Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

Strony 1 2 3 7 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 266 ]

1

Temat: Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

Planuje kupic mieszkanie w Warszawie smile czy moglibyscie mi polecic jakies osiedle?:D

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

Określ swoje wymagania/preferencje. Zadałaś pytanie,  na ktore odpowiedź to kilkadziesiąt stron, albo i więcej. Oczekujesz powaznej odpowiedzi - zadaj precyzyjne pytanie.
Na początek wpisz w google: developerzy+Warszawa.

3

zalezy mi na mieszkaniu w nowoczesnym budownictwie, chcialabym zeby bylo warte swojej ceny. Ciekawa lokalizacja, latwy dostep do centrum. Moze byc jeszcze w trakcie budowy, bo i tak planuje calkowita przeprowadzke za rok.
Nie znam sie na deweloperstwie... nie chcialabym zostac "na lodzie" po wplacie pieniedzy za mieszkanie.

Reklama

4

Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi odniosłam wrazenie, ze chyba sama nie bardzo wiesz czego chcesz.
Zacznij od lektury tu:
http://tematy.gazetadom.pl/szukaj/gazetadom/akt+notarialny+kupna+mieszkania

A wracjąc do odpowiedzi - developerzy nie budują nienowoczesnego budownictwa.
Każde mieszkanie jest warte swojej ceny - te skromniejsze- mniejszej, te wypasione większej.
Reszta Twoich określen nie niesie żadnej istotnej informacji o Twoich oczekiwaniach. Naprawde cięzko Ci pomóc, jeśli nie wiesz czego chcesz.
Ciekawa lokalizacja?  - weź plan Warszawy i określ, która część Ci najbardziej odpowiada.
Dojazd do centrum - im lepszy i im bliżej centrum  tym cena mieszkania będzie wyższa.

Potem zacznij używać googla - polecam takie słowa jak rynek pierwotny, developerzy Warszawie - znajdziesz mnóstwo ofert i kalkulatorów.

5

No widzę że atmosfera w temacie gęsta:) Dla mnie najlepszym miejscem na kupno mieszkania w Warszawie jest Mokotów, piękne stare budownictwa poprzeplatane z nowymi budynkami, dużo zieleni i wszędzie blisko. Zdecydowanie polecam Mokotów smile

Reklama

6

nie no dlaczego "gesta" ? smile ciezko jest okreslic mieszkanie jakie chcialoby sie:) to trzeba najpierw zobaczyc i sie w tym zakochac:) nigdy nie kupowalam mieszkania i naprawde nie wiem od czego zaczac. Napisalam na tym forum, bo chcialam sie czegos od was o tym dowiedziec;)
FilipinkaS pewnie polecasz Mokotow, bo sama tam mieszkasz?:P

7

no tak, ja jak najbardziej polecam Mokotów!! Moim zdaniem najlepsze miejsce do mieszkania w Warszawie smile

8

FilipinkaS a sa tam jakies apartamenty godne polecenia ? Orientujesz sie?

9

Proponuje się przejść po Mokotowie !:) jeśli lubisz nowoczesne budownictwo to obecnie coś takiego buduje się niedaleko mnie, na ul. Jaśminowej. Projekt budynku wydaj się być bardzo fajny!

10 Ostatnio edytowany przez falka (2011-04-21 18:41:55)

Aliss napisał/a:

ciezko jest okreslic mieszkanie jakie chcialoby sie:) to trzeba najpierw zobaczyc i sie w tym zakochac:)

Zakochanie zakochaniem, ale warto ustalić ścisłe ramy dla tej miłości smile

Ja wybierałam mieszkanie ponad rok temu, i nie w stolicy, ale powiem Ci co dla mnie było najważniejsze:
- nowe budownictwo
- najlepiej zamknięte osiedle, chociaż niekonieczne - ważne, żeby nie była to "plomba" wstawiona w środku starego osiedla
- nie dalej niż godzina piechotą od centrum
- jak najwięcej zieleni i przestrzeni dookoła
- napewno nie parter (bo jest dużo droższe ubezpieczenie ze względu na "łatwość" włamania) ani ostatnie piętro, wskazana winda (wolałabym za kilka lat nie targać wózka z dziekciem na 3 piętro po schodach)
- 45 do 60 metrów kwadratowych, i związana z tym CENA między X a Y za metr
- trzy pokoje (ale może być aneks kuchenny zamiast klasycznego oddzielnego pomieszczenia)
- okna wychodzące na południe-zachód
- koniecznie balkon, im większy tym lepszy

I dziewczyny mają - najlepiej szukać w internecie po deweloperach. Niby cały czas w mediach słyszymy o aferach z nieuczciwymi wykonawcami w roli głównej, ale trzeba pamiętać że to pojedyncze przypadki w skali kraju. W razie wątpliwości zawsze możesz przy podpisywaniu jakichkolwiek umów poradzić się prawnika.
No i deweloperzy na swoich stronach zwykle zamieszczają rzuty mieszkań, co pozwala od razu ocenić czy w ich ofercie znajdziesz coś odpowadającego powierzchnią/rozkładem pokoi.

Odwagi smile

11

dla mnie jeszcze bardzo wazne jest to zeby mieszkanie bylo blisko metra wink

12

FilipinkaS - a co nie chce Ci sie chodzic na piechotke do centrum? big_smile
falka masz niezle wymagania, ale nic dziwnego, to jest inwestycja na cale zycie!;) piszesz o deweloperstwie, a czy mozesz kogos polecic kto ma mieszkania na sprzedaz w Warszawie?

13

Aliss napisał/a:

falka masz niezle wymagania, ale nic dziwnego, to jest inwestycja na cale zycie!;) piszesz o deweloperstwie, a czy mozesz kogos polecic kto ma mieszkania na sprzedaz w Warszawie?

Niestety, kupowałam mieszkanie w innym mieście i nie mam pojęcia o rynku warszawskim.

A co do wymagań - zawsze można z nich zejść (np. moje mieszkanie pierwotnie było dwupokojowe, zmniejszyliśmy łazienkę i wyszedł trzeci pokój; chcwieliśmy mieć też toaletę oddzielnie - też musieliśmy odpuścić).
Po prostu uważam, że powinnaś się zastanowić czego chcesz/potrzebujesz - zwłaszcza w kwestiach metrażu i ceny smile

14

oczywiście że chciałabym mieszkać w centrum, ale przy najlepszych prognozach nie byłoby mnie na to stać smile Swoją drogą jakie dzielnice ciebie interesują- centrum ??

15

moze byc nawet mokotow tongue chcialabym miec latwy dostep do centrum, blisko metro... wiem, ze musze szykowac okolo miliona na mieszkanie 50 metrowe.

16

może być nawet Mokotów??? kochana chyba nie docenisz tej dzielnicy!! jest połączeniem wszystkiego czego Ci potrzeba tongue

17

a moze jakies konkretne podpowiedzi? big_smile sa tam jakies apartamentowce?;)

18

no oczywiście że są, całe mnóstwo!! Mi najbardziej podoba się projekt który obecnie się buduje na ul. Jaśminowej big_smile

19

oooo:) a kiedy jest odbior mieszkan w tym apartamentowcu? gdzie moge zobaczyc ten projekt?

20

Ja znam developera, który tam buduje. To Yuniversal Podlaski. Interesuję się ich inwestycją przy ul. Wolumen. Jest tam blisko las, a ja lubię sport na powietrzu, więc dla mnie to najlepszy wybór. Jak wpiszesz w googla ich nazwę to wyskoczy ci strona i będziesz mogła sobie pooglądać co budują, co jest wolne, itp.
Z tego co wiem, to firma jest ok. Robią wszystko solidnie, w dobrym standardzie. Zawsze można umówić się na oglądanie mieszkań, nie trzeba czekać na dzień otwarty. Więc jak nie wiesz co i jak, to masz już trop wink

21

ahaś, patrzylam w googlach ich stronke, a na niej ich oferty. Sady Wergiliusza na ul Wolumen faktycznie sa w ciekawej lokalizacji. Nie dosc, ze sa to tereny rekreacyjne, to dostep do centrum jest latwy i szybki. Na ul Jasminowej tez bardzo ladny apartamentowiec maja. Ogolnie duzy wybor maja mieszkan w Warszawie, ale to dobrze:)

22

tak czytam Wasze wypowiedzi i zastanawia mnie teraz czy ludzie jednak uciekają na obrzeza warszawy czy jednak pchają się do centrum....moja znajoma z mężem kupili mieszkanie na Białołece- dla mnie to koniec świata:p a ona uważa że w centrum by nie odpoczywała po pracy....

23

Mokotów jest bardzo drogi.. Ja szukam na Woli, gdzieś gdzie będzie blisko nowa linia metra. Już swój typ mam big_smile

24

Na Woli to proponuje może Kaskade dewelopera Gant. Fajny bloczek, na dole sklepy, blisko do centrum, teraz ma jakąś promocje.

25

Promocję cenową? po ile jest m2? ;>

26

Jest promocja z wykończeniem mieszkania za 199/m2, ale jak nie chcesz możesz dostać w zamian rabat.  A ogólnie za metr jest ok 7500zł, ale zawsze można coś wynegocjować:)

27

7,5 tys. po tej stronie Wisły to się rzadko spotyka, jestem bardzo zaskoczona, oczywiście pozytywnie. Oglądałam w internecie wizualizacje, to zapowiada się fajny kompleks. Elwirka8 jak Ty znalazłaś to osiedle??

28

No jest naprawdę całkiem fajne i jeszcze te sklepy na dole:) Miejmy nadzieję że będzie tam jakiś spożywczy żeby skoczyć rano po bułki. Kaskadę znalazłam jak szukałam mieszkania a było ich kilka, ale tu najbardziej mi się spodobało no i cena też ok. Przy okazji, da się z nimi wynegocjować cenę więc powodzenia:)

29

Elwirka masz zamiar tam mieszkać? nie lokowałabym się blisko torów, wolałabym spokojniejsze osiedle...
MultiMarta więc zdecydowana jesteś na Wolę?
Mnie coraz bardzie przekonują mieszkania na Białołęce, w końcu ma być szybki dojazd do metra:) więc może dam radę;)

30

Osiedle jest jakoś tak ustawione że duża część mieszkań nawet nie będzie wiedziała że tam są tory. Poza tym dużo drzew zasłoni i wyciszy, pociąg pewnie co jakiś czas przejedzie a to pewnie i tak mniejszy hałas niż 'życie ulicy'. Białołęka piękne miejsce ale dla mnie stanowczo za spokojne.

31

nooo każdy szuka czegoś innego, ale widzę że ty szukając gwarnego miejsca nie bedziesz miała problemu ze znalezieniem mieszkania nawet przy marszałkowskiej:) także nie rozumiem czemu piszesz ciągle o jednym i tym samym osiedlu, które nie będzie się różniło od setki innych w Warszawie...cena w tym wypadku nie jest wcale korzysta, bo znajda się tańsze mieszkania.

32

Chyba mam dla Was idealne rozwiązanie. niedawno jechałam do kumpeli na Nowodwory i zauważyłam nowy blok u zbiegu Modlińskiej i budowy Mostu Północnego. Miałybyście głośno, daleko i tanio tongue
Nawet chciałam wrzucić focie albo linka ale znaleźć nie maglom. Widocznie taka super okazja, ze deweloper się nawet nie reklamuje tongue

33

Dla mnie stanowczo Białołęka odpada, i wydaje mi się, że nawet most nie pomoże, bo po drugiej stronie na Bielanach, również są korki do Łomianek. A zresztą, gdzie tych korków nie ma. Tego uniknąć się nie da.
A tak żeby wyjaśnić, przecież ja nie piszę ciągle o jednym osiedlu, pisałam, że szukam czegoś na Woli, ostatecznie Ochota. A Elwirka8 podrzuciła ciekawą dla mnie ofertę.

34

Tych torów pewnie nie będzie słychać, możesz przecież wybrać stronę. Dla mnie to osiedle idealne. Ja lubię wyjrzeć przez okno i zobaczyć że coś się dzieje. Choć nie którzy wolą na obrzeżach w spokoju i ciszy! Ale kto co lubi -  Kaskada jest jakby przystosowana dla mnie:)

Mudiwa napisał/a:

Elwirka masz zamiar tam mieszkać? nie lokowałabym się blisko torów, wolałabym spokojniejsze osiedle...
MultiMarta więc zdecydowana jesteś na Wolę?
Mnie coraz bardzie przekonują mieszkania na Białołęce, w końcu ma być szybki dojazd do metra:) więc może dam radę;)

35

Elwirka8 napisał/a:

Ale kto co lubi -  Kaskada jest jakby przystosowana dla mnie:)

i na tym zakończmy o Kaskadzie:)

może ma ktoś inne propozycje?

36

To może Praga? Tam też będzie przecież metro.

37 Ostatnio edytowany przez Olinka (2013-12-13 20:21:01)

MultiMarta napisał/a:

Osiedle jest jakoś tak ustawione że duża część mieszkań nawet nie będzie wiedziała że tam są tory. Poza tym dużo drzew zasłoni i wyciszy, pociąg pewnie co jakiś czas przejedzie a to pewnie i tak mniejszy hałas niż 'życie ulicy'. Białołęka piękne miejsce ale dla mnie stanowczo za spokojne.

w zimie krzaki i drzewa traca liście, wiec jak ci zasłoni??? smile smile smile
no to ty chyba w zyciu przy torach nie mieszkałaś kobieto!
ja kiedyś dwa dni tylko wytrzymałam....

jak ktoś ci naopowiadał takich głupot, to lepiej nie słuchaj. developerzy wszystko powiedzą zeby opchnąć byle co.

monikaderc napisał/a:

Praga zrobiła się ostatnio fajna, bo duzo ludzi ze świata artystycznego tam sie przeprowadziło. Takie enklawy sobie porobili smile
Tanio, a nawet bardzo tanio mozna mieć mieszkania. To swietna opcja dla młodych ludzi.

Mudiwa napisał/a:
Elwirka8 napisał/a:

Ale kto co lubi -  Kaskada jest jakby przystosowana dla mnie:)

i na tym zakończmy o Kaskadzie:)

może ma ktoś inne propozycje?

Bielany? Tarchomin?

Nie pisz, proszę, postów jeden pod drugim, bo jest to sprzeczne z regulaminem naszego forum. Jeśli chcesz coś dopisać, użyj opcji ,,edytuj".

38

wikaG napisał/a:
monikaderc napisał/a:

Praga zrobiła się ostatnio fajna, bo duzo ludzi ze świata artystycznego tam sie przeprowadziło. Takie enklawy sobie porobili smile
Tanio, a nawet bardzo tanio można mieć mieszkania. To swietna opcja dla młodych ludzi.

To prawda takie warszawskie zagłębie artystyczne. Bohema wręcz tongue. Fajni ludzie się sprowadzili, Ci którzy już byli się zaktywizowali i wreszcie nam ta Praga odżyła. Co mnie osobiście bardzo cieszy smile. I nawet trochę nowszych budynków jest. Teraz coś przy Brzeskiej się buduje, bo ostatnio widziałam smile

Posty [ 1 do 38 z 266 ]

Strony 1 2 3 7 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016