Własna Działalność - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-06-17 08:45:41

karolina1991
Niewinne początki

Własna Działalność

Witam Chciała bym się dowiedzieć czegoś na temat własnej działalności gospodarczej ( z up )

Czy ktoś wogólę robił takie coś ?
Czy to się wgl opłaca?

Życie jest zbyt krótkie, aby być małym ^^

#2 2011-06-17 12:32:05

karolina1991
Niewinne początki

Re: Własna Działalność

Chodzi mi głównie o to, że jestem z koleżanka zarejestrowana w up jako osoba bezrobotna.
I Chciałybyśmy razem otworzyć swoją działalność czy jest to w ogóle możliwe?
Jeżeli np też rozpatrzyli by nasz wniosek pozytywnie i dostali byśmy dotacje to czy ktoś orientuje się ile?
I czy każda z nas by dostała osobno czy razem ?

Proszę  o szybką odpowiedź

Życie jest zbyt krótkie, aby być małym ^^

#3 2011-06-27 17:02:04

konsultantkaFM
Niewinne początki

Najlepiej pytać w UP w Twoim mieście. Jeśli byłaby to wspólna firma to dostałybyście jedną dotację o ile się nie mylę do kwoty 18 tys. Jest to dotacja bezzwrotna jeśli spełnicie odpowiednie warunki, u mnie w mieście np. trzeba przez min. przez rok utrzymac działalność od momentu przyznania dotacji.
Opłacalne jest to na pewno bo dostajesz kasę której potem nie musisz zwracać

#4 2011-08-08 22:36:12

betterware
Niewinne początki

opłacać to się opłaca. i jeśli masz dobrą organizację pracy to na pewno dasz radę ale tylko przez 2 lata masz "mały ZUS" więc do tego czasu musisz stanąć na własnych nogach. Powodzenia

www.betterware-mlm.com
Pracuj mądrze!

#5 2011-08-09 23:28:08

wojta89
Net-Facet

Witam,
krok I
musisz być zarejestrowana jako bezrobotna minimum 3 miesiące wiem ze w niektórych UP 6 miesięcy
II
musisz sie dokładnie dowiedzieć czy pieniądze  na dotacje jeszcze są w Twoim urzędzie Pracy
III
wiadomo jeśli kasa jest skladasz odpowiednie wnioski szukasz sobie żyrantów co najmniej 2 maks 4 których łączne zarobki netto będą wynosiły trochę ponad 4 tys.zł  oraz żyranci muszą być zatrudnieni na czas nieokreślony bądź minimum bodajże 2 lata.
IV
we wniosku musisz dokładnie opisać na co chcesz przeznaczyć środki i raczej nie oszukiwać UP;) bo będziesz miała kontrole w której trzeba będzie pokazać zakupiony sprzęt.
V
jeśli juz dostaniesz decyzje o przyznaniu środków ( 6-krotność średniej pensji w Polsce tj. około 19 tys.zl) zostaniesz wysłana na kilkudniowy kurs "abc przedsiębiorczości".
VI
następnie podpisujesz umowę z Urzędem Pracy w której zobowiązujesz sie do prowadzenia działalności gospodarczej nieprzerwanie przez okres 12 miesięcy w przeciwnym razie zwracasz złotówki;)
VII
dopiero teraz jak masz podpisana umowę  i oderbralas kasę idziesz zarejestrować firmę.
VII
gdy już oficjalnie masz założoną działalność pozostaje Ci płacić regularnie  mały ZUS na obecna chwile 366zł z groszami.
powodzenia!

#6 2011-08-14 22:54:01

ms.blueberry
Wkręcam się coraz bardziej

Opłaca się wink Wymaga sporo pracy, ale jest to moim zdaniem najlepsza opcja. Nie lubię pracować "dla kogoś". Sugeruję Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. We wszystkim pomagają, tanie koszty utrzymania itd. Polecam wink właśnie się przymierzam do założenia tam firmy.

Cóż za smutna epoka, w której łatwiej jest rozbić atom niż zniszczyć przesąd.
- Albert Einstein

#7 2011-09-06 16:24:15

Fantasmagoria
Niewinne początki

Też uważam, że się opłaca, sama chcę założyć własną firmę smile jak na razie zbieram kapitał początkowy. Możesz też starać się o dotację z UE tylko potrzebny jest biznesplan do tego. Popytaj jest wiele programów, które są po to by wspierać przedsiębiorców smile

#8 2011-09-16 09:59:18

anerii
Zbanowany

Też popieram aktywne kobiety! Ja bym poradziła poczytać też jakieś czasopisma branżowe w stylu "Twoja firma". Dużo jest także portali poświęconych firmą (rady, przydatne linki itd, itp.) na początek możesz zajrzeć na infor.pl Moim zdaniem przede wszytskim dobry biznesplan i pieniądze w się znajdą smile Powodzenia!

#9 2011-09-20 19:10:23

NiobeXXX
Przyjaciółka Forum

Sama chce założyć własną firmę- jednoosobową, mam już pomysł i zbieram pieniądze na kurs wiazażu i makijażu, co o tym sądzicie??
Może macie lepsze pomysły.
Z wykształcenia jestem analitykim med i facrmaceutą ale zbliżają sie cieżkie czasy dla małych prywatnych aptek-wiec to raczej odpada.
Chce poza etatem miec coś własnego.

" Jeśli nie potrafisz mnie znieść kiedy jestem najgorsza to chol..r..nie  pewne , że nie zasługujesz na mnie kiedy jestem najlepsza" MM.

#10 2011-09-21 09:39:03

Zielona Linia 19524
Niewinne początki

Na założenie własnej działalności można pozyskać środki z różnych źródeł, m.in. z projektów rządowych i unijnych oraz urzędu pracy. Refundacja z UP jest o tyle korzystna, że sprawdzona, a przede wszystkim otrzymanych pieniędzy nie trzeba zwracać (po warunkiem, że dotrzymamy warunków umowy, co nie jest trudne). Faktem jest, że wraz z upływem czasu pula środków z UP się kurczy, ale w każdym urzędzie pracy sytuacja wygląda inaczej. Najlepiej dowiedzieć się czy są środki na refundację w konkretnym urzędzie. Można o to zapytać, dzwoniąc na ogólnopolską infolinię urzędu pracy, tel 19 524. Można tez wysłać mail z zapytaniem. Te informacje oraz info o szkoleniach są dostępne na stronie Zielonej Linii, czyli Centrum Informacyjno-Konsulatcyjnego Służb Zatrudnienia. W razie pytań, najlepiej po prostu zadzwonić - konsultanci odpowiadają na różne pytania z zakresu refundacji z UP oraz innych świadczeń oferowanych przez urzędy pracy.

Ostatnio edytowany przez Zielona Linia 19524 (2011-09-21 09:39:33)

#11 2011-09-28 14:51:57

Antracea
Zaglądam tu coraz częściej

Ja w maju założyłam własną firmę, złożyłam wniosek o dofinansowanie z Unii i czekam na odpowiedź (ma być w grudniu)..

#12 2014-03-29 11:35:03

mala_pszczolka
Niewinne początki

Antracea napisał:

Ja w maju założyłam własną firmę, złożyłam wniosek o dofinansowanie z Unii i czekam na odpowiedź (ma być w grudniu)..

Ja podobnie założyłam własną działalność z pieniędzy z dofinansowania. Nie jest łatwo na swoim, ale korzystam jeszcze ze zniżek, jako że jet to moja pierwsza firma.

Stopka forum