Mój mąż już mnie nie chce? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-05-24 22:58:41

Allana
Dobry Duszek Forum

Mój mąż już mnie nie chce?

Mój związek przeżywa kryzys. Parę dni temu mieliśmy 8 rocznicę ślubu, mamy dwoje małych dzieci. Ogólnie zawsze było ok. Ale zauważyłam, że coraz częściej śpię osobno, dziś też, mój mąż zaraz po pracy zajmuje się swoim hobby do późna. Mną się nie interesuje. Dziś pościeliłam sobie w pokoju na parterze. W głębi duszy miałam nadzieję, że będzie chciał mnie zatrzymać, żebym spała z nim, ale nie. Gdy poszłam na górę sprawdzić, czy dzieci są przykryte, on miał zamknięte drzwi od sypialni i pewnie już spał. Jest mi bardzo przykro. Nie wiem co nas tak oddaliło. Może to jego hobby? Czy on już mnie nie kocha? On śpi teraz pewnie w najlepsze, co świadczy o tym, że ma mnie i moje uczucia gdzieś, a ja wiem, ze tak szybko nie zasnę. Bo go jednak kocham i boli mnie jego zachowanie. Czy on chce, żebym odeszła? Wie, że nie mam dokąd. Czy mu jeszcze na mnie zależy? Chyba za bardzo się przywiązałam do męża. On co prawda dziś dotknął moich włosów i chciał zagadać, ale pewnie skończyłoby się to brakiem porozumienia, moimi oskarżeniami i jego bezsensownym zaprzeczaniem. Miałam nadzieję, że mnie pocieszy, że chociaż dziś odpuści sobie to hobby, bo dowiedziałam się, że nasza czteroletnia córeczka ma szmery na serduszku i musi ją przebadać kardiolog dziecięcy. Muszę go szukać w większym mieście, bo tu, gdzie mieszkam nie ma. A on nawet nie zapytał, czy umówiłam córkę na badanie, ani nie powiedział, że pojedzie z nami. Jest mi naprawdę przykro. Nie mam w nim pocieszenia, czuję się bardzo samotna. Ma ktoś może jakąś radę? Może inny punkt widzenia sprawi, że zobaczę całą tę sytuację w innym świetle, może znajdę sposób, by znów było dobrze? Tylko czy ja jestem w stanie coś zrobić, bo mam wrażenie, ze teraz wszystko od niego zależy.

Wiki ur.4.10.2003
Maja ur. 6.04.2007
Patryk termin 17.05.2012

#2 2011-05-24 23:10:18

ZAZA
Słodka Czarodziejka

Re: Mój mąż już mnie nie chce?

A mozna wiedziec co to za hobby ma Twój mąż?
Moze on przezywa jakis swoj kryzys i dlatego się oddalił.
Wspominasz ze dotknąl TWoich wlosow itd, czyli chcial jakis pieszczot, poczucia bliskosci, ale Ty nie chcialas, bo chowasz uraze. Ok rozumiem, ale moze czasem lepiej nie robic drugiej osobie wyrzutow tylko po prostu cieszyc sie takimi drobnymi gestami.
Nie mowie ze masz nic nie robci i udawac ze on jest wspanialy (bo bedziesz męczennicą w związku jak ja - dziewczyny mnie teraz tego na forum oduczają...) ale czasami jak on daje Ci jednak tą bliskość - to moze ją wez od niego, bez rzadnych "min" i ciesz się nią, odwzajemniając... Moze to pomoze Wam sie zblizyc?

#3 2011-05-24 23:16:08

Allana
Dobry Duszek Forum

No właśnie, czuję do niego urazę. Bo niby tu mnie pogłaska, a wiem, że jutro i tak zajmie się hobby (on buduje od zera pojazd terenowy). Od kiedy sprowadził to coś do garażu, to męża nie mam. A urazę czuję, bo co z tego, że nawet się przełamię i przytulę, jak jutro on i tak o mnie zapomni?

Wiki ur.4.10.2003
Maja ur. 6.04.2007
Patryk termin 17.05.2012

#4 2011-05-24 23:24:36

ZAZA
Słodka Czarodziejka

podobno jak faceci zajeci są swoim hobby, to troche jakby 'wchodzą do jaskini' i nie nalezy im przeszkadzac, wiem ze to bywa frustrujące, ale podobno kontakt wtedy z takim odciętym od swiata facetem nic nie da...
Dlatego uraza nie jest tu dobra - ale pewnie kazda by taką w sobie miala...
Moze gdy wlasnie on daje CI te uczucie, to odwzajemnij je, a potem powiedz mu z usmiechem ze chcialabys z nim pogadac i w takim dobrym nastroju usiądzcie i pogadajcie na spokojnie.
Bo jak będziesz chciala z nim gadac gdy bedzie zajęty hobby, lub zły, to pewnie tylko się nakręcicie i nic dobregoz  tego nie wyniknie.
Dziwne jest tez to ze nie spicie razem, troche mi intucja mowi, ze on jest tak tym hobby pochlonięty, ze nic nie zauwaza co wokol niego sie dzieje (moze przechodzi kryzys wieku sredniego, wtedy faceci odwalają takie glupoty - jedni zdradzają, inny zaczynają sie zamykac w sobie, jeszcze inni skupiają sie na swoim hobby) ?

#5 2011-05-24 23:54:20

Allana
Dobry Duszek Forum

On ma 30 lat. Wspólny seks zawsze był świetny, ale ostatnio coraz rzadszy. Bardzo chciałabym porozmawiać z mężem, ale kiedy? On ciągle grzebie w tym samochodzie. No ale fakt, że gdy przyszedł, to coś tam zagadał. Może odsunę tę urazę na bok i będę otwarta na jego propozycje? Próbowałam zwrócić jego uwagę na siebie już wiele razy, a i tak wracał do hobby. Może jak skończy budować ten samochód (a ma to zrobić w tym tygodniu) to powróci jego zainteresowanie mną? Spróbuję przeczekać, ale czekam już sporo i dlatego jestem taka rozdrażniona.

Wiki ur.4.10.2003
Maja ur. 6.04.2007
Patryk termin 17.05.2012

#6 2011-05-25 00:05:08

ZAZA
Słodka Czarodziejka

skoro ma skończyć już w tym tygodniu, to mu daj czas.
Rozumiem Twoje rozdraznienie, to dziwne trochę że stracil zainteresowanie seksem, ale moze po prostu jest zmęczony, chodzi spac pozno przez hobby... Tylko gdybam, ale moze tak wlasnie jest.

Przede wszystkim musisz wg mnie pogadać z nim gdy będzie w dobrym nastroju, bron Boze, gdy bedzie zajmowal sie hobby (bo CI nic nie odpowie mądrego, jak facet jest zajęty to nie poruszac z nim ciezkich tematow - nie mają podzielniej uwagi), no i wg mnie tez nie gadać o problemach gdy jest zły bo tylko się pokłócicie.

Na chwile choc odrzuc ta urazę i pogadaj z nim gdy wyciagnie do Ciebie rękę, zrobi jakis gest, czy zacznie rozmowe. I spokojnie mu powiedz, ze Cie trapi juz to ze tak sie oddaliliscie, ze chcialabys by wsparl Cie bo Wasze dziecko ma problemy ze zdrowiem i bardzo sie martwisz, ze go bardzo teraz potrzebujesz. Powiedz mu ze tolerujesz jego hobby, ze nie zabraniasz mu sie zajmowac tym, ale by tez zainteresowal sie domem i rodziną (spokojnie, bez nerwow i wyrzutow), zobaczysz jak zareaguje, moze CI powie o co chodzi. Mozesz tez go delikatnie podpytac o seks... ale delikatnie, bo wiesz ze u facetow to drazliwy temat jak np nie czują sie na silach (a mogą np przez stres, nerwy, zmęczenie i wiele innych).

Bądz dobrej mysli, ja trzymam kciuki

Ostatnio edytowany przez ZAZA (2011-05-25 00:06:33)

#7 2011-05-25 09:13:27

Allana
Dobry Duszek Forum

Dzięki ZAZA za wsparcie. Zrobię tak, jak mówisz. I dam mu spokój do końca tygodnia, zobaczymy co będzie, jak skończy robić pojazd. Jak będzie chciał rozmawiać, porozmawiam, bez urazy i oskarżeń. Co mi szkodzi spróbować. Może dzięki temu coś się zmieni.

Wiki ur.4.10.2003
Maja ur. 6.04.2007
Patryk termin 17.05.2012

#8 2011-05-25 12:17:48

ZAZA
Słodka Czarodziejka

Daj koniecznie znac jak udala sie rozmowa i czy cos sie zmienilo!
pozdrawiam

#9 2011-05-25 12:50:09

syla135
Przyjaciółka Forum

jesli moge wtracic sie w wasza rozmowe
czytajac twoj problem wydaje mi sie ze sama go stworzylas.
chodzi mi o spanie oddzielnie, przeciez to ty poszlas z sypialni. wylecz sie z mysli, "zrobie cos na przekur, co nawet sama niechcem i bede liczyc ze on mnie zatrzyma, jak nie to znaczy ze nie kocha"
wiem co mowie, przeciez to glupie, pokazuj czego potrzebujesz, czekaj na niego w lozku, zapytaj go jak idzie skladanie auta i przytul go, jestem pewna ze chociazby to mialoby sie tylko wspolnym snem zakonczyc to bedzie milo
poza tym powiem ci cos co powtarzam od lat wszytskim kobietom
MEZCZYZNI TO NIE WROZKI I NIE SIEDZA  W TWOJEJ GLOWIE-NIE WIEDZA CO CHCESZ I CZEGO CI BRAK!
innymi slowami, powiedz ze braktuje ci jego uwagi, ze masz watpliowsci czy cie kocha, powiedz ze chcialabyms zeby poszedl z wasza cora i z toba do lekarza bo nie wiesz czy w razie zlej wiadomosci poradzisz sobie
mow jemu wszystko bo wiesz mi on sie napewno nie domysli
i nie zakladaj ze rozmowa czy zblizenie pokaze sie niepowodzeniem, jak nie sprobujesz to nie bedziesz wiedziec
powodzenia

#10 2011-05-27 11:04:25

Norvil
Zbanowany

Kobiety - mówcie co pragniecie, co  chcecie, co was boli, jakie macie potrzeby - bo my,   faceci naprawdę nie jesteśmy w stanie się domyslić - taką mamy konstrukcję.
Dla nas to powinno przedstawiać się tak - "kawa na ławę "
Jak ktoś kiedyś powiedział - jesteśmy prości jak konstrukcja cepa - jest problem mów bo facet w życiu się tego nie domyśli.
Znam to z autopsji

#11 2011-06-09 11:37:18

niuńka26
Tajemnicza Lady

a moze zeby sie zbliżyć do niego róbcie razem ten pojazd? moim zdaniem mogłaby to byc fajna zabawa wink

#12 2011-06-09 11:56:39

Ona9019
Szamanka

Allana... Mam nadzieję, że Twoja sytuacja się troszke poprawiła... skorzystałaś z którejś rady od Dziewczyn?
Myśle podobnie jak Niuńka... może spróbuj się zbliżyć do partnera? zainteresuj się troszkę tym pojazdem? Myślę, że wtedy sytuacja by się zmieniła wink

#13 2011-06-16 15:00:45

Allana
Dobry Duszek Forum

No, wykorzystałam te rady, czyli: mówić wprost, nie uciekać z łóżka itp. I co? Pomogło. Dzięki za wsparcie. Mężuś pojazd robi, ale ma czas dla mnie i dzieci. Faktycznie mężczyźni nie rozumieją sugestii tylko: "kawa na ławę". Jeszcze raz dziękuję za porady:)

Wiki ur.4.10.2003
Maja ur. 6.04.2007
Patryk termin 17.05.2012

Ostatnie tematy :

Stopka forum