Blizny po usuwaniu znamion. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Blizny po usuwaniu znamion.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez Martyna_Ruda91 (2011-07-18 13:59:19)

Temat: Blizny po usuwaniu znamion.

Hej! witam Was. Mam pytanie, dosyć ważne dla mnie. Mam na ciele od groma pieprzyków. Lekarz onkolog po obejrzeniu ich zakwalifikował kilka do wycięcia, bo są narażone na otarcia. Dwa na szyi, dwa na brzuchu, pod pachą i z boku na biuście.  czasami dorabiam sobie jako fotomodelka, wiążę z tym większe nadzieje i blizny po prostu by mi przeszkadzały. Zwłaszcza że szyja i brzuch to miejsca które często odsłaniam. Czy są metody usuwania znamion, które gwarantują mi, że nie będzie po nich blizn? Zrezygnowałam już z jednego zabiegu wycięcia znamion, bo lekarz uprzedził że pozostanie ślad. Pomóżcie! Pewnie, że chciałabym się tego pozbyć, ale z dwojga złego wolę mieć naturalne pieprzyki niż przykuwające uwagę blizny.
Pozdrawiam,
Ruda91

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Blizny po usuwaniu znamion.

Wszystko zależy jakiego rodzaju są to znamiona i jaką metodę ich usunięcia zastosuje chirurg. Moje były w formie narostów na skórze, wypukłe (niestety nie nam fachowej terminologii), więc zostały z niej po prostu ścięte (ok. półtora roku temu) i z ręką na sercu zapewniam, że nie ma po nich prawie śladu.

Zostało mi jednak jedno płaskie znamię w okolicy kręgosłupa, ale to wymagało innej metody, a więc i odrębnego zabiegu, któremu do chwili obecnej wciąż się nie poddałam. Tu jednak lekarz od razu uprzedził, że z powodu konieczności naciągnięcia skóry pozostanie blizna. Można ją będzie oczywiście smarować specjalnymi maściami, niemniej co do ostatecznego efektu zawsze pozostają pewne obawy.

Jeśli jest to dla Ciebie bardzo ważne, najlepiej po prostu skonsultuj się z lekarzem i podziel swoimi wątpliwościami, on natomiast powinien szczegółowo wszystko wyjaśnić. Jestem jednak przekonana, że po pierwsze zdrowie jest tu najważniejsze, a po drugie blizna mimo wszystko jest mnie widoczna od ciemnego znamienia, a i tę w razie konieczności bez problemu zatuszujesz odpowiednimi kosmetykami.

3

Odp: Blizny po usuwaniu znamion.

Są specjalne maści na blizny (właściwie przeciwko bliznom), które stosuje się jeszcze przed całkowitym wygojeniem np. po zdjęciu szwów. Poproś lekarza, powinien podpowiedzieć, jaki preparat wybrać smile

4

Odp: Blizny po usuwaniu znamion.

ja miała usuwane znamiona kilka razy (a to mi wadziły o ramiączka, raz po wypadku się zdrapał)
ja trafiłam na świetnego chirurga-ślady widać dopiero z bliska.
zależy jakie masz znamię, bardzo wystające czy wręcz przylegające do skory? może mylisz z przebarwieniem mocnym?
fotomodelka? a photoshop to od czego ? smile
słyszałam o maści ze ślimaka na blizny, ale to musisz sama poszukać.
orientuj się za dobrym chirurgiem, zaakceptuj albo może jakiś laser? nie wiem, na wystające laser raczej nie, ale nie wiem jak wglądają.
warto przed wizytą w gabinecie chirurga udac się do onkologa
aby sprawdził to, ja tak zrobię tym razem, bo wycinam kolejne małe wink

5

Odp: Blizny po usuwaniu znamion.

Witam Dziewczynki! 18 sierpnia miałam usuwane "znamie" na twarzy  (taki jasny pieprzyk wystający na 5 mm o śr 5 mm - w okolicy nosa z boczku na policzku). Byłam u dermatologa z nadzieją, że da się go zamrozić lub wypalić niestety okazało się, że jest podbarwiony i tylko skalpel wchodzi w gre. Mimo, że nie musiałam "go " usuwać to jednak się zdecydowałam. W poniedziałek  mam ściągnięcie szwów, ciekwa jestem jak to wygląda  - bo póki co mam szczelnie wszystko zaklejone.
Moja koleżanka miała w okolicy pępka usuwane znamie właśnie metodą wymrażania, pokazała mi bliznę bo po tym zabiegu i.... byłam w szoku - wyglądało to jakby skóra była przypalona papierosem tylko ślad był 2 razy większy. Dodam, że zabieg miała w prywatnej renomowanej klinice,już jakieś 2 lata temu,  także nie ma reguły ile ludzi tyle opinii na temat blizn. Wszystko zależy od preferencji danej osoby do gojenia się ran. Jeżeli ma się tendencje do zrostów, bliznowców i do ciężko gojących sie ran to już pech...
Ale teraz są lasery (fraxel) usuwające blizny , może nie są najtańsze ale efety rewelacyjne... Jeżeli chodzi o maść na blizny to dużo czytałam o No-scar krem z macicą perłową, podobno dobry...

6

Odp: Blizny po usuwaniu znamion.

Ja miałam usuwane znamiona tradycyjnie skalpelem. Blizny, które mi pozostały po zabiegu potraktowałam nawilżającym żelem aloesowym. Aloes jak wiadomo przyśpiesza regenerację i odbudowę skóry i rzeczywiście żel ten mi pomógł. Blizny praktycznie mi zniknęły.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Blizny po usuwaniu znamion.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024