Osoba karana prowadzi kancelarie prawną!!!! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-08-29 22:22:54

misia24251
Niewinne początki

Osoba karana prowadzi kancelarie prawną!!!!

Witam!!!
Mam pytanie czy osoba karana kilkoma prawomocnymi wyrokami karnymi może prowadzić kancelarie prawna legitymowac sie pieczatka tejże kancelarii ze swoim nazwiskiem???Na 100% osoba tajest karana miedzy innymi z art. 278 kk,279kk i 291 kk.
Proszę o odpowiedż.Dziękuję i pozdrawiam

#2 2011-09-02 08:55:37

misia24251
Niewinne początki

Re: Osoba karana prowadzi kancelarie prawną!!!!

Myślałam,że są tu jacyś prawnicy i ktoś mi coś odpisze a tu nic.....żal !!!!

#3 2011-09-05 18:46:47

odbicie23
O krok od uzależnienia

nie może to trzeba zgłosić do Okręgowej Izby Radców Prawnych Warszawa ul. Żytnia

Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.

#4 2011-09-05 18:56:03

odbicie23
O krok od uzależnienia

a możesz mi napisać gdzie ta kancelaria się znajduje?

Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.

#5 2011-09-05 19:02:35

cherry89
Zbanowany

Misia, skoro tak strzelasz paragrafami to myślałam że znasz chociaż kodeks karny, jak się okazuje jednak nie wink Większość os. (nawet prawników, a raczej studentów i absolwentów kiepskich szkół prawa) czyta tylko część szczególną, zupełnie zapominając, że istnieje coś takiego jak ogólna smile Polecam rozdział XII

Jeśli ktoś uzyskał wpis na listę adwokatów czy radców prawnych to z pewnością spełniał wszystkie przesłanki. Ciężko mi jest sobie wyobrazić, aby ktoś kto był karany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo przeciwko mieniu był jednoczenie absolwentem prawa oraz ukończył aplikację wink

Jednak jak sama podkreślasz prowadzi kancelarię prawną, do udzielania porad prawnych nie trzeba być prawnikiem !!!
Kancelaria prawna a kancelaria radcy prawnego czy adwokata to dwie różne rzeczy, jeśli ktoś zajmuje się poradnictwem prawnym ale nie działa jako adwokat czy radca tym samym nie jest profesjonalnym pełnomocnikiem i nie ma uprawnień wynikających z bycia radcą czy adwokatem. Osoba taka prowadzi normalną działalność gospodarczą. Zawody wolne podlegają specyficznej regulacji, ale jak ktoś nie wykonuje takiego zawodu to nie podlega tym przepisom wink

Misia mam wrażenie, że bije przez Ciebie rozgoryczenie, że ktoś coś prowadzi a był skazany. Jak przeczytasz uważnie te przepisy to zauważysz, że grozi za nie nie mała kara wink, więc ciężko jest mi sobie wyobrazić, że taki nawrót na drogę prawa smile

#6 2011-09-06 22:31:08

misia24251
Niewinne początki

Paragrafami strzelam,ponieważ wiem z jakich art.ta osoba oskarżona!!!!
Wiem również .ze nie ma wykształcenia w kierunku prawniczym.Poza tym wysyła pisma z rzekomej kancelarii i sam na nich się podpisuje!!!
Swoja drogą skoro tak piszesz to super się dzieje w naszym Państwie...każdy kryminalista tak jak ten co o nim pisze (ma łącznie około 10 prawomocnych wyroków karnych oraz zaświadczenie,ze kiedyś się leczył psychiatrycznie) mogą prowadzić tego typu działalności!!!GŁOSUJCIE DALEJ NA PO TO Z KAŻDYM DNIEM BĘDZIECIE BEZPIECZNIEJSI!!!!Pozdr

#7 2011-09-07 01:10:16

Monicy
Tajemnicza Lady

Skoro Cię to tak bardzo bulwersuje, to złóż zawiadomienie do Okręgowej Rady Adwokackiej, ale najpierw sprawdź na stronie ORA ,czy nie ma go przypadkiem w spisie adwokatów, bo się wygłupisz.

Ostatnio edytowany przez Monicy (2011-09-07 01:13:14)

Dożyliśmy takich czasów,że mówienie prawdy jest postrzegane gorzej od bekania rozmówcy w twarz.Dla niektórych człowiek mówiący prawdę bez zbędnego owijania w bawełnę to zwykły cham.-jaskiniowiec.blogspot.com.
http://www.monicy.blogspot.com

#8 2011-09-07 16:37:36

misia24251
Niewinne początki

Nie może być w spisie adwokatów bo nigdy nie studiował prawa!!!!
Bulwersuje mnie bardzo i owszem,ponieważ Prokuratura Rejonowa nic z tym nie robi tym bardziej,że przedstawiłam im pismo na którym próbuje wyłudzić ode mnie pieniądze (napisał wyłudzone alimenty),których nigdy nie dostałam od niego!!!Więc proszę nie dziwcie się,że jestem tym zbulwersowana.Mam dwoje dzieci w tym syn jest niepełnosprawny i nikt z naszych władz nie chce mi pomóc skoro nic nie robi z tym mając czarno na białym dowód....

#9 2011-09-08 16:26:09

Monicy
Tajemnicza Lady

misia24251 napisał:

Nie może być w spisie adwokatów bo nigdy nie studiował prawa!!!!
Bulwersuje mnie bardzo i owszem,ponieważ Prokuratura Rejonowa nic z tym nie robi tym bardziej,że przedstawiłam im pismo na którym próbuje wyłudzić ode mnie pieniądze (napisał wyłudzone alimenty),których nigdy nie dostałam od niego!!!Więc proszę nie dziwcie się,że jestem tym zbulwersowana.Mam dwoje dzieci w tym syn jest niepełnosprawny i nikt z naszych władz nie chce mi pomóc skoro nic nie robi z tym mając czarno na białym dowód....

No to idź do Okręgowej Rady Adwokackiej w swoim mieście i tam powinni się za to wziąć.

Dożyliśmy takich czasów,że mówienie prawdy jest postrzegane gorzej od bekania rozmówcy w twarz.Dla niektórych człowiek mówiący prawdę bez zbędnego owijania w bawełnę to zwykły cham.-jaskiniowiec.blogspot.com.
http://www.monicy.blogspot.com

#10 2011-09-09 19:55:00

Anemonne
Moderator

Post przeniesiony:

karolajjjna_? napisał:

misia24251 napisał:

Witam!!!
Mam pytanie czy osoba karana kilkoma prawomocnymi wyrokami karnymi może prowadzić kancelarie prawna legitymowac sie pieczatka tejże kancelarii ze swoim nazwiskiem???Na 100% osoba ta jest karana miedzy innymi z art. 278 kk,279kk i 291 kk.
Proszę o pomoc.
Piszę na to forum.ponieważ tą osobą jest mój mąż i jestem z nim w trakcie rozwodu.
Pragnę dodać,ze mąż nie ma wykształcenia prawniczego-wogóle nie ma wyższego wykształcenia.

Nie które wyroki z biegiem lat ulegają przedawnieniu i nasze ''konto'' staje się czyste.Ale jakim sposobem Twój były czy jeszcze obecny bez prawniczego wykształcenia i jakiego kolwiek wyzszego wykształcenia może prowadzić kancelarie śmiech na sali.....

#11 2011-09-09 20:00:59

cherry89
Zbanowany

Misia, wiem, że masz na myśli twojego męża irytuje Cię że ktoś nareszcie zaczął zarabiać, a pewnie Ty nie.
Otóż PO nie ma związku z tym czy można sobie prowadzić kancelarię PRAWNĄ czy nie! Czy to że przyjmują na mieście znachorzy polecający metody których medycyna nie zna to też wina PO??

Konstytucja RP przewiduje swobodę działalności gospodarczej. Możesz prowadzić działalność jaką chcesz, ale nie masz uprawnień wynikających z wpisu na na listę adwokatów lekarzy czy innych zawodów wolnych.
Wolą jasności Konstytucja jest z 1997 roku (obecna) pracę nad nią zaczęły się 2 lata wcześniej jak się dowiesz kto był u władzy to dopiero wypisuj takie brednie.
Wiele os. Ci pisze żeby iść na skargę do Izby kolejne brednie, a co oni mogą zrobić komuś kto nie jest wpisany na listę? Co może nawet sąd zrobić takiemu komuś? NIC! Jego świętym prawem jest prowadzenie działalności gospodarczej takiej jaką chcę o ile nie jest sprzeczna z prawem np sprzedaż narkotyków itd.
Ty też możesz sobie otworzyć kancelarię prawną i udzielać porad prawnych, jednak nie masz takich uprawnień jakie ma radca czy adwokat.

#12 2011-09-11 11:37:07

Czerepach
Netchłopak

A co masz do PO?
Z jednej strony to się cieszyć można. A na pewno (ex mąż) się z tego cieszy. Bo ty się irytujesz i robisz wszystko by drugiej osobie dokopać. A trzeba pamiętać że każdy kij ma dwa końce.

#13 2011-09-11 12:58:25

dominika240
Na razie czysta sympatia

Po to jest to forum i zadałam pytanie zeby mi ktoś kto jest kompetentny w tym mi odp czy osoba karana bez wykształcenia prawniczego może prowadzić Kancelarie Prawną!!!!Wy odrazu naskakujecie na mnie!!!Mnie nie chodzi o pieniądze i o to czy ma teraz pieniadze czy nie.Chce sprawiedliwosci.Pisalam wam ,ze wyslal mi pismo i sie na nim podpisał to jak może zatrudniać prawnika???sprawdzałam w necie i taka kancelaria jaką on sie reklamuje nie istnieje nigdzie!!Zadałam pytanie i chciałam konkretnej odpowiedzi!!!

#14 2011-09-12 11:19:00

Catastr0phe
Niewinne początki

W serwisie Peneriada.PL można sprawdzić czy ktoś był karany.

#15 2011-09-13 19:31:25

misia24251
Niewinne początki

Nie muszę sprawdzać bo wiem,ze jest karany.
Chce wiedzieć tylko czy może taka osoba prowadzić kancelarię prawną i niemający wykształcenia prawniczego??

#16 2012-02-18 11:17:14

Grzegorz-Karany
Niewinne początki

Misia i Twój numer : przypadkiem ujrzałem swymi kaprawymi ślepiami Twoje wywody na temat kancelaryj prawnych - mniemam że o mnie chodzi i moją firmę.
Otóż pierwsze : od 1986 roku jestem magistrem prawa , po drugie : osoba karana może prowadzić większość działalności gospodarczych poza ustawowymi nielicznymi wyjątkami ; zdarzyć się może że Sąd pozbawi prawa do wykonywania zawodu lecz to przeszkoda łatwa do ominięcia,albo gdy Sąd prawomocnym wyrokiem zakaże prowadzenia takiej czy innej działalności gospodarczej czyniąc to zwykle na określpny wskazany w wyroku czas np. 5 lat. Cóż - i to można ominąć zakładając spółkę ( jedną z wielu rodzajów spółek Prawa Handlowego ) i osoba karana pozostaje mniejszościowym udziaowcem zaś tak naprawdę firmą zarządza przez akcjonariuszy czy udziałowców podstawionych. Trudno czy wręcz niemożliwym jest dowiedzenie w tych razach złamania zakazu sądowego. Tak stanowi prawo ; można dyskutować czy to dobrze czy żle lecz należy to do wiadomości przyjąć.
Co do tego czy byłem karany : owszem,potwierdzam - zapadło kilka prawomocnych już wyroków gdzie zostałem skazany za - ogólnie,oszustwa. Ten okres niechlubny mam już prawie za sobą. Prawie bowiem jestem na powiedzmy dwóch trzecich drogi do naprawienia szkód - inaczej mówiąc zwracam sukcesywnie pieniądze osobom i firmom które oszukałem. Nie jestem z tego dumny i na tym określeniu poprzestanę - ani myślę się więcej kajać bo i tak nie znajdę w naszym ultrakat. spoeczeństwie zrozumienia dla faktu że krzywdy które wyrządziłem naprawiam. Powinienem bowiem dostać karę śmierci - wtedy byłoby sprawiedliwie.
Kancelarię prowadzę nadal jawnie,pod swoim nazwiskiem,zaś w przyszłym roku będzie to firma o charakterze międzynarodowym i nikt oraz nic tego nie zmieni zatem zawistnicy popiszcie sobie czym ulżycie Waszej doli choć na chwilę - nie będę raczej na niesensowne ataki odpowiadał.
Ciebie zaś Misiu proszę,napisz na widoczny tu chyba jako jedyny mój adres mailowy - jeśli i Ciebie oszukałem,szkodę usunę.

Pozdrawiam weszystkich wypowiadających się na tym Forum
Grzegorz
Kancelaria Finansowo Prawna
NIP - 763 000 92 94

Stopka forum