Kolczyk w chrząstce w uchu - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-04-21 18:25:17

papillon
Cioteczka Dobra Rada

Kolczyk w chrząstce w uchu

Miałam kiedyś dwa kolczyki w uchu w chrząstce, jeden się zagoił pięknie, ale gdy zrobiłam drugi, ten się paprał, aż w końcu ucho niemiłosiernie spuchło (ledwo było widać kolczyki) i musiałam oba wyjąć. Minęło parę lat i teraz mam tylko delikatne ślady. Praktycznie niewidoczne, ja wiem, że tam były kolczyki to widzę, ale tak to nie idzie się połapać.

Niestety (albo i stety big_smile) takie dwa kolczyki u góry nadal bardzo mi się podobają i zapragnęłam sobie przekłuć ponownie. I pytanie - czy te stare ślady nie będą miały wpływu na gojenie się nowych? Lepiej zrobić jedną dziurkę i za jakiś czas drugą, czy od razu dwie?

#2 2011-04-21 19:32:53

London69
100% Netkobieta

Re: Kolczyk w chrząstce w uchu

Ja miałam robiony trójkącik w chrząstce (kolczyki ułożone w miejscach kąta trójkąta wink) i najpierw miałam przekłuwany jeden, a później dwa na raz. Nie miałam problemów i wszystko ładnie się zagoiło. Myślę, że również ponowne przekłucie miejsca nie powinno Tobie zaszkodzić, chociaż lepiej iść do sprawdzonej kosmetyczki i tam się upewnić. smile

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.
*Zamiast wycierać łzy, wytrzyj ludzi którzy je powodują.

#3 2011-04-21 19:45:27

Fumiko
Moderator

Przede wszystkim nie do kosmetyczki!

Taki zabieg powinien odbywać się tylko w salonach piercingu! Chodzi tu o przekłuwanie ucha a nie rozrywanie, co niestety ma miejsce u kosmetyczki. Ona zazwyczaj używa pistoletu, natomiast piercer używa igły.

Ja jakieś 2 tyg temu przekłuwałam sobie właśnie chrząstkę, goi się pięknie, choć troszkę pobolewa gdy się zapomnę ;-)

A co do Twojego pytania Papillon-myślę, że nie będzie problemu, przed zabiegiem uprzedź osobę wykonującą go, że miałaś już w tym miejscu piercing i jak się to skończyło-będzie to na pewno pomocne. Jednak jakichś specjalnych przeciwwskazań nie ma, zwłaszcza że wszystko doszło do normy, prawda?

Regulamin forum-przeczytaj zanim go złamiesz smile

secondhandface.blogspot.co.uk  Fumiko bloguje! Kosmetyki, uroda, biżuteria smile Zapraszam!

#4 2011-04-21 20:43:40

London69
100% Netkobieta

Ja myślę, że to zależy od kosmetyczki, ja mam sprawdzoną i nigdy nie narzekałam na przekłucia, wszystko pięknie się goiło. smile

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.

#5 2011-04-22 14:43:09

papillon
Cioteczka Dobra Rada

dziękuję za odpowiedzi! w końcu zrobiłam u kosmetyczki. zdecydowałam się na nią po tym, jak w salonie piercingu zaśpiewali mi 70 zł... no różnica trochę duża, bo ja zapłaciłam 20. zrobiłam jedną, na razie trochę boli, ale wygląda nieźle, zaczerwienienie już zeszło. także zobaczymy big_smile

#6 2011-04-24 21:47:52

Claire
Dobry Duszek Forum

Nie, wcale nie zależy od kosmetyczki. Pistoletem NIE WOLNO przekłuwać ucha. Pistolety są trudne w sterylizacji, bezpieczniejsze są wenflony i inne igły. Stanowcze NIE dla pistoletów, ludzie.;/
Wolałam sama sobie przekłuwać ucho niż iść do kosmetyczki i wyszło bardzo ładnie bez żadnych powikłań. ;]
http://www.tattoo.com.pl/graph/pistol2.gif

Ostatnio edytowany przez Claire (2011-04-24 22:08:00)

#7 2011-04-25 11:32:13

London69
100% Netkobieta

Może i powodują, nie wiem, bo już nie przekuwam... A to co miałam robione, zawsze ładnie i bezproblemowo mi się goiło, uszy mam całe. tongue Co do bólu, ropienia itp. to już jest sprawa indywidualna. Mi mogło nic nie dolegać, a inna osoba mogła mieć spuchnięte i zaropiałe ucho. Tego, że nie powinno się przekłuwać pistoletem to oczywiste... Służy on tylko do przekłuwania miękkich płatków. Niby to jest niedopuszczalne, ale jak widać pistolety nadal są, a ludzie nadal chodzą do kosmetyczek i przekłuwają tam nawet tragusy.

Ostatnio edytowany przez London69 (2011-04-25 12:01:28)

#8 2011-04-25 18:35:56

Claire
Dobry Duszek Forum

Lobe'sy można jasne, ale tylko te. Właściwie to po co przepłacać jak można lobe'sy wykonać w domu (ja tak zrobiłam, nie żałuję, ale trzeba mieć do siebie zaufania i trochę wiedzy na ten temat).

#9 2011-04-25 19:12:49

London69
100% Netkobieta

Ja bym raczej sama nie chciała, ale nie ze względu na strach, tylko raczej chodziłoby o to, że a nóż krzywo sobie zrobię. tongue

#10 2011-04-28 11:46:41

IntymnaBielizna
Do zakochania jeden krok

Sama także nigdy nie zdecydowałabym się na kolczyka,jakoś nie bardzo mi się to podoba. Co innego pojedyncze przebicie ucha i "tradycyjne" kolczyki:)

#11 2011-04-28 17:58:17

Claire
Dobry Duszek Forum

London69 napisał:

Ja bym raczej sama nie chciała, ale nie ze względu na strach, tylko raczej chodziłoby o to, że a nóż krzywo sobie zrobię. tongue

Cóż..ja tez nie byłam pewna czy zrobię to prosto, ale ryzyk fizyk. Akurat mam na tyle głupie usposobienie, że często nie zastanawiam się nad konsekwencjami i różnie bywa, ale co mi tam. Wyszło bardzo fajnie.smile

#12 2011-05-07 20:12:53

Pescecane
Słodka Czarodziejka

papillon napisał:

dziękuję za odpowiedzi! w końcu zrobiłam u kosmetyczki. zdecydowałam się na nią po tym, jak w salonie piercingu zaśpiewali mi 70 zł... no różnica trochę duża, bo ja zapłaciłam 20. zrobiłam jedną, na razie trochę boli, ale wygląda nieźle, zaczerwienienie już zeszło. także zobaczymy big_smile

No tak... w końcu 50 zł to cały majątek, ważniejszy niż zdrowie. A wiesz dlaczego z wcześniejszym kolczykiem miałaś problemy?? Może warto by do tego dotrzeć - czy to właśnie rozrywanie pistoletem, czy może migracja...

London69 napisał:

Tego, że nie powinno się przekłuwać pistoletem to oczywiste... Służy on tylko do przekłuwania miękkich płatków. Niby to jest niedopuszczalne, ale jak widać pistolety nadal są, a ludzie nadal chodzą do kosmetyczek i przekłuwają tam nawet tragusy.

Polecam wink
http://i41.tinypic.com/r7kdj9.png

„Jeśli mogę powiedzieć komuś "kocham Cię", muszę być w stanie powiedzieć "kocham wszystkich w Tobie, kocham świat poprzez Ciebie, kocham w Tobie również samego siebie."

#13 2011-05-07 20:42:17

London69
100% Netkobieta

Raczej warto by to było polecić kosmetyczkom, czy jakimś wyższym 'organom' aby zaprzestać przekłuwania pistoletem miejsc do tego nieodpowiednich. wink

Ostatnio edytowany przez London69 (2011-05-07 20:42:35)

#14 2011-05-07 21:19:15

Pescecane
Słodka Czarodziejka

London69 napisał:

Raczej warto by to było polecić kosmetyczkom, czy jakimś wyższym 'organom' aby zaprzestać przekłuwania pistoletem miejsc do tego nieodpowiednich. wink

Myślę, że i kosmetyczkom i klienteli, żeby nie było przyszłych "ofiar".

„Jeśli mogę powiedzieć komuś "kocham Cię", muszę być w stanie powiedzieć "kocham wszystkich w Tobie, kocham świat poprzez Ciebie, kocham w Tobie również samego siebie."

#15 2011-05-07 21:27:58

London69
100% Netkobieta

Zgadza się. Na szczęście chyba większość klientów ma trzeźwy umysł... Czasem lepiej zapłacić więcej, niż później wydać 2x tyle. Na leczenie rzecz jasna.

#16 2011-05-08 21:46:23

papillon
Cioteczka Dobra Rada

ja to wszystko wiem, czytałam dużo o tym, jak to pistoletem nie wolno, ale jak widać zaryzykowałam. i żyję, a kolczyk ma się bardzo dobrze.

Ostatnie tematy :

Stopka forum