Marzenia - mówić o nich innym czy zachować dla siebie w tajemnicy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Marzenia - mówić o nich innym czy zachować dla siebie w tajemnicy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Marzenia - mówić o nich innym czy zachować dla siebie w tajemnicy?

Marzenia, marzenia, marzenia? Każdy z pewnością je ma. Każdy też pragnie, by jak najszybciej stały się czymś realnym. A może nie? Czasami marzenie to tylko potok myśli, który jest napędzany po prostu by płynął, bez wielkiej intencji ich realizowania. Niektórzy mówią, że mają marzenia, ale w rzeczywistości nie robią najmniejszego kroczku, żeby je spełniać. Mają żeby mieć. Czy to ma sens? Myślę, że zabezpiecza przed poczuciem wewnętrznej pustki na jakiś czas, ale na dłuższą metę nie jest niczym innym, tylko samookłamywaniem się. Nic więcej.
Ale chodzi mi po głowie coś innego: czy warto wypowiadać marzenia na głos, czy lepiej jest zachować je dla siebie? Będąc zwolennikiem spełniania marzeń, nim ich posiadania, byłam zawsze za tą pierwszą opcją, czyli mówieniem, mówieniem i jeszcze raz mówieniem. Wydawało mi się, że jeżeli wypowiem je na głos, to wprawię marzenie w ruch i zwiększę szanse na spełnienie. Bezsensownym zdawało się zatajanie swoich marzeń i planów, chowanie ich gdzieś w głębi? Nawet takie sformułowanie: ? i spełnienia nawet najskrytszych marzeń? trochę jakby sugeruje, że nim marzenie jest bardziej ukrywane przed światem, tym mniej jest realne.  Co o tym sądzicie? Czy wolicie mówić o marzeniach czy jednak zachować dla siebie?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Marzenia - mówić o nich innym czy zachować dla siebie w tajemnicy?

Ja wolę zachować dla siebie. Odnoszę wrażenie, że im mniej osób o tym wie, tym mniej osób może mi utrudnić ich realizację. Marzę, marzę, a gdy spotykam koleżankę, kolegę, KOGOKOLWIEK, kto zupełnie nieświadomie pomaga mi w ich spełnieniu, to przychodzi czas, gdy mówię "gdyby nie Ty, to nie spełniłabym swojego marzenia. Pomogłeś mi, dziękuję. Jesteś moim czarodziejem". Więc, reasumując, wypowiadam je głośno dopiero, gdy się spełnią. Inaczej wydawałyby mi się "sztucznie naciągane".

smile

3

Ale z drugiej strony Sandro im więcej osób wie o Twoim marzeniu, tym więcej osób może pomóc w jego realizacji:) Mam jedno marzenie, które zamierzam spełnić w tym roku, mówiłam o nim głośno, to mnie jeszcze bardziej uskrzydlało. Ale tak się teraz zastanawiam jak się będę czuła gdy nie uda mi się go spełnić.. a wiele osób o nim wie.. No właśnie.. Z kolei jeśli mi się uda, to będzie coś pięknęgo, przecież marzenia tak rzadko się spełniają.. Czy nie jest tak że podziwiamy ludzi którym udaje się spełnić swoje marzenia..? Więc musi mi się udać! Powodzenia:)

Piotruś:* 18.09.2014r.
Marysia:) 08.05.2016r.
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez gazia (2011-04-08 13:13:18)

Marzenia?prosze bardzo. Chce by mój mąz  wrócil do domu. Chce by zmadrzał. By zachowywał sie jak odpowiedizalny człowieki docenił co ma, a zwłaszcza swojego syna.
Zdrowie dla moje bliskiej i dalszej rodziny.
To sa podstawowe teraz marzenia. Moje.

5

A czy myślicie, że można nie mieć marzeń?

Reklama

6

Ja marzę o dziecku o 3 dzieciach,ale nie wiem czy się spełnią to jest moje jedyne marzenie tracę nadzieję ,że się spełnią ale nadal mocno wierzę.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

7

Kochane dziewczyny! Ostatnio słyszałam, że podejście do mówienia marzeń, bardzo zależy od tego, co człowieka motywuje lub demotywuje. Z tej strony, każdy wybiera, to, co go bardziej kręci: zachować w słodkiej tajemnicy (wtey jesteś jedynym człowiekiem, który wie coś więcej niż inni) lub mówić o tym, co powoduje, że marzenie ma mocniejszy związek z rzeczywistością. Madziu, nie bój się odpowiedzialności przed wszystkimi innymi. Twoje marzenie - to Twoja sprawa i jeżeli tylko zdecydujesz zmienić i próbować osiągnąć czegoś innego, to nie musisz przed nikim się usprawiedliwiać.
Ostatecznie, nie myślę, że mają sens marzenia typu: "żeby wszystko było dobrze". Tak naprawdę, wszystko się układa jak mozliwie najlepiej dla sytuacji, którą tworzymy. Wszędzie można dostrzec jakieś pozytywnt strony.
Pozdrawiam cieplutko smile

8

Jak zwykle pod prąd nie wybierając jednego .....

Marzenia --- mówić o nich czy zachować dla siebie ?? ja osobiście zamiast zastanawiać się nad tym, wole je po prostu spełniać i dążyć do nich by były coraz bliżej , po spełnieniu jednego z marzeń na jego miejsce zaraz mam pełno kolejnych ....

Czy naprawdę spełnianie się naszych marzeń może być uzależnione od tego czy je ukrywamy czy nie - chyba nie bardzo tak mi się wydaje ale mogę się mylić tongue

Zgadzam się z przedmówcami , zawsze ktoś może nam pomóc albo utrudnić spełnienie marzeń tylko, że ten ktoś jest tu mało ważny przecież są to nasze marzenia, tylko nasze i nikt nam ich nie odbierze - nikt nie wypożyczy nam też swoich marzeń bo jaki w tym sens ??  To my sami musimy spełniać nasze marzenia, jeśli ktoś nam będzie w tym przeszkadzał no niestety zdarza się nie jest to zależne od nas ale wtedy takie marzenie jak się spełni do podwójną radość ,, jak ktoś nam pomorze też miło bo będzie szybciej - ale ja wole sam spełniać swoje marzenia bez niczyjej pomocy i może uznacie mnie za egoistę ale nie będę też komuś pomagał w jego marzeniach ale na pewno nie przeszkodzę i zejdę komuś z drogi jeśli będę na niej stał ....

Chcecie wiedzieć czemu każdy powinien zajmować się tylko swoimi marzeniami : ??? opowiem więc krótką historyjkę ...

Nastolatek (Student) marzenie: zostać nauczycielem wf , niestety został lekarzem nie spełnił marzenia i jest nieszczęśliwy .
Ale przecież pomógł spełnić marzenia rodziców którzy chcieli aby był lekarzem, pomógł im i ich uszczęśliwił.
Szkoda tylko, że to oni chcieli być lekarzami ale nie udało im się spełnić swojego marzenia więc wykorzystali syna do spełniania swoich marzeń .....         wszystko bez sensu ....

Rodzice dalej nie spełnili swojego marzenia bo dalej nie są lekarzami ale są dumni z syna a ich prawdziwe marzenie nadal nie spełnione, syn też nie szczęśliwy bo jest lekarzem a jego marzenie o nauczaniu wf zostało nie spełnione, za jakiś czas będzie dążył aby jego dzieci nauczały wf chcąc gdzieś tam w głębi spełnić swoje marzenie .... wiecie jak to się potoczy dalej ....

Ingerencja w czyjeś marzenia nawet zwykła pomoc często morze dać skutki inne od zamierzanych wiec pozostańmy wszyscy przy swoich marzeniach i zajmijmy się ich spełnianiem zamiast oglądaniem się na marzenia innych.

"Najskrytsze marzenia" dla mnie to te najcenniejsze najważniejsze które skrywam głęboko w sercu które są dla mnie tak ważne i osobiste, że zachowam je dla siebie. Ale mam też inne marzenia ,zabawne, radosne, powodujące uśmiech o których mówię na głos bo chce się nimi dzielić aby swoimi marzeniami sprawiać radość wszystkim dlatego o nich mówię .... tongue

Wiec pytanie czy mówić o marzeniach na głos czy nie ?? jest tak samo sensowne jak pytanie czy jutro będzie padać czy nie ??

Są marzenia o których się mówi i te które skrywamy tak samo jak są dni w których leje deszcz i te kiedyś świeci słońce ...
Pogódźmy się z tym, że nie na wszystko musi być jednoznaczna odpowiedź ....

Późno już więc dobranoc i kolorowych niech wyśnią się wam te najskrytsze marzenia .... tongue

Ja po prostu jestem z edycji Kolekcjonerskiej ...

9

No wiesz, Czarna Perło, ja zwykle cieszę się, gdy mogę też komuś pomóc w spełnieniu marzeń. Ma się później taką świadomość, że jednym spełnionym marzeniem na świecie stało się więcej. I wszystko się wydaje jeszcze bardziej możliwe, motywujesz się smile
Nie jestem jednak za tym, żeby spełniać marzenia kogoś doszczętnie, ale, żeby jeżeli coś wpadnie mi w oko czy usłyszę i wiem, że mój znajomy na, przykład, wiąże to z czymś ważnym, po prostu dam mu znać. Dlatego, też uważam, że mówienie o marzeniach na głos jest dobre. U mnie się to sprawdzało.
Jednocześnie brać udział w spełnianiu czyichś marzeń, to nie spełniać go za tego człowieka, ale jak się ma możliwosć coś zrobić, to dać mu szansę, żeby z niej skorzystał. Na tej zasadzie,jeżeli się zna potrzebnych ludzi, jeżeli się słyszało o ważnych wydarzeniach (firma marzeń szuka profesjonalistów..) smile Nie wiem, czy tutaj trzeba dużo wysiłku, zresztą mam też podejście, że jak mi się nie uda o tym powiadomić, więc może tak lepiej. Oczywiście spełnianie swoich marzeń przede wszystkim. Wszyscy jesteśmy egoistami, inaczej się nie da, nie warto wink

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Marzenia - mówić o nich innym czy zachować dla siebie w tajemnicy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2018