Spuchnięta macica...:/ - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-08-22 17:58:44

WhatIsLife
Tajemnicza Lady

Spuchnięta macica...:/

Właśnie mam taki problem i nie wiem jak go sobie tłumaczyć... Otóż w połowie ostatniego cyklu bardzo spuchła mi macica. Towarzyszyły temu czasem nawet dość silne bóle (takie jak podczas miesiączki). Z różnym natężeniem trwało to aż do czasu menstruacji. Po okresie wszystko wróciło do normy - brzuszek był płaski i wogole super. Tylko szkoda ze ten radosny stan twał około tygodnia i teraz mam dokładnie ten sam objaw. I tu moje pytanie: o co chodzi? Co może być tego przyczyną. Wiem że ginekolog to pierwsza osoba jaka powinna być teraz odwiedzona ale chwilowo nie mam takiej możliwości.

#2 2011-08-22 18:03:51

koma5
Zbanowany

Re: Spuchnięta macica...:/

"Spuchła macica"??
A skąd o tym wiesz? Jak to zbadałaś?

#3 2011-08-22 18:04:14

Anemonne
Moderator

A jesteś pewna, że to macica, a nie np. jelita? Może jesz ostatnio dużo pieczywa lub wzdymających warzyw?

#4 2011-08-22 18:09:57

tygryska_tg
Słodka Czarodziejka

mogą faktycznie być jelita albo robią ci się torbiele. Moja koleżanka ma torbiele, i to jest tak, że brzuch jej rośnie razem z torbiele (ale nieznacznie). Po pewnym czasie torbiele pękają i pojawia się krew obfita (czasami zdarza się, że ma np miesiączkę co trzy miesiące a okres trwa np 2 tygodnie i jest bardzo obfity). Po miesiączce widać, jakby miała mniejszy brzuch. Mi znowu spuchł przy zapaleniu przydatków, wyglądałam, jakbym troszkę przytyła. Może to nic, ale jednak lekarz będzie najlepiej wiedział.

#5 2011-08-22 18:16:00

WhatIsLife
Tajemnicza Lady

koma5 napisał:

"Spuchła macica"??
A skąd o tym wiesz? Jak to zbadałaś?

Bo mam dokładnie to samo uczucie jakie mam podczas okresu a spuchnięcie centralnie widać. Brzuch mi się wydął jak bańka i zrobił się twardszy a ze jednocześnie pobolewa mnie macica to nietrudno jedno z drugim powiązać.

#6 2011-08-22 18:19:54

WhatIsLife
Tajemnicza Lady

tygryska_tg napisał:

mogą faktycznie być jelita albo robią ci się torbiele. Moja koleżanka ma torbiele, i to jest tak, że brzuch jej rośnie razem z torbiele (ale nieznacznie). Po pewnym czasie torbiele pękają i pojawia się krew obfita (czasami zdarza się, że ma np miesiączkę co trzy miesiące a okres trwa np 2 tygodnie i jest bardzo obfity). Po miesiączce widać, jakby miała mniejszy brzuch. Mi znowu spuchł przy zapaleniu przydatków, wyglądałam, jakbym troszkę przytyła. Może to nic, ale jednak lekarz będzie najlepiej wiedział.

Własnie jeśli chodzi o krwawienie to nie odbiegało od standardowego - 3-4 dni i tyle co u mnie jest normalne. \Nie mam żadnych rewelacji w postaci nieplanowanego krwawienia czy krwawienia wyjątkowo obfitego. Nawet śluz jest bez zmian (o ile mogę to ocenić okiem laika).

#7 2011-08-22 19:35:00

Naya
Na razie czysta sympatia

Może złapała Cię jakaś infekcja, najlepiej idź z tym do ginekologa. To mnie pewnego czasu puchły wargi sromowe i okazało się że złapałam infekcję i lekarz zapisał mi PROVAG, przeciw infekcji. Tak więc  nie ma co czekać tylko biegiem do lekarza smile

Ostatnie tematy :

Stopka forum