Kobiety w ciąży i pasy bezpieczeństwa - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Kobiety w ciąży i pasy bezpieczeństwa

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

1

Temat: Kobiety w ciąży i pasy bezpieczeństwa

Czy kobiety w ciaży powinny używać pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kobiety w ciąży i pasy bezpieczeństwa

Kobiety w ciąży od 4 miesiąca nie muszą zgodnie z przepisami zakładać pasów,ale jak wiadomo pasy to nie kara tylko bezpieczeństwo także uważam że w miarę możliwości te pasy powinny być używane.Są teraz specjalne pasy dla ciężarnych ,które w żaden sposób nie przeszkadzają maluszkowi w brzuszku a mama wie że jedzie bezpiecznie.

3

A Wy? Używałyście pasów bezpieczeństwa w czasie ciąży? Zwykłych, czy takich specjalnych dla ciężarnych? A może uważacie, że pasów nie powinno się zapinać?

Reklama

4

Ja używałam, ale układałam je tak, aby nie uciskały brzucha, tym bardziej, że w zaawansowanej ciąży jeździłam już tylko jako pasażer, więc mogłam je nawet delikatnie przytrzymywać sobie ręką. Nie miałam żadnych specjalnych pasów dla ciężarnych i nawet nie odczuwałam takiej potrzeby.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

5

U mnie jest dokładnie tak, jak pisze Olinka. Czytałam gdzieś, ze powinno się zapinać pasy, ale ten dolny pas ułożyć tak mniej więcej na wysokości ud. I ja tak robię. Nieraz też przytrzymam sobie pas ręką. Lepiej mieć tak zapięte pasy niż w ogóle i w razie wypadku na pewno nie pomożemy sobie i naszym maluszkom w brzuszku. Prawo pozwala jeździć bez pasów, ale sama policja poleca jednak zapinać te pasy.
Mnie specjalne pasy dla ciężarnych nie są potrzebne, bo jeżdżę teraz, w 8 miesiącu ciąży, tylko jako pasażer.

Reklama

6

Ja jestem aktualnie w 35 tc i zawsze zapinam pasy (zwykłe, nie jakieś dla ciężarnych). Tak jak pisze Olinka i Agatka. Układam je te żeby nie uciskały brzuszka lub lekko przytrzymuję ręką.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

7

używałam pasów w ciąży,zwykłych 
jakoś w niczym mi nie przeszkadzały

8

lena812 napisał/a:

używałam pasów w ciąży,zwykłych 
jakoś w niczym mi nie przeszkadzały

U mnie podobnie. Te normalne pasy w niczym nie przeszkadzają.

Antoś  - 7 VIII 2013 - czysta postać szczęścia smile
Aniela i Izabela - 11 VI 2015  smile

Spokój wewnętrzny trzeba sobie po prostu wypracować przez trud.

9

Zdecydowanie nie przeszkadzają. Trzeba tylko dobrze je zapiąć.

10

Ja też zawsze zapinałam. I dzięki Bogu, bo w 8 miesiącu ciąży miałam wypadek samochodowy.

11

Ja prowadzę auto codziennie i codziennie zapinam pasy. Normalnie - dolny na wysokości pęcherza/wzgórka łonowego, górny nad brzuchem, pomiędzy piersiami.
Na pewno to dużo bezpieczniejsze niż jazda bez zapiętych pasów...
Zresztą, mój samochód i tak ma czujniki wink

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

12

odkąd zaczełam miec brzuszek nie zapinam pasów:)

13

byćkobietą napisał/a:

odkąd zaczełam miec brzuszek nie zapinam pasów:)

dlaczego? dla bezpieczeństwa lepiej jest jednak zapiąć

14

Ja w czasie ciąży też nie zapinałam pasów

Nadia 30.07.2011, 7.35 2770kg 52cm

15

No a jak pasy nie są zapięte i zatrzyma policja to co będzie mandat czy pouczenie? Miała któraś kiedyś taki przypadek?

16

z tego co słyszałam to jak ciąża jest zaawansowana i dobrze widoczna to nie ma obowiązku zapinania więc nie ma mandatu, ale pewności nie mam. Ja zapinam nie widze w tym żadnego problemu ani dyskomfortu.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho

17

Kiedyś jak jechaliśmy samochodem policja wszystkim zatrzymywała i alkomatem badała i nas też zatrzymali i policjantka tylko zapytała czy w ciąży jestem odpowiedziałam tak a ona na to aha i tyle

Nadia 30.07.2011, 7.35 2770kg 52cm

18

Mi kiedyś kolega - wieloletni ratownik medyczny - opowiedział, że nie spotkał w swojej pracy ciężarnej, której zapięcie (prawidłowe! - to już wyżej dziewczyny opisały jak zapinać) pasów by zaszkodziło. Natomiast wiele widział ciężarnych, które właśnie korzystając z tego prawa do niezapinania doznały na tyle poważnych urazów, że konieczna była ingerencja chirurgiczna, albo i ratowanie życia kobiety. No i tu już zawsze niestety jest ryzyko, i to ogromne!, dla dziecka. Dlatego ja wolę zapinać, bo wychodzę z założenia, że im ja jestem bezpieczniejsza, tym mały jest bezpieczniejszy.

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Kobiety w ciąży i pasy bezpieczeństwa

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016