Ślub w stylu indyjskim - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Ślub w stylu indyjskim

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Ślub w stylu indyjskim

Śluby odbywające się w Indiach nadal często są organizowane według tradycyjnych wzorów. Hinduska uroczystość ślubna może trwać nawet kilka dni i zawierać wiele ceremoniałów, których znaczenie rozumieją jedynie wtajemniczeni. Jest ona niezwykle wystawna i barwna, ale organizowana według sztywno ustalonych reguł. Wielu młodych odchodzi jednak od zwyczaju tych wielodniowych uroczystości.

Hinduski ślub powinien być zorganizowany na wolnym powietrzu, pod specjalnie przygotowanym do tego celu baldachimem. W czasie ceremonii narzeczeni siedzą na dywanie lub na ziemi. Panna Młoda zakłada na tę okazję czerwone lub białe sari. Dodatkowo, co jest bardzo popularne w Indiach, może ozdobić skórę rąk i stóp wymyślnymi wzorami-tatuażami namalowanymi henną. Tatuaże te zmywają się stopniowo, a im dużej będą schodzić, tym - według wierzeń - lepiej młoda mężatka będzie traktowana przez teściów. Pan Młody ubrany jest w tradycyjny strój hinduski z turbanem. Zasady dotyczące stroju obowiązują również zaproszonych gości: należy unikać czarnego koloru, a przed wejściem do miejsca, w którym odbywa się ślub, należy bezwzględnie zdjąć buty.

http://img256.imageshack.us/img256/1553/hennanastopachidloniach.jpg

Ceremonia przebiega według określonego schematu. Na kilka minut przed jej rozpoczęciem rodzina Pana Młodego spotyka się w pobliżu miejsca, gdzie ma odbyć się ślub. Kiedy wszyscy się pojawią, wyrusza ślubna procesja w kierunku przygotowanej "świątyni". Pan Młody może wykorzystywać nietypowe środki lokomocji, np. słonia. Rozkołysany, wielobarwny tłum, płatki kwiatów, zwłaszcza ślubnych nagietków, wirujące wokół i spadające kobiercem na ulice, iście królewski orszak stanowią naprawdę piękny widok. Gdy Pan Młody wraz z rodziną przybędą, wita ich matka Panny Młodej. Wszyscy zajmują miejsca w "świątyni" i czekają na Pannę Młodą, która przynosi wianek dla swojego wybranka. W czasie ceremonii Młodzi wymieniają się wiankami, a rodzice Panny Młodej myją ręce i stopy Młodej Parze. Następnie już zaślubieni małżonkowie wrzucają na szczęście ziarna ryżu do ogniska i składają ukłon wszystkim gościom, począwszy od najstarszych.

http://img577.imageshack.us/img577/3248/indie01.jpg

Zdarza się, że hinduska Panna Młoda - jak przed wiekami, jest wręcz przymuszana do małżeństwa z wybranym przez rodziców narzeczonym, często nieznanym jej aż do dnia ślubu. Jest to transakcja zawierana między rodami, mająca wzmocnić majątkowo i społecznie związek nie tylko młodych ludzi, ale i ich całych rodzin i pozwolić uniknąć kastowego mezaliansu, do którego może doprowadzić uczucie młodych.

http://img440.imageshack.us/img440/5228/57572761.jpg

Ponadto, ceremonia ślubna i następujące po niej weselne zabawy pokazują jak w Indiach ludzie potrafią się bawić, jak są radośni, spontaniczni, żywiołowi - jakby w swym dorosłym życiu zachowali coś z natury dziecka. Uroczystościom towarzyszy fascynująca, rozkołysana hinduska muzyka, dla nas egzotyczna.

Polecam film: ''Kamasutra'' oraz '' Monsunowe wesele'', oba filmy pokazują indyjski ślub.

"To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu z tym, co jest w nas."O.W.Holmes

"Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre i dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości."G.GMarquez
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ślub w stylu indyjskim

Fascynuje mnie indyjski świat, te tradycje, kultura. Wszystko jest tak niesamowite, inne niż znamy. Czytam dużo na ten temat i oglądam i muszę przyznać, że coraz bardziej się wciągam. Chciałabym dowiedzieć się może jeszcze czegoś więcej o tych weselach bo to co się tam dzieje otwiera moje oczy:P Szeroko chłonę wiedzę, muzykę, wystrój i przede wszystkim "Pannę Młodą", której ciało jest płótnem, dziełem.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Ślub w stylu indyjskim

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018