Pomoc z MOPS komu sie nalezy?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Pomoc z MOPS komu sie nalezy??

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Pomoc z MOPS komu sie nalezy??

Witam.Może ktoś wie, komu i w jakich okolicznościach należy sie pomoc z MOPSu? Mam dosyć trudna sytuacje życiowa,mianowicie zostalam bez dachu nad glowa po tym jak pod presja wyprowadzilam sie z domu. Mialam prace i mieszkanie ale stracilam jedno i drugie. Nie mam do kogo pojsc,matka mnie zwyczajnie olewa jak robila cale zycie a z ojcem nie ma wcale kontaktu bo matka rozeszla sie z ojcem kiedy jeszcze byla w ciazy.Nigdy mnie nie chcieli i traktowali jak kule u nogi:P W tej chwili nie moge liczyc na pomoc z zadnych stron,nie mam rodziny, nie mam domu ani pracy chociaz szukam i znajde.Chodzi o to ze tone w dlugach, nie mam grosza na zycie,nocuje u znajomych bo nie stac mnie na wynajecie czegokolwiek. Czy MOPS moze mi w takiej sytuacji pomoc poprzez jakis zasilek czy przyznanie mieszkania? Naprawde mam noz na gardle i nie wiem co robic.Nie mam zadnych dziadkow,cioc ani wyjkow u ktorych moglabym sie zatrzymac.Proszę o porady.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pomoc z MOPS komu sie nalezy??
Sadeyes napisał/a:

Witam.Może ktoś wie, komu i w jakich okolicznościach należy sie pomoc z MOPSu? Mam dosyć trudna sytuacje życiowa,mianowicie zostalam bez dachu nad glowa po tym jak pod presja wyprowadzilam sie z domu. Mialam prace i mieszkanie ale stracilam jedno i drugie. Nie mam do kogo pojsc,matka mnie zwyczajnie olewa jak robila cale zycie a z ojcem nie ma wcale kontaktu (...) Czy MOPS moze mi w takiej sytuacji pomoc poprzez jakis zasilek czy przyznanie mieszkania? Naprawde mam noz na gardle i nie wiem co robic.Nie mam zadnych dziadkow,cioc ani wyjkow u ktorych moglabym sie zatrzymac.Proszę o porady.

Zbyt enigmatycznie to wszystko piszesz. Co to znaczy "pod presja wyprowadzilam sie z domu" - czyjego domu? matki? Jak straciłaś mieszkanie - miałaś własne i zostałaś eksmitowana? To wszystko wbrew pozorom ma znaczenie, bo MOPS nie służy do naprawiania błędów wynikających z bezmyślności. Na pewno warto się tam przejść by dowiedzieć się o dostępne formy pomocy - ale MOPS nie rozdaje mieszkań, bo takowymi nie dysponuje. Może natomiast udzielić jakiejś zapomogi osobie bezrobotnej - w rozumieniu przepisów (zarejestrowanej w RUP) a nie deklarującej, ze szuka pracy. Może natomiast warto rozważyć możliwość podjęcia się opieki nad osobą starszą, samotną i schorowaną w zamian za udzielenie lokum.

?Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego.? ? F.C. Oetinger

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Pomoc z MOPS komu sie nalezy??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2018