O jaką pomoc można sie starać kiedy... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » O jaką pomoc można sie starać kiedy...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: O jaką pomoc można sie starać kiedy...

O jaką pomoc można starać się kiedy z dnia na dzień zostajesz bez srodków do życia? Moja znajoma ma na prawde cięzką sytuacje rodzinna  bardzo chciała bym jej pomóc  ale nie mogę dać jej pieniędzy bo sama mam ich tylko na wydatki domowe cieżko cos odłożyć z jednej wypłaty!:(Ale wracając do sprawy...moze zaczne od poczatku.?Maż Ani pracował jako stolarz w pracy stracił trzy palce prawej reki stolarnia jest nie wielka wiec kiedu zdążył sie wypadek szef poprosił żeby nie mówił że zdarzenie miało miejsce w pracy no a Piotr na to przystał!Tyle że efekt jest taki ze szef wypiął  się na piotra i w zaden sposób mu tego nie zrekompensował i słuch po nim zaginął!!Ania po przepracowaniu paru dni w pracy(przy lakierach)zasłabła i po zrobieniu badan okazało sie ze ma szybko postepujaca chorobe którą natychmiast trzeba leczyc.Ania zgłosiła sie nawet po pomoc do opieki społecznej a pani po kontroli przyznała jej jednorazowo 150zł i stwierdziła ze nic wiecej nie może!Czy ktos moze wie jak im pomóc?Oboje nie sa ludzmi którzy potrzebowali pomocy dotąd.Anka jezdziła na sezon do niemiec Piotr tyrał na stolarni i jakos szło!Ania kompletnie sie załamała szkoda mi patrzec jak sie meczy! Czy ktoś wie jak można im pomóc?

Jedną z zasad naszego forum jest pisanie poprawną polszczyzną, a Twoje błędy aż rażą !Zapoznaj się z regulaminem
Moderatorka-apoteoza

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: O jaką pomoc można sie starać kiedy...
tofik002 napisał/a:

O jaką pomoc można starać się kiedy z dnia na dzień zostajesz bez srodków do życia? Moja znajoma ma na prawde cięzką sytuacje rodzinna...

Jedną z zasad naszego forum jest pisanie poprawną polszczyzną, a Twoje błędy aż rażą !Zapoznaj się z regulaminem
Moderatorka-apoteoza

poprawna polszczyzna obowiązuje również moderatorki (http://forum.ebiznesy.pl/slownik-poprawnej-polszczyzny/naprawde-czy-na-prawde-oto-jest-pytanie-t925.html).

a wracając do tematu: czy mąż Ani otrzymuje jakąś rentę w związku z niezdolnością do pracy? Jeśli nie, to ja bym się w pierwszej kolejności dowiadywała o możliwość jej otrzymania. Na razie nic innego mi nie przychodzi do głowy. Ciężka sprawa z tym wypadkiem. Czy da się jakoś udowodnić, że wypadek miał miejsce w zakładzie pracy? Może niech wypowie się jakiś prawnik?

3 Ostatnio edytowany przez apoteoza (2011-08-09 11:36:30)

Odp: O jaką pomoc można sie starać kiedy...

ja także zaczęłabym od interesowania się udowodnieniem wypadku w zakładzie pracy, a także przysługującą rentą.
Powód edycji postu: spam

4

Odp: O jaką pomoc można sie starać kiedy...

Jesteśmy z mężem w podobnej sytuacji tez trafiliśmy na takich  "uczciwych ludzi"i nie poddajemy sie walczymy.Też jest ciężko udowodnić wypadek ponieważ był za granica .Na początek poszukajcie darmowego prawnika z projektów unijnych , albo nawet takie porady sa w opiece społecznej .Ze swojego doświadczenia wiem że na początek trzeba wysłać pismo do pracodawcy za potwierdzeniem odbioru o sporządzenie protokołu powypadkowego po 14 dniach idziecie do PIP i mówicie jak było piszecie pismo i prosicie o pomoc a jak PIP nie da rady no to wtedy idziecie do sądu pracy .A w waszej sytuacji należy zgłosić sprawę do prokuratury ponieważ to co zrobił pracodawca podlega pod paragrafy (my w takiej kolejności załatwialiśmy no ale nasze sprawy ciągną sie jeszcze w sądzie pracy i w prokuraturze ).Należy się wam odszkodowanie z ZUS i zadośćuczynienie od pracodawcy a jeżeli wypadek był z winy pracodawcy (przepisy BHP)to dodatkowe pieniądze .Nie ważne ile czsu to potrwa ważne aby takie mendy ponieśli karę.To tak w skrócie opisałam .Dobrze aby byli świadkowie i aby w dokumentach lekarza który udzielał pomocy był wpis co sie stało jaka przyczyna była bo to ważne .Pozdrawiam

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » OGŁOSZENIA » O jaką pomoc można sie starać kiedy...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024