zapalenie błony śluzowej żołądka - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-05-27 20:39:17

Mia999
Zbanowany

zapalenie błony śluzowej żołądka

Dziewczyny mam problem, bardzo was proszę o poradę.
Wykryto u mnie zapalnie błony śluzowej żołądka - przykra dolegliwość do leczenia farmakologicznie rzecz jasna. Ja spośród wszelkich dolegliowości mam tylko jedną - ciężar w nadbrzuszu. Jednak jakieś 2 tygodnie temu było o wiele gorzej bo dosłownie nic nie jadłam. Wróciłam do swojego rodzinnego domu na jakiś czas, mam dosyć wyrozumiała szefową i powiedziała ze nawet jesli ma to trwac miesiac lub dwa to mam niby wrocic. Jednak oprocz tego ze cierpie na ten piepszony zoladek to walcze z myslami i bardzo sie doluje bo mam juz 24 lata i jak tak nie bede pracowac to co ja w życiu bede miala? co osiągne? Naprawde bardzo mnie to wszystko stresuje. Chcialabym stanac na nogi ale jakos nie potrafie, kestem na zwolnieniu od poniedzialku troche mi juz lepiej ale nie wiem jak sie ulozy w przyszlosci. Bardzo sie boje bo mam wiele planow ambicji itd. Moze powinnam pracowac mimo mdlosci ciaglych i "jakos" sobie radzic. Ale przypominam sobie ten ostatni czas kiedy cierpialam i jeszcze bardziej sie boje. Dziewczyny co robić??? Jestem stara lola ktora nie pracuje sadsadsad

#2 2011-06-11 17:01:10

Gladys
Przyjaciółka Forum

Re: zapalenie błony śluzowej żołądka

witaj,sluchaj mam podobny problem tylko u mnie niestety on trwa juz 3 lata...lekarze badali mnie na wszelkie sposoby ,tam podejrzewali pare rzeczy ze niby to mam ale wiesz ,jakos to zostalo zbagatelizowane,a mnie meczylo to strasznie,niby bralam rozne leki ale nie dlugo i nie pomagaly,tez niby refluks mialam,zapalenie zoladka itp,u mnie zaczelo sie to od typowych objawow grypy zoladkowej,pierwszy raz w zyciu cos takiego mialam...z tym ze problemy z zoladkiem zostaly od tamtego czasu:( nie wiem czy to nerwy czy co sama,tak samo mdlosci mam baaaardzo czesto,nie powiem ze codziennie chodz i tak bywa ale chyba w kazdy dniu moment gdy robi mi si eslabo i niedobrze  na chwile,bylam chyba w depresji na poczatku choroby przez pol roku,nie jadlam nic prawie,dopiero pozniej powoli wracalam do normalnosci,zoladek to najbardziej przechlapana sprawa...zdeterminowalo mi to zycie,zmienilo wszystko:( tez nie moge pracowac ,mialam przerwe w nauce ,boje sie wyjazdow gdziekolwiek ze dopadnie mnie"atak" i co wtedy:( dodam ze wykryto u mnie bakterie helicobakter pylori,moze to jest zrodlem Twoich problemow? warto sprawdzic,u mnie troche pozno to wykryto;/i czekam na leczenie,najpierw musze wyleczyc zeby i dopiero zaczac walke z tym cholerstwem;/ mam takie same uczucie  czesto przepelnienia,mimo ze wiele nie zjem a utrzymuje sie to nawet z 8 h.mdlosci (to najgorsze) bol,typowa dyspazja zoladka,jakby nie pracowal wcale,zrob sobie gastroskopie,leki niech Ci dobre przypisza i poradzisz sobie  ztym,ni edajmy sie temu,ni eprzekresli to naszych planow zyciowych!!!

#3 2011-06-15 16:49:32

jeangrey1
Słodka Czarodziejka

cześć dziewczyny ja też większość swojego życia walczę z problemami związanymi z brzuchem.zaliczyłam już parę pobytów w klinikach, oddziałów ratunkowych itp.Zapalenie błony śluzowej żołądka czyt.gastricis chronica tez miałam.Mia999 fakt warto żebyś sobie wykonała badania na obecność helicobacter pylori(bakteri które mogą wywołać wrzody) bo często się zdarza,że przy zapaleniu żołądka ma się inne związane z tym choroby.Test na helic.pylori  jest  do nabycia w aptece,możesz go sama zrobić w domu -wystarczy jedna kropla krwi,jego cena myślę że coś koło 70zł.lepiej zrobić i mieć pewność.Ewentualnie możesz iść do przychodni czy do szpitala, oni też wykonują taki test ale czeka się na wyniki parę dni, jest za to tańszy tak na oko coś koło 40zł.Jeżeli chodzi o zapalenie żołądka bardzo dobre tabletki to duspatalin ,ranigast ,omar (nie wiem czy nie zmienił nazwy).Przy zapaleniu żoładka , wrzodach itp polecam picie siemienia lnianego, i herbat ziołowych typu mięta i rumianek , nie poszkodzą napewno trochę pomogą.Mia999 skoro wykryli u ciebie zapalenie błony śluzowej żołądka czy w takim razie pobierali ci podczas gastroskopii wycinek do badań histopatologicznych?, bo z tego co się orientuję to standardowa procedura.Co do Emilki 99 myślę że twoje dolegliwość wynikają z nerwicy i depresji , ja mam podobnie, im bardziej zestresowana chodzisz tym bardziej odbija się to na twoim zdrowiu.Może warto zacząć sie mniej przejmować albo odkryć żródło stresu i się go pozbyć.Dodatkowo dziewczyny polecam spacery i wyciszenie organizmu to naprawdę pomaga.pozdrawiam

#4 2011-06-20 19:30:33

Teo
Przyjaciółka Forum

Dziewczyny jeżeli "szaleje" Wam żołądek to migiem na gastroskopie na pobranie wycinków i wykluczenie Helicobacter. Poza tym zróbcie sobie badanie na witaminę B12, która jest bardzo ważna dla organizmu i przyswaja się przez żołądek właśnie. Skoro cierpicie na ciągłe zapalenie to prawdopodobnie możecie mieć już jej bardzo mało. Poza tym zróbcie sobie badanie na tarczycę TSH, FT3, FT4 i anty-TPO, bo może się okazać, że cierpicie na chorobę autoimmunologiczną i żołądek to jeden z wielu objawów.

Nie jestem nerwowa. Ja tylko żwawo i asertywnie reaguję na pieprzenie głupot.
                                              ~~*~~
"Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Moje własne, prywatne - http://babe-zeslal-bog.blogspot.com/

Ostatnie tematy :

Stopka forum