kontracept ktoś w ogóle to bierze ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-06-27 21:01:35

z_głowa_w_chmurach
O krok od uzależnienia

kontracept ktoś w ogóle to bierze ?

Witajcie
Kiedyś brałam Cilest jednak , źle mi służył i lekarz przepisał mi Kontracept cena w miarę płace ok 23 zł problem w tym , że mało ktoś w ogóle o tych tabletkach słyszał , mało kto o nich wie , w internecie tez nie za dużo opinii. W aptece zawsze długo czekam aż je znajdą. Czy któraś z was o nich słyszała , albo je stosuje ?

#2 2011-06-27 21:42:05

Bożena
Moderator

Re: kontracept ktoś w ogóle to bierze ?

Nie sugeruj się opiniami z internetu, bo często mogą wprowadzać w błąd. Każdy organizm inaczej reaguje na dane tabletki.
Ja będę je stosować dopiero. Mimo tego co przeczytałam w necie, bo wiele opinii jak zdążyłam się zorientować jest negatywna.

#3 2011-06-27 21:47:14

Cassie
Przyjaciółka Forum

Ja brałam kontracept. I nie byłam zadowolona. Bolały mnie piersi, w ogóle nie miałam ochoty na współżycie, a wręcz drażnił mnie ten temat. I ogólnie nie najlepiej mi służyły. Ale zmieniłam i wszystko wróciło do normy.

Nie potykają się tylko Ci, co pełzają.

#4 2011-07-28 20:23:31

Kaska_03
Szamanka

Ja stosuje kontracept od 3 miesięcy i całkiem dobrze sie czuje, tabletki te zaproponował mi lekarz bo stwierdził że są słabsze od wcześniejszcych czyli od cilest, zobaczymy czy są żeczywiście słabsze jak za kilka lat bede chciała mieć dzieci

#5 2011-07-28 23:30:07

Bożena
Moderator

Z tego co zauważyłam to od kiedy stosuję Kontracept mniej przetłuszczają mi się włosy. Ogólnie czuję się dobrze, ale boję się nietolerancji soczewek, która opisana jest jako jeden ze skutków ubocznych. Ostatnio częściej mam uczucie zmęczonych oczu, ale czy jest to efekt tabletek? Tego nie wiem

#6 2011-07-29 12:21:56

Kalusia
O krok od uzależnienia

Ja je brałam, ale najpierw tylko miesiąc i musiałam odstawić bo byłam w ciąży (zaszłam zanim zaczęłam je stosować nie podczas brania), a potem po porodzie również brałam tylko miesiąc bo lekarz zaproponował mi novynette (bez koniecznego powodu). Nic mi nie dolegało podczas ich brania, nie zauważyłam żadnych złych skutków, tylko że brałam je za krótko żeby móc ocenić na 100%. Za to novynette - dla mnie były tragiczne, miałam bardzo złe samopoczucie. To, że nikt nie słyszał o kontracepcie nie oznacza że jest jakiś gorszy, spróbuj i przekonaj się jak te tabletki działają na Ciebie, a cena przystępna co dla mnie było akurat plusem.

#7 2011-08-03 14:43:01

afadro
Dobry Duszek Forum

O kurcze jestem w szoku, że efektem ubocznym może być nietolerancja soczewek. Ja w prawdzie nie biorę kontraceptu, ale jego odpowiednik (czyli pigułki o takim samym składzie) sylvie20. Aż muszę przewertować ulotkę, czy tu tez coś takiego piszą, bo właśnie napalam się na soczewki.

#8 2011-08-03 23:47:06

Bożena
Moderator

afadro napisał:

O kurcze jestem w szoku, że efektem ubocznym może być nietolerancja soczewek. Ja w prawdzie nie biorę kontraceptu, ale jego odpowiednik (czyli pigułki o takim samym składzie) sylvie20. Aż muszę przewertować ulotkę, czy tu tez coś takiego piszą, bo właśnie napalam się na soczewki.

Dokładnie: ból oczu przy stosowaniu szkieł kontaktowych

#9 2011-08-05 09:49:49

iwa13044
Niewinne początki

Witam dziewczyny,kontracept znam od okolo 2 lat a od 13miesiecy stosuje regularnie.Skutki ubczne u mnie to niestety przyrost masy ciala,i to spory(z10kg).Ale moze było to spowodowane mniejsza aktywnością fizyczna?Ale ogólnie to polecam te pigułki są naprawdę skuteczne i u mnie przynajmniej poza tym ze przytyłam nie powodował żadnych nieporządanych objawów

#10 2011-08-12 17:52:32

klaudia84
Słodka Czarodziejka

Każde pigułki są skuteczne pod warunkiem, że stosuje się je regularnie smile
Ja o kontracepcie, o tym, że on w ogóle istnieje, wiem od bardzo dawna. Rzeczywiście na forach spotkałam się z negatywnymi opiniami na jego temat, ale...... każdy organizm reaguje inaczej, więc nie ma się co sugerować opiniami innych, a już na pewno nie przy wyborze pigułek anty!
Ps. nie wiedziałam, że sylvie są odpowiednikiem kontraceptu, ale to zawsze dobrze wiedzieć smile

#11 2011-08-17 16:03:10

Naya
Na razie czysta sympatia

Ja stosuję kontracept od kilku dni, jak narazie nie ma skutków ubocznych, czuję się w porządku, ale zobaczymy jak będzie za jakiś czas, ale na chwilę obecną polecam .

#12 2011-08-22 14:21:53

goshaa
Niewinne początki

Stosuje od 2 miesiecy , Efekty uboczne u mnie : przyrost masy ciala 2kg, nerwowosc i wlasnie nietolerancja szkiel kontaktowych.
Zobaczymy jak bedzie dalej, zaczelam stosowac Asequrelle i troszke lepiej po niej

#13 2011-10-21 22:18:22

zyleta69
Słodka Czarodziejka

hej, też biore kontracept od 6miesiecy...
przed 7dniowa przerwa w 3miesiacu brania tabletek pojawilo mi sie plamienie, ale organizm musial sie przyzwyczaic bo wczesniej nie bralam zadnych hormonow, poza tym chyba troche przytylam ale tak jak napisala iwa to moze byc spowodowane mniejsza aktywnoscia fizyczna!
piersi nie bolą, ochota na sex jest, wiec polecam:)

...będzie co ma być!

#14 2011-10-22 10:40:24

gosiaczek1991
Zaglądam tu coraz częściej

hej,  ja przez  ponad rok  brałam Novynette, zrobiłam dwa miesiące przerwy ponieważ źle się czułam. teraz wróciłam do tabletek. W dniu spodziewanej miesiączki wystąpiło plamienie, myślałam że to początek okresu, wziełam tabletkę, jednak pod koniec następnego dnia plamienie ustąpiło. co robić? brać je dalej? proszę o pomoc.

#15 2011-10-22 16:02:01

juleczka_09
Niewinne początki

Hej
Skończyłam pierwsze opakowanie Artizii. Dobrze ogólnie sie czułam tylko piersi mi bolały. lecz teraz gdy mam 7 dniowa przerwę mam strasznie obfite plamienie i nie wiem czy mam iśc z tym do lekarza czy może mi minie. Może któraś z was tak miała też? jeśli tak to piszcie co mam robić?

#16 2011-10-22 20:27:00

zyleta69
Słodka Czarodziejka

juleczka_09 napisał:

Hej
Skończyłam pierwsze opakowanie Artizii. Dobrze ogólnie sie czułam tylko piersi mi bolały. lecz teraz gdy mam 7 dniowa przerwę mam strasznie obfite plamienie i nie wiem czy mam iśc z tym do lekarza czy może mi minie. Może któraś z was tak miała też? jeśli tak to piszcie co mam robić?

ja bylam u lekarza jak mialam plamienie ale pow ze organizm musi sie przyzwyczaic, przepisala mi hemorigen to tabletki ziolowe gdyby  pojawilo mi sie tak jeszcze raz.
tylko ze ja stosuje kontracept!

...będzie co ma być!

#17 2011-10-25 20:07:46

mylenne
Przyjaciółka Forum

Ja stosowałam Kontracept od początku czyli prawie 3 lata, nigdy nie narzekałam na złe samopoczucie, w ciąże nie zaszłam, biust mi urósł, nie przytyłam (znaczy przytyłam ale to z lenistwa i jedzenia i bezrobocia wink, myślę że poziom libido jes niski, jednak nie mam pewności czy to przez tabletki. Teraz lekarza przepisał mi nowe, Midiana ktoś je zna?? Proponował Qlaira, ale są dość drogie i poprosiłam o tańsze. W przyszłym tygodniu zaczynam brać, ciekawa jestem opinii...

Nigdy Nie Mów Nigdy.Nigdy Nie Mów Zawsze.

#18 2012-02-21 19:24:20

Truska
Niewinne początki

Nie brałam nigdy hormonów i ostatnio lekarz przepisał mi Kontracept, bo mam dość nieregularny cykl. To normalne? Wydaje mi się, że to dość silny środek jak na początek..

#19 2012-02-24 16:13:37

Pamc
Cioteczka Dobra Rada

Ja zaczęłam brać kilka dni temu, ciekawa jestem, jak będą działały na mnie. Oczywiście po kilku miesiącach zapewne podzielę się informacją.

'Przyznaję, że myśli mają wpływ na ciało.'

#20 2012-05-17 17:39:47

ciekawa11
Niewinne początki

Biore Kontracept juz od ponad roku.... Jak dla mnie w pozadku...  jedynie przez pierwsze dwa opakowania mialam lekkie plamienia bole glowy i ogolnie mialam zly humor napady placzu i inne nie ciekawe zachowania... ale przeszly. Natomiast po ok 3 miesiacach zauwazylam ze mam duzo mniejsze nawilzenie pochwy... przy stosunku niezbyt konfortowe. Wiec zakupilam zel intymny i jest bardzo przyjemnie:) Libido troszke zmalalo ale moj partner potrafi sprawic ze mimo to mam na niego ochote:D  nie przytylam ani kilograma wiec jest dobrze:) bardzo polecam... obecnie czuje sie swietnie nie odczuwam zadnych skutkow brania tabletek.

#21 2012-07-05 15:57:15

enelele24
Niewinne początki

własnie jestem swiezo po wizycie u ginekologa , i tez dostAŁAM  kontracept , sa to moje pierwsze tabletki anty , wiec  chciałabym zapytac ,  ze jesli dostane okresu w niedziele to musze wziąść tabletke  N (niedziela) ? bo tabletki zaczynaja się  od poniedziałku .

#22 2012-07-05 20:35:53

rebel
Przyjaciółka Forum

Możesz,ale nie musisz, bo wszystkie mają taki sam skład.

Ubi tu ... Ibi ego.

#23 2012-07-06 08:51:17

Lena
Moderator

enelele24 napisał:

własnie jestem swiezo po wizycie u ginekologa , i tez dostAŁAM  kontracept , sa to moje pierwsze tabletki anty , wiec  chciałabym zapytac ,  ze jesli dostane okresu w niedziele to musze wziąść tabletke  N (niedziela) ? bo tabletki zaczynaja się  od poniedziałku .

Tak weź tabletkę z oznaczeniem odpowiedniego dnia tygodnia, czyli w Twoim przypadku niedzielę, ułatwi Ci to później kontorlę nad tym czy w danym dniu wzięłaś tabletkę czy nie.

"Przeszłość i teraźniejszość są naszymi środkami. Tylko przyszłość jest celem."

#24 2013-01-05 11:11:19

merry2706
Niewinne początki

witam ja biore kontracept od 2 lat i sobie chwale zadnych skotków ubocznych typu tradzik, dodatkowe kg, nadmierny apetyt cena przystepna 21-22 zł miałam wczesniej inne tabletki niepamietam nazyw to pierwsze kilkanascie dni plamiłam i lekarz zmienił mi na kontracept który chwale sobie pozdrawiam smile

#25 2013-01-13 21:24:35

Pamc
Cioteczka Dobra Rada

No, to tak jak pisałam wyżej (w lutym), że na pewno tutaj wrócę z opinią, i tak jestem. Mogę napisać z radością, że nie mam po tych tabletkach zupełnie żadnych skutków ubocznych (czego nie mogłabym napisać o tabletkach Yaz - byłam wtedy chodzącą bombą, i nie wiadomo było kiedy wybuchnie) Co do kontraceptu - samopoczucie takie jak przed rozpoczęciem brania, zdrówko w porządku, no generalnie wszystko bardzo dobrze. Przez pierwszy miesiąc plamienie. Taniuchne są, sprawdzają się. wink

#26 2013-01-21 10:20:40

Ramonna
Woman In Red

Czy może któraś z Pań przesuwała sobie okres przy kontracepcie? Wcześniej brałam Harmonet - lekarz zarzeka się, że to ten sam skład tylko taniej. Przy harmonecie przesuwałam sobie okres dodając kilka tabletek z zapasowego listka (do 21 dodawałam dwie albo trzy i robiłam 7dniową przerwę). Czy przy kontracepcie coś się w tej kwestii zmienia?

#27 2013-01-23 23:03:23

energystar
Na razie czysta sympatia

Ja mam inne pytanie: skończyłam właśnie dziewiąte opakowanie kontraceptu. Brałam każda tabletkę, żadnej nie pominęłam, a obsunięcie czasowe to maks 2 godziny. Dzisiaj powinnam dostać okresu około 16.00-17.00, a jest już godzina 23.00 i dalej ani śladu po krwawieniu z odstawienia. Podkreślę, że i tak normalnie dosyć późno mi się ono zaczyna, bo nie dość, że czwartego dnia nie brania to jeszcze w godzinach późno-popołudniowych.

I teraz tak.. ostatnio kochałam się z chłopakiem dwa miesiące temu i od tamtego czasu wystąpiły łącznie dwa krwawienia z odstawienia < jedno po każdym opakowaniu Kontraceptu >, a teraz nic. Czekam i czekam, a tu nic się nie dzieje. I teraz zastanawiam się: ciąża to raczej na pewno nie jest bo skąd by się wzięły te dwa poprzednie krwawienia, no a takie nagłe opóźnienie po 9 miesiącach brania tabletek też mi nie pasuje.
To co to może być.?
Czy któraś z was kiedyś tak miała.? :<

Love isn't brains. It's blood.

#28 2013-01-24 19:18:57

Ramonna
Woman In Red

Tak, czasem tak się zdarzy - ja przez kilka lat dostawałam okresu trzeciego dnia od odstawienia a nagle przestawiło się na czwarty dzień rano. Oczywiście zdarza się i tak, że czwartego dnia jak dostawałam rano to dostanę po południo smile. Nie stresuj się bo jeszcze bardziej się przesunie wink.

#29 2013-01-24 20:03:29

ewcia-16@vp.pl
Niewinne początki

witam!
mam pytanie biore tabletki antykoncepcyjne od czterech miesiecy i chcial bym z nimi skonczyc opakowanie wzielam juz do konca a dzisaj dostalam okres czy jak z nimi teraz przestane moge byc w ciazy????

prosze na szybka odpowiedz !

#30 2013-02-13 10:14:31

Pamc
Cioteczka Dobra Rada

Ramonna napisał:

Czy może któraś z Pań przesuwała sobie okres przy kontracepcie? Wcześniej brałam Harmonet - lekarz zarzeka się, że to ten sam skład tylko taniej. Przy harmonecie przesuwałam sobie okres dodając kilka tabletek z zapasowego listka (do 21 dodawałam dwie albo trzy i robiłam 7dniową przerwę). Czy przy kontracepcie coś się w tej kwestii zmienia?

Tak, ja ostatnio przesuwałam. Miałam miesięczną przerwę i gdy znowu zaczęłam brać tabletki, to okres wypadał mi na weekend - a że nie chciałam, to skończyłam opakowanie, po trzech dniach dostałam okres, a następnego dnia już zaczęłam brać tabletki. (nie robiłam więc tygodniowej przerwy. Jednak słyszałam, że przerwa nie może być krótsza niż 3 dni). No i tak teraz okres wypada mi zawsze we wtorek. wink

#31 2013-05-22 12:46:33

Aśkaa23
Niewinne początki

Witam! mam pewien problem, mianowicie: Pierwszy raz w życiu zaczęlam zażywać tabletek antykoncepcyjnych min. na wyregulowanie okresu i pewnych spraw nie dopytałam swojej pani ginekolog nie wiem sama czemu,  może dlatego że tak dlugo zwlekalam z tymi tabletkami bo sie poprostu balam skutkow ubocznych,że kiedy już zdecydowalam sie na nie, wzielam recepte i poprostu wyszlam. Dlatego prosze o pomoc: Swoja pierwsza tabletke  wzielam w 2 dniu miesiaczki tak jak mi pani doktor kazala ze w 1 badz 2 dniu. To byl 3 maj po 21 tabletkach bedzie 23 maj i czy ja mam teraz robic siedmiodniowa przerwe i 8 dnia zaczac drugie pudelko wtedy to bedzie 31 maj? tak jak kazda kobieta ktora juz dlugo zazywa ten lek? i z tego co mi wiadomo to w tej 7 dniowej przerwie powinno pojawic sie krwawienie z odstawienia ale to u mnie nie bedzie mozliwe gdyz 2 razy w miesiacu nie bede miec miesiaczki... Wiec kiedy dostane tego nastepnego okresu i jak to wogole dziala przepraszam za te pytania ale juz tyle czytalam na ten temat i nie mam nigdzie jasnej i prostej odpowiedzi na te moje pytania dlatego sięgam po porade tutaj bo strasznie się stresuje gdyż nie wiem co robić:"(. Te tabletki to KONTRACEPT

Ostatnio edytowany przez Aśkaa23 (2013-05-22 12:48:55)

#32 2013-05-22 12:56:13

Anemonne
Moderator

Dostaniesz krwawienie z odstawienia podczas pierwszej siedmiodniowej przerwy. Skąd pomysł, że to u Ciebie niemożliwe?

#33 2013-05-22 13:06:56

Aśkaa23
Niewinne początki

Gdyż 2 razy w msc bym miała krwawienie?

#34 2013-05-22 13:09:45

Anemonne
Moderator

Ostatnio już była taka dyskusja na forum, ale się powtórzę... tak, to możliwe, bo maj ma 31 dni, a cykl miesiączkowy na tabletkach 28 dni.

#35 2013-05-22 13:12:13

Aśkaa23
Niewinne początki

Dziękuje za pomoc, teraz już będe spokojna. Tylko znjadę jeszcze ta dyskusje doczytam i w 100 procentach bede mogla spokojnie spac

#36 2013-05-22 13:56:59

lexi260189
Przyjaciółka Forum

iwa13044 napisał:

Witam dziewczyny,kontracept znam od okolo 2 lat a od 13miesiecy stosuje regularnie.Skutki ubczne u mnie to niestety przyrost masy ciala,i to spory(z10kg).Ale moze było to spowodowane mniejsza aktywnością fizyczna?Ale ogólnie to polecam te pigułki są naprawdę skuteczne i u mnie przynajmniej poza tym ze przytyłam nie powodował żadnych nieporządanych objawów

10kg ? całkiem sporo, ja przytyłam 3 i zmieniłam na inne.

...jesteś dla mnie prawdziwym powietrzem...

#37 2013-05-22 19:51:11

Aśkaa23
Niewinne początki

A po jakim czasie zauważyłaś że przytyłaś?

#38 2013-05-22 21:23:53

mortycja.adams
Cioteczka Dobra Rada

Koncept to polska wersja logestu ten sam skład brałam przez długie lata logesty i zrujnowałam sobie zdrowie okropne migreny to była norma i opuchlizna jak było juz totalnie źle to lekarz zamienił mi te logesty na zoele po czym zrezygnowałam z antykoncepcji hormonalnej i doceniam uroki npr-u smile

Stopka forum