czy to łysienie androgenowe ??? Pomocy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » czy to łysienie androgenowe ??? Pomocy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: czy to łysienie androgenowe ??? Pomocy

Probelm z wypadaniem włosów zaczęłam mieć w wieku 13 lat kiedy to zachorowałam na anoreksje , moje wlosy wypadaly garsciami, nie mialam okresu przez ponad rok. Potem gdy się wyleczylam okres wrocil, zaczelam farbowac wlosy na jasny blond i sadze ze to rowneiz je wyniszczalo ale nie byly one jednak w tak bardzo zlym stanie, gdy porównuję chociazby zdjecia z tamtego okresu. Natomiast teraz nie mam miesiaczki od ponad pol roku po odstawieniu hormonow i zauwazylam ze stan moich wlosow bardzo sie rozni przy samej grzywce od tych ktore sa z tylu glowy. Grzywke mam potwornie marna widze skore glowy, W innych miejscach tak nie mam. I teraz moje pytanie, czy to łysienie androgenowe ?? duzo czytalam o tego typu lysienia, wystepuje u kobiet kiedy maja problem z hormonami, a ja w tej chwili taki mam przez brak miesiaczki... no i charakteryzuje się tym ze wlosy sa przerzedzone na czubku glowy. Czy jesli znow dostane miesiaczke to stan wlosow się poprawi ? Czy w ogole wszystko wskazuje na to ze to wlasnie ten typ lysienia ???

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: czy to łysienie androgenowe ??? Pomocy

Lepiej zrób badania hormonalne, na ilość estrogenu i testosteronu. Odwiedź też endokrynologa. Sama sobie z tym nie poradzisz, na taki typ łysienia nie pomagają tabletki ziołowe, szampony itp. itd. Podejrzewam, że dostaniesz jakieś hormonki, po których łysienie się zatrzyma. Też tak miałam. Podczas kuracji stosowałam Dermenę i Wax. Zaczęły odrastać, wolno i nie wszystkie, ale zawsze coś.

3

a ile kosztują takie badania ?
Skoro problemy sa na tle hormonalnym , to chyba po podaniu odpowidnich hormonow stan wlosow automatyczni powinien sie polepszyc i wlosy powinny odrosnac czy sie myle ??

Reklama

4

Mi nigdy nie odrosły wszystkie, nie wiem od czego to zależy. Jeżeli dostaniesz skierowanie od lekarza na nfz, to badania nie będą nic kosztowały. Jeżeli od prywatnego, to zależy od przychodni. Ale nie sądzę, żeby więcej niż 20-30 pn za jeden hormon.

5

Dzięki wielki za odpowiedz smile
Wlasnie najbardziej martwi mnie fakt ze nigdy nie odrosna wszystkie ... ale skoro chociaz jakies odrastaja to juz dobry znak smile
Zastanawiam sie tez , czy to nie jest rowniez spowodowane tym ze w przeciagu roku troche schudlam , nie waze za malo bo 48 przy wzroscie 163 , no chyba ze sie myle... Czy to tez moze miec jakis wplyw na to łysienie ??

Reklama

6

Może na łysienie nie, ale na kwestie hormonalne pewnie tak.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » czy to łysienie androgenowe ??? Pomocy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018