Co podać 6 miesięcznemu dziecku do jedzenia - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-04-06 16:11:55

calusek988
Dobry Duszek Forum

Co podać 6 miesięcznemu dziecku do jedzenia

Witam Was drogie mamusie ...

Mam sześciomiesięcznego synka, przygotowuję mu obiadki sama.
Ale nie bardzo wiem czy to co robię, dostarcza mu tyle witamin ile potrzebuje.
Obiadki, które robią składają się z ziemniaka, marchwi, brokuł, mięsa(indyk, kurczak)
Ostatnio próbowałam dać mu ryż z jabłkiem, ale mimo tego,że był rozdrobniony blenderem krztusił sie.
Gotuję mu też zupkę jarzynową.

Na deserek zjada jabłko, banana połączonego z biszkoptem.
Napiszczie mi jak jeszcze mogę urozmaicić dietę swojemu dziecku.

Dodam również, ze synek odrzucił mi mleko modyfikowane, najpier nie chciał pić samego mleka, potem zaczęłam mu zagęszczać kleikiem, pił przez jakiś czas, potem też nie chciał mleka tylko same kaszki, różnego rodzaju dostosowane do swojego wieku. Czasem oszukuje go i wypije mi mleko, ale tylko w nocy kiedy śpi.

Co robić??

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. (Jan Paweł II)
      Łukaszek 14.10.2010 , 2.570kg , 50cm smile
             MOJE SZCZĘŚCIE !!!

#2 2011-04-06 16:39:40

Jullia92
Słodka Czarodziejka

Re: Co podać 6 miesięcznemu dziecku do jedzenia

Jak nie chce pic mleka to sa takie kaszki smakowe mozna je robic w butelce..
Napewno nıe mozesz dawac takıch rzeczy jak kapusta groszek ıtp.
Najlepıej gdybys poszla do sklepu ı popatrzyla na sloıczkı ı tak jest wszystko ı mowı ze spokojnıe mozesz patrzec na 8mıesıcy bo sa zanızone...

Pisalam w imienu mojej siosrty ktora ma 2 dzieci..smile

Kochac to nie znaczy zawsze to samo...smile

#3 2011-04-06 18:00:57

fafcia e
Dobry Duszek Forum

Witaj CAŁUSEK
Ja mam podobną sytuację. Moja córcia teraz ma 8 m-cy, kiedy miała 5 również się pokłóciła z mlekiem i butelką. W butelce tylko herbatka.
Ja jej podaję kaszki, deserki i zupki (obiadki). Tak jak napisała moja poprzedniczka, idź do sklepu i zobacz co i z czego jest zrobione. Ja sama nie do końca trzymam się wytycznych w tej kwestii i daję jej to co uważam, że będzie ok. Ostatnio nawet zrobiłam budyń na zwykłym mleku i wcinała jak nie wiem co( choć dla twojego malucha to może trochę za wcześnie) 
Napisałaś, że dałaś mu ryż z jabłkiem ale się dławił, być może było za mało zmiksowane albo za gęste, dolej wtedy mleka albo wody i będzie ok. Ja tak robiłam, tzn. robię big_smile

#4 2011-04-06 18:37:14

calusek988
Dobry Duszek Forum

Fafcia e
Ja też dawałam mojemu synkowi budyń na zwykłym mleku tyle tylko, że rozcieńczyłam mleko - jedna szklanka wody, jedna szklanka mleka 3.2% . Nic mu po nim nie było smile
Zastanawiam się czy mogę podać mu jajko z ziemniaczkiem i masłem.
Powiedz mi jeszcze czy Twoja córcia dużo zjadała Ci obiadku?
Mój szkrab zje to co mu uszykuje, ale w małych ilościach.
Z pierwszą łyżeczką kwasi sie jak bym mu dawała cytrynę smile)
Raz dziennie podawałaś córeczce obiad i deserek?

Pozdrawiam Cię serdecznie smile

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. (Jan Paweł II)
             MOJE SZCZĘŚCIE !!!

#5 2011-04-06 19:10:59

fafcia e
Dobry Duszek Forum

To jak nic mu nie było to dobrze. Możesz podać mu pół żołtka( ważne) bez białka a tego masełka to tylko trochę. A maluszek ma skończone już 6 m-cy? Ja na początku dawałam w słoiczkach bo moich obiadków nie chciała jeść i zjadała mi z początku 130 ml. a nie długo po tym 190 smile . Na samym początku też tak reagowała, jak na cytrynkę,  a potem się przyzwyczaiła. Jeśli zjada tyle ile podajesz to możesz stopniowo zwiększać porcję.

Ja mleczka nie rozcieńczałam- prosto z kartonu smile
Tak raz dziennie po każdym, choć zdarza się że zje dwa obiadki, jak widzę, że jej się kaszki nudzą smile bo to taki wybredny mały smakosz.

Ostatnio edytowany przez fafcia e (2011-04-06 19:13:36)

#6 2011-04-06 22:12:40

calusek988
Dobry Duszek Forum

Fafcia e
O kurczę to mój syn nie zjada mi nawet 130ml obiadku sad
Kaszki mi pije prawie 250ml ;/
Może zmniejszyć mu ilość kaszki, a dawać więcej obiadku?
Tylko,że jak on jest głodny to wpada w taki szał, że koniec świata smile
Np dzisiaj dawałam mu zupkę z łyżeczki, a za pół godziny powinien dostać kaszkę, to nie chciał zupki, bo on by musiał mieć szybko wlane w ten swój żołądeczek, żeby być spokojnym smile Zjadł parę łyżeczek zupki i koniec, dalej nie chciał, bo się strasznie denerwował. Nie mam pojęcia jak mam postępować z tym małym brzdącem ;(

MOJE SZCZĘŚCIE !!!

#7 2011-04-07 09:30:52

fafcia e
Dobry Duszek Forum

250 kaszki!!!??? Wow! Ja jak bym mojej dała w butelce to chyba bym nią oberwała:) Ja robię kaszkę na gęsto i ona zjada 150 a teraz nawet na śniadanie mniej, chyba nie lubi śniadań smile  Od kiedy dajesz małemu te zupki? ile posiłków dziennie mu podajesz? I czemu po pół godziny od zupki ma jeść kaszkę? Gotujesz sama czy kupujesz słoiczki?
Widzę, że też masz tak trudne dziecko jak ja. smile
Ja miałam jazdę jak się obraziła na butelkę- 2 dni nic nie jadła, a miesiąc dochodziłam o co jej chodzi. Było to dla mnie o tyle dziwne, że mój synek nie robił mi takich akcji. Z córką starałam się robić to samo co z synkiem ale okazało się, że córka to zupełnie inny model, a ile ja nerwów przy tym straciłam big_smile
Piszesz, że mały wpada w szał, kiedy jest głodny, fajnie bo moja córcia chyba nie odczuwa głodu sad
Wiesz, jak on zje mało zupki to nadrobi kaszką ale on już powinien jeść normalnie obiadki.
Aaaaale się rozpisałam big_smile

#8 2011-04-07 09:36:40

Berries
Dobry Duszek Forum

Moja córa do dziś nie tknie kaszki...je pięknie wszystko, od dawna ale kaszki nie zje i basta:)

Uważam, że podajesz dobre składniki. Dobrze by było, żebyś dawała kurczęta ze sprawdzonego/wiejskiego chowu bo te sklepowe są pędzone na hormonach!  i jeszcze jeśli chodzi o owoce to trzymaj się na razie naszych sezonowych, a z egzotycznymi jeszcze się wstrzymaj.

#9 2011-04-07 10:03:10

fafcia e
Dobry Duszek Forum

CAŁUSKU sorki, dopiero teraz dojrzałam, że gotujesz sama. smile Wiesz, z takimi dzieciaczkami to trzeba na zasadzie prób i błędów.  Moja mała na początku też nie chciała jeść moich obiadków. Więc musiałam kupować. ale teraz się przekonała do mojej kuchni. Może spróbuj bardziej miksować albo robić rzadsze, jeśli to nie pomoże to kup na próbę ale od czasu do czasu podaj mu swój obiadek, żeby jednak się przekonał. A jeśli nie chce mleka to nie dawaj mu jak piszesz że dajesz mu w nocy- męczarnia dla Ciebie i dziecka. Ja kiedy, moja się zbuntowała oczywiście poleciałam do lekarza.Pani doktor powiedziała, jak nie to nie. Są dzieci, które nie piją mleka mleka i już. Poza tym dziecko wie czego potrzebuje. Wszystko co Ci tu piszę, są to rady, które i ja stosuje u mojej buntowniczki- dla ścisłości big_smile

#10 2011-04-07 19:16:11

calusek988
Dobry Duszek Forum

Wlasnie w tym problem, ze moje dziecko je obiadku bardzo malo, deserku potrafi wrąbać całą miche smile a obiadku nie, chyba kiepska ze mnie gospodyni hehe smile Na poczatku dawalam mu obiadki ze sloiczka, ale plul nimi siebie i mnie przy okazji, teraz wiem, ze powinien jesc obiadki,ale on nie bardzo je chce jesc, Pare lyzeczek i koniec, Placz w nieboglosy i biegiem lece robic mu kaszke, bo  z glodu jakby mogl to by mnie zabil smile
Martwi mnie to strasznie.
Na wadze niby przybiera dobrze, choc przez ostatni miesiac przytyl tylko 500gram sad teraz wazy 8.500kg.
Jak przekonac takiego malucha zeby niejadek zjadl obiadek??????

Kaszki naprawde wypija 250ml, inaczej to z tego placzu sasiedzi by opieke na mnie wezwali hehe (zart) smile

MOJE SZCZĘŚCIE !!!

#11 2011-04-07 19:17:39

calusek988
Dobry Duszek Forum

Doda, ze moje dziecko jest wczesniakiem.
5 tygodni za wczesnie sie urodzil ...
Czy to ma jakies znaczenie?

MOJE SZCZĘŚCIE !!!

#12 2011-04-07 19:50:31

fafcia e
Dobry Duszek Forum

Hej!
Jeśli chodzi o jego wcześniactwo to nie znam się na tym, ale nie sądzę żeby miało to znaczenie. Moja mała też tyle waży smile I przede wszystkim to jest już duży chłopczyk i nie będzie przybierał tak dużo jak do tej pory, choćby dlatego, że teraz więcej się rusza. 500  gram to jest idealnie na jego wiek( ostatnio właśnie o tym rozmawiałam z pediatrą). Może za krótko mu podajesz te obiadki, Moja córcia na początku też jadła mało ale po miesiącu czy jakoś tak się przekonała. Może spróbuj mu podać jak jeszcze nie będzie bardzo głodny np. jak je co 3 godziny to obiadek podaj mu po 2 godz. od poprzedniego karmienia.
Mała podpowiedź- moja zjadła pierwszy cały słoiczek wtedy kiedy podałam jej ziemniaczki z dynią -Hippa czy gerbera. Widziałam, że jej to smakowało, i sama spróbowałam big_smile Ohyda!! ale jej smakowało bo to jest takie słodkawe. Więc jeśli Twój maluch wcina deserki to może to też mu posmakuje

Ostatnio edytowany przez fafcia e (2011-04-07 19:56:48)

#13 2011-05-19 15:20:54

Kalusia
O krok od uzależnienia

Może niektóre z Was się zdziwią, ale moja córcia od 3 tygodnia pije krowie mleko z butelki (na początku rozwadniane, teraz ma 3 miesiące i pije bez dodatku wody) i nie uczuliło ją ani nie zaszkodziło, robi zdrową kupkę, wyniki krwi są prawidłowe, nie ma alergii, od 2 tygodni dostaje też papkę z jabłuszka i od kilku dni także bananka. Nic jej nie jest, sama decyduję kiedy co jej podać, najpierw próbuję po łyżeczce potem większe ilości jeśli jest ok. Za jakiś czas podam jej gotowaną marchewkę i trochę zupki jarzynowej. A za miesiąc gotowanego kurczaczka. Myśle, że najlepiej słuchać samej siebie i oczywiście czytać jakie są mniej-więcej reguły rozszerzania diety niemowlaczka, ale nie dajmy się zwariować. Mi masa ludzi powtarzała że dziecku nie wolno dawać krowiego mleka, ale w szpitalu spotkałam kobietę która swojej 2tygodniowej córeczce dała mleko rozwodnione prosto od krowy i przesypiała jej całe noce, dziś dziewczyna ma 15 lat i jest zdrowa i nic jej nie było. Także wszystko zależy od dziecka i jego możliwości a nie od ułożonego schematu. Rozsądnie można karmić dzieci tak jak sami uważamy za najlepsze, oczywiście jeśli ich to nie krzywdzi.

#14 2011-11-07 14:16:41

gonia13
Niewinne początki

fafcia e napisał:

Witaj CAŁUSEK
Ja mam podobną sytuację. Moja córcia teraz ma 8 m-cy, kiedy miała 5 również się pokłóciła z mlekiem i butelką. W butelce tylko herbatka.
Ja jej podaję kaszki, deserki i zupki (obiadki). Tak jak napisała moja poprzedniczka, idź do sklepu i zobacz co i z czego jest zrobione. Ja sama nie do końca trzymam się wytycznych w tej kwestii i daję jej to co uważam, że będzie ok. Ostatnio nawet zrobiłam budyń na zwykłym mleku i wcinała jak nie wiem co( choć dla twojego malucha to może trochę za wcześnie) 
Napisałaś, że dałaś mu ryż z jabłkiem ale się dławił, być może było za mało zmiksowane albo za gęste, dolej wtedy mleka albo wody i będzie ok. Ja tak robiłam, tzn. robię big_smile

Może ktoś mi pomoże nie wiem co robić. Moja mała nie chciała pić mleka jak skończyła dwa miesiące okazało się że cierpi na refluks żołądkowy. Mleko zostało zmienione na Ar ale to pomogło przez trzy tygodnie potem znów odmawiała picia. jak miała nie całe trzy miesiące gdzieś na forum przeczytałam że można ja nakarmić podczas snu. Działało przez pewien czas ale ona rośnie i z każdym dniem jest mądrzejsza i teraz to już nawet przez sen nie chce pić mleka które też już próbowałam zmienić na inne też Ar oczywiście. Lekarz mi też nie pomaga dostała lek na ten refluks ale jej się nie ulewa jak pije mleko Ar a w piciu mleka nie ma postępów, już nie wiem co mam robić. Od czwartego miesiąca dostaje już owoce, warzywa i gotowe obiadki tzn. marchewka , kartofel i kurczak ale ile razy dziennie może to samo jeść i co z mlekiem na którego widok już płacze. Pije jedynie cherbatke koperkową z butelki. Za tydzień skończy 5 miesięcy a ja już wypróbowałam wszystkie kaszki i słoiczki które można podawać na tym etapie a co z mlekiem i ile ona musi jeść tych słoiczków żeby zdrowo rosnąć i się rozwijać.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedz.

Stopka forum