ZWOLNIENIE W CIAZY! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-05-31 16:41:10

NANA23
Niewinne początki

ZWOLNIENIE W CIAZY!

WITAM KOCHANE MAM PYTANIE ODNOSNIE WYPLATY ZWOLNIENIA W CZASIE CIAZY..
OD 16 KWIETNIA JESTEM NA ZWOLNIENIU 1 DOSTAŁAM NA 14 DNI,2 ZWOLNIENIE NA 11 DNI I TERAZ 3 NA 31DNI WIEM ZE PRACODAWCA PLACI ZA 33 DNI NA ZWOLNIENIU NA SZCZESCIE MOJE ZWOLNIENIE JEST JUZ W ZUSIE OD 25 MAJA
MAM TERAZ PYTANIE ILE SIE CZEKA NA WYPLATE PIENIEDZY PRZEZ ZUS?
BARDZO DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ!
POZDRAWIMA!

#2 2011-05-31 16:54:52

smutna123
Przyjaciółka Forum

Re: ZWOLNIENIE W CIAZY!

Chciałabym ci napisać, że ZUS ma 30 dni na wypłatę, ale różnie z tym bywa. Często można usłyszeć o opóźnieniach. Co możesz zrobić, przede wszystkim, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś, upewnij się, że pracodawca wszystko przesłał i że ma potwierdzenia dostarczenia wszystkiego do ZUS. On ma obowiązek, ale i ty się zainteresuj, bo czasem różnie bywa. Wypłacić, wypłacą, ale pytanie kiedy? Mam nadzieje, że po 30 dniach od momentu otrzymania dokumentów przez ZUS, pieniądze będą już na Twoim koncie, tego Ci życzę. Pozdrawiam i zdrówka życzę, dla Ciebie i dzidzi;)

Akcja: "karmimy psiaki"

#3 2011-05-31 17:21:06

NANA23
Niewinne początki

DZIĘKUJE BARDZO ZA ODPOWIEDZ:)
A I JESZCZE JEDNO Z TEGO CO NAPISALAS WYNIKA ZE ZUS WYSLE MI PRZED WYPLATA PIENIEDZY JAKIES PISMO,TAK?
I NIE PODALAM JESZCZE NUMERU KONTA,MAM DAC GO PRACODAWCY CZY W ZUSIE?

#4 2011-05-31 17:50:42

smutna123
Przyjaciółka Forum

Tak, ZUS po zbadaniu sprawy wyda decyzje przyznającą zasiłek lub nie. Jeżeli pracodawca nie podał numeru Twojego konta (a nie ma obowiązku, a nawet nie powinien, z tego co się orientuje) to owszem, powinnaś to uregulować samodzielnie, na miejscu wypełnisz stosowny papier i może przy okazji się dowiesz, jak tam się sprawy mają. Z ciekawości, dlaczego pytasz na forum, a nie np. firmowego specjalisty do spraw personalnych?

Na przyszłość, pamiętaj, że zasiłek chorobowy w Twoim przypadku jest max. na 182 dni i może ci go nie wystarczyć do czasu porodu (nie chce mi się przeliczać, ale to jakoś 26 tygodni), a ciąża trwa 9 miesięcy, to jakieś 36 tygodni. Wtedy trzeba pamiętać, o wniosku do ZUS w sprawie zasiłku rehabilitacyjnego, do 6 tygodni przed końcem zasiłku chorobowego. Wydaje mi się, że nic się nie zmieniło pod tym względem, ale zawsze warto popytać w ZUS. Bo jakoś ostatnio, nie mam czasu na bieżącą obserwacje przepisów w tym zakresie. Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez smutna123 (2011-05-31 17:51:54)

#5 2011-06-01 18:51:52

smutna123
Przyjaciółka Forum

Chciałam sprostować to, co napisałam, bo mam chyba nie świeże informacje. Dziś wypytałam w pracy kompetentną osobę i się okazało, że te przepisy się dość mocno zmieniły rok temu. Po pierwsze wszystko co wypłaca Tobie ZUS w tej sytuacji odbywa się tak, że załatwiane jest to wszystko pomiędzy ZUSem a pracodawcą, zatem nie musisz iść do ZUS. Po drugie nie funkcjonuje w tej sytuacji zasiłek rehabilitacyjny, a zasiłek chorobowy, 100% z tytułu ciąży jest bez niczego przedłużany do dnia porodu. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Pozdrawiam;)

#6 2011-06-08 21:17:36

kiwi123
Powoli się zadomawiam

Dokładnie, a pracodawca musi wypłacić wszystko w takim terminie jak do tej pory wypłacał wynagrodzenie.

#7 2011-07-06 10:33:13

mili00506
Niewinne początki

Witam! mam pytanie odnośnie wypłaty zasiłku z zus, nie orientuje się w ogóle w przepisach i nie wiem kiedy powinnam dostac pieniądze.
Otóż jestem zatrudniona od 1 lutego 2011 i zaraz dowiedziałam się że jestem w ciąży. od 22 kwietnia poszłam na zwolnienie lekarskie i do chwili obecnej mam non stop nieprzerwanie. wiem że pierwszy miesiąć płaci pracodawca a potem ZUS ale nie moge sie doliczyć, kiedy powinnam dostać pierwsze pieniądze z ZUSu???
Zgóry dziękuję

#8 2012-06-18 18:14:37

Elcia18922
Tajemnicza Lady

Witam , mam pytanie czy lekarz ginekolog może mi odmówić wystawienia L4 jak jestem w 10 tygodniu ciąży , zawroty głowy , mdłości a do tego pracuje na produkcji gdzie jest smród farb i dźwiga się ciężary ?

Wszystko przemija – ludzie, miejsca i daty
To twoja droga tylko twoja, nic poza tym
To twój rachunek, twoje zyski i straty
Bo możesz nie mieć nic, ale czuć się bogatym

#9 2012-06-18 19:06:40

smutna123
Przyjaciółka Forum

Elcia18922 napisał:

Witam , mam pytanie czy lekarz ginekolog może mi odmówić wystawienia L4 jak jestem w 10 tygodniu ciąży , zawroty głowy , mdłości a do tego pracuje na produkcji gdzie jest smród farb i dźwiga się ciężary ?

A powiedział dlaczego Ci odmawia? Jeśli tak trzeba było poprosić na piśmie, skoro pracujesz w takich warunkach. Zawsze możesz zmienić lekarza. Moja koleżanka pracowała w biurze i ginekolog nie chciał jej dać to poszła do rodzinnego lekarza.

#10 2012-06-18 21:16:37

Elcia18922
Tajemnicza Lady

Byłam u dwóch lekarzy u pierwszego na NFZ a u drugiego prywatnie i obydwoje stwierdzili że nie ma zagrożenia ciąży , więc nie ma wskazań do wystawienia zwolnienia .

Wszystko przemija – ludzie, miejsca i daty
To twoja droga tylko twoja, nic poza tym
To twój rachunek, twoje zyski i straty
Bo możesz nie mieć nic, ale czuć się bogatym

#11 2012-06-18 21:28:11

mfilipinka
Dobry Duszek Forum

ma obowiazek wystawic ci zaswiadczenie o ciazy a wtedy w pracy musza znalezc dla ciebie odpowiednie stanowisko(siedzace itd). nie jestem tylko pewna czy nie mozna zwolnic w tak wczesnej ciazy ale chyba nie. w kazdym razie l4 w oparach farby powinien ci wystawic a jak nie to proponuje zmienic lekarza (ja tak zrobilam) i na obecnego zlozyc skarge. a co do prywatnego to jak mu placisz i powinien wypisac.proponuje troche wyolbrzymic, ze tragicznnie sie czujesz jestes drazliwa na zapach perfum i kawy a jak czujesz farbe to wymiotowalas juz w pracy moze to cos da...

Ostatnio edytowany przez mfilipinka (2012-06-18 21:33:02)

Stopka forum