Popękane naczynka i pajączki na twarzy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Popękane naczynka i pajączki na twarzy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Popękane naczynka i pajączki na twarzy

Zauważyłam na swojej skórze popękane naczynka. Są na razie małe , dają się zamaskować pudrem, ale boje się ,że będą się pogłębiać i będzie ich coraz więcej . Co obić by im zapobiec ? Czy to już raczej na całe życie ? Boję się bardzo ,że pajączki na twarzy mogą mieć podłoże genetyczne - moja mama ma całą siateczkę pajączków na twarzy, to jednak dla niej jest problem i ma to gdzieś. No ale ja raczej nie mam. Co poradzicie ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy

Przede wszystkim musisz unikać gorących kąpieli, opalania w solarium, sauny  - po prostu wszelkich zmian temperatury. Popękane naczynka są w wielu wypadkach własnie zbyt goracym traktowaniem skóry podyktowane. Także z dala od saun, kąpieli słonecznych - to na pewno !

3

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy

Także powino się ograniczać jedzenie ostrych przypraw i pikantnych dań, palenia papierosów oraz picia alkoholu bo to wszystko ma wlyw na stan i kondycję skóry i pomaga w rozwoju pjaczków.

4

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy

U mnie też są widoczne rozszerzone naczynka i co jakiś czas odwiedzam dermatologa w celu zamknięcia ich laserem ,mam za sobą sporo takich zabiegów ale widać poprawę , dużo musiałam wydać pieniędzy  żeby zmniejszyć wielkość tych pajączków ale warto bo nie chcę w przyszłości mieć trądziku różowatego tak jak mój tata sie dorobił . Taki zabieg jest drogi , ja płacę za 1 zabieg 200 zł bo mnie nie stać na więcej ale co pół roku chodzę . Jeżeli masz nie wiele tych pajączków to myślę że wystarczy tylko jeden taki zabieg . Ja miałam kiedyś bardzo duzą plamkę na policzku dlatego ciężko się jej pozbyć , przy nosie też mam ale już mniej niż kiedyś i mniej widoczne są . Jeżeli chcesz spróbować tańszej metody to musisz znależć gabinet kosmetyczny gdzie mają taki sprzęt do elektrokoagulacji czy hydrolizy i tam też zamknie ci te naczynka . Na moje głęboko unaczynione naczynka nie działa ten zabieg mimo że byłam z 20 razy i nie widziałam różnicy bo mam za dużo tego . Jeżeli ktoś ma kilka małych naczynek to ten zabieg się sprawdza w tym przypadku!!!Powodzenia!!!

5

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy

Na pewno warto - gdy jeszcze są maleńkie łykać witaminkę c, rutinoskorbin. One pomagają na pewno w zapobieganiu temu , aby pajączków nie było ! Najlepiej  przyjmować rutinoskorbin 3 razy dziennie po 1 tabletce, można też 2 razy dziennie po 2 tabletki.

6

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy

Jeśli problem nie jest duży - wystarczające może okazać się stosowanie preparatów zawierających rutozyd (choćby rutinoscorbin wspomniany wcześniej), który uszczelnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ich elastyczność.

Podobny efekt osiągniemy stosując preparaty z kasztanowca lub zawierające diosminę. Te dwa ostatnie stosowane są także w zapobieganiu dolegliwościom ze strony żył.

Należy tylko pamiętać, że środki te, należy przyjmować przez dłuższy okres czasu.

Dodatkowo miejscowo należy stosować kremy do cery naczyńkowej, działające delikatnie ściągająco i nawilżająco.

Jeśli problem jest zaawansowany, wówczas konieczna będzie wizyta u kosmetyczki i dobór bardziej zaawansowanej metody ich usunięcia.

7 Ostatnio edytowany przez Berries (2011-04-01 09:29:52)

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy

Ja mam od lat problem z krychymi naczynkami. Pielęgnuję cerę pod tym kontem, biorę rutinoscorbin 3 razy dziennie, unikam słońca, gorącej wody, wszelakich zabiegów mechanicznych. Używam peelingu enzymatycznego zamiast tego z tradycyjnymi drobinkami ścierającymi. Dwa razy w tygodniu nakładam sobie maską rozjaśniającą z alg (wersja z wit.c/jagodami), do demakijażu używam delikatnych płynów mincelarnych, a od dłuższego czasu stosuję krem firmy ava- rozjaśniający przebarwienia na twarzy i jestem bardzo zadowolona z efektów. Planuję zabieg laserowy w celu usunięcia większych zmian teleangietezji, jednak to trochę kosztuje:/

8

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy

Podepnę się pod temat.
Właśnie jestem na etapie wyboru jakiegoś gabinetu ale nie wiem czy to ma być kosmetyczny czy po prostu zrobił by mi taki zabieg dermatolog?

Jestem zdziwiona-rutinoskorbin pomoże na naczyńka???

Jeżeli chodzi o mnie to mam ich coraz więcej . Najwięcej na kościach policzkowych i wokół nosa.
Moja mama podobnie jak mama autorki tego tematu ma ich bardzo dużo i podobnie jak jej mama ma to w nosie. Dla mnie jest to problem tym bardziej że stoję przed dylematem ponieważ uwielbiam to co w moim przypadku nie jest wskazane-korzystanie ze sauny i kochanego solarium,

9 Ostatnio edytowany przez CookieBitch (2011-04-01 10:28:16)

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy
GORKA napisał/a:

Jestem zdziwiona-rutinoskorbin pomoże na naczyńka???

Może pomóc także osobom, u których żylaki są dziedziczne. Może nie uchroni przed nimi ale przyjmowany regularnie może opóźnić ich pojawienie się. Witamina C uszczelnia naczynia krwionośne a rutozyd je uelastycznia smile

10 Ostatnio edytowany przez Berries (2011-04-01 11:39:38)

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy
GORKA napisał/a:

Podepnę się pod temat.

Jestem zdziwiona-rutinoskorbin pomoże na naczyńka???

Oczywiście! wszystkie suplementy zawierające rutozyd/wit.c- uszczelniają naczynia krwionośne. Długie i systematyczne zażywanie w znacznym stopniu ogranicza pękanie naczyń krwionośnych:)

Jeżeli chodzi o solarium- nie ma gorszego wroga pękających naczynek! zamień solarium na samoopalacz:)

11

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy

ja używam Lirene do cery naczynkowej i też pomaga! smile. Ale rutinoskorbin też zaczne regularnie łykać, a nie tylko w czasie choroby tongue smile. Ja miałam 6 zabiegów laserowych, ale pomogly mi tylko troche. Może powinnam mieć wiecej tych zabiegów... bo pomagają

12

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy

girl , zdradzisz ile Cie to finansowo kosztowało??

13

Odp: Popękane naczynka i pajączki na twarzy

20 zł za krem. Także tanio smile. Jesli chodzi o zabiegi laserowe to płaciłam 150 zł w Krakowie. Tam po zabiegu musiałam kupic specjalnie kremy które w sumie wyniosły mnie 300 zł ;/ (150 zl za jeden)

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Popękane naczynka i pajączki na twarzy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024