śluz w pochwie - to dni płodne czy niepłodne ? bo już się gubię ... - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-11-28 22:34:42

cecillie23
Gość Netkobiet

śluz w pochwie - to dni płodne czy niepłodne ? bo już się gubię ...

Witam Was serdecznie. Mam problem. Otóż gdzieś przeczytałam, że jak jest już tam jakiś czas po okresie i pojawi się śluz w pochwie to są to dni bezpłodne kobiety. Natomiast ostatnio zetknęłam sie z opinią ,ze to nie tak - że jak jest śluz to to są właśnie dni płodne. Już się w tym gubię. Jak to w końcu jest z  tym śluzem ?

#2 2008-11-28 22:38:55

ekspertka
Gość Netkobiet

Re: śluz w pochwie - to dni płodne czy niepłodne ? bo już się gubię ...

5 dni przed uwolnieniem się komórki jajowej (owulacją) mówimy o czasie płodnym.Przyjmuje się również, że 3-4 dzień po owulacji jest czasem płodnym. Po skończonej miesiączce w większości cykli szyjka macicy jest zaczopowana korkiem gęstego śluzu. W miarę dojrzewania komórki jajowej pojawia się śluz. Początkowo śluz jest mętny i lepki, ale stopniowo zmienia się w bardziej rozciągliwy, przejrzysty i śliski. Zwiększa się tez jego ilość. Kobieta czuje mokrość i jakby naoliwienie w przedsionku pochwy. Wreszcie śluz wygląda jak surowe białko jaja kurzego. To właśnie jest śluz płodny.Proces zmieniania się śluzu od chwili jego pojawienia się, do osiągnięcia konsystencji surowego białka jajka kurzego, trwa około 6 dni. Pod koniec obecności białkopodobnego śluzu następuję jajeczkowanie – komórka jajowa uwolniona z jajnika przedostaje się do jajowodu. W tym czasie kiedy spotka się z plemnikiem dojdzie do zapłodnienia, a więc biorąc pod uwagę długość życia plemnika kilka dni ( do 7 - jak podają niektóre źródła) przed tym dniem jest czas płodny. Pozwala to określić objaw śluzu. Po jajeczkowaniu szyjka macicy nie wytwarza już płodnego śluzu i ponownie zostaje zamknięta przez gesty czop śluzowy.

#3 2008-11-28 22:44:31

Puma
Słodka Czarodziejka

Po prostu - śluz  mętny, białawy, zwijający się, lepki, przylepny, klaczkujący to dni niepłodne. Śluz  przezroczysty, rozciągliwy, gładki, śliski, jasny - "jak białko kurze" to już dni płodne.

#4 2008-11-30 14:01:04

berry
Zbanowany

Puma napisał:

Po prostu - śluz  mętny, białawy, zwijający się, lepki, przylepny, klaczkujący to dni niepłodne. Śluz  przezroczysty, rozciągliwy, gładki, śliski, jasny - "jak białko kurze" to już dni płodne.

i ja zawsze się do tego stosuję smile

Czasem jasna myśl podsuwa ciemne pomysły.

#5 2008-12-03 13:35:16

wiedźmak
Wkręcam się coraz bardziej

i jeszcze odczucie sporej wilgotnosci sugeruje dni płodne, bo w nie śluzu jest dużo więcej

#6 2012-08-21 13:33:58

kasiulcia
Niewinne początki

Hej,
od kilku miesięcy staramy sie o dziecko.... okres miałam 5,08 a poprzedni 1,07 kupiłam testy owulacyjne, i z moich obliczeń wypada,że powinnam zacząć je robic jutro,tzn.22,08 czy to możliwe? bo już sama sie w tym pogubiłam... czy to nie za póżno od okresu?
prosze pomożcie:(

#7 2012-08-22 15:23:58

wanilja
Dobry Duszek Forum

Czy u kobiet które biorą tabletki antykoncepcyjne śluz wygląda tak samo i pojawia sie dokładnie w tym samym czasie jak u tych kobiet które nie stosują tabletek ?
Czasem wydaje mi się że przez cały miesiąc mam mokro tylko wygląd sluzy sie zmienia, jeśli mam jakieś suche dni w całym miesiącu to chyba z jeden dzien krotko przed okresem.
Nie wiem czy to normalne

#8 2012-08-22 15:30:48

Anemonne
Moderator

wanilja napisał:

Czy u kobiet które biorą tabletki antykoncepcyjne śluz wygląda tak samo i pojawia sie dokładnie w tym samym czasie jak u tych kobiet które nie stosują tabletek ?

Absolutnie nie, ponieważ biorąc tabletki nie masz naturalnego cyklu. Przy tabletkach śluz jest raczej zagęszczony, białawy, nie występuje śluz owulacyjny (bo nie ma owulacji).

wanilja napisał:

Czasem wydaje mi się że przez cały miesiąc mam mokro tylko wygląd sluzy sie zmienia, jeśli mam jakieś suche dni w całym miesiącu to chyba z jeden dzien krotko przed okresem.
Nie wiem czy to normalne

Trudno ocenić, bo nie wiem, co dla Ciebie znaczy "mokro", a co "sucho". Pochwa nigdy nie jest stricte sucha, bo obcierałybyśmy się podczas chodzenia wink Jeśli masz wątpliwości, co do wyglądu i ilości wydzieliny, idź do ginekologa. Nadmierna jej ilość i zmieniony wygląd mogą być objawem infekcji lub nadżerki.

#9 2012-08-22 15:35:24

wanilja
Dobry Duszek Forum

Anemonne napisał:

wanilja napisał:

Absolutnie nie, ponieważ biorąc tabletki nie masz naturalnego cyklu. Przy tabletkach śluz jest raczej zagęszczony, białawy, nie występuje śluz owulacyjny (bo nie ma owulacji).

wanilja napisał:

Nie wiem czy to normalne

Trudno ocenić, bo nie wiem, co dla Ciebie znaczy "mokro", a co "sucho". Pochwa nigdy nie jest stricte sucha, bo obcierałybyśmy się podczas chodzenia wink Jeśli masz wątpliwości, co do wyglądu i ilości wydzieliny, idź do ginekologa. Nadmierna jej ilość i zmieniony wygląd mogą być objawem infekcji lub nadżerki.

Dziękuje

Myśle że nie mam nadmiernej ilosci, nic mi się też nie zmieniło i tak jak piszesz śluz jest bardziej gęsty i białawy, wiem że określenie,,mokro'' to kwestia względna po prostu wydawalo mi sie ze czasem powinno byc mniej tej wydzieliny.

Ostatnio edytowany przez wanilja (2012-08-22 15:36:17)

#10 2012-12-02 20:36:46

agi410
Niewinne początki

Witam ja mam po okresie3 dni śluz przezroczysty jak jajo kurze

#11 2014-01-13 17:34:04

mala77
Zbanowany

W jakie dni mogę zajść w ciąże jeśli mam cykle miedzy 30 a 32 dniowe? Bardzo chce mieć dziecko a nie bardzo wiem kiedy ma się dni płodne a kiedy nie. Ostatnią miesiączkę miałam 29 grudnia a skończyła się 1 stycznia. To kiedy są te dni? Moje miesiączki zazwyczaj trwają 4 dni.  Proszę o pomoc. Czekam na konkretne odpowiedzi. Z góry bardzo dziękuje. Pozdrowionka.

#12 2014-01-13 21:27:33

kicia26
Przyjaciółka Forum

Czyli licząc te 3-4 dni to po 4  stycznia masz dni plodne przez ok 6 dni , powodzenia

Staś 02.10.2011 . godz 12:15 . 58cm . 3300g big_smile
moja mała iskierka smile

#13 2014-01-14 06:43:37

vinnga
Moderator

kicia26 napisał:

Czyli licząc te 3-4 dni to po 4  stycznia masz dni plodne przez ok 6 dni , powodzenia

Kicia, a jak Ty to wyliczyłaś?
Owulacja wypada mniej więcej w połowie cyklu. Cykl liczy się od pierwszego dnia miesiączki i jej długość nie ma najmniejszego znaczenia. W przypadku autorki dni płodne będą więc dopiero od ok. 13.01 i powinien wtedy pojawić się przejrzysty, ciągnący śluz.
Ponieważ 13.01 był wczoraj, więc bierz się do roboty przez najbliższe kilka dni tongue

#14 2014-01-14 11:04:22

Iceni
100% Netkobieta

"Mniej wiecej" w polowie cyklu to zbyt ogolnikowe okreslenie. Owuacja wypada zawsze 14 dni przed okresem (a w zasaadzie to okres wystepuje ZAWSZE 14 dni po owulacji). Rozna dluosc ma tylko pierwsza faza - przed owulacja.

Cykl 23 dni: 23-14= 9 dnia wystepuje owulacja. (A nie 11-12)
Cykl 32 dni: 32-14= 18 dnia cyklu wystepuje owulacja. (A nie 16)

Dwa dni w tym wypadku to ogromna roznica.

o.  O ° .  °° .o ° Oo°.

#15 2014-01-14 12:21:34

vinnga
Moderator

Tak, Iceni, do tej pory zawsze twierdziłam, że chodzi o te 14 dni. Do czasu kiedy przeczytałam, że nie zawsze smile Wg niektórych źródeł jest to 16 dni, a jeszcze inne mówią, że niepłodna część cyklu (ta po owulacji) ma stałą ilość dni u konkretnej kobiety, ale długość jej trwania jest różna dla poszczególnych kobiet.
U mnie jest 16 jak nic. Może nawet dłużej. Na pewno nie 14. Chyba, że pierwsze kilka dni mam "ukryte" i krew nie wydostaje się na zewnątrz smile

Edit: o, nawet ciotka Wikipedia mówi, że do owulacji dochodzi między 13 a 15 dniem przed miesiączką. Czyli nie jest to owe legendarne 14 dni.

#16 2014-01-14 13:04:08

kicia26
Przyjaciółka Forum

vinnga napisał:

kicia26 napisał:

Kicia, a jak Ty to wyliczyłaś?

tongue sorki chyba coś poknociłam tongue przepraszam za wprowadzenie w błąd big_smile

Staś 02.10.2011 . godz 12:15 . 58cm . 3300g big_smile
moja mała iskierka smile

#17 2014-01-14 13:24:58

Iceni
100% Netkobieta

No wiec wychodzi na to, ze ani moja metoda, ani twoja nie ppozwala obliczyc dni plodnych precyzyjnie.

No ale na szczescie wymyslono już metody bardziej skuteczne niż liczenie dni.
Ja osobiscie polecam testy owulacyjne albo metode mikroskopowa na podstawie obrazu sliny big_smile zamiast się bawic w liczenie wystaarczy napluc na szkielko big_smile

Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-01-14 13:26:29)

o.  O ° .  °° .o ° Oo°.

#18 2014-01-16 22:00:49

mala77
Zbanowany

Witam. Słyszałąm, że w dni płodne ma się większą ochote na sex tyle że ja tak miałam 6 dni po miesiączce i śluz wtedy miałam przejrzysty i ciągnący się. Więc nic z tego nie rozumiem. To znaczy tego że dni płodne powinny być 14 czy 16 dni przed następną miesiączką a tak nie jest. Teraz to nie wiem czy mi się udało czy nie hmm a na test za wcześnie bo raczej nic nie wykaże w tak krótkim czasie. Nie wiem co o tym myśleć. Czy ktoś z Was ma jeszcze tak wcześnie dni płodne? I czy tydzień lub dwa po zapłodnieniu są jakieś objawy? Dziękuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam wszystkich smile

Stopka forum