Mam krzywe nogi, w kształcie X. Strasznie się tego wstydzę, co robic?? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-08-28 10:56:50

gabisiula
Netbabeczka

Mam krzywe nogi, w kształcie X. Strasznie się tego wstydzę, co robic??

Szukałam takiego wątku ale nie znalazłam więc postanowiłam że tu napiszę i mam nadzieje że mi pomożecie sad

Mam 22 lata i strasznie krzywe nogi, takie jak te z lewej strony na obrazku
http://forum.we-dwoje.pl/topics16/mam-k … 16149.htm.

Coś na kształt litery X. Nigdy mi to aż tak bardzo nie przeszkadzało więc lekarza odkładałam ale teraz jestem załamana ponieważ zauważyłam że one są bardziej krzywe niż kilka lat wcześniej sad

Domyślam się że aby skorygowac jakąś wadę trzeba byc w młodym wieku ale proszę, napiszcie czy w moim przypadku jest jakaś szansa??

Na internecie poszukuję numeru i adresu do ortopedy w mojej okolicy, chcę się wybrac i dowiedziec czy jest szansa ale jeśli orientujecie się to napiszcie czy w ogóle jest sens isc do lekarza?? Czy nie usłyszę że jest za późno??

Dodam że poszukiwałam informacji na internecie o tym, czy da się te nogi wyprostowac czy nie ale wszędzie piszą inaczej...

Ostatnio edytowany przez gabisiula (2011-08-28 10:58:44)

#2 2011-08-28 11:02:32

panna_m
Wróżka Bajuszka

Re: Mam krzywe nogi, w kształcie X. Strasznie się tego wstydzę, co robic??

Jeśli Ci to przeszkadza to idź do lekarza, nigdy nie jest za późno, dużo starsze kobiety robią sobie zabieg np na haluksy czy żylaki. Ale szczerze mówiąc nie wiem, co z tym się robi..

be not afraid
and fight like a man .

#3 2011-08-28 11:15:24

gabisiula
Netbabeczka

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedz, dodałaś mi trochę nadziei:)
Jestem zdeterminowana aby cwiczyc i chociaż trochę wyeliminowac to skrzywienie...
Mam tylko nadzieje że takie leczenie nie będzie bardzo kosztowne.

Ostatnio edytowany przez gabisiula (2011-08-28 11:34:41)

#4 2011-08-28 21:24:17

SweetHarmony
Cioteczka Dobra Rada

panna_m napisał:

Jeśli Ci to przeszkadza to idź do lekarza, nigdy nie jest za późno, dużo starsze kobiety robią sobie zabieg np na haluksy czy żylaki. Ale szczerze mówiąc nie wiem, co z tym się robi..

Takie wady koryguje sie w dzieciństwie.Nazywa sie to koslawe kolana i dzieciom koryguje sie to poprzez wkładki do butów i ćwiczenia korekcyjne.Dorosłych leczy sie chirurgicznie.Jest to zabieg osteotomii, czyli przecięcia kości, w celu jej wydłużenia. Zaleca się także buty ortopedyczne, które pomagają wyrównać długość kości.

#5 2011-08-29 08:00:54

gabisiula
Netbabeczka

SweetHarmony a czy możesz napisac o tym coś więcej? Czy taka operacja jest bezpieczna? Ile po takiej operacji sie dochodzi do siebie i czy jest kosztowna?

Gdybym tylko mogła i stac by mnie było to zdecydowała bym się na taką operację, choc przyznam że miałam jeszcze cicha nadzieje że uda sie to skorygowac cwiczeniami...

Czy nikt z was nie miał takiej operacji??

#6 2011-08-29 15:24:24

krystnao
Zaglądam tu coraz częściej

Zakładaj spódnice, sukienki, aby maskowały niedoskonałości smile Może jakis dobry stylista?

#7 2011-08-29 17:11:06

SweetHarmony
Cioteczka Dobra Rada

gabisiula napisał:

SweetHarmony a czy możesz napisac o tym coś więcej? Czy taka operacja jest bezpieczna? Ile po takiej operacji sie dochodzi do siebie i czy jest kosztowna?

Gdybym tylko mogła i stac by mnie było to zdecydowała bym się na taką operację, choc przyznam że miałam jeszcze cicha nadzieje że uda sie to skorygowac cwiczeniami...

Czy nikt z was nie miał takiej operacji??

Niewiem jak taka operacja wyglada ale wydaje mi sie ze jest refundowana jesli lekarz ortopeda uzna że nie mozna wady skorygować inaczej i gdy uzna ze przeszkadza Ci to w codziennym życiu.Ćwiczenia w twoim wieku już nic nie pomogą.Pozwole sobie cos zacytować

"Niestety, w przypadku kolan koślawych u dorosłych nie ma lekarstwa, które poprawiałoby stan kości. Wbrew powszechnej opinii, zarówno obuwie ortopedyczne, jak i ćwiczenia nie są w stanie pomóc dorosłym, u których stwierdzono kolana koślawe."

"Bez interwencji lekarskiej dorośli z kolanami koślawymi są bardziej narażeni na urazy i chroniczne problemy z kolanami, na przykład na zapalenie kości i stawów. Czasami jedynym wyjściem jest całkowita wymiana stawu kolanowego. Zabieg pomaga pozbyć się dolegliwości bólowych i komplikacji związanych z ciężką postacią kolan koślawych. Niekiedy stosowane są także ortopedyczne klamry na nogi."

zródło:

http://portal.abczdrowie.pl/kolana-koslawe

Najlepszym źrodłem informacji bedzie ortopeda.Głowa do góry!

#8 2011-08-29 17:13:52

SweetHarmony
Cioteczka Dobra Rada

krystnao napisał:

Zakładaj spódnice, sukienki, aby maskowały niedoskonałości smile Może jakis dobry stylista?

To nie jest tylko problem estetyczny ale takze wiaze sie z bólami i zapaleniem stawów.Nie ma cos maskować tylko trzeba leczyć smile

#9 2011-08-30 09:32:03

gabisiula
Netbabeczka

Dziękuje Sweet Harmony, ale powiem Ci że trochę się załamałam, miałam nadzieje że pod wpływem cwiczeń cos sie jeszcze z tym zrobi...
Więc muszę wybrac sie do ortopedy ale jeszcze zapytam, szukałam ortopedy na internecie, sądze że sa to gabinety prywatne, czy nie orientujecie się ile może kosztowac taka wizyta? Albo czy w ośrodkach znajde ortopedę na NFZ??
i czy wtedy muszę miec skierowanie od lekarza rodzinnego?

Ostatnio edytowany przez gabisiula (2011-08-30 09:32:44)

Ostatnie tematy :

Stopka forum