komornik - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: komornik

Witam.Jestem po rozwodzie,mąż ma dużo kretytów i ich nie spłaca,a komornik mowi ze moze zając dom mojego brata.Może to zrobić?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: komornik

Rozumiem dom należy do Twojego brata w żaden sposób do Ciebie tak?? Jeśli dom jest własnością Twojego brata to komornik nie ma prawa go zająć, a jeśli tak Ci mówi to zwyczajnie próbuje Cię zastraszyć (czym łamie prawo).

3

Odp: komornik

Tak,należy do mojego brata ale komornik mi powiedział że mój byly mąż jest tu  zameldowany i ma takie prawo,a ja mojego bylego meza nie mogę wymeldować poniewaz w gminie powiedziano mi ze nie ma takiego czegos jak wymeldowanie administracyjne.

4

Odp: komornik
Anonim67 napisał/a:

Tak,należy do mojego brata ale komornik mi powiedział że mój byly mąż jest tu  zameldowany i ma takie prawo

A od kiedy to meldunek stanowi prawo do własności? Bzdury jakieś. Objawiono nowe prawo? big_smile Może chodziło o ruchomości w tym domu, gdzie jest zameldowany? Bo jeśli stanowiłyby własność dłużnika, to wtedy TAK. Czy aby dobrze zrozumiałaś?
Wymeldować można każdego, kto nie zamieszkuje w danym miejscu ponad 6 miesięcy - chyba, że gdzieś indziej ma meldunek czasowy - wtedy NIE.

5

Odp: komornik

Jest dokładnie tak jak mówi Anhedonia. Meldunek nie stanowi prawa własności. A wymeldować męża możesz bez problemu. W tych urzędach to czasami mam wrażenie że oni korzystają z innych kodeksów niż my zwykli ludzie.

6

Odp: komornik

Byłam w Gminie złożyć wniosek o wymeldowanie administracyne mojego byłego męża.Pani przyjmująca wnioskki powiedziała ze mój mąż musi złożyć zeznania czy to prawda ze musi być podczas wymeldowania administracyjnego?

7

Odp: komornik

Nie prawda. Bo nie musi składać żadnych zeznań. Moja znajoma została wymeldowana administracyjnie, dowiedziała się o tym bo dostała pisemko o zakończonym postępowaniu i o tym że nie posiada w chwili obecnej meldunku.

8

Odp: komornik

Czy mąż nadal mieszka w tym domu?
Bo jeśli tak to postępowanie administracyjne będzie nieskuteczne.
Jeżeli nie przebywa( i nie ma tam jego rzeczy) a wiesz gdzie jest, to trzeba go wezwać do wymeldowania.
Jeżeli nie mieszka i nie wiesz gdzie jest to urząd ustanowi dla niego kuratora "dla nieznanego z miejsca pobytu".

Jeżeli nie przebywa- policja będzie to sprawdzać, w czasie postępowania 2-3razy./ sprawa trwa ok.6miesięcy
Osoba składająca wniosek będzie wezwana na przesłuchanie do naczelnika wydziału meldunkowego gdzie spiszą zeznania.

Jeżeli mąż nie mieszka i nie wiesz gdzie przebywa  w ciągu ok.2tyg otrzymasz "postanowienie  o wymeldowaniu".

Co do postępowania egzekucyjnego.
Komornik może zająć ruchomości w domu/mieszkaniu gdzie zameldowany jest dłużnik.
Niestety istnieje domniemanie, że "skoro tam mieszka-jest zameldowany- to są tam też jego rzeczy".
Jak tak zrobi to brat będzie musiał udowodnić, że zajęte rzeczy należą do niego w innym wypadku zostaną zlicytowane.

9

Odp: komornik
dayzi napisał/a:

Co do postępowania egzekucyjnego.
Komornik może zająć ruchomości w domu/mieszkaniu gdzie zameldowany jest dłużnik.
Niestety istnieje domniemanie, że "skoro tam mieszka-jest zameldowany- to są tam też jego rzeczy".
Jak tak zrobi to brat będzie musiał udowodnić, że zajęte rzeczy należą do niego w innym wypadku zostaną zlicytowane.

Ale mi chodzi o dom,który nie należy ani do mnie ani do mojego eks męża- a komornik powiedział że może go zająć (tak jak już wspomniałam dom jest mojego brata,ale mój były mąż jest tu dalej zameldowany).

10

Odp: komornik
Roskalinda napisał/a:

Jest dokładnie tak jak mówi Anhedonia. Meldunek nie stanowi prawa własności

Anhedonia powtarza - NIE MOŻNA zająć CUDZEGO majątku, nie będącego własnością dłużnika!!!
Ani brata, ani siostry ani żadnej innej osoby, ni rzeczy, która jego NIE jest! (a jak myślisz, dlaczego zagrożeni konfiskatą lub licytacją komorniczą chybcikiem zapisują swój majątek na innych członów rodziny?) smile

11

Odp: komornik

A jeśli ktoś zostanie wymeldowany administracyjnie,to czy może być bez zameldowania?

12 Ostatnio edytowany przez smutna123 (2011-05-21 10:05:06)

Odp: komornik
Anonim67 napisał/a:

A jeśli ktoś zostanie wymeldowany administracyjnie,to czy może być bez zameldowania?

Pewnie. Podstawa prawna to: Ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych - tekst jednolity. Z tego co mi wiadomo, obowiązek meldunkowy został zniesiony 1 stycznia 2011 roku. Pozdrawiam

Aha, w tej sytuacji należny wymienić dowód osobisty (ile tam czasu na to jest), również znajdziesz w ustawie.

13

Odp: komornik
Anonim67 napisał/a:

A jeśli ktoś zostanie wymeldowany administracyjnie,to czy może być bez zameldowania?

Co TY z tym meldunkiem? Zameldowany człowiek jest w 1 miejscu, bo trudno przebywać w 5 naraz (to czynność administracyjna li tylko, owszem obowiązkowa w naszym kraju) . A majątku może mieć na kopy w 5 różnych miejscach.
Owszem - można zostać wymeldowanym "w nieznane" - ale tylko wtedy, gdy udowodni się, że jego miejsce pobytu jest nieznane i to od PONAD 6 miesięcy. Udowodni przy pomocy wywiadu policji. To cała procedura przebiegająca w urzędzie

14

Odp: komornik
smutna123 napisał/a:

obowiązek meldunkowy został zniesiony 1 stycznia 2011 roku.

Jeszcze meldunku nie zniesiono.

15 Ostatnio edytowany przez smutna123 (2011-05-21 11:15:07)

Odp: komornik
dayzi napisał/a:
smutna123 napisał/a:

obowiązek meldunkowy został zniesiony 1 stycznia 2011 roku.

Jeszcze meldunku nie zniesiono.

Zatem wytłumacz mi ten zapis, z wcześniej wymienionej przeze mnie ustawy:\

Art. 37. (38) 1. W dowodzie osobistym zamieszcza się następujące dane:

  1)  nazwisko, nazwisko rodowe i imię (imiona);

  2)  imiona rodziców;

  3)  datę i miejsce urodzenia;

  4)  adres miejsca zameldowania na pobyt stały, a w razie jego braku zameldowania na pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; w przypadku braku zameldowania na pobyt stały albo pobyt czasowy trwający ponad 3 miesiące danych o adresie nie zamieszcza się;

  5)  płeć, wzrost w centymetrach i kolor oczu;

  6)  numer PESEL;

  7)  nazwę organu wydającego dowód osobisty, datę wydania i termin ważności;

  8)  serię i numer dowodu osobistego.

2. Dowód osobisty zawiera również wizerunek twarzy oraz podpis jego posiadacza. W przypadku gdy złożenie podpisu przez posiadacza dowodu osobistego nie jest możliwe, podpisu nie zamieszcza się.

3. W dowodzie osobistym wydanym osobie, która nie ukończyła 13 roku życia, nie zamieszcza się podpisu posiadacza dokumentu.

4. Dane zawarte w dowodzie osobistym przeznaczone do odczytania maszynowego oraz dane zawarte w numerze PESEL, o którym mowa w ust. 1 pkt 6, nie mogą obejmować innych danych osobowych niż określone w ust. 1 pkt 1-5 i 7.


Wymeldowanie nie 6 miesięcy, a 3

Art. 15. 1. (15) Osoba, która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, jest obowiązana wymeldować się w organie gminy, właściwym ze względu na dotychczasowe miejsce jej pobytu, najpóźniej w dniu opuszczenia tego miejsca.

1a. (16) Osoba zobowiązana do wymeldowania się zgłasza organowi gminy właściwemu ze względu na dotychczasowe miejsce jej pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące następujące dane osobowe:

  1)  nazwisko i imiona;

  2)  nazwisko rodowe;

  3)  nazwiska i imiona poprzednie;

  4)  imiona rodziców;

  5)  nazwiska rodowe rodziców;

  6)  stan cywilny;

  7)  imię i nazwisko małżonka oraz jego nazwisko rodowe;

  8)  płeć;

  9)  datę i miejsce urodzenia;

10)  obywatelstwo;

11)  numer PESEL;

12)  (17) dotyczące obowiązku wojskowego, w tym stopień wojskowy, nazwę, serię i numer wojskowego dokumentu osobistego z oznaczeniem wojskowej komendy uzupełnień;

13)  adres dotychczasowego miejsca pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 2 miesiące;

14)  rodzaj, serię i numer dokumentu tożsamości;

15)  o wykształceniu.

2. (18) Organ gminy wydaje na wniosek strony lub z urzędu decyzję w sprawie wymeldowania osoby, która opuściła miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące i nie dopełniła obowiązku wymeldowania się.

3. (19) Osoba, która wyjeżdża za granicę na okres dłuższy niż 3 miesiące, jest obowiązana zgłosić swój wyjazd oraz powrót właściwemu ze względu na miejsce pobytu stałego organowi wymienionemu w ust. 1. Zgłoszenia wyjazdu dokonuje się najpóźniej w dniu opuszczenia dotychczasowego miejsca pobytu, a zgłoszenia powrotu - najpóźniej przed upływem czwartej doby, licząc od dnia powrotu.

3a. (20) Obowiązek określony w ust. 3 nie dotyczy żołnierzy w czynnej służbie wojskowej wyjeżdżających w celach służbowych za granicę. Zameldowanie i wymeldowanie tych żołnierzy prowadzi się w sposób określony na podstawie art. 51 ust. 2.

4. (21) Jeżeli okres pobytu czasowego trwającego ponad 3 miesiące odpowiada okresowi zgłoszonemu przy zameldowaniu, osoba opuszczająca miejsce tego pobytu jest zwolniona od obowiązku wymeldowania się.

5. Osobie, o której mowa w ust. 1, organ gminy wydaje zaświadczenie stwierdzające dopełnienie obowiązku wymeldowania się.

Dobra odnalazłam, co trzeba:
W dniu 24 września 2010 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił nową ustawę o ewidencji ludności, opublikowaną w Dz.U. Nr 217, poz. 1427, która wejdzie w życie 1 sierpnia 2011 r.- zniesienie obowiązku meldunkowego

Przepraszam za zamieszanie, ale byłam przekonana, że od stycznia 2011 r. już obowiązuje. Nawet ostatnio z kimś na ten temat rozmawiałam...

Zatem skąd taki zapis w ustawie.... o to jest pytanie;)

16

Odp: komornik

Bo do ustawy są jeszcze rozporządzenia , które to regulują.  Ustawę pisze się na trochę na wyrost a potem jeszcze czeka się na akty wykonawcze.

17

Odp: komornik
dayzi napisał/a:

Bo do ustawy są jeszcze rozporządzenia , które to regulują.  Ustawę pisze się na trochę na wyrost a potem jeszcze czeka się na akty wykonawcze.

Wiadomo. Nic, ja tych rozporządzeń nie znam i póki, co nie mam potrzeby znać, ale ten zapis mnie zmylił. Dzięki. Pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu;)

18

Odp: komornik

Tak jak pisały dziewczyny powyżej , jeśli nie należy coś do osoby zadłużonej, lub jeżeli małżeństwo ma rozdzielność majątkową to komornik nie ma prawa zająć tej rzeczy - jeśli coś takiego by nastąpiło można wtedy zgłosić do prokuratury komornika i bezprawny zabór mienia. Ja mam taki problem z moim obecnym partnerem i jego byłą żoną - on ma na głowie komornika ale przez to że jesteśmy tylko parą to komornik nie ma prawa ruszyć moich rzeczy, mieszkanie jest wynajęte, wszystkie rzeczy jakie są kupione - elektroniczne i nie elektroniczne są na mnie. Samochód choć jest mojego partnera to jestem współwłaścicielem więc komornik nie ma prawa nawet go tknąć. Mój partner prowadzi firmę , ale choć ma rachunki w banku  to otwarte są jeszcze dwa w innym i podane komornikowi te na których nic nie ma (lub jest tylko np. 5zł lub 8zł itp) a w banku zrobiliśmy możliwość zjechania tylko do zera , bez możliwości debetu. Na cały sprzęt firmowy chyba też zrobimy mnie jako współwłaściciela u notariusza (bo jest zbyt drogi) aby się komornikowi kiedyś nie zaczęły łapki kleić - na razie o nim nawet nie wie, ale gdyby kiedyś o nim pomyślał to tak w razie czego na przyszłość. A jak się jeszcze bardziej wkurzymy to przepiszemy firmę na mnie , i zrobię go jako mojego pracownika z najniższą krajową na 1/5 etatu i nie będzie mógł mojego faceta ruszyć już prawie w ogóle.
Więc dziewczyny jeżeli coś ma również współwłaściciela nie może być zajęte - m.in. mogą być to nieruchomości, sprzęt, majątek ziemski. Dlatego jeżeli na kimkolwiek siedzi komornik, czasem nawet bezprawnie bo uczepił się z powodu rodziców, dalszej rodziny , albo po prostu uczepił się i jest ....na wszystko róbcie współwłaściciela , osobę zaufaną.

19

Odp: komornik
kineg napisał/a:

Tak jak pisały dziewczyny powyżej , jeśli nie należy coś do osoby zadłużonej, lub jeżeli małżeństwo ma rozdzielność majątkową to komornik nie ma prawa zająć tej rzeczy - jeśli coś takiego by nastąpiło można wtedy zgłosić do prokuratury komornika i bezprawny zabór mienia. Ja mam taki problem z moim obecnym partnerem i jego byłą żoną - on ma na głowie komornika ale przez to że jesteśmy tylko parą to komornik nie ma prawa ruszyć moich rzeczy, mieszkanie jest wynajęte, wszystkie rzeczy jakie są kupione - elektroniczne i nie elektroniczne są na mnie. Samochód choć jest mojego partnera to jestem współwłaścicielem więc komornik nie ma prawa nawet go tknąć. Mój partner prowadzi firmę , ale choć ma rachunki w banku  to otwarte są jeszcze dwa w innym i podane komornikowi te na których nic nie ma (lub jest tylko np. 5zł lub 8zł itp) a w banku zrobiliśmy możliwość zjechania tylko do zera , bez możliwości debetu. Na cały sprzęt firmowy chyba też zrobimy mnie jako współwłaściciela u notariusza (bo jest zbyt drogi) aby się komornikowi kiedyś nie zaczęły łapki kleić - na razie o nim nawet nie wie, ale gdyby kiedyś o nim pomyślał to tak w razie czego na przyszłość. A jak się jeszcze bardziej wkurzymy to przepiszemy firmę na mnie , i zrobię go jako mojego pracownika z najniższą krajową na 1/5 etatu i nie będzie mógł mojego faceta ruszyć już prawie w ogóle.
Więc dziewczyny jeżeli coś ma również współwłaściciela nie może być zajęte - m.in. mogą być to nieruchomości, sprzęt, majątek ziemski. Dlatego jeżeli na kimkolwiek siedzi komornik, czasem nawet bezprawnie bo uczepił się z powodu rodziców, dalszej rodziny , albo po prostu uczepił się i jest ....na wszystko róbcie współwłaściciela , osobę zaufaną.

A nie uważasz, że powinno się spłacać długi a nie kombinować jak wykiwać wierzycieli.
Wyzbycie przez dłużnika swojego majątku też jest przestępstwem art.300 KK.

20

Odp: komornik

Drogie Panie.
Zwracam się do Was z takim oto pytaniem.
Jestem zonaty,szczęśliwie,drugi raz.Rok po ślubie,zawarliśmy notarialną umowę o rozdzielności majątkowej.
Płacę regularnie alimenty na mojego syna od momentu rozwodu.Aż tu nagle moja żona otrzymuje pismo od komornika,że zajął jej  pensję do wysokości alimentów,płaconych do tej pory regularnie przeze mnie!!!I to na wniosek mojej byłej żony.Komornik jest poinformowany o tym(mam to na piśmie),że mamy rozdzielność od 10 lat.Czy wobec tego ma prawo zająć część pensji mojej żonie wiedząc o rozdzielności i o tym,że ja pracuję,że regularnie płacę!!!To jakiś absurd?Samowola komornicza?
Bardzo proszę o pomoc.Najlepiej na mail.Pozdrawiam.

21

Odp: komornik

Witam. Mam dwa meldunki staly oraz tymczasowy gdzie wynajmuje mieszkanie. Zostala wszczeta egzekucja komornicza w takim razie gdzie uda sie komornik do mnie do domu zajac np. Tv?

22 Ostatnio edytowany przez kammiś (2015-12-13 03:06:34)

Odp: komornik
dayzi napisał/a:

Bo do ustawy są jeszcze rozporządzenia , które to regulują.  Ustawę pisze się na trochę na wyrost a potem jeszcze czeka się na akty wykonawcze.

Nie.
Zadne rozporzadzenie nie moze byc sprzeczne z ustawa.
ZADNE. I na nic sie nie czeka.


Postanowilam sobie ze nie bede sie denerwowac. Ale znowu czytam bzdury. Komornik moze zlicytowac udzial we wspolwlasnosci.

23

Odp: komornik
kammiś napisał/a:

Komornik moze zlicytowac udzial we wspolwlasnosci.

Udział, czyli na przykład pół mieszkania?

24

Odp: komornik
bbasia napisał/a:
kammiś napisał/a:

Komornik moze zlicytowac udzial we wspolwlasnosci.

Udział, czyli na przykład pół mieszkania?

Udzial.
To tez zalezy czy wspolwlasnosc jest ustawowa malzenska czy umowna.

A jak slysze takie rady "jak wykiwac komornika" (jak dziewczyna wyzej) to mnie szlag trafia. Wykiwa nie komornika, tylko wierzyciela.

25

Odp: komornik
kammiś napisał/a:
bbasia napisał/a:
kammiś napisał/a:

Komornik moze zlicytowac udzial we wspolwlasnosci.

Udział, czyli na przykład pół mieszkania?

Udzial.
To tez zalezy czy wspolwlasnosc jest ustawowa malzenska czy umowna.

Co za różnica jaka współwłasność... to akurat w moim pytaniu jest nieistotne...
Proste pytanie: czy jak mąż mi narobi długów, to wtedy może się okazać, że mam mieszkanie, samochód i inne ruchomości na spółkę z obcym człowiekiem? Czy jednak określa się wartość całego majątku i wtedy na przykład mieszkanie sobie zatrzymuje a komornik zajmuje samochód i inne ruchomości z majątku wspólnego pokrywające swoją wartością dług?
Tak teoretycznie pytam...

Odp: komornik

Nie można zlicytowac majątku wspólnego (współwłasność łączna),  bo w nim nie ma udziałów,  on jest cały,  a traktowanie że każdy ma 1/2 cześć jest uproszczeniem.

Można zlicytowac udział i tak to jest wielokrotnie. Czyli komornik licytuje pół mieszkania, pół samochodu itd. Autorka pisze, że jest po rozwodzie, więc wspólność małżeńska ustala i teraz ex małżonkowie mają po 1/2. Komornik może licytować.  Dla spokoju ducha proponuję podział majątku.

27

Odp: komornik
bbasia napisał/a:
kammiś napisał/a:
bbasia napisał/a:

Udział, czyli na przykład pół mieszkania?

Udzial.
To tez zalezy czy wspolwlasnosc jest ustawowa malzenska czy umowna.

Co za różnica jaka współwłasność... to akurat w moim pytaniu jest nieistotne...
Proste pytanie: czy jak mąż mi narobi długów, to wtedy może się okazać, że mam mieszkanie, samochód i inne ruchomości na spółkę z obcym człowiekiem? Czy jednak określa się wartość całego majątku i wtedy na przykład mieszkanie sobie zatrzymuje a komornik zajmuje samochód i inne ruchomości z majątku wspólnego pokrywające swoją wartością dług?
Tak teoretycznie pytam...

No wlasnie ze jest istotne, tak jak Pomocnik ponizej napisal.
Dla Ciebie wszystko jest "nieistotne" wiec nie wiem po co odpowiadac.
Rozroznia sie wspolwlasnosc ustawowa malzenska od umownej i ma to zupelnie inne skutki przy licytacji. Odpowiedz masz nizej.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024