Nadżerka szyjki macicy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2007-08-16 19:15:04

miriamka
Gość Netkobiet

Nadżerka szyjki macicy

Mam często upławy ostatnio są one żółtawe lub zielonkawe, do tego jeszcze boli mnie podbrzusze czy mogę mieć nadżerkę szyjki macicy ? Jak się dowiedziałam powinnam zrobić cytologię, może któraś z was wie jak wygląda leczenie takiej nadżerki szyjki macicy ?

#2 2007-08-16 22:41:09

Krakowianka
Gość Netkobiet

Re: Nadżerka szyjki macicy

wiesz, o zalezy od grupy cytologicznej. Ja miałam drugą grupę cytologiczną i lekarz zastosował w moim wypadku elektrokoalugację, a polega ona na wypalaniu nierawidłowych komórek prądem elektrycznym. Więm, ze sa rózne metody, moja koleżanka miała np. stosowane tylko leki przeciwzapalne dopochwowo - wszystko zalezeć będzie od tego jaką masz grupę cytolgiczną.

#3 2007-08-31 20:40:29

ClonMack
Powoli się zadomawiam

Z nadzerka jest tak: nie jest to cos nienormalnego jezeli jest ona mala i nie jest niebezpieczna to po czasie nawet paru lat sama sie zasklepi jesli jest stan zapalny co wykaze cytologia bierze sie leki dopochwowe przepisane przez ginekologa...natomiast gdy jest potrzebne jej szybkie "wyleczenie" sa tylko dwie metody wlasnie wypalanie czyli pod wplywem wysokiej temperatury lub pod wplywem malej temperatury..trzeba poprostu przejc zabieg...ja mam nadzerke i po cytologi wyszlo ze mam lekki stan zapalny dostalam leki i to wszystko...esli Ciebie cos boli to idz do lekarza i powiedz mu o tym musi Cie zbadac i zrobic cytologie po niej sie wszystkiego dowiesz

Ostatnio edytowany przez ClonMack (2007-08-31 20:41:08)

#4 2007-09-02 17:46:50

kasiak.streetcom
Niewinne początki

Podobne objawy są przy rzęsistkowe zapalniu pochwy.Tak wiec koniecznie idź do lekarza żeby wyjasnić tą sprawę

#5 2007-09-23 21:03:33

przedziorek
Na razie czysta sympatia

Pierwsze co powinnaś zrobić to udać się do lekarza i zrobić cytologię, od jej wyniku wiele zależy, nadżerka niby nie jest groźna, ale od jej stanu czy jest to stan lekki czy ostry zależy Twoje zdrowie, jeśli wynik będzie I - wszystko jest OK, jeśli jednak będzie II - to jest to lekki stan zapalny, wówczas lekarz zaleci leczenie, albo farmakologiczne albo metodę zwaną koagulacją. Przeszłam koagulację raz, miałam II, jednak nadżerka nie zniknęła, konsultowałam się z kilkoma lekarzami, jednak każdy z nich ma swoją wersję. Dlatego nie zdecydowałam się na kolejny zabieg, a wiązały się z nim koszty wysokości ponad 600 zł, a koagulację pierwszą miałam wykonaną w szpitalu, jednak rezultat tego leczenia był znikomy, nadżerka nie zniknęła, tak z nią właśnie bywa, ma tendecję do trwania i znikania, zazwyczaj znika po ciąży. Jeśli jednak wynik cytologii wyniesie III lub IV to wtedy leczenie jest bardziej poważne i inwazyjne. Ja jednak po odstawieniu leków hormonalnych nie borykam się z objawami nadżerki, nie mam żadnych problemów, zrezygnowałam też z częstego używania tamponów w trakcie okresu, gdyż one też mają wpływ na rozwój czy przebieg leczenia, przynajmniej w moim przypadku miały, stosuję je ale na zmianę z innymi środkami higieny w trakcie miesiączki.

Dodam jeszcze, że nadżerka jest to całkowity lub częściowy brak nabłonka płaskiego na powierzchni szyjki macicy - inna nazwa nadżerki to owrzodzenie szyjki macicy. Nadżerka może się pojawić wskutek urazu poprzez kontakt przy używaniu tamponów, penetracji pochwy przez ciała obce, przez infekcje  w tym wirusem herpes, wczesna kiła, długo niewymieniane tampony, poważne stany zapalne pochwy, a także przez działanie substancji chemicznych, takich jak środki plemnikobójcze zawarte w niektórych globulkach i piankach.
Nadżerka może być pierwszym objawem raka szyjki macicy, więc dziewczyny dbajmy o siebie i naszą kobiecość.

#6 2007-11-18 23:05:05

Paffi
Zaglądam tu coraz częściej

ClonMak kto Ci powiedzial ze nadzerka sama po latach sie zasklepi? Pfff... bzdura! Nadzerka to ubytek w blonie sluzowej. Moze sie powiekszac. Zaniedbana prowadzi do raka szyjki macicy. Nie wolo jej lekcewazyc i trzeba ja bardzo czesto i skrupulatnie kontrolowac.

#7 2008-10-02 16:38:30

ROS
Gość Netkobiet

Paffi napisał:

ClonMak kto Ci powiedzial ze nadzerka sama po latach sie zasklepi? Pfff... bzdura! Nadzerka to ubytek w blonie sluzowej. Moze sie powiekszac. Zaniedbana prowadzi do raka szyjki macicy. Nie wolo jej lekcewazyc i trzeba ja bardzo czesto i skrupulatnie kontrolowac.

Witam. Mądre słowa. Niektóre teksty to kompletna bzdura.
III grupa cytologiczna to pojedyncze komórki rakowe
Mam II leczenie wcale nie zależy od tego która masz grupę tylko od samej nadżerki. Grupę I mają dziewczyny młode, które nie współżyją. Ja mam umówioną wizytę w szpitalu na usuwanie nadżerki pod narkozą całkowitą(nie wiem którą metodą , ale na pewnojest ich więcej niż dwie)Wycinek ma być wysłany do labolatorium. Ech ... myślcie co piszecie. a nie leczona prowadzi do raka i sama nie zaniknie smile))

#8 2008-10-09 17:09:07

aktywna
Niewinne początki

Mi przepisami lek - właśnie dziś. Mam II grupę. Liczę na to, że się zaleczy. Czym Was leczyli. Ja dostałam dość tani lek i nie wiem czy tym samym skuteczny.

#9 2008-12-01 20:09:47

kjustynka
Gość Netkobiet

Mam pytanie czy nadżerce może towarzyszyć opóżnienie okresu? Bo w sumie mi dzis lekarz stwierdzil nadzerke szyjki macicy a poszlam do niego z powodu opoznionego okresu. Zrobilam nawet test ciazowy ale wyszedl negatywny... i teraz mysle co jeszcze moglo to spowodowac... a poza tym można wierzyc takiemu testowi i kiedy zrobiony jest najbardziej wiarygodny?

#10 2008-12-01 22:45:57

Verissimo
Przyjaciółka Forum

Miałam sporą nadrzerke pare lat temu więc lekarz zadecydował albo laser albo mrożenie wybrałam mrożenie i po sprawie moja babcia zmarła na raka szyjki macicy nie wolno lekcewarzyc takich spraw jak nadżerka bo prowadzi ona do raka (oczywiście zaniedbana)

#11 2008-12-02 13:16:06

niki
100% Netkobieta

cytologię powinnaś zrobić, tym bardziej, jeśli dawno jej nie robiłaś
o leczeniu zdecyduje lekarz, w zależności od wyników i wielkości nadżerki
jestem jednak zdania, że pomimo wszystko powinnaś ją usunąć dla własnego komfortu i bezpieczeństwa, o tym pisała fenix

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

#12 2008-12-17 20:57:59

albanka
Niewinne początki

Wie może ktoś czy można współżyć kiedy ma się nadżerkę?

#13 2008-12-18 08:50:44

brysia
Zbanowany

po pierwsze to nie jest tak że Igrupę mają tylko dziewczyny które nie współżyją-ja mam dwoje dzieci i męża i mam I grupę.Po drugie nadżerka jest niebezpieczna i należy się niezwłocznie udać do lekarza bo żadna z nas na forum nie stwierdzi po twoim opisie czy jest źle czy bardzo źle.Oczywiście można współżyć mając nadżerkę ale nie polecam tego bo można tylko pogorszyć sprawę.

#14 2008-12-18 12:57:38

wczesajka
Przyjaciółka Forum

.

Ostatnio edytowany przez wczesajka (2009-11-13 00:37:48)

#15 2009-04-18 15:43:13

moniczka20088
Niewinne początki

hej byłam w czawrtek na badaniu cytologii ginekolog powiedział że widzi małą nadżerke i że to woim wieku normalne mam 21 lat ale nic mnie nie boli na usg jest wszytko wporządku nic nie wszło. Czekam teraz aż przyjdą wyniki. ClonMack jakie miałaś objawy nadżerki?? zanim wyniki przyjdą to sters mnie chyba zje ;(

#16 2009-10-21 22:05:35

cicha
Powoli się zadomawiam

na pewno trzeba iść do lekarza ale ważne jest to w jaki sposób jest pobierany wymaz z pochwy czy specjalnym przyrządem cz starą metodą patyczek i wacik lub szpatuła bo taka metoda jest stara i nie wiarygodna .Bardzo polecam do higieny intymnej płyn LACTACYD JEST DELIKATNY I ZAWIERA KWASY MLEKOWE DLA MNIE SUPER.

#17 2009-11-25 22:24:38

mara
Niewinne początki

Nie jestem pewna czy mam nadzerke bo jeszcze nie bylam sie zbadac.Zauwazylam,ze jak mam uplawy a mam je przez caly czas to maja zmieniony kolor i zapach,ktory przypomina zapach zdechlej ryby,wiec czy to mozliwe ze jest to nadzerka ?

#18 2009-11-25 23:22:46

Anemonne
Moderator

Boże, widzisz i nie grzmisz... Jak masz upławy cały czas, a tymbardziej jeśli mają intensywny przykry zapach, to czemu do licha jeszcze nie poszłaś się leczyć? To na bank jakaś infekcja, grzybicza albo bakteryjna. Bez ginekologa się nie obejdzie.

#19 2010-07-25 17:38:57

magi874
Do zakochania jeden krok

Czesc Dziewczynki!
Byłam ostatanio u ginekologa i powiedział mi, że mam niewielka nadżerkę. Przepisał mi globulki ALBOTHYL. Kazał mi je stosować co drugi dzień no i w czwartek skonczyłam opakowanie. Wyczytałam na ulotce, że podczas stosowania tych globulek i 7 dni po ich odstawieniu nie mozna upawiac sexu.. No a u mnie "niestety" sie to stało wczoraj..
Jak myślicie czy to będzie miało jakis duzy wpływ na wyleczenie tej mojej nieszczesnej nadzerki? czy przez to ten lek nie do końca zadziała tak jak powinien?

"Z przeszłością należy się rozstać nie dlatego że jest zła, ale że jest martwa."
-Anthony DeMello

#20 2010-07-25 20:10:57

carboczar
Net - EKSPERT

magi874
Nie pouczono (nie przeczytałaś info w ulotce?)jak  są  zastrzeżenia?
Badanie  kontrolne wykaże czy nadżerka uległa wyleczeniu czy też niedoleczenie(czasem się zdarza) lub wznowę  nadżerki.Bez  badania nie można ocenić.

#21 2011-10-27 07:11:53

oszukana20
O krok od uzależnienia

mam  problem ponieważ zmieniałam już ginekologa 3 razy każdy diagnozował u mnie nadżerkę dostawałam recepty po 200-400 zł
Teraz miałam czopki i maści ale nic z tego miałam spokój dosłownie tydzień teraz czuję nieprzyjemny zapach jakby farby do włosów z krocza a wydzielina z pochwy ma ciemny kolor można to podleczyć domowym sposobami?? Brałam już:

-globulki macmiror
-globulki propolis
-globulki Polseptol
-maśc clotrimazolum
-solcogyn
i wiele innych leków (te jeszcze jakoś działały)Lekarz uważa że nie warto wypalać bo można lekami tylko że ja lekami męczę się już prawie rok i bez skutku!Ostatnio mi powiedział ze ta nadżerka jest większa niż przedtem i okazało się że mam 2 brodawki.Czy Jakieś zioła złagodzą swędzenie??Albo jakieś leki bez recepty
Też boli mnie podbrzusze

Stopka forum