemu mi mężczyźnie zdarzy się powiedzieć do mnie słońce czy skarbie, mówić w prost coś w rodzaju : proszę mi nie słoneczkować /skarbować smile

Po prostu bardzo tego nie lubię. Oczywiście od kogoś obcego.

" Więc spleć palce z moimi palcami i chodź, prowadź i daj się prowadzić "

#22 2011-10-29 10:24:27

lewa4444
Netbabeczka

Amis napisał:

Mnie to nie przeszkadza -sama mówię skarbie,robaczku czasem
do mnie tez czasem tak mówią-wiem  kiedy to nic nie znaczy ! a wiem kiedy juz TAK.

Moja przyszła teściowa również używa takich ciepłych zwrotów wobec mężczyzn i kobiet i znam ją na tyle dobrze, żeby stwierdzić, że flirciarą nie jest.

"Nigdy nie jest za późno, by stać się osobą, którą mogłeś być." - George Elliot

#23 2011-10-29 11:28:36

radeko
Net-Facet

Wariattka napisał:

Cześc dziewczyny

Witaj, nie jestem dziewczyna smile ale pozwol, ze podziele sie swoimi obserwacjami.
Pewnie sa faceci, ktorzy faktycznie mowia takie rzeczy totalnie bez podtekstu, po prostu tacy sa, zwracaja sie do _wszystkich w podobny slodki sposob, nawet do facetow!, czasem jest to troche zabawne, ale calkowicie niegrozne. Osobiscie znam jedna taka osobe, wiec nie za duzo smile

Co do reszty, pytanie jest takie, po co uzywac takich slow?, czy to normalne?, co chce sie przez to osiagnac?
Zwyczajnie ludzie tak ze soba nie rozmawiaja, wiec podtekst jest, sa kraje w ktorych powiedziany komplement obcej osobie spowoduje niezle zamieszanie, poniewaz cos takiego jest uwazane za brak taktu. Dlaczego? Poniewaz komplement mozna powiedziec tylko bliskim jak mamie czy zonie. Jezeli uwaga faceta idzie na inna kobiete i facet wyraza to w postaci komplementu to po cos to robi.
Mozna byc dla kogos milym bez dwuznacznych slow. Faceci tak czasem mowia dla flirtu, chca sprawdzic jak kobieta zareaguje, czy "maja szanse u niej" i takie tam bzdety.

serdecznie pozdrawiam
Radek

"Nie możecie poznać sensu swojego życia, jeśli nie jesteście połączeni z siłą, która was stworzyła" – Shri Mataji

#24 2011-10-29 16:22:29

goodme
Zbanowany

he....

#25 2011-10-29 17:07:19

YourNightMare
Zaglądam tu coraz częściej

We mnie wzbudza to niesmak, chociaz zalezy jaka mine ma w danym momencie facet. Jednakze kojarzy mi sie raczej nie za dobrze. Facetow urzywajacych takich slow uwazam za lekko zboczonych flirciarzy..

#26 2011-10-29 17:17:22

młody-stary
Net-facet

Zboczeni to chyba jakby używali zdrobnień co do narządow płciowych zwracając się do kobiety..
Chyba, że "słonczeko" się kojarzy, ale "skarbie"?

Ostatnio edytowany przez młody-stary (2011-10-29 17:17:50)

#27 2011-10-29 19:42:13

Sadie
Przyjaciółka Forum

Nie lubie spoufalania sie obcych facetow. Mam imie ktore lubie i prosze zeby go uzywac. W zwiazku bycie nazywana "kochanie" "kotku" "skarbie" mi nie przeszkadza. Ewentualnie w rozmowie z przyjaciolka jak chce podkreslic ze jest dla mnie wazna...Wtedy uzywam takich zdrobnien sama i lubie kiedy uzywane sa w stosunku do mnie. Ale obcy z ulicy jak tak do mnie mowi to napewno nic nie osiagnie bo mnie takie epitety od byle kogo nie ruszaja.

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

#28 2011-10-29 20:41:45

kociamama
Tajemnicza Lady

Mężczyzna z którym kiedyś pracowałam (opisałam to w innym wątku) mówił czasem do mnie króliczku , zajączku a czasem wyrwało mu się kochanie szczerze mówiąc to mnie denerwowało.Też nie lubię jak facet do mnie tak mówi(oprócz mojego męża) bo od razu myślę że "czegoś"ode mnie chce.Czuję się wtedy zagrożona.

#29 2011-10-29 21:55:33

EnjoY
Na razie czysta sympatia

Osobiście uważam, że takie słowa są zarezerwowane tylko dla faceta, który ze mną jest wink

Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.

#30 2011-10-30 10:19:34

NiobeXXX
Przyjaciółka Forum

młody-stary napisał:

Zboczeni to chyba jakby używali zdrobnień co do narządow płciowych

Niedawno natrafiłam na blog "ero" na Onecie, pisany przez faceta i określenia dla narządów płciowych kobiecych wywołały u mnie lekki niesmak, były to ; pupcia (od biedy ujdzie), ale  "piersiatka" lub "pusia" wywołały juz obrzydzenie, bo to określenia używane dla okreslenia czesci ciała raczej dziewczynek niz kobiet, wiec lekko pefofilią mi powiało.
Dalej był "dzyndzelek " vel "rodzynek" ( nadal mwóimy o kobiecych cześciach ciała ) i to juz było oblesne.

Swój narząd opisał jako "smok" (zabawne), a płyn ustrojowy "białą armią " lub "białym nektarem" (pokładałam sie ze śmiechu  smile  smile  smile ).

Gdyby facet w intymnej chwili rzuciłby takimi określeniami-po nastroju, wole tradycyjne nazyw.

PS.Mam nadzieje, że Moderacja mnie nie zbanuje za wulgaryzmy smile smile smile

Stopka forum