Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

Znacie jakieś dobre filmy o kobietach, kobiecości?   

Kilka pozycji z mojej listy:   

Drzewo cytrynowe - film izraelskiego reżysera. Opowieść o Salmie, żyjącej w kulturze, gdzie kobiety mają niewiele do powiedzenia. Historia kobiety zwyczajnej, ubogiej, ale silnej i nieustępliwej, która, by bronić swoich praw, ma odwagę zbuntować się przeciwko władzy i przemocy. A jednocześnie nie przestaje być kobietą. 
Sekrety - kooprodukcja czesko-słowacka. Zbyt często w naszej kulturze, a już szczególnie w filmach i reklamach, kobieta to tylko to młode, szczupłe, modnie ubrane i prawie że beztroskie stworzenie. Bohaterka Sekretów jest po czterdziestce, a nadal może być sexy (co nie oznacza, że wygląda jak "dwudziestka"), nadal może potrzebować bliskości i przytulenia, podobać się mężczyznom, mieć zwykłe potrzeby i nietypowe marzenia, i w końcu znaleźć odwagę, by je zrealizować.   
Śniadanie u Tiffany'ego - zapewne większości z nas ten tytuł obił się o uszy. Opowieść o kobietce niezwyczajnej, której psychika jedną nogą zatrzymała się w dzieciństwie. Polecam również (a może nawet przede wszystkim) książkę.   
Karmel - historia kilku różnych kobiet, skupionych wokół salonu piękności w Iranie. A wszystko oblane pastą cukrową wink     
 
Polećcie coś ciekawego!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

Tak na gorąco to przychodzi mi do głowy film "Godziny". Jest naprawdę świetny, opowiada o kilku kobietach w różnych momentach życia, żyjących w różnym czasie i miejscach. Szczerze polecam smile

3

Odp: Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

"Love Actually" ("To właśnie miłość") z 2003.

Świetna obsada i soundtrack!
Film o tyle kobiecy, że od początku do końca o miłości- jak w tytule. Wątki miłosne kilku par, wszystko dość lekkie, ale wzruszające, mnie ten film przekonał do siebie, polecam wink

4

Odp: Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?
panna_m napisał/a:

"Love Actually" ("To właśnie miłość") z 2003.

Świetna obsada i soundtrack!
Film o tyle kobiecy, że od początku do końca o miłości- jak w tytule. Wątki miłosne kilku par, wszystko dość lekkie, ale wzruszające, mnie ten film przekonał do siebie, polecam wink

Też go lubię, ale zaliczyłabym go do kategorii "kina na babskie wieczory", a nie do filmów o kobietach i ich prawdziwych problemach. Tylko do pewnego wieku kobietki żyją wyobrażeniami na temat miłości, żyją swoimi wyobrażeniami na temat, któremu koledze się podobają... Nie sprowadzajmy kobiety do istoty pragnącej mężczyzny i niczego poza tym big_smile wink !

5

Odp: Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

Polecam "Czego pragną kobiety" z Clooney'em i Helen Hunt, a z rodzimego podwórka "Nigdy w życiu"- lekki, wesoły i przyjemny . smile

6

Odp: Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

moje faworyty to "The Holiday"z Cameron Diaz i Kate Winslet(dla mnie cudowny) ,"Love Actually" ,"Stalowe magnolie" ,"Słodki listopad" , "Szkoła uczuć" ,"Monster" z Charlize Theron, Christina Ricci .

7 Ostatnio edytowany przez Catwoman (2013-03-02 14:39:00)

Odp: Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

Również polecam "Love actually" ('To właśnie miłość'). Film, w którym przewija się mnóstwo kobiet, każda na innym etapie życia; zawiedziona mężatka, świeżo zakochana dziewczyna, kobieta napalona na swego szefa, gotowa na zdradę, kobieta pokroju Bridget Jones; nieszczęśliwie wzdychająca, Portugalka - gosposia ....

Na pewno mogę polecić film pt ."Służące " w którym możemy zobaczyć nie tylko umęczone postacie czarnych kobiet w okresie świetności Ku Klux Klanu, ale i kobiety białe; wyzwolone i zniewolone przez konwenanse społeczne.

8 Ostatnio edytowany przez Florka65 (2013-03-02 16:10:18)

Odp: Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

Mając do wyboru książkę lub film- wybieram zawsze lekturę.
Ale jest jeden, który mogę oglądać parę razy w roku - co też czynię.
"Smażone zielone pomidory" na podst. powieści Fannie Flag. Streszczać go nie będę, ale szczerze polecam !

Nigdy nie przepadałam za Zygmuntem Kałużyńskim, ale po zrecenzowaniu owego filmu, chyba go polubiłam.


- Główną atrakcją filmu jest duet aktorek, o których nie da się powiedzieć, ani że są urodziwe, ani że młode, ani że oryginalne; a mimo to, czy przepraszam, właśnie dlatego promieniują życiem, autentyką i ludzkością. (...) Jedna z wielkich atrakcji kultury amerykańskiej: aprobata życzliwości w zwykłym życiu, w koncertowym wykonaniu realistycznego aktorstwa.

( Zygmunt Kałużyński, "Leksykon filmowy na XXI wiek")

9

Odp: Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

Kobiety pragną bardziej - ukazuje w zabawny sposób jak do miłości podchodzą kobiety, a jak mężczyźni smile

10

Odp: Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

Tak się zastanawiam od dłuższego czasu co właściwie oznacza "kino kobiece" ? Jakie to kino? smile

11

Odp: Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

hm... osobiscie polecam seks w wielkim miescie, odcinkowe smile

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Kino kobiece - przychodzą Wam do głowy jakieś tytuły?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024