Proszę o męski punkt widzenia :-) Jak mężczyzna okazuje swoją miłość? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-05-07 18:41:58

wicherek
Wróżka Bajuszka

Proszę o męski punkt widzenia :-) Jak mężczyzna okazuje swoją miłość?

Witam serdecznie.

Jestem obecnie w swoim pierwszym związku. Jesteśmy z sobą prawie rok. Do tej pory unikałam związków, chłopaki byli tylko moimi kumplami. Wychowałam się w rodzinie gdzie zachwiany jest obraz miłosci, jestem też po częsci DDD/DDA. Nie dano mi poznać ani zobaczyć jak wygląda zdrowa relacja damsko-męska. Co za tym idzie, nie łatwo mi uwierzyć w miłość, zaufanie, w słowa które ktoś mi mówi itd.

Jest mnóstwo wątków gdzie dziewczyny wypowiadają się o tym, jak ich faceci okazują miłość. Jednak są to tylko suche fakty, czasem wręcz prozaiczne gesty/słowa typu.. mówi kocham, kupuje kwiaty itd.
Nie wiem dlaczego ale takie rzeczy mnie nie przekonują, trudno mi uwierzyć że mężczyzna myśli "kocham ja, to kupie jej dziś kwiaty"

Proszę o zdanie męźczyzn przede wszystkim, ale kobietki również mogą pisać smile

W jaki sposób okazujecie, że zależy wam na kobiecie?
Jakie gesty/czyny mogą zdradzić, że osoba z którą jesteście jest dla was ważna?
Jeśli kochacie to co mówicie, robicie itd.

I nie pytam o takie oczywistości jak mowie jej kocham, bo wydaje mi się że nie mówicie tego wprost, wasze "kocham cie" jest ukryte w zupełnie innym zdaniu.... czy czynach.
Jakich?

Może ja zaczne tak dla zachęty.

Myślę, że jestem ważna dla mojego chłopaka /nie wiem czy na tyle ważna, że aż "kocha", no ale../ bo, kiedy jest w pracy znajduje czas żeby do mnie zadzwonić i choćby przez chwilke ze mną pogadać. Może nie jest to codziennie, ale bardzo często.
Nigdy nie oczekiwałam tego, ani nie nalegałam na dzwonienie. Jedynie wysyłaliśmy sobie smsy typu "miłego dnia" czy "buziaki" na które też nigdy nie naciskałam, ani nie robiłam afery jak nie odzywał się przez cały dzień.
Zauważyłam też, że kiedy coś się dzieje nie tak w pracy czy wogle w życiu codziennym, to potrafi chwycić za telefon i zadzwonić po to tylko aby na chwile oderwać się od złego nastroju.

Zapraszam każdego fana cięższej muzyki do "Kącika mrocznych duszyczek" w dziale nasza społeczność! Niech moc rocka będzie z Wami! :-) http://www.netkobiety.pl/t26355.html

#2 2011-05-07 19:14:31

niunia21
Dobry Duszek Forum

Re: Proszę o męski punkt widzenia :-) Jak mężczyzna okazuje swoją miłość?

Prosiłaś o męski punkt widzenia, ale ja nie mogłam się oprzeć. Ja wszystko wyczytuje z oczu, tego nie da się udawać. Uwielbiam jak coś robie a Mój po prostu patrzy się na mnie i się uśmiecha.. to spojrzenie mówi tak wiele. Albo kiedy mnie głaszcze, odgarnia włosy i całuje w czółko. No i oczywiście w nocy jak sie przebudzi cmoka mnie w ramie, albo w plecy, przytula, przykrywa kołdrą. Niby nic, a znaczy to tak wiele. Że mnie kocha nigdy mi nie powiedział, ale uważam, że to są tylko słowa okazuje mi to na co dzień a z pewnością jak się otworzy bardziej to to wreszcie usłyszę i będę miała pewność, że jest to szczere bo niestety wiele osób szasta tymi słowami. Pozdrawiam

#3 2011-05-07 19:18:03

AVO
Net-facet

Przede wszystkim moim zdaniem liczą się czyny a nie słowa. Ja zawsze dla swoich dziewczyn starałem się być tą osobą, która stawia ich dobro nad swoje własne. Myślę, że kochać kobietę to również oznacza traktować ją minimum tak samo jak siebie. Czyli starać się robić wszystko aby była szczęśliwa. Szanować, pomagać, wspierać, słuchać, po prostu być. Dawać, a nie brać. Dawać i nie czekać na coś w zamian. To jest okazywana miłość.

#4 2011-05-07 19:48:22

Konwalia07
Netbabeczka

moje zdanie jest takie same i mysle ze moge dodac jeszcze że jesli widzisz że stara sie o spotkania, dzwoni, widzisz że jest szczesliwy gdy jest z Toba, mówi Ci że Cie kocha to napewno tak jest, mam koleżanke która jest z takiej rodziny jak Ty i chciała zawsze za duzo, była za bardzo wymmagajaca od kazdego wymagała żeby rzucał dla niej wszystko a to nie o to tylko chodzi w związku, myślała że jak jest miłośc to już do końca życia i od początku tak mocna i silna ze  mozna za nią życie oddawac a tak nie jest, z nikim jej nie wyszło nie może sobie życia ułożyc, znienawidziła facetów, nie zrób tego samego błędu

#5 2011-05-07 20:38:39

enya
Przyjaciółka Forum

Podoba mi się wypowiedź AVO!

Myślę, że jeśłi mężczyzna kocha to widać to w jego zaangażowaniu, w jego zachowaniu, w całej jego postawie wobec kobiety, w tym jaki jest w takiej zwykłej codzienności.

Myślę, że jak mężczyzna kocha (taka jest w ogóle miłość) to jest nastawiony na dawanie. Daje bo tego chce, pragnie, sprawia mu przyjemność uszczęśliwianie tej drugiej osoby. W tym dawaniu jest bezinteresowny. Nie daje aby coś osiągnąć, dostać.
Wspiera swoją kobietę, okazuje jej zainteresowanie, uznaje jej uczucia.

#6 2011-05-09 23:21:52

Mateusz88
Net-facet

Ja mogę napisać jak okazuję moje uczucia mojej dziewczynie która tego nie umie.
Codziennie spontanicznie mówię jej kocham cię i ją przytulam, ale to nic.smile
Gdy coś kupuję to odruchowo patrze czy coś by jej fajnego wziąśc smile
Myślę o niej jak o sobie czyli, czy jest głodna (nic na siłę), czy się wyspała, jakie ma samopoczucie, czy czegoś jej brakuję.
Poświęcam jej swój czas (np. w gdy mam chwilę w pracy to dzwonię)
Sprawiam jej jakieś prezenty, nawet nie materialne, lecz np. zabieram ją na wycieczkę, lecz ona nie wie gdzie.
Uwielbiam rozbawiać dziewczynę humorem jaki ona lubi, ja niekoniecznie big_smile (udawanie głupka w miejscu publicznym hahaha)
Masuję ją bez jej prośby o to i takie tam.
Wypiorę jej brudne stringi i wywieszę aby wyschły hehe ( może przesadzam, ale robienie takich rzeczy sprawia mi przyjemności, nadzieje że ona to zauważy)
Tylko w moim przypadku chyba robiłem za dużo, bo dziewczyna się tym wszystkim zachłysnęła i nie ma nic w druga stronę.
Pozdrowionka

Szczerość to najlepsza cecha człowieka <--- tego się trzymam smile

#7 2011-05-12 23:21:12

ewelcia23net
Niewinne początki

Chciała bym się dowiedzieć szczerze jak facet rozmawia o uczuciach czy może raczej zamiast o nich mówić woli pokazywać co go boli ? Proszę o odpowiedź zwłaszcza chłopaków ale dziewczynami też nie pogardzę :-)?

#8 2011-06-21 17:09:07

tyska240
Niewinne początki

Moglibyście mi napisać jak to jest ,że facet mówi dziewczynie ,że nigdy z nią nie będzie ale pisze do niej i jak widzi ja z innym chłopakiem za każdym razem ogląda się za nią i w jego wzroku jest coś takiego co sprawia ze się czuje tak jakby ją kochał sad

#9 2011-06-24 06:38:40

NieInteresujSie
Net-facet

Mateusz88 napisał:

Ja mogę napisać jak okazuję moje uczucia mojej dziewczynie która tego nie umie.
Codziennie spontanicznie mówię jej kocham cię i ją przytulam, ale to nic.smile
Gdy coś kupuję to odruchowo patrze czy coś by jej fajnego wziąśc smile
Myślę o niej jak o sobie czyli, czy jest głodna (nic na siłę), czy się wyspała, jakie ma samopoczucie, czy czegoś jej brakuję.
Poświęcam jej swój czas (np. w gdy mam chwilę w pracy to dzwonię)
Sprawiam jej jakieś prezenty, nawet nie materialne, lecz np. zabieram ją na wycieczkę, lecz ona nie wie gdzie.
Uwielbiam rozbawiać dziewczynę humorem jaki ona lubi, ja niekoniecznie big_smile (udawanie głupka w miejscu publicznym hahaha)
Masuję ją bez jej prośby o to i takie tam.
Wypiorę jej brudne stringi i wywieszę aby wyschły hehe ( może przesadzam, ale robienie takich rzeczy sprawia mi przyjemności, nadzieje że ona to zauważy)
Tylko w moim przypadku chyba robiłem za dużo, bo dziewczyna się tym wszystkim zachłysnęła i nie ma nic w druga stronę.
Pozdrowionka

zabiles mnie ;DD leze i robie pod siebie jak biedronka ;D jestes potecjalna ofiara niewolnictwa, kolezko ty sie opamietaj bo z takim podejsciem to twoje zwiazki beda sie ograniczac do pierwszej wypranej pary stringow ;DDD pralke napraw, kup se psa cokolwiek ale przestan robic to co robisz ;D

do do tematu, to drobne gesty ktore zostaly tu wymienione naprawde powinny wystarczyc nawet tym wymagajacym dziewczyna, pamietajcie ze np u mnie  rowniez wylewnie jakos nie bylo, nawet w wigilie przed oplatkiem uciekalem zeby tylko nie pajacowac, slowo kocham cie wymowilem 3 razy z tego 2 do obcego napotkanego w parku psa, nie spotykamy sie juz sad i takich jak ja jest bardzo duzo i naprawde to jest mile dla chlopaka ze takie dziewczyny jak..niunia21 czy tez autorka tematu doceniaja te wydawalo by sie drobne gesty smile

Ostatnio edytowany przez NieInteresujSie (2011-06-24 06:50:25)

najgłupsza kobieta potrafi kierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety by kierować głupcem.

#10 2011-06-24 16:06:57

Darkman
Net-facet

Mój pierwszy poważniejszy post na forum. Witam NetKobietki. Mogę Wam powiedzieć, jak ja okazuję miłość swojej kobiecie. Robię dla niej wszystko w domu. Zawsze może liczyć na moją pomoc, jej rodzina także. Potrafiłem jechać do jej chorej matki w nocy i jej po prostu pomóc. Robiłem i robię to z satysfakcją, bo czuje się potrzebny. Przez te 6 lat razem, zawsze dotrzymałem słowa. Nigdy jej nie zawiodłem. Mogę twierdzić, że to okazywanie miłości, małe gesty codzienności. Zabieram ją raz w tygodniu na jakiś wypad, innym razem ona mnie czymś zaskoczy. Lubię widzieć w jej oczach ten błysk, gdy dostaje kwiaty a ja widzę to z samochodu, gdy obserwuję ją zza szyby, gdy ona przebywa w pracy. Nigdy bym jej nie uderzył, nie zrobił krzywdy. Kocham ją i szanuję. Nie nie jestem jakimś opętańcem, który ćpa bo po tylu latach związku, tak bardzo kocham. Nie. Byłem na wojnie i dużo widziałem. Doceniam każdy dzień i każdą chwilę.

"Stary. Najbardziej nie mogę znieść ludzkiej obojętności na zło. Tej samej bestii, mniejszej lub większej, w czasie wojny i na co dzień przez ludzi hodowanej dla ludzi. Nie mogę się wyrwać, bo nie potrafię być obojętny."

#11 2011-06-24 16:30:06

domena1981
Na razie czysta sympatia

myślę że z tymi stringami to naprawdę przesada ale tak ja też uważam że liczą się gesty nie słowa tylko trzeba jeszcze chcieć te gesty zobaczyć wicherku zastanów się popatrz na swojego "pana"z boku .....i co może już wiesz że kocha

#12 2011-06-24 17:08:34

wicherek
Wróżka Bajuszka

Panowie, możecie śmiało pisać dalej, bo my kobiety z chęcią poznamy Wasz punkt widzenia na temat okazywania uczuć big_smile
Na pewno nie jednej dziewczynie to pomoże!!!!!!!!!!
Zapraszam serdecznie! smile

Co do mnie, ja z tym Panem już nie jestem sad bo on jak to określił "nie wiem czego chce"..... dochodzę do wniosku, że ten brak okazywania uczuć był z tym związany...... bo fakt okazywał troskę, wsparcie....... ale miłości???? nie.
Otoczenie mi mówiło, że on traktuje mnie jak przyjaciółkę....... i chyba cośw tym było. Sposób w jaki sie rozstaliśmy i jego zachowanie utwierdziło mnie w tym, że mu na mnie nie zależało i nie byłam ważna.

Zapraszam każdego fana cięższej muzyki do "Kącika mrocznych duszyczek" w dziale nasza społeczność! Niech moc rocka będzie z Wami! :-) http://www.netkobiety.pl/t26355.html

#13 2011-06-24 19:49:27

Gladys
Przyjaciółka Forum

Tak mi przykro...ja jestem w tej samej sytuacji , z tym ze dalej sie lecze z tej miłosci...

#14 2011-06-24 22:20:58

Shanty
Przyjaciółka Forum

Darkman napisał:

Mój pierwszy poważniejszy post na forum. Witam NetKobietki. Mogę Wam powiedzieć, jak ja okazuję miłość swojej kobiecie. Robię dla niej wszystko w domu. Zawsze może liczyć na moją pomoc, jej rodzina także. Potrafiłem jechać do jej chorej matki w nocy i jej po prostu pomóc. Robiłem i robię to z satysfakcją, bo czuje się potrzebny. Przez te 6 lat razem, zawsze dotrzymałem słowa. Nigdy jej nie zawiodłem. Mogę twierdzić, że to okazywanie miłości, małe gesty codzienności. Zabieram ją raz w tygodniu na jakiś wypad, innym razem ona mnie czymś zaskoczy. Lubię widzieć w jej oczach ten błysk, gdy dostaje kwiaty a ja widzę to z samochodu, gdy obserwuję ją zza szyby, gdy ona przebywa w pracy. Nigdy bym jej nie uderzył, nie zrobił krzywdy. Kocham ją i szanuję. Nie nie jestem jakimś opętańcem, który ćpa bo po tylu latach związku, tak bardzo kocham. Nie. Byłem na wojnie i dużo widziałem. Doceniam każdy dzień i każdą chwilę.

lubię zaradnych facetów. To też okazywanie miłości, np naprawa gniazdka, kranu, pomoc rodzinie. Ja także doceniam taką pomoc i jest to okazywanie miłości. Oczywiście, klasyczne kwiaty i czekoladki także mile widziane smile

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

#15 2011-06-25 00:55:02

NieInteresujSie
Net-facet

jesli sie o cie  ciebie martwi, truje tylek z godzine przy 40 min kazaniu jakie to niebiezpieczenstwa czekaja na ciebie podczas wracania w nocy ( ja;D) jestem hiteryk ;D czasami  wyrecza z twoich domowych obowiazkow jesli jestes chora i lezysz w lozku to naprawde o ciebie dba. to  chyba znaczy ze cos jest na rzeczy, a ja powiem co ja lubie i najmilej wspominam w dziewczynach z ktorymi sie spotykalem, glupawke ;D rewelacja, potajemnie wchodzilem czasami do jej mieszkania jak glosna muzyka byla i patrzylem jak skacze jak kangur przed lustrem ;D pozniej juz sie mna nie przejmowala i gibala sie jak bylem ;D rozmowy jak by sie wrocilo do podstawowki wieczorami w lozku...  (ona)kochasz mnie ? ( ja) daj juz spokoj  (ona)ale chociaz troszeczeke ;D itd... darcie sie na mnie jak cos odwalilem np zapomnialem odebrac jej i jej matki z dworca bo zasiedzialem sie na treningu,przyszla nawet nie raczyla odejsc ze mna na bezpieczna odleglos i przy 35 chlopa darla ryjka tak glosnio ze nawet trener uslyszal, a matka w taksowce przewracala sie ze smiechu, stara ropucha ;D przy filmie musiala zawsze wepchnac sie na moj fotel i tam siedziec gdze obok byl  2 wolny. jak bylem chory i chciala zebym wyzdrowial kladla sie obok mnie i smyrala, i zawsze usypiala ;D musialem sam wstawac, zero powocy ;D czy tez jakas dziewczyna byla mna zainteresowana a ten szakal z daleka to wypatrzyl to tak slodko nieporadnie chciala jej cos udowodnic i lapki jej szly  w moje bardziej  itymne miejsca, mam taki jeden jej popis nagrany z wesela, cyrk ;DD prawda jest taka moje drogie ze wasz partner daje wam miliony, gestow, sygnalow, ze was kocha ale tego sie nie widzi bo te historie, gesty sa drobne i sie po jakims czasie o nich zapomina a gdy przychodzi rozstanie i sobie je przpominamy, laczymy wszystko to siedzimy i sami sie do siebie w glos smiejemy.

najgłupsza kobieta potrafi kierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety by kierować głupcem.

#16 2011-07-09 20:54:50

PM
Net-facet

Jeden z przedmówców dobrze to ujął - to przede wszystkim DAWANIE KOBIECIE I STAWIANIE JEJ INTERESU PRZED MOIM WŁASNYM. Gdy kocham, to przykrywam w nocy, pytam, jak minął dzień, proponuję pomoc, przypominam, że na taką pomoc może ONA zawsze liczyć, kupuję kwiaty przez cały czas, staram się czytać w jej myślach, nie obrażam się, gdu mówi mi, że źle zrobiłem, słucham uważnie, co mam do powiedzenia i zawsze dotrzumuję słowa . TAK SIĘ ZACHOWUJE, GDY WAS KOCHAM.

Prawda jest zawsze obok nas - nie chcemy jej tylko zauważyć.

#17 2011-11-08 14:31:31

Paweł24
Zbanowany

Shanty napisał:

lubię zaradnych facetów. To też okazywanie miłości, np naprawa gniazdka, kranu, pomoc rodzinie. Ja także doceniam taką pomoc i jest to okazywanie miłości.

A jak ktoś nie umie naprawić gniazdka i kranu to zn że nie kocha czy że nie umie pokazać że kocha?

Shanty napisał:

lubię zaradnych facetów. To też okazywanie miłości, np naprawa gniazdka, kranu, pomoc rodzinie. Ja także doceniam taką pomoc i jest to okazywanie miłości.

Jak to jest okazywanie miłości to wygląda na to że jestem bardzo rozwiązłym bi. Jak zresztą wiele osób wokół mnie.
I nie wiem czy nie podpadamy pod kazirodztwo.

Czasem nawet za okazywanie miłości biorę pieniądze jak się okazuje.

#18 2011-11-08 15:35:10

legion
Na razie czysta sympatia

Bardzo często facet który wylewnie okazuje uczucia staje się szybko nudny i "niemęski" zwykle obserwuję że im bardziej facet niedostępny i milczący tym kobietka bardziej się łasi i klei wink

Stopka forum