jakie książki polecacie do nauki języka angielskiego ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-12-24 12:38:43

Austi
Dobry Duszek Forum

jakie książki polecacie do nauki języka angielskiego ?

Na rynku wydawniczym spotkamy dzisiaj zatrzęsienie różnych książek do nauki języka angielskiego - jest ich tak wiele, że trudno się połapać co wybrać i jakie są najlepsze. Jakie książki sprawdziłyście i jakie możecie polecić do nauki tego języka ? Ja obecnie szlifuję mój angielski korzystając z poniższych pozycji i te mogę Wam serdecznie polecić :

Książka do gramatyki angielskiej :
Essential Grammar in Use – autor Raymond Murphy, wydawnictwo Cambridge. Doskonałe książki do samodzielnej nauki gramatyki, dostępne dla różnych poziomów zaawansowania. Książki zawierają liczne przykłady i ćwiczenia z odpowiedziami. Dostępne są wersje z CD.

Książka do ćwiczeń wymowy :
English Pronunciation in Use – autor Mark Hancock, wydawnictwo Cambridge. Książka z zestawem 4 CD stanowi dużą pomoc w ćwiczeniu wymowy; pomaga rozwijać zarówno sprawność mówienia, jak i rozumienia języka angielskiego ze słuchu.

Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.

— Johann Wolfgang Goethe

#2 2008-12-28 13:54:40

bkpb
Zaglądam tu coraz częściej

Re: jakie książki polecacie do nauki języka angielskiego ?

Stosujesz świetne książki, osobiście polecam Ci dodatkowo  "English grammar in use" - Raymond Murphy, "Mission FCE" - Virginia Evans, Jenny Dooley (wydawnictwo:EXPRESS PUBLISHIG); "Wordbuilder" - Guy Wellman. Sama ich używam smile

#3 2009-09-24 14:32:07

anusia
Tajemnicza Lady

czy książka English grammar in use" - Raymond Murphy jest cała w języku angielskim?

#4 2009-09-24 22:10:12

Yvette
100% Netkobieta

Tak, Anusia, ta książka jest po angielsku. Natomiast poziom książki sugeruje, że korzystający z niej uczniowie potrafią jej treść zrozumieć smile

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

#5 2010-02-18 13:50:24

aleksandra06
Zbanowany

Wolicie jednak sie uczyc z takich materiałów , zamiast np. z lekcji dodatkowych ?

#6 2010-03-02 10:53:10

H2O
Wkręcam się coraz bardziej

Ja gramatykę sobie przerabiam z Siudy, bo ma wszytko świetnie zebrane, taka gramatyka w pigułce, z którą można już startować dalej. Książki, te co polecą na kursie. Najważniejszy jest dla mnie słownik, bo najczęściej do niego zaglądam, struktury znam, ale słownictwo ubogie...Słowniki tradycyjne są drogie, więc sobie zainwestowałam w multimedialny słownik.

Ostatnio edytowany przez H2O (2010-03-02 10:54:00)

#7 2010-03-30 21:39:12

Niebieska_stokrotka
Niewinne początki

Dziewczyny, a jakie książki polecacie do nauki do testu FCE. Chodzi mi o tę gramatyczną część. Jest tak dużo pozycji, że ciężko się zdecydować... smile

Ma któraś z Was, dziewczyny, doświadczenie w tym temacie i może mi coś polecić?

#8 2010-05-27 19:51:16

panda
Zbanowany

Do FCE mogę Ci polecić Fast track to FCE - myślę, że powinno pomóc wink Ale najlepiej przygotowywać się do takiego egzaminu na jakimś kursie językowym pod okiem dobrego nauczyciela. spam

Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-06-11 20:52:04)

#9 2010-05-27 22:39:00

pennylane
100% Netkobieta

Jako już wkrótce (smile ) absolwentka Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego na UW przede wszystkim polecam wam lekcje z lektorem. Książki są super do podszlifowania języka, uzupełniania braków i wykonywania dodatkowych ćwiczeń. Jeżeli jednak chcecie profesjonalnie przygotować się do egzaminów takich jak FCE czy CAE najlepiej wybrać się do szkoły językowej na specjalny kurs. Tam nauczyciel będzie mógł sprawdzać wasze prace pisemne, pomagać w zidentyfikowaniu co jest waszym największym problemem i przeprowadzać z wami próbne testy ustne, których samemu - jak nietrudno się domyślić - nie da się ocenić.

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

#10 2010-07-20 16:13:51

lena5
Zbanowany

Na pewno nic nie zastąpi kursu-to oczywiste. Z doświadczenia wiem,że samodzielna nauka w domu z nawet najlepszym podręcznikiem przynosi zerowe efekty( no może trochę przesadziłam) . A jeśli chodzi o książki to poszczególne szkoły mają różne preferencje, podoba mi się natomiast pomysł z elektronicznym podręcznikiem axon- może niedługo wszystkie książki do nauki angielskiego będą miały swoje elektroniczne odpowiedniki?

#11 2011-02-04 18:31:33

majster
Net-facet

a pamiętacie kasety i segregatory Easy English... mam je do dziś gdzieś zakurzone w piwnicy.
na rynku wtórnym można można zdobyć książki pt "Speak Up", pochodzą one z jednej ze szkół ogólnopolskich (sami je redagowali). Dosyć dobre. Jest kilkanascie poziomów do wyboru.

#12 2011-02-07 18:12:09

kry
Niewinne początki

Osobiście polecam:
- Siuda (do nauki gramatyki)
-  strona z kursami supermemo - do nauki idiomów, czasowników złożonych, gramatyki i czasowników nieregularnych (wszystkie te kursy są bezpłatnie dostępne na stronie, wzbogacone o nagrania do każdego zwrotu, zdania. W ustawieniach konfiguracji można zmienić ilość materiału, którą chcemy przerobić w ciągu jednej lekcji, żeby np uniknąć uczenia się 30 czasowników jednego dnia)
- Beata Turska "Gramatyka angielska w tekstach" - to moje ostatnie odkrycie, raczej dla osób znających język na poziomie średniozaawansowanym, zawiera sporo wyjątków i zasad, których nie spotkałam nigdzie wcześniej (np różnica między "needn't have to" a "didn't need to"
+ plus oczywiście systematyczna nauka słówek (najlepiej też na jakimś programie opartym na supermemo), no i sporo wytwałości:)

#13 2011-02-11 22:48:12

gossipgirl
Netbabeczka

A słyszałyście może coś o książkach Beaty Pawlikowskiej? Wydała do nauki ang i niemieckiego, podobno jest to całkiem inna książka niż te wszystkie szkolne, bez gramatyki i w ogóle wink
Macie jakieś opinie na temat tej książki?

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

#14 2013-11-03 18:06:13

Volver
Przyjaciółka Forum

Pozwolę sobie trochę odświeżyć wątek... i może jakaś dobra dusza pokieruje starszą panią  ? wink
Chcę się zabrać za samodzielną naukę angielskiego. Muszę wrócić do podstaw... Szukam różnych sensownych podręczników ( myślę, że z CD) , ale tego rodzaju materiałów jest tak dużo,że się kompletnie w ofercie gubię... sad

#15 2013-11-04 14:42:55

femte
Przyjaciółka Forum

Volver
jest mase darmowych kursow w internecie. Wybierz, co Ci pasuje.
Ja lubie uczyc sie z kilku zrodel naraz, bo inaczej ucze sie kursu, nie jezyka.

#16 2013-11-04 17:59:30

Volver
Przyjaciółka Forum

femte napisał:

Volver
jest mase darmowych kursow w internecie. Wybierz, co Ci pasuje.
Ja lubie uczyc sie z kilku zrodel naraz, bo inaczej ucze sie kursu, nie jezyka.

Przyznam,  że na darmowe kursy nie natrafiłam... co najwyżej gratis lekcja próbna sad
Szczerze mówiąc jestem chyba człowiekiem starej daty, bo wolę uczyć się z książki i pisać w zeszycie odręcznie. Uruchamiając rękę przy notowaniu, lepiej zapamiętuje... ale taki kurs internetowy jako uzupełnienie nauki,to czemu nie... wink

#17 2013-11-04 21:06:58

femte
Przyjaciółka Forum

Volver
jestem starsza od Ciebie.  Wstukaj w wyszukiwarke darmowe kursy j, angielskiego - jest masa.  Kiedys byly niezle z gazety. praca czy cos w tym stylu.
Ja tez tak mam, ze na klawiaturze nie wiem, jak napisac, musze napisac recznie. Duzo daje robienie notatek, zwlaszca jak jestes wzrokowcem.
Mnie latwo idzie czytanie, gorzej rozumienie ze sluchu, a z wymowa calkiem zle. Angielska teraz lezy i kwiczy.
Najlepiej znajdz to, co Cie interesuje. Angielskiego w internecie mnostwo. I oprocz lekcji, kursow przerabiaj sobie cos przyjemnego.
Ja teraz czytam swietna ksiazke o prawach kobiet w Danii- to na lekcje. Ksiazki z plytami z biblioteki, a na deser - ksiazke o Grenlandii.  To juz naprawde deser, bo nie ma plyty, a musze sie skupiac na wymowie.
Lubie zestaw - ksiazka+plyta/plik. Byle jakas fabula byla, bo kursy sa zazwyczaj strasznie nudne.
Wracam do nauki.

#18 2013-11-04 22:17:16

Averyl
100% Netkobieta

Całkiem sympatyczne są kursy na BBC - krótkie lekcje, ale ciekawe.

#19 2013-11-04 22:19:31

joannaa
Niewinne początki

Grammar in use z Cambridga jest naprawdę in use. Przykłady zdań, pytań czy bardzo krótkich dialogów są dokładnie słyszane w życiu. Wiem co piszę bo aktualnie żyję w Anglii i od czasu, kiedy zaczęłam przerabiać tę książkę często a właściwie coraz częściej zaczęłam wychwytywać te zdania słysząc konwersację Anglików. Ja sama także zaczęłam mówić takimi zdaniami przez co byłam coraz częściej rozumiana. Felerem tej książki jest to, że przynajmniej w moim przypadku trochę nudno się ją  przerabia.
Mimo ona i szereg innych książek tego wydawnictwa uczą takiego angielskiego jaki jest używany w Anglii.
Polecam wejść na stronę cambridga i zaznajomić się z ofertą.

#20 2013-11-04 22:33:30

joannaa
Niewinne początki

Natomiast coś na początki do poczytania polecam książki z serii penguin readers z płytką cd lub bez. ja osobiście polecam z płytką ponieważ książka jest czytana przez lektora, a słuchanie pomaga w rozumieniu i w wymowie.

#21 2013-11-09 22:15:04

Upsss
Zaglądam tu coraz częściej

Murphy, Virginia Evans, książki Longmana, Upstreamy... a jeśli chodzi o wymowę, to stara dobra "How now brown cow"big_smile

#22 2014-02-13 20:19:22

monika22445
Niewinne początki

Ja polecam GRAMMARWAY (part 3 i 4) Express Publishning. Naprawdę świetna książka.
Pozdrawiam!

Stopka forum