Jaki krem wybrać do twarzy trądzikowej? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-08-19 10:23:10

asiuniaaa5
Niewinne początki

Jaki krem wybrać do twarzy trądzikowej?

Mam niestety problem z trądzikiem mimo, że mam 20 lat. Używałam różnych kremów. Na samym początku Nivea w niebieskim opakowaniu i w tym białym Nivea Soft. Jednak te kremy się nie nadają. Później kosmetyczka poleciła mi jakiś krem z siarką od chyba jakiegoś profesora. I był całkiem w porządku. Stosowałam też krem firmy AA do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii, bo czasem mam na twarzy takie suche miejsca, gdzie skóra "pęka". Spowodowane jest to maściami od dermatologa, bo one trochę wysuszają skórę na twarzy. Ostatnim kremem jaki używałam jest krem firmy Pharmaceris Octopirox. Teraz już mi się kończy i szukam innego kremu, który może będzie lepszy od tego ostatniego. Może znacie jakieś kremy godne polecenia do mojej twarzy. Nie ukrywam, że nie chciałabym dużo wydać na jeden krem.

Istnieje wiele powodów do mruczenia... wink)

#2 2011-08-19 10:38:57

Gladys
Przyjaciółka Forum

Re: Jaki krem wybrać do twarzy trądzikowej?

mam ten sam problem, i nie mam pojęcia jakiego kremu stosować do mojej cery używam przeróżnych

#3 2011-08-19 10:42:14

asiuniaaa5
Niewinne początki

No ja też już nie wiem. Coś mi się wydaje, że pójdę do drogerii i znajdę jakiś krem do twarzy wrażliwej i go kupię. Nie mam zielonego pojęcia jakich kosmetyków używać.

#4 2011-08-19 10:58:45

Gladys
Przyjaciółka Forum

jak masz uciążliwy trądzik to warto przejść się do dobrego dermatologa jakieś badania porobić antybiotyki brać ,ja tak nie mam problemu strasznego czesto na czole jakiś mi wyskoczy syfik  a tak to nie ,mój problem to raczej pory i zaskórniki . idz do specjalistki może ktoś Ci poleci kogoś dobrego

#5 2011-08-19 18:48:49

szala
Mój jest ten kawałek podłogi

Już pisałam w innym temacie na ten temat, więc polecam szukanie na forum.
Wspomnę i tutaj. Kosmetyki odpowiednie dla ciebie to:
żel oczyszczający LEROSETT Acne ge
GUAM MASCHERA SULFERA

Czy masz jakieś pytania? Chętnie pomogę. Takie problemy mam już za sobą...

#6 2011-08-19 20:00:24

Gladys
Przyjaciółka Forum

chyba kupię sobie te kosmetyki które poleciłaś.a po jakim czasie Tobie pomogły?

#7 2011-08-20 11:46:56

asiuniaaa5
Niewinne początki

Chodzę do dermatologa. Obecnie używam dwóch maści: jedna rano, a druga wieczorem. Nie mam dużego trądziku. Najczęściej wyskakuje on na czole albo przy nosie. Codziennie rano maskuje te krostki odrobinką fluidu, żeby jako tako wyglądać. Bardzo dziękuje na nazwy tych kosmetyków, muszę poczytać w necie o nich.

#8 2011-08-29 09:54:04

KolagenColway
Tajemnicza Lady

Nie miałam styczności z tymi kosmetykami,wiec nie pomogę,ale czy dermatolog przepisał Ci tez maść cynkową która wysusza te krostki? Bo wiem,że jest ona bardzo skuteczna.

#9 2011-08-29 14:32:43

asiuniaaa5
Niewinne początki

Jedna maść do Epiduo, a druga to Klindacyn T. Obecnie przestałam stosować je, bo znowu wysuszyły skórę w okolicach ust i policzków.

#10 2011-08-29 14:37:37

margaretka123

Ja używam Lirene (fioletowy) do cery tłustej i mieszanej. Szybko się wchłania i można go stosować pod makijaż. I faktycznie twarz się nie świeci tak bardzo.

Happiness is only real when shared...smile

#11 2011-09-01 15:09:06

szala

EmiLka99 napisał:

chyba kupię sobie te kosmetyki które poleciłaś.a po jakim czasie Tobie pomogły?

Oj, dokładnie to ci nie powiem, ale dosyć szybko.
Na początek kup sobie żel oczyszczający LEROSETT Acne gel - sam ten kosmetyk powinien ci pomóc.
Pamiętaj, że to, jak długo będzie trwało oczyszczanie skóry zależy w wysokim stopniu od niej samej.
Jeśli Twój trądzik jest poważnym to również proces leczenia powinien trwać odpowiednio dłużej.

#12 2011-09-01 15:34:07

Gladys
Przyjaciółka Forum

nie mam powaznego trądziku,najczęsciej co jakis czas wyskoczy mi cos na czole jakieś dwie diody tongue albo na policzku jedna i to irytujace jest,poza tym mam takie malutkie drobne krostki

#13 2011-09-21 19:53:49

damianka123
Zbanowany

Tylko cetaphil kochane! smile Nie dość, że nawilża skrę to działo jako dermprotektor i zapobiega wytryskom smile Oczywiśście dostępny jest w aptekach. Środki z drogerii są jednak zwykle nieskuteczne ;/

#14 2011-09-21 20:57:48

Gladys
Przyjaciółka Forum

LEROSETT  ten produkt wypróbowałam tak jak poleciła poprzedniczka za co Jej dziękuję ,bo rzeczywiście pomaga.a Cetaphil używa moja kuzynka ale ona w połączeniu z leczeniem antybiotykowym albo po tym zaczęła stosować ten żel i również chwali smile także można próbować,ja byłam ostatnio pierwszy raz na oczyszczeniu u kosmetyczki i obsypało mi czoło po tym a za 3 dni mam wesele ,kosmetyczka zapewniała że spokojnie wszystko się wygoi do tego czasu.posmarowałam tym kremem o którym wspomniałam na początku i po godzinie widocznie zmniejszyło się zaczerwienienie i zmniejszył się stan zapalny mam nadzieję że jutro już nie będzie śladu smile

#15 2011-09-21 22:14:29

blackeyes
Słodka Czarodziejka

Podajcie ceny tych kremów

#16 2011-09-22 11:53:21

Deseo
Zaglądam tu coraz częściej

Mogę polecić Ci kosmetyki z serii Clinique 3 Step. Ja mam mieszaną cerę w kierunku tłustej bez trądziku i używam tych kosmetyków. Można kupić zestaw tzn mydło do mycia twarzy, żel-tonik złuszczająco-rozświetlający oraz krem. Muszę przyznać, że dzięki tym kosmetykom mam aksamitną cerę, nie używam już żadnych podkładów. Miałam trochę zaskórniaków w strefie T - zwłaszcza na nosie, obecnie, po 1,5 miesiąca stosowania Clinique nie mam ich prawie w ogóle! Jednak trzeba przyznać, że ta seria jest dość droga. Kosmetyki są dostępne w Sephorze, ja jednak kupuje w sklepie internetowym, jest ponad 100 zł taniej. Naprawdę bardzo Ci polecam te kosmetyki, po trądziku nie będzie ani śladu smile

Ludzie boją się przyznać jak duża część ich życia zależy od szczęścia.

#17 2011-10-18 21:06:42

martika9
Niewinne początki

Z dobrych nawilżających kremów polecam novaclear. Ja kupiłam w aptece za ponad 40 zł. Bardzo ładnie się rozprowadza i i wchłania. Prawie natychmiast mogę też nałożyć makijaż i nie mam wrażenia święcenia się twarzy.

#18 2011-10-30 20:55:03

Dorotas
Niewinne początki

a moja córka już wszystko sprawdziła i doszła do wniosku że najlepiej poczytać w tej masie i wybrać dokładnie coś dla siebie, polecam drogeria-uroda.pl maja tam cerę trądzikową, świetna obsługa i cena

Ostatnio edytowany przez Dorotas (2011-10-30 20:55:34)

#19 2011-11-02 22:19:46

Ola K.
Zbanowany

moim zdaniem godny polecenia jest krem matująco oczyszczający under 20. Jesli chcesz o nim poczytac, oraz o innych kosmetykach to zapraszam Cie na strone spam

Ostatnio edytowany przez Lena (2011-11-03 10:57:42)

#20 2011-11-03 16:33:34

terravitka
O krok od uzależnienia

asiuniaaa5 napisał:

Mam niestety problem z trądzikiem mimo, że mam 20 lat. Używałam różnych kremów. Na samym początku Nivea w niebieskim opakowaniu i w tym białym Nivea Soft. Jednak te kremy się nie nadają. Później kosmetyczka poleciła mi jakiś krem z siarką od chyba jakiegoś profesora. I był całkiem w porządku. Stosowałam też krem firmy AA do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii, bo czasem mam na twarzy takie suche miejsca, gdzie skóra "pęka". Spowodowane jest to maściami od dermatologa, bo one trochę wysuszają skórę na twarzy. Ostatnim kremem jaki używałam jest krem firmy Pharmaceris Octopirox. Teraz już mi się kończy i szukam innego kremu, który może będzie lepszy od tego ostatniego. Może znacie jakieś kremy godne polecenia do mojej twarzy. Nie ukrywam, że nie chciałabym dużo wydać na jeden krem.

Myj twarz i szyje w mydle siarkowym a dodatkowo polece Ci pic ziele z bratka trojbarwnego chyba tak to sie dokladnie nazywa. Mialam dosc spory tradzik ktorego nie potrafilam wyleczyc, a nic mi nie pomagalo. Kremy dodatkowo natłuszczaja cere przez co powoduja powstawanie wszelkiego tradziku i rozszerzania sie porow.
Jezeli moge Ci polecic kosmetyki to z Garniera, seria "Czysta Skora" byl tam krem na noc, ktory stosowalam miejscowo nawet na dzien. A cos dobrego na tradzik to zel Davercin ktory uzyskamy niestety z recepta.

18.03.2011 r - Kocham i kochać będe! | David <3

#21 2011-11-03 16:46:53

mominka1
Przyjaciółka Forum

Moja rok starsza siostra miała ogromny problem z trądzikiem, używałam toników typu "tin tin" i sporo tego jakieś żele wysuszające, herbatki, maseczki i wszystko.
Jak mi zaczęły wyskakiwać nic nie stosowałam, i znikały same, tyle że może pomógł mi piling pisze że antytrądzikowy ale ja używam to głownie ze względu na pory bo pryszczy teraz nie mam w ogóle i po namyśle stwierdzam że to zasługa właśnie mycia twarzy pilingiem "under twenty" 3w1:) polecam ale jak się ma sporo pryszczy to delikatnie masować a nie mocno.

Najlepiej jest milczeć

#22 2011-11-06 20:21:35

Yarmille
Niewinne początki

Polecam la roche possay effaclar. W ogóle całą serię. Przeznaczony jest właśnie do cery problemowej.  Kupę testów przechodzą, żeby jak najlepiej działać. Warto zainwestować, zwróci się na buzi smile

#23 2012-02-20 14:44:42

sheena
Wkręcam się coraz bardziej

mam pytanie - znacie moze ten krem?? http://aktywni.pl/aktualnosci/colostrum … -mlodosci/  jesli ktos uzywal to prosze o opinie

Dzięki smile

"Przyjaźń podwaja radość, a o połowę zmniejsza przykrości."

#24 2012-02-20 21:14:19

gosia010421
Niewinne początki

Ja mam tez taki problem i mam 22 lata. Od 5 msc stosuje produkty Dr.Nona, są to produkty z Morza Martwego i są skarbnicą dla zdrowia i urody. Stosuję maseczkę iłową i na to balsam solaris i kerem do rąk i paznokci. Także stosuję jeszcze herbatkę która mnie oczyszcza z toksyn i pomaga mi schudnąć jest to herbata Gonseen i sole, które wyciągaja toksyny z mojego ciała:)smile Moja skóra jest rewelacyjna, a trądzik i krosty znikaja. Polecam wszystkim, którzy mają z tym problem, ja się właśnie go pozbyłam:)smile

#25 2013-01-30 14:07:18

damianka123
Zbanowany

W wieku dojrzałym to może być trądzik różany! W takim wypadku ja bym poleciła rozex... smile

Stopka forum