Seks po cięciu cesarskim - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-10-21 15:39:16

Rudas1983
Słodka Czarodziejka

Seks po cięciu cesarskim

Mam problem.Urodziłam 2 dzieci przez cięcie cesarskie.Wcześnij stosunki były ok.Po urodzeniu młodszej córki-ma skończone 7 lat,strasznie boli mnie brzuch kiedy się kochmy.Nie wiem czy ma to związek z cięciami cesaskimi,ale wcześniej było ok.Czy ktoś miał podobny problem?

Zajęci ludzie mają czas na wszystko..

#2 2011-10-21 18:02:45

dorim
Dobry Duszek Forum

Re: Seks po cięciu cesarskim

to raczej coś innego
ja też miałam dwie cesartki i nic mnie nie boli podczas stosunku
idź do ginekologa może to jakieś drożdżaki czy cos w tym stylu

jak nie zaryzykujesz, nie przekonasz się............

#3 2011-10-21 23:25:59

JustynaPiatkowska
Redaktor Działu Psychologia i Seks

Rudas1983,
wspominasz, że ostatni poród miał miejsce 7 lat temu. Czy bóle brzucha przy stosunku utrzymują się od 7 lat? Czy pojawiły się kiedykolwiek przedtem (przed porodami)? Czy ból pojawia się przy każdym zbliżeniu? Czy zawsze jest taki sam - w tym samym miejscu, tak samo silny? Jak do tej pory próbowałaś sobie z nim radzić? 

Jak w tym czasie wyglądała Twoja opieka ginekologiczna oraz zdrowotna ogólnie? Czy zgłaszałaś problem swojemu lekarzowi?

Dolegliwości (m.in. bólowych) z okolic intymnych i brzucha, które mają miejsce później niż w rok po urodzeniu dziecka, nie wiąże się bezpośrednio z ciążą. Przyczyny mogą być różne. Konieczna jest konsultacja ginekologiczna.

Ostatnio edytowany przez JustynaPiatkowska (2011-10-21 23:28:04)

Jestem psychologiem, seksuologiem i terapeutą. W codziennej pracy prowadzę poradnictwo i terapię w zakresie zaburzeń życia seksualnego kobiet i mężczyzn, także terapię par i małżeństw. Oferuję również E-poradę psychologiczno-seksuologiczną drogą meilową - anonimowość gwarantowana!

http://dobre-rozmowy.pl Gabinet psychologiczno-seksuologiczny w Gdańsku.

#4 2011-10-22 12:35:02

Rudas1983
Słodka Czarodziejka

JustynaPiatkowska napisał:

Rudas1983,
wspominasz, że ostatni poród miał miejsce 7 lat temu. Czy bóle brzucha przy stosunku utrzymują się od 7 lat? Czy pojawiły się kiedykolwiek przedtem (przed porodami)? Czy ból pojawia się przy każdym zbliżeniu? Czy zawsze jest taki sam - w tym samym miejscu, tak samo silny? Jak do tej pory próbowałaś sobie z nim radzić? 

Jak w tym czasie wyglądała Twoja opieka ginekologiczna oraz zdrowotna ogólnie? Czy zgłaszałaś problem swojemu lekarzowi?

Dolegliwości (m.in. bólowych) z okolic intymnych i brzucha, które mają miejsce później niż w rok po urodzeniu dziecka, nie wiąże się bezpośrednio z ciążą. Przyczyny mogą być różne. Konieczna jest konsultacja ginekologiczna.

Oczywiście u ginekologa jestem regul;arnie,miałam robione cytologie-systematycznie i wszystko wyszło ok,do tego USG normalne plus USG dopochwowe i też bez zmian-lekarka sprawdzała czy nie mam przepukliny w miejscu po cięciach.
Wcześniej nie miałam takiego problemu tj przed urodzeniem młodszej córki.
Najpierw wiązałam ten problem także z bólami brzucha które występowały czasem bez stosunku,ale to było zupełnie coś innego-okazało się ze mam pęcherz neurogenny,ale to inna sprawa i zupełnie inny ból(na ten pęcherz biorę leki na prostatę smile).

A ten ból prz zbliżeniu pojawia sie praktycznie za każdym razem,zlokalizowany jest w prawej dolnej części brzucha.Byłam u chiryrga na badaniu w kierunku przepukliny brzusznej,potem usg ipowiedział że mam torbiel na jajniku-poszłam do mojego ginekologa i powiedziała że to nie torbiel tylko pęcherzyk graffa w trakcie owulacji.

Kurcze tylko mnie czepiają się takie problemy smile

#5 2011-10-22 22:01:37

JustynaPiatkowska
Redaktor Działu Psychologia i Seks

Rudas1983,
podobne dolegliwości są, niestety, powszechne. Na szczęście nie masz więc monopolu na problemy ginekologiczne! Niemniej jednak jest to dolegliwość uciążliwa i warto poświęcić czas i starania na rozwikłanie przyczyn problemu.

Torbiele na jajnikach najczęściej powstaje na skutek nie pęknięcia pęcherzyka Graafa. Większość z nich samoistnie znika po kolejnym krwawieniu miesiączkowym. Kiedy badanie USG pokazało torbiel? Czy powtórzyłaś badanie po kilku miesiącach (2-3 cyklach miesiączkowych)?

Czy dolegliwości zes strony układu moczowego zostały już wyleczone, a przynajmniej leczenie zniosło objawy?

Czy podobny ból, jak ten, który odczuwasz przy stosunku, ma miejsce także podczas masturbacji albo badania ginekologicznego?

Jestem psychologiem, seksuologiem i terapeutą. W codziennej pracy prowadzę poradnictwo i terapię w zakresie zaburzeń życia seksualnego kobiet i mężczyzn, także terapię par i małżeństw. Oferuję również E-poradę psychologiczno-seksuologiczną drogą meilową - anonimowość gwarantowana!

http://dobre-rozmowy.pl Gabinet psychologiczno-seksuologiczny w Gdańsku.

#6 2011-10-23 11:27:27

Rudas1983
Słodka Czarodziejka

Miałam robione kilka razy póżniej USG które nie wykazało torbieli.
Jeśli chodzi o pęcherz to urolog powiedział że nigdy nie będę miała pęcherza jak kobiety w moim wieku,raz będzie lepiej,raz gorzej(ból brzucha+częste oddawanie moczu).Miałam robione badanie urodynamiczne-przed nim myślałam że ten problem tkwi w mojej głowie.Okazało się że nie,ze to pęcherz neurogenny.Urolog powiedział że to się zdarza u kobiet w podeszłym wieku.Leki skutkują.Ale też nie mogę brac ich na stałe,tzn biorę np 4 miesiące i mam na jakiś czas je odstawic,żeby obserwowac,czy organizm-pęcherz przyzwyczaił się do "normalnego" funkcjonowania.

Jeśli chodzi o ból przy stosunku,to występuje on tylko przy zbliżeniu,ginekolog nie potrafii znależdz przyczyny.A naprawdę się stara.
Nigdy nikomu o tym problemie nie mówiłam,ale to jest naprawdę uciążliwe.

#7 2011-10-23 11:30:14

Wielokropek
Moderator

Może jest to problem natury psychicznej i pomocną będzie wizyta u seksuologa.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

Stopka forum