Dlaczego facet mówi takie rzeczy?? Co to znaczy?? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-06-29 12:57:02

agatka89
Powoli się zadomawiam

Dlaczego facet mówi takie rzeczy?? Co to znaczy??

Hej Dziewczyny, niedawno pisałam Wam o moich kłopotach w zwiazku itd

Dzisiaj jednak jestem tutaj ponieważ mam trochę inny problem. Przyprowadzając się do miejsca w ,którym aktualnie mieszkam poznałam wielu fajnych ludzi. Poznałam też takiego Bartka, kolegę mojego współlokatora. Pomyślałam ,fajny miły sympatyczny -dobrze że są tacy ludzie. i tyle.

Ostatnio jednak widzieliśmy się częsciej ale przelotnie, zaś ostatniego weekendu ja , On i inni znajomi umówiliśmy się na grilla. Było fajnie ja i On bawilismy sie, śmialiśmy jak znajomi, w pewnym momencie wywiązała się jakaś rozmowa(sama nie wiem skąd)a on mi powiedzial "nie teraz i nie tu,wyslij mi swoj numer spotkamy sie i pogadamy" no ok nie ma sprawy pomyslalam,ale w kolko wracalismy do tematu i on ciagle to powtarzal i dodawal"jestem złym człowiekiem". Bartek mnie pocałował a pozniej ciagle nasze spojrzenia sie spotykały a impreza dalej trwała. Wrocilismy do domu i postanowilismy od razu pogadac... Powiedział mi ze jest złym człowiekiem, chamem ,gnojem i prostakiem.Powiedzial ze jest nieśmiały(patrzac z boku dusza towarzystwa zawsze kreci impreze)dlatego jest sam. Dodał też ze gdybym była starsza (ja 22 on 29)to w życiu by nie pozwolil bym byla sama,ale przypominam mu jego mlodsza siostre,ktorej nie pozwolil by spotykac sie z kims takim jak on.Powiedzial tez ze uważa,że jak na swoj wiek jestem bardzo dojrzała- dodał ze zawsze bede jego KOLEŻANKĄ. Wiem ,że zakłada maske żeby nikt nie wiedzial ze może być inny niż go postrzegają. Nie wiem co myśleć, jak na niego patrzec, nie wiem czy nie powiedzial mi tego zebym miala o nim wlasnie zle zdanie. nic nie wiem. Powiedzcie co myslicie. Prosze!!

#2 2011-06-29 13:25:46

Teo
Przyjaciółka Forum

Re: Dlaczego facet mówi takie rzeczy?? Co to znaczy??

OK, facet jest starszy i to tak nawet sporo. Kreuje się na niegrzecznego chłopca, że jaki to on zły nie jest i w ogóle okropny, żebyś rozmyślała o nim i piszczała i w ogóle zaczęła go wielbić, bo to typ "złego chłopaka". Przede wszystkim i nade wszystko to chłopcem już nie jest i zaraz mu stuknie trzydziestka. Prawdopodobnie chce żebyś myślała, że uda Ci się go zmienić, że Ty w niego wierzysz i jesteś za nim, a on to wykorzysta i potem powie "bujaj się mała", bo przecież on jest ten "zły". Na Twoim miejscu zaczęłabym się z niego trochę nabijać i na tekst "och jestem zły, mHroczny i gotycki i nie możemy się spotykać" wzrusz ramionami, skrzyw się i stwierdź "masz rację, a ja nie mam czasu na takich. Trzym się". Widać, że facet kombinuje smile

Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot.
                                              ~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."

#3 2011-06-29 13:41:49

agatka89
Powoli się zadomawiam

Wiesz że w życiu bym o tym nie pomyslala, hm... ciekawe, tylko ze my widzimy sie raz na miesiac. a on do mnie nie pisze. i jak rozmawialismy to chyba troche sie otworzyl. nie wiem. Dałaś mi do myślenia. Jak moze zachowac sie jak ja bede wzruszać tymi ramionami? A swoja droga czy 7 lat to taka duza różnica?

Ostatnio edytowany przez agatka89 (2011-06-29 13:42:44)

#4 2011-06-29 13:44:10

Teo
Przyjaciółka Forum

agatka89 napisał:

Wiesz że w życiu bym o tym nie pomyslala, hm... ciekawe, tylko ze my widzimy sie raz na miesiac. a on do mnie nie pisze. i jak rozmawialismy to chyba troche sie otworzyl. nie wiem. Dałaś mi do myślenia. Jak moze zachowac sie jak ja bede wzruszać tymi ramionami? A swoja droga czy 7 lat to taka duza różnica?

No wiesz, może się otworzył, ale co z tego? Ot, poznałaś go nieco lepiej. Skoro rzadko się widujecie i on w ogóle nie zabiega o tą znajomość to daj sobie spokój, w ogóle o nim nie myśl. Jak się będziecie spotykać przy okazji jakiś grilli to sobie z nim pogadaj, pośmiej, ale nie pakuj się w nic innego. Zupełnie nie warto i nie ma takiej potrzeby smile

~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."

#5 2011-06-29 13:57:09

agatka89
Powoli się zadomawiam

Mówiąc szczerze nie myślałam zeby pakować sie w coś wiecej. nie ukrywam ze chcialabym go poznac bardziej. wiem napewno ze mozna z nim konie krasc, ale nie wiem jak do niego podejsc

#6 2011-06-29 20:12:10

Markoss
Net-facet

agatko za niedługo zacznie okazywac Ci wrażliwą strone swojej natury... Zostanie typowym słodkim draniem a Ty ciagle nie bedziesz mogą przestac o nim myslec:)

http://nieprzyzwoityblog.blogspot.com/
Moj blog dla ludzi z wyobraźnią

#7 2011-06-29 20:17:52

Teo
Przyjaciółka Forum

Markoss napisał:

agatko za niedługo zacznie okazywac Ci wrażliwą strone swojej natury... Zostanie typowym słodkim draniem a Ty ciagle nie bedziesz mogą przestac o nim myslec:)

O proszę smile Czyli nie tylko ja odniosłam takie wrażenie smile

~~*~~

#8 2011-06-29 21:02:30

agatka89
Powoli się zadomawiam

Kobiety ja zwariuje:) Juz lepiej niech tak nie robi, bo same wiecie co sie wtedy z nami babami dzieje, a jak zaczne myslec o nim ciagle to bedzie mi zaezec a jak zacznie mi zalezec to co wtedy? i co ja poczne?

#9 2011-06-29 21:37:08

Mareczek
Net-facet

Taki nieśmiały, że nie śmiał sobie odmówić pocałowania Ciebie smile Nieśmiały, zły człowiek, cham, gnój i prostak. Już dawno nie słyszałem takiego bajeru. Fajnie skomponowany brak logiki, na pierwszy rzut oka interesujący.

Nigdy chyba tego nie zrozumiem jak to jest, gdy chłopak powie wprost do dziewczyny: "podobasz mi się" = zero zainteresowania, gdy powie: "Jestem nieśmiałym, złym człowiekiem, chamem, gnojem i prostakiem" = temat na forum, czyli już pojawiło się zainteresowanie, już stworzył jakiś grunt, zaintrygował. Normalnie amazing!

Natomiast po analizie takiego tekstu można śmiało stwierdzić, że jest to całkowity idiotyzm. Człowiek nieśmiały nie powiedziałby o sobie jaki jest (już nie wspominając o pocałunku). Jeśli kłamie to przecież nie jest wart zainteresowania, bo na co komu znajomość z kłamcą. Jeśli mówi prawdę to także nie jest wart zainteresowania, bo kto chciałby znać się ze "złym człowiekiem, chamem, gnojem i prostakiem" i w takim wypadku pozostaje jedynie odpowiedzieć takiemu: "to nara". Dziewczyna jednak znajdzie opcję numer 3, czyli "tak naprawdę On jest innym człowiekiem niż mówi, założył maskę, pytanie po co i dlaczego? Być może to właśnie mi pokaże swoje prawdziwie ja, przez co stanę się dla niego tą wyjątkową i jedyną...." - i tu się zaczyna cała intryga i milion pytań w głowie dziewczyny hehe.
Podsumowując: całkowity idiotyzm jako kapitalny tekst na podryw smile

Płacz wie wszystko, słowa nie wiedzą, myśli nie wiedzą, nie wiedzą sny i Bóg czasem nie wie, a płacz ludzki wie. Bo płacz jest płaczem i tym, nad czym płacze...

#10 2011-06-29 22:04:38

agatka89
Powoli się zadomawiam

Teraz to mi pojechałeś po całej linii smile Chyba zrobie z tego temat na forum:) Tytuł: Dlaczego facet nie potrafi zrozumieć kobiecej natury? albo coś w tym stylu.

Fakt,że zrobiłam z tego temat nie świadczy o tym ,że gdyby nasza rozmowa wygladala inaczej to wtedy nie byłabym zainteresowana. Nie zawsze na swojej drodze spotyka sie ludz, którzy tak o sobie mówia.

#11 2011-06-30 00:20:26

insatiable
Słodka Czarodziejka

agatka89 napisał:

Teraz to mi pojechałeś po całej linii smile Chyba zrobie z tego temat na forum:) Tytuł: Dlaczego facet nie potrafi zrozumieć kobiecej natury? albo coś w tym stylu.

Fakt,że zrobiłam z tego temat nie świadczy o tym ,że gdyby nasza rozmowa wygladala inaczej to wtedy nie byłabym zainteresowana. Nie zawsze na swojej drodze spotyka sie ludz, którzy tak o sobie mówia.

Ja też spotkałam takiego mężczyznę (mówił że jest zły, że jest potworem czy coś), jak się później okazało chciał miłości, tylko nikomu o tym nie mówił.
Teraz jest moim chłopakiem i planujemy ślub, jakieś wspólne życie.

"Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się."

#12 2011-06-30 02:26:24

Mareczek
Net-facet

agatka89 napisał:

Oj tam, przecież nie chciałem nikomu tu pojechać smile, raczej głośno myślałem, a tytuł tematu, który proponujesz bardzo ciekawy smile Aż mi się przypomniał mój ś.p. już znajomy, starszy gość, któremu często zdarzało się mówić: "Mężczyzna, który zrozumie kobietę powinien dostać wszystkie nagrody jakie istnieją, zaczynając od Nagrody Nobla." smile Do dziś uważam, że coś w tym jest.

Fakt, że zrobiłaś z tego temat na forum, choć jest pierwszy w moim porównaniu, jest akurat najmniej istotny wink

Jak gość na imprezie wyczaił, że na niego lecisz (wnoszę po tym, że się dałaś pocałować + "nasze spojrzenia sie spotykały"), no to na osobności mógł już bajdorzyć dowoli. Do tego miał jeszcze przewagę wieku, a co za tym idzie doświadczenia. Można wtedy sobie miksować tekst pt.: "Jestem nieśmiały" - krok w tył, aby za chwilę powiedzieć "Wiesz maleńka, że gdybyś była starsza, to w życiu bym nie pozwolił, byś była sama" - krok w przód, tekst od którego bije na kilometr pewnością siebie, ale "przypominasz mi młodszą siostrę, której bla bla bla..." - znowu krok w tył i na końcu "bardzo dojrzała jak na swój wiek" - taki mały kroczek w przód, czyli komplemencik smile Tym samym przedstawił się jako: zły mężczyzna o dobrym sercu smile

Myślę, że faktycznie problemem dla niego jest ta różnica wieku, jednak fakt, że poleciałaś na niego, tak połechtał jego męskie ego, że nie mógł sobie darować tego przedstawienia smile
I zrobił sobie furtkę - "nie wiesz co o nim myśleć" - to jest dobry stan u kobiety dla faceta, to jest czas na zastanowienie się co zrobić z "ofiarą", jak poprowadzić dalej swoje show smile

Kobiety mogą być dla mnie niezgłębioną tajemnicą, ale nie mężczyźni... wink

Płacz wie wszystko, słowa nie wiedzą, myśli nie wiedzą, nie wiedzą sny i Bóg czasem nie wie, a płacz ludzki wie. Bo płacz jest płaczem i tym, nad czym płacze...

#13 2011-06-30 03:53:05

fammefatale
Przyjaciółka Forum

Oj agatka89 ja to widze tak :
Jesli facet(zwlaszcza w tym wieku) jest zainteresowany kobieta , to chce zaprezentowac  sie jak najlepiej i nie odstawia cyrkow , jaki to on zly i niedobry.
Chyba, ze rzeczywiscie ten  to typ takiego cwaniaka , ktory ucieka sie do glupich sztuczek,zeby zainteresowac dziewczyne, zwlaszcza biorac pod uwage , ze sporo dziewczyn kreci typ tzw zlego faceta.
Jesli w ten sposob probuje Cie nakrecic , to dla mnie jest to idiotyzm, jak ktos juz wspomnial.

Zadziwiajacy jest w tym wszystkim fakt , ze kobieta zawsze musi szukac drugiego dna.
Facet mowi , ze jest chamem, prostakiem , a ta zamiast przyjac to do wiadomosci i pomyslec : acha , jesli nawet to nie jest prawda , to facet sam sie skreslil w moich oczach, jesli to prawda-tym lepiej , ze powiedzial!
Nie.. kobieta woli drazyc , zastanawiac sie : a moze jednak taki nie jest , pewnie jest cieply i kochajacy , tylko boi sie odrzucenia , pewnie go zmienie itd.
big_smile

Ostatnio edytowany przez fammefatale (2011-06-30 03:56:08)

♪-my only love

#14 2011-06-30 10:39:48

Małe_Wredne
Słodka Czarodziejka

Zostańcie w relacjach koleżeńskich. Jeśli wyjdzie coś więcej, to będzie, zobaczymy. Trochę dziwne ma gadane, muszę Ci powiedzieć.

#15 2011-06-30 11:05:47

insatiable
Słodka Czarodziejka

Mareczek napisał:

Taki nieśmiały, że nie śmiał sobie odmówić pocałowania Ciebie smile Nieśmiały, zły człowiek, cham, gnój i prostak. Już dawno nie słyszałem takiego bajeru. Fajnie skomponowany brak logiki, na pierwszy rzut oka interesujący.

Nigdy chyba tego nie zrozumiem jak to jest, gdy chłopak powie wprost do dziewczyny: "podobasz mi się" = zero zainteresowania, gdy powie: "Jestem nieśmiałym, złym człowiekiem, chamem, gnojem i prostakiem" = temat na forum, czyli już pojawiło się zainteresowanie, już stworzył jakiś grunt, zaintrygował. Normalnie amazing!

Natomiast po analizie takiego tekstu można śmiało stwierdzić, że jest to całkowity idiotyzm. Człowiek nieśmiały nie powiedziałby o sobie jaki jest (już nie wspominając o pocałunku). Jeśli kłamie to przecież nie jest wart zainteresowania, bo na co komu znajomość z kłamcą. Jeśli mówi prawdę to także nie jest wart zainteresowania, bo kto chciałby znać się ze "złym człowiekiem, chamem, gnojem i prostakiem" i w takim wypadku pozostaje jedynie odpowiedzieć takiemu: "to nara". Dziewczyna jednak znajdzie opcję numer 3, czyli "tak naprawdę On jest innym człowiekiem niż mówi, założył maskę, pytanie po co i dlaczego? Być może to właśnie mi pokaże swoje prawdziwie ja, przez co stanę się dla niego tą wyjątkową i jedyną...." - i tu się zaczyna cała intryga i milion pytań w głowie dziewczyny hehe.
Podsumowując: całkowity idiotyzm jako kapitalny tekst na podryw smile

Nie zgadzam się, myli się pan - oczywiście to tylko moje zdanie. Znam osobiście kilku nieśmiałych facetów, którzy są naprawdę nieśmiali i kiedy napalą i nakręcą się na kobietę to bez problemu ją pocałują. Tak samo nieśmiały facet bez problemu może być duszą towarzystwa.
Człowiek nieśmiały może się otworzyć i mówić o sobie - bzdurą jest, że nie mówi o sobie. Znam takich i oni mówią, oczywiście nie każdemu ale potrafią się otworzyć przed osobą.
Chłopak albo chce Cię sobą zainteresować albo mówi prawdę i jest zły - może siedział w więzieniu?
Ale jeśli widzisz się z nim rzadko a on nie wykazuje tego, że się Tobą interesuje to może nie warto.

"Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się."

#16 2011-06-30 14:22:58

Biała Gejsza
Dobry Duszek Forum

7lat oh. . . Duza roznica i przedewszystki kompletny jego staly bajes typu jestem tym zlym smile skad ja to znam . Chłopak chce zainponowac ze jest meski z jego praktyki zawsze to dziala uwielbia jak go tak kobietki po tym bajerze plaszcza sie i wszystko cacy jaki to on jest a nie jak sie uwaza. Czyste dowartosciowanie siebie. Pozatym roznica wieku czasem ma duze znaczenie w zwiazku inne poglady on wiecej doswiadczony zawsze bedziesz jego uczennica wieczne rady to zle robisz to dobrze itp. A na koniec okazuje sie ze zdobyl wszystko i bay bay beybe i slad po nim ginie. Nie mowie ze ten typ akurat to ten o ktorym tu mowa, ale starszym duzo facetom to o jedno chodzi a w miare wiekowo razem sie wspolnie w zwiazku uczy doswiadczen.

#17 2011-06-30 15:06:03

girl90
Przyjaciółka Forum

Nie wiem co Ci powiedziec ale wyglada mi to na bajere. Jak Ci zalezy to poczekaj bo moze byc typem ktory rozkochuje dziewczyny a potem je rzuca. I na dodatek wie jak dziala na dziewczyny takze moze to wykorzystac takze uwazaj wink. Co do roznicy wieku to wcale nie jest taka duza... moj facet jest ode mnie o 6 lat starszy, a moj wujek od cioci o 8 lat, za to kolezanka bierze slub z gosciem o 11 lat starszym. W milosci nie ma roznic wiekowych, jesli sie ludzie dogaduja, umia ze soba rozmawiac normalnie itp. to dlaczego nie moga stworzyc zwiazku? tylko przez roznice wieku? no prosze was....  ale warunkiem jest milosc, a nie wyrachowanie, albo wygodnictwo.

#18 2011-06-30 15:46:22

Markoss
Net-facet

Wszystko to można zamknąc Jednym prostym powiedzeniem "Kobieta jest jak cień, jeśli Ty ją gonisz ona ucieka, Jesli Ty uciekasz ona mknie za tobą" dodajmy wczesniejsze wywołanie zainteresowania i chyba każdy tak miał.

Co do tekstu "podobasz mi się" hmmm.... Powiedziec go jedno... a powiedziec go dobrze to zupełnie inna sprawa...

http://nieprzyzwoityblog.blogspot.com/
Moj blog dla ludzi z wyobraźnią

#19 2011-06-30 23:29:53

agatka89
Powoli się zadomawiam

OJ ale dużo ciekawych rad, bardzo Wam wszystkim dziekuje i Tobie Markoss również za męskie spojrzenie na ten temat:P

#20 2011-07-01 10:13:35

girl90
Przyjaciółka Forum

Moze po prostu tak bajerować i może mu zależeć na Tobie, ale inaczej nie potrafi wink bo tak zawsze zdobywał dziewczyny i zawsze mu się to udawało. Myśle, że po jego zachowaniu poznasz czy naprawde mu zalezy czy tylko sie bawi Toba. Naprawde ciezko stwierdzic. Może teraz nie myslec powaznie, ale jak Cie blizej pozna to zmieni zdanie i zechce byc z Toba na zawsze. Na to nie ma reguły wink

Ostatnio edytowany przez girl90 (2011-07-01 10:14:13)

#21 2011-07-01 19:19:14

madzia0311
Przyjaciółka Forum

agatka89 napisał:

Dzisiaj jednak jestem tutaj ponieważ mam trochę inny problem. Przyprowadzając się do miejsca w ,którym aktualnie mieszkam poznałam wielu fajnych ludzi. Poznałam też takiego Bartka, kolegę mojego współlokatora. Pomyślałam ,fajny miły sympatyczny -dobrze że są tacy ludzie. i tyle.

Ostatnio jednak widzieliśmy się częsciej ale przelotnie, zaś ostatniego weekendu ja , On i inni znajomi umówiliśmy się na grilla. Było fajnie ja i On bawilismy sie, śmialiśmy jak znajomi, w pewnym momencie wywiązała się jakaś rozmowa(sama nie wiem skąd)a on mi powiedzial "nie teraz i nie tu,wyslij mi swoj numer spotkamy sie i pogadamy" no ok nie ma sprawy pomyslalam,ale w kolko wracalismy do tematu i on ciagle to powtarzal i dodawal"jestem złym człowiekiem". Bartek mnie pocałował a pozniej ciagle nasze spojrzenia sie spotykały a impreza dalej trwała. Wrocilismy do domu i postanowilismy od razu pogadac... Powiedział mi ze jest złym człowiekiem, chamem ,gnojem i prostakiem.Powiedzial ze jest nieśmiały(patrzac z boku dusza towarzystwa zawsze kreci impreze)dlatego jest sam. Dodał też ze gdybym była starsza (ja 22 on 29)to w życiu by nie pozwolil bym byla sama,ale przypominam mu jego mlodsza siostre,ktorej nie pozwolil by spotykac sie z kims takim jak on.Powiedzial tez ze uważa,że jak na swoj wiek jestem bardzo dojrzała- dodał ze zawsze bede jego KOLEŻANKĄ. Wiem ,że zakłada maske żeby nikt nie wiedzial ze może być inny niż go postrzegają. Nie wiem co myśleć, jak na niego patrzec, nie wiem czy nie powiedzial mi tego zebym miala o nim wlasnie zle zdanie. nic nie wiem. Powiedzcie co myslicie. Prosze!!

Agatko czytając twoją historię przypomina mi się moja..
i co mnie w tym wszystkim najbardziej zszokowało to przedziwny zbieg okoliczności..??
otóż kilka lat temu równiez poznalam faceta z opisu identyczny jak ten o którym ty piszesz...
zgadza się imię,wiek dosłownie wszystko..
on również mówił mi,że jest złym człowiekiem-kochałam go bardzo,żyłam z nim kilka lat,urodziłam dziecko..
ale on wcale nie kłamał,mówiąc o sobie takie rzeczy:(
też na początku myślałam,że chce mnie do siebie zniechęcić,bo wstydliwy,bo zamknięty w sobie .itd.tłumaczyłam to sobie na tysiąc różnych sposobów.
jednak z dnia na dzień on pokazywał mi swoje złe oblicze i z dnia na dzień to jego drugie oblicze stawało się jeszcze bardziej złe.
tak był złym człowiekiem....nie wiem jak jest teraz bo kontaktu nie mamy od dawna.
pewnie zastanawiasz się do czego zmierzam?- otóż: jeśli on mówi,że jest złym człowiekiem to coś w tym musi być...
być może kiedyś kogoś bardzo skrzywdził zrozumiał to i nie chce znowu popełnić jakiś błędów.
może wcale nie zakłada maski tylko uświadamia tobie ,że nie jest dla ciebie.
przepraszam jeśli czymś cię uraziłam.
pozdrawiam:)

Bywają w życiu chwile, których ból daje się zmierzyć dopiero po jego przeżyciu, i wówczas dziwi nas, iż zdołaliśmy go znieść.

#22 2011-07-01 23:48:52

agatka89
Powoli się zadomawiam

Dziękuję za kolejne posty. Każdy z nich daje mi dużo do myślenia i mam nadzieję ze bedę bogatsza jesli chodzi o to jak powinnam sie zachowywac :*

#23 2011-07-02 01:03:54

Angielski
Net-Facet

agatka89 napisał:

Uważał bym na niego. Typowy psychopata. Ma dwie dusze. Jak trafisz na tą druga o której mówi będzie źle - on już ją zna. Któregoś dnia cię pobije i na kóńcu powie, że ci móił, że jest zły !
Paweł

#24 2011-07-02 08:47:09

pomaranczowa 1
Przyjaciółka Forum

jakos mu nie wierze.
Uwazaj lepiej, miej oczy szeroko otwarte

jestem w ciaglym stawaniu sie

Stopka forum