Świeża krew w stolcu i lekkie bóle brzucha pod żebrami :( - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-06-05 09:18:00

simonnne23
Niewinne początki

Świeża krew w stolcu i lekkie bóle brzucha pod żebrami :(

Witam wszystkich forumowiczów, ostatnio, tak od około miesiąca mam dziwne chocki klocki z jelitami ... Tak mi się wydaje ,że z jelitami... Wszystko zaczęło się miesiąc temu biegunką, wstałam i miałam biegunkę, ale zaraz potem miałam też okres za dwa dni więc zrzuciłam to na to. Niestety, potem okazało się, że okres przeszedł, a objawu dziwne zostały. Po pierwsze bardzo cuchnące gazy od czasu do czasu, po drugie śluz ( taki biały jakby grzybowaty nalot na stolcu ) też od czasu do czasu oraz niestety pasma świeżej krwi w stolcu - nie za każdym razem ale co jakiś czas. Generalnie stolce są takie luźne, ale max 3 razy dziennie, raczej jasnej barwy - żółtawej , jasny brąz. Bardzo często są takie kłaczkowate - poszarpane na brzegach, ale czasem zdarzają się już jakby normalniejsze. Do tego od tygodnia pobolewa mnie brzuch po prawej albo lewej stronie pod żebrami zaraz. Naczytałam się już w sieci, ze to może być ... wszystko sad Od najgorszego ( jakiegoś raka ) do hemoroidów ... I oczywiście wybiorę się do lekarza ( niestety jeszcze miesiąc - dwa jestem na takim stażu za granicą i nie mogę tam teraz iść bo się nawet nie dogadam z tutejszym lekarzem językowo sad Ale może ktoś z was miał podobne objawy i wie co to za dziadostwo może być ? Mam 30 lat więc kurcze nie wiem ...

#2 2011-06-24 14:35:55

kiniusia31
Niewinne początki

Re: Świeża krew w stolcu i lekkie bóle brzucha pod żebrami :(

Krew w kale jest generalnie dosyć powszechnym zjawiskiem przy wielu schorzeniach i na pewno bez jakichś badań typu np. kolanoskopia
( Kolonoskopia – metoda badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego polegająca na oglądaniu wnętrza jelita grubego. Polega ona na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika zakończonego kamerą i przesłaniu obrazu na zewnątrz )
czy np test  Tumor M2-PK ( jest w aptekach, wykrywa polipy i stany przedrakowe na zasadzie metody enzymatycznej; daje sie próbkę kału i wysyła do laboratorim, odsyłają z powrotem z wynikami - jest bardziej czuły niż test na krew utajoną )
nie będziesz wiedzieć co Ci do końca jest. Ja też miałam kiedyś taki problem i lekarze rodzinni twierdzili różne rzeczy, dopiero kolanoskopia dała odpowiedz - miałam nadżerki i stąd mi się pojawiała krew w stolcu. na pewno jasna krew świadczy o problemach z jelitami,ciemna zazwyczaj sugeruje problemy z  wrzodami żołądka lub dwunastnicy. Jeżeli jest krew jasna ze śluzem to jeszcze mogą to być zazwyczaj guzki odbytu (czyli hemoroidy,często mogące nie dawać innych objawów),lub tak zwana strzelina odbytu.Mogą to być też tak jak u mnie nadżerki lub jakieś niegroźne na razie polipy. Wszystkie te sprawy są do wyleczenia. Ale zbagatelizowane i nie leczone przez długi czas,mogą po kilku latach właśnie prowadzić do nowotwórów. Nie możesz się bać, tylko hak tylko będzie okazja- zbadać się porządnie. Choćby najpierw sobie zrobić test, potem dopiero kolanoskopię , usg , morfologię itd Na pewno jakaś przyczyna da się określi, a stan taki, że masz tę krew nie jest na pewno stanem normalnym, bo krew to życiodajna energia i jej wyciek w jakikolwiek sposób z organizmu - zawsze go osłabia. Jest też prawą, że krew zaraz kojarzy się ludziom z najgorszym, jakimś nowotworem i stąd boją się iśc do lekarza, ale na prawdę chyba lepiej wiedzieć i dac się zbadać ? To prawda - w ostatnich latach nowotwory jelita grubego zbierają coraz większe żniwo, ale pamiętaj ,że dotyczy to głównie osób starszych. W twoim wieku, raczej  nie ma się co martwić , ale zeby nie mierać ze strachu i nie zaniedbywać stanów , które mogą być po kilku latach takim stanem zapalnym i startowym dla nowotworu - nie można tego tak zostawiać i koniecznie trzeba iść do lekarza.Pozdrawiam

Ostatnie tematy :

Stopka forum