ból stóp, łydek, rąk - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-07-22 10:48:56

aniołek330
Tajemnicza Lady

ból stóp, łydek, rąk

Witam Was!
Proszę o poradę, bo nie wiem co się dzieje, zawsze gdy rano wstaje, albo gdy kładę się spać bardzo mnie bolą stopy, łydki i ręce. Stopy mi puchną czuje ciągnący ból, nie mam jeszcze trzydziestki a czuje się jak jakaś babcia. Nie wiem co się dzieje. Rano ciężko mi się wstaje i ból odczuwam nawet w pracy. Najgorsze że od czasu do czasu kręci mi się w głowie. Miałam straszne bóle głowy ale to są zatoki. Lubie od czasu do czasu uprawiać sport ale co z tego gdy już potem zaczyna się ten sam ból, nawet przy bieganiu mam spuchnięte ręce. Proszę o poradę.
Pozdrawiam!

#2 2011-07-22 11:43:01

Anemonne
Moderator

Re: ból stóp, łydek, rąk

Najpewniej problemy z krążeniem. Marsz do lekarza.

#3 2011-07-22 12:56:26

żyworódka
Przyjaciółka Forum

ANIOŁEK, z tego co piszesz wnioskuję, że te objawy doskwierają Ci od dłuższego czasu.
Zatem dlaczego bagatelizujesz sprawę? Myślę , że również jesteś w jakiejś apatii, co powoduje brak chęci działania.

Moim zdaniem opisane przez Ciebie objawy są bardzo niepokojące.
Przede wszystkim idź do lekarza rodzinnego, który powinien skierować Cię na podstawowe badania krwi i moczu oraz postawić wstępną diagnozę.
Piszesz, że pracujesz, ale to nie jest przeszkodą, bo lekarze mają dni , w których przyjmują w godzinach popołudniowych. Zatem zmobilizuj się i jak już ANEMONNE napisała: marsz do lekarza!

Puchnięcie kończyn może wskazywać na problemy z nerkami.
Puchnięcie plus ciągły ból, może być wynikiem początku choroby reumatologicznej.
Podstawowym badaniem jest badanie z krwi na ASO, wynik powyżej 200 jest już sygnałem niepokojącym.
Może być to również początek choroby autoimmunologicznej.
Czy zaobserwowałaś jeszcze jakieś inne objawy np. stany podgorączkowe, szybkie marznięcie rąk i stóp?

Pozdrawiam.

...nie da się uratować całego świata sad,
dlatego muszę sobie tłumaczyć, że takie jest życie smile,
bo bym rady nie dała, żeby wytrzymać to wszystko...
- cytat z wypowiedzi MIGI z wątku "Azyl dla marudzących inaczej".

#4 2011-07-24 12:18:31

aniołek330
Tajemnicza Lady

tak, od dłuższego czasu mam te objawy, na ASO nie robiłam badania, ogólne badanie krwi mam dobre, mam kamienie i myślałam że to jest również tego przyczyną, ale czytałam że nie. Jeśli chodzi o marznięcie rąk to często w bardzo chłodne dni są zimne, stany podgorączkowe od czasu do czasu gdy mam silny ból głowy (mam zatoki - na razie wyleczone). Jeśli chodzi o stopy to gdy mi spuchną pojawiają się białe plamki, które po jakimś czasie znikają.

#5 2011-07-24 18:18:32

żyworódka
Przyjaciółka Forum

ANIOŁKU, jak piszesz dochodzą również inne niepokojące objawy. Stany podgorączkowe i bóle głowy niekoniecznie muszą być od zatok - na ten czas wyleczone.
Nie piszesz, co orzekł lekarz rodzinny?
Skoro podstawowe badania masz dobre, to powinien skierować Cię do specjalistów np. reumatologa, choroby naczyń.
W związku z bólami głowy poproś o skierowanie na tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny.

Najlepiej, gdybyś otrzymała skierowanie do szpitala lub kliniki. Tam miałabyś zrobione szereg badań pod kątem Twoich dolegliwości w krótszym czasie, bez chodzenia od przychodni do przychodni.
Działaj.

Pozdrawiam.

#6 2011-07-24 20:40:55

aniołek330
Tajemnicza Lady

miałam tomografie i wyszły zatoki, tylko nigdy nie pytałam o ból stóp, łydek. Dziękuje Żyworódka. Muszę skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam

#7 2011-08-24 12:43:32

landa42
Zaglądam tu coraz częściej

żyworódka ma rację może to być początek choroby autoimmunologicznej, u mnie zaczęło się od obolałych stawów skokowych, ignorowałam to, i skończyło się tym że tak mi spuchły, że nie mogłam później chodzić, wybrałam się do reumatologa, okazało się że jestem chora na zapalenie stawów i sarkoidozę płuc.Nie ma na co czekać, trzeba jak najszybciej iść do lekarza..

#8 2011-08-29 21:19:02

sunflower30

Landa42---cierpisz na rzs i sarkoidoze? jakie wyniki mialas zle?
mi rok temu przyplatal sie zespol ciesni nadgarstka. poczatkowo podejrzewano rzs lub inna chorobe reumatologiczna. dopiero jak oprocz bolu palcow i nadgarstkow (opuchlizny stawow nie bylo, rtg dloni nie wykazalo niczego a usg pokazalo pogrubienie pochewek sciegien zginaczy ) i sztywnosci rak dolaczylo dretwienie wzieto pod uwage zcn. zanim wykonano emg zrobiono mi czynnik reumatoidalny, anty ccp, ana, ob, crp i wszystko wyszlo ujemnie czyli dobrze. natomiast badanie przewodnictwa nerwowego czyli emg wykazalo obustronnyzaawansowany zcn. jestem juz po zabiegach. jest duza poprawa. jednak naczytalam sie o tych chorobach reuamtologicznych i ciagle mam strach ze cos przeoczono i mimo dobrych wynikow jednak cos mi dolega

#9 2011-08-30 00:21:36

Shmi
O krok od uzależnienia

trudno to stwierdzić bez wyników badań laboratoryjnych i konsultacji. Być może kwesti krążenia albo złej gospodarki elektrolitowej. Ale trzeba to wyjaśnić u lekarza koniecznie i jak najszybciej.

#10 2011-08-30 22:50:26

bienius

Oj zaskakujące że tak bagatelizujesz sprawę. Na forum może i ktoś wpadnie na to co Ci jest, ale nikt Cię nie wyleczy. Musisz iść do lekarza na szczegółowe badania!

#11 2013-09-09 20:06:27

iquazu
Niewinne początki

Cześć.
Zapraszam do mnie na bloga.
Znajdziecie tam trochę informacji na tem leczenia stóp

skarbnicadomowa.blogspot

#12 2013-10-28 09:57:16

nieznajoma85
Przyjaciółka Forum

Nie chciałam zakładać nowego wątku, dlatego podłączę się tutaj.

Od kilku dni boli mnie łydka, tak mniej więcej od połowy w dół. Ból nasila się przy wstawaniu, chodzeniu. Powiem szczerze, że bagatelizowałam to, bo uważałam, że mam kurcze.
Dzisiaj z ciekawości zaczęłam szukać informacji na ten temat i się zdziwiłam, bo wyczytałam, że to może być zakrzep.
Łydka jest może odrobinkę spuchnięta, no i obolała.

Dodam, że nie nadwyrężyłam mięśni, bo nie miałam nawet jak.

Czy miał ktoś podobne objawy?

#13 2013-10-28 10:39:52

żyworódka
Przyjaciółka Forum

Witaj.  smile

nieznajoma85 napisał:

(...)Od kilku dni boli mnie łydka, tak mniej więcej od połowy w dół. Ból nasila się przy wstawaniu, chodzeniu. Powiem szczerze, że bagatelizowałam to, bo uważałam, że mam kurcze.
Dzisiaj z ciekawości zaczęłam szukać informacji na ten temat i się zdziwiłam, bo wyczytałam, że to może być zakrzep.
Łydka jest może odrobinkę spuchnięta, no i obolała.

Dodam, że nie nadwyrężyłam mięśni, bo nie miałam nawet jak.(...)

Czasem wystarczy mocniejsze stąpnięcie nogą, zupełnie przez nas niezauważalne...

Taka moja dorywcza rada: mocz tę nogę w letniej wodzie z dodatkiem soli iwonickiej (dostępna w aptekach), albo nawet w zwykłej kuchennej i posmaruj ją ALTACETEM w żelu. Postaraj się też, jeśli to możliwe, jak najmniej chodzić, aby ją odciążyć. Dobrze też jest leżeć z nogą uniesioną do góry (np. podłożyć poduszkę). W aptekach można też zakupić taką opaskę ściągającą na przylepiec, która usztywnia nogę podczas chodzenia - noga mniej boli.

Może, któraś z tych porad Ci pomoże, co nie zwalnia Cię od pójścia do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.  smile

#14 2013-10-28 10:49:43

nieznajoma85
Przyjaciółka Forum

Dziękuję żyworódko.

Do lekarza i tak muszę pójść, choćby dla świętego spokoju. Gorzej mam z opieką nad dziećmi, ale myślę, że jak mąż wróci ok 17, to spokojnie powinnam się wyrobić

Ostatnie tematy :

Stopka forum