Jak postepowac z takimi ludzmi? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-07-15 10:45:34

helenka3226
Niewinne początki

Jak postepowac z takimi ludzmi?

Pochodze z rodziny alkoholika,moj ojciec gdy byl trzezwy byl nawet spoko,moja mama zawsze jednak byla z czegos niezadowolona ,a najbardziej jesli chodzilo o mnie,bo mam jeszcze rodzenstwo.Gdy wyszlam za maz stala sie jeszcze gorsza.Poprostu stara sie mi pokazywac ze ma mnie gdzies.Stala sie toksyczna matka.Nie obchodzi jej jak mi sie zyje,ani moje dziecko ani nic ,gdy cos mowie do niej nie odpowiada albo gdy odpowiada to mowi cos innego i sie smieje chce zrobic ze mnie jakby glupia bo nie odpowiada na zadane pytanie.Na rece przede mna bierze inne swoje wnuki i mowi do nich ´´MOJE KOCHANE´´´a do mojego dziecko mowi ´´ CHODZ NASYPIE CI NA JEZYK SOL TO SIE TEGO JESC ODUCZYSZ itd.´´...nie umiem z nia normalnie rozmawiac ,odcielam sie nie widzialam wlasnej matki juz 1,5 roku ,ona tez sie nie odzywa.Bardzo mnie to boli ze wlasna matka tak postepuje wobec wlasnego dziecka .Moj maz to widzi ze mi jest ciezko ale tu jest ten problem bo on moja matke odwiedza jakby nigdy nic i smieje sie z nia.Tu mnie rozumie i jest zly ze babcia chce sol wnuczkowi na jezyk nasypac a tu znowu ja owiedza.Zawsz wrzeszcze na niego ZA KIM TY IDZIESZ JAK WIDZISZ JAK ONA MA MNIE W d....ie  -niewiem co w tej sytlacji zrobic ,czy moge to od niego rzadac bo on sie z nia nie kloci..I druga sprawa o ktorej chce napisac jest taka ze mam kolezanke,znamy sie od dziecka.Ona wyszla za maz bardzo wczesnie za meza bajkopisarza co nic nie robil w domu,zawsze tylko planowal,jakies firmy otwierac nic mu sie nie udawalo a kolezanka tylko chodzila do mamy swojej pieniadze pozyczac,moj maz w porownaniu z jej jest dobrym czlowiekiem.Kiedys przyjaznilysmy sie bardzo i ona u nas przesiadywala my u niej,jak czegos potrzebowala zawsze jej pomagalam.W jej malzenstwie sie popsulo na tyle ze juz dochodzilo do rekoczynow i sie rozwiodla i zostala sama z dziecmi.Nie trwalo dlugo i wyszla drugi raz za maz, za czlowieka jeszcze gorszego niz poprzedni,nic jej nie idzie powiedziec o wszystko sie obraza ,czy jej sie mowi dziewczyno gdzie sie ty znowu wpakowalas w jeszcze gorsze malzenstwo ,czy obojetnie co ,to stala soie dla mnie wredna,niemila.Umawia sie ze mna na spotkanie i nie przychodzi,przychodzi po miesiacu juz mnie nie zaprasza do siebie.Gdy sie spotykam opowiada ze kupila te same kwiaty co ja,ugotowala to samo co ja.Gdy sie ja o cos zapytam np. kiedy jej corka konczy szkole mowi ze wtedy i wtedy a pozniej od innych ludzi dowiaduje sie ze dzieci mialy 24 koniec a nie 22...o co jej chodzi niewiem...moj maz jest zly na moja kolezanke i mowi mi zawsze ze wie jak sie przyjaznilysmy a teraz takie cos wyprawia ze mnie nie zna a za chwile gdy kolezanke widzi to sie normalnie z nia spotyka ,jak dawniej.I mysle sobie czy moj maz czasem nie jest falszywy albo nie powinno go to wcale obchodzic jak te toksyczne osoby ze mna postepuja ,no i jak wogole z nimi postepowac .Co mi radzicie,ja sie odcielam ale mnie wykancza takie postepowanie..

#2 2011-07-15 12:20:45

cigarette
Słodka Czarodziejka

Re: Jak postepowac z takimi ludzmi?

Bardzo chaotyczny post..
Nie do końca rozumiem sprawy z koleżanka, ale wydaje mi się, że Wasze spotkania nie sprawiają Ci przyjemności, więc może lepiej je zakończyć?
Sprawa z mamą jest nieciekawa, proponuję zapytać ja dlaczego taka jest albo przestać reagować, niech mąż weźmie sprawy w swoje ręce i nie pozwala mamaie sypac dziecku soli na języczek.
Powiedz mężowi, że matka na Ciebie nie reaguje, a skoro oni mają dobry kontakt, to może on jakos na nią wpłynie?

Stopka forum