Starsza kobieta z mlodszym mezczyzna w zwiazku? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-03-30 00:30:24

Sillass
Niewinne początki

Starsza kobieta z mlodszym mezczyzna w zwiazku?

Witam was miłe Panie,

Na początek chciałem Was przeprosić za naruszanie Waszego sanktuarium(obiecuje, że się stad wyniosę zaraz po zaspokojeniu głodu pytania) smile.

Niestety jednak nurtuje mnie pytanie, które zadałem w temacie. Mianowicie jak Wy odczuwacie bycie z kimś młodszym od siebie(chodzi mi o znacząca różnice wieku np. 35ona-20on)? Nawet nie chodzi o sam sex, a o wspolne wypady do kina, kawiarni, wycieczki jednym słowem o związek obojga ludzi. Czy przeszkadza wam osoba, która jest jednak o kilka - kilkanaście lat młodsza?
O sobie powiem tyle, ze mam 20 lat i strasznie mnie to ciekawi ponieważ z dziewczynami w okolicach mojego wieku jest niestety więcej problemów niż pożytku(oczywiście bez obrazy, każda  przedstawicielka płci pięknej jest w pewnym stopniu niesamowita;).

Znając życie nawet nie odważyłbym się takiej kobiety adorować (i nawet nie chodzi o ten słynny strach do kobiet), wydaje mi się ze po prostu za wysokie progi ;P

P.S Pisze do was miłe panie ponieważ u przedstawicieli mojej płci niczego sensownego się nie dowiedziałem poza zachwalaniem takowych związków.

Pozdrawiam,
Sillass

#2 2011-03-30 00:52:22

truskaweczka19
Moderator

Re: Starsza kobieta z mlodszym mezczyzna w zwiazku?

Nie masz za co przepraszac, niby forum kobiece, ale Panowie tez moga tu goscic smile

Sama mam ponad 19 lat , 19 i pol dokladnie, wiec nie powiem Ci jak to jest, ale czesto kobiety starsze lubia tez mlodszych facetow, tylko z zastrzezeniem. Jesli jestes mlody i wyczuje, ze odpowiedzialny, to mozesz spokojnie zostac jej partnerem zyciowym, wiele jest takich historii. Ona musi czuc, ze mozesz zapewnic jej stabilizacje, ze nie jestes kims kto rzuci jej w kat, tym bardziej, ze okolo 30 stki moze miec juz dziecko lub dzieci i chce dla nich jak najlepiej i szuka kogos nie tylko dobrego dla niej, ale tez takiego zeby dorbze traktowal jej dzieci, zeby byl dobrym ojcem, zebyscie mogli tworzyc szczesliwa rodzine.
Jak jest samotna raczej tez musisz byc bardzo dojrzaly, bo w tym wieku raczej chce zakladac  w najblizszym czasie rodzine.
Dlatego troche ryzykowne, bo chyba niewielu 20 latkow, moze to zapewnic tak dojrzalej kobiecie, no chociaz na pewno sa wyjatki.
Jezeli chodzi o jakis romans i kobieta jest chetna i lubi sex bez zobowiazan, to moze i z takim pojsc do lozka, skoro tak lubi, dla niej to bedzie mlode cialo.. ale wtedy nic wiecej.

#3 2011-03-30 01:20:24

Dotty
Dobry Duszek Forum

A ja powiem, że nic nie sadzę o takich zwiazkach. Skoro mężczyźni moga się wiazać z kobietami nie tylko kilkanaście ale nawet kilkadziesiat lat młodszymi to dlaczego taka relacja nie może wystapić między kobieta a mężczyzna, gdzie to partnerka jest starsza?
Jednak w takim wypadku tego typu zwiazki sa bardziej skomplikowane. Weźmy choćby pod uwagę kwestię dzieci, jeśli partnerzy biora pod uwagę wspólna przyszłość...rodzinę, to w tedy trzeba z decyzja o rodzicielstwie się pospieszyć (wiadomo zegar biologiczny jest nieubłagany po 40-tce wzrasta ryzyko powikłań w ciaży), a po prawdzie nie wiem czy 20-25 latek pragnie takich poważnych zobowiazań.
Pozostaje również kwestia otoczenia, nie ukrywajmy, społeczeństwo w Polsce jest w dalszym ciagu wrogo nastawiona do 'takich' zwiazków. Wiek nie jest istotny jeśli różnica jest kilku letnia, ale większa może być już widoczna i wtedy zwiazek może nie przetrwać z powodu presji otoczenia właśnie, niestety najczęściej atakowana jest wtedy kobieta, bo jako ta starsza musi 'okazać się madrzejsza i zakończyć ta farsę'.
Poza tym w zwiazku ze starsza kobieta trzeba jednak wykazywać się pewna doza dojrzałości, co bawiło 10 lat wcześniej niekoniecznie musi później. Ale poza tym jeśli się spotka tę jedyna i jest się tego pewnym oraz zdolnym do kompromisów na prawdę warto. Mam bliskich znajomych w takim zwiazku właśnie i nie wyobrażam sobie ich osobno, czasem im nawet zazdroszczę:)

Wzrost: 170cm
Bylo:78kg
Jest:59,5kg

#4 2011-03-30 07:17:24

busiu
100% Netkobieta

A ja powiem z własnego doświadczenia- moja matka i jej siostra mają młodszych facetów o ok. 7 lat... i Ci faceci nie wyszli na tym dobrze. Nie wiem, czy to tylko kwestia wieku, czy może charakteru kobiet w mojej rodzinie, ale oni niewiele mają do powiedzenia w tych związkach i to one dominują. Może właściwie ten układ im odpowiada, że to one decydują, a oni podwijają ogon... ale związkami partnerskimi bym tego nie nazwała!

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

#5 2011-03-30 08:46:55

tosi31
Wkręcam się coraz bardziej

Witam i dziękuję za taki temat ja jestem w związku  młodszym o 16 lat  ,jest wspaniale no ale każde z nas ma swoje stałe zwiazki ale czegos w nich brakuje a my to sobie własnie dajemy  dużo czułosci seksu czego w naszych stałych zwiazkach juz dawno nie ma i dlatego postanowilismy sie spotykać jest cudownie  a jak długo ??

#6 2011-03-30 08:53:47

Monia139
Przyjaciółka Forum

Tosi, z tego co piszesz wynika, że masz romans z młodszym facetem, a to zupełnie inna bajka niż stały związek.

#7 2011-03-30 09:02:24

Aaricia
Woman In Red

No właśnie - piszesz "związek" i masz na myśli wspólne wypady do kina... To jest definicja związku u osób w okolicach lat 20. U kobiety w okolicach 30-tki najczęściej definicja związku to wspólna przyszłość, dzieci, dom. I to, moim zdaniem, uniemożliwia w większości przypadków szczęśliwy związek między 20-latkiem a kobietą 10 i więcej lat starszą.

Jeśli chodzi o seks, wypady do kina czy kawiarni - zapewne wiele kobiet by się skusiło. Jeśli chodzi o związek "z przyszłością" - nie sądzę.

#8 2011-03-30 09:07:59

sandra.sandra
Przyjaciółka Forum

Sillass.
U mnie w rodzinie prawie każda kobieta była starsza. Babcia od dziadka o 6 lat, ciocia od wujka o 17 lat, inne małżeństwo o 22 lata, ja miałam zawsze młodszych ale niewiele - o 2-3 lata. Nie wiem czemu tak się układało, ale jakoś starszych od siebie chłopaków "bałam się".
Uważam to za zwykły, najzdrowszy związek, chociaż różnica gdy chłopak ma 20, a kobieta ponad 30 lat starsza wydaje mi się lekko "niesmaczna" - ze względu na cechy "ciała". W każdym razie, może tak być, że ta kobieta ma całkiem fajne ciało=seks. Jeśli danemu chłopakowi to nie przeszkadza a czuje się przy niej dobrze to OK.

smile

#9 2011-03-30 17:09:12

Sillass
Niewinne początki

Witam serdecznie,

Przyznam szczerze, że rodziny nie chcę zakładać jeszcze w tym wieku (wydaje mi się to całkiem oczywiste).Raczej chodzi mi o zwykły związek, jaki jest w stosunkach damsko-męskich(bez zaręczyn, bez ślubów i grom wie czego:). Dlatego jakże cenne są dla mnie wasze wypowiedzi. wink Niestety nie mam kobiecej psychiki;P.

Rzecz jasna, nie mógłbym być ojcem będąc załóżmy w wieku 20 lat dla dziecka(i to nie z powódek osobistych), pociecha mogłaby mieć żal do rodziców o taki stan rzeczy.
Czasami rówieśnicy dziecka mogą być po prostu bezlitośni(dokuczając mu poprzez różnicę wieku rodziców). Z drugiej strony nie zamierzam zadawać się z mężatką czy kobietą z pociechą i rozbijać im rodziny. Tylko samotne damy.

Jeżeli chodzi o stwierdzenie pani "busiu" to wydaje mi się, że jednak to sprawa charakteru(moją zaletą-wadą jest bezkompromisowa dominacja). Z kolei nie mogę się zgodzić z panią "Aaricia" wypady do kina czy kawiarni jak najbardziej są na miejscu. Nie ważne w jakim wieku się jest, nikt nie chce mieć nudnego związku(głównej mierze mamy tyle rozwodów z powodu monotonnego pożycia). Z drugiej strony to były tylko przykłady:)
Wydaje mi się, że nie chodzi o to aby związek był powierzchowny, a urozmaicony(owszem jest czas również na chwile miałki;P). Ciało kobiety dojrzałej wcale nie ma aż tylu wad(przynajmniej mi się tak wydaje) Żyjemy w czasach kultu ciała gdzie dbanie o siebie jest na porządku dziennym.
Myślę ze właśnie dojrzale kobiety są esencją kobiecości. Ponieważ poprzez bagaż doświadczeń wiedza w jaki sposób się zachować w danej sytuacji, że zbyt mocny makijaż jednak przynosi więcej szkód aniżeli korzyści, no i wiedzą lepiej jak się zachować w stosunku do mężczyzny niż młode panny.

P.S Doceniam i dziękuje za wasze wypowiedzi;)

Pozdrawiam,
Sillass

#10 2011-03-30 17:35:59

truskaweczka19
Moderator

Zgadzam się Sillass, że w wielu przypadkach kobieta około 30- stki może byc atrakcyjniejsza niż taka 20- stka. Niektórym nawet bardziej podobają się takie dojrzalsze rysy twarzy u kobiet i rzeczywiście czasem są ładniejsze jak tak patrzę, ale kwestia gustu.  Czasem seksowniejsze, bo już trochę przeżyły i umieją często przyciągnąć faceta.
Z tym, że skoro chcesz takiego luźnego związku, to obawiam się, że niewiele kobiet na takie coś pójdzie, one zazwyczaj w tym wieku chcą już rodziny i dzieci.

#11 2011-03-30 18:04:49

Aaricia
Woman In Red

Zgadzasz, się, zgadzasz, tylko o tym nie wiesz smile Nie zrozumiałeś mnie. Oczywiście, że w wieku 30+ lat też się chodzi do kina. Chciałam tylko podkreślić różnice - dla 30-latki (są wyjątki oczywiście) najważniejsza w związku jest perspektywa założenia rodziny. Wspólne zainteresowania, rozrywki, milion tematów do rozmów, wszelkie pozytywne cechy faceta tracą na znaczeniu, jeśli wiadomo, że ten facet jeszcze przez wiele lat nie będzie gotowy na stabilizację, małżeństwo, dzieci.

Piszesz, że nie myślisz o zakładaniu rodziny. To normalne w Twoim wieku. Natomiast dojrzale kobiety myślą o rodzinie (w zdecydowanej większości). Dla takiej kobiety możesz być zabawką, ale nie będziesz kandydatem do "normalnego" związku. Związek z Tobą (nawet nie chodzi mi personalnie o Ciebie, raczej o poglądy) oznacza dla kobiety rezygnację z pragnienia posiadania dzieci. Niewiele jest kobiet, które bez żalu z tego pragnienia zrezygnują.

Wydaje mi się, że w związki z taką różnicą wieku wchodzą kobiety dominujące (jak w sytuacji opisanej przez Busiu). Dla mnie osobiście chłopak młodszy o jakieś 10 lat jest bardzo dziecinny, gdybym się z takim związała - czułabym się bardziej jego matką niż partnerką. I nie piszę tego czysto teoretycznie - fizycznie podobają mi się młodzi mężczyźni, więc kilka takich znajomości mam na koncie. Niestety z żadnym z nich nie widziałam szans na związek. Mieli zbyt odmienne podejście do świata, byli zbyt dziecinni, wpatrzeni we mnie jak w obrazek, zafascynowani dojrzałością. Ale ja nie chcę być obrazkiem. Chcę być partnerką mężczyzny o podobnym stopniu dojrzałości jak ja.

I jeszcze w kwestii "seksowności" - moim zdaniem kobieta 30-letnia jest dużo bardziej atrakcyjna niż 20-latka. Kobieta pewna siebie, świadoma swojej wartości ma niesamowitą moc magnetyczną. A oprócz tego ciało 30-latki, która chociaż minimalnie dba o siebie jest równie atrakcyjne jak dziewczyny kilka lat młodszej.

Ostatnio edytowany przez Aaricia (2011-03-30 18:10:31)

#12 2011-03-30 21:06:27

London69
100% Netkobieta

Mi by chyba to nie przeszkadzało, pod jednym warunkiem. Facet musiałby być dojrzały jak na swój wiek i mieć rozum. wink Co prawda teraz to dziwnie by u mnie wyglądało, hm jeszcze prokurator mógłby się przyczepić. big_smile Ale taka różnica gdzie facet ma np. 20 lat a kobieta 30, to jakoś da się zapełnić tą przepaść, tak myslę. wink Jeśli ja bym miała mieć teraz młodszego faceta, to góra 2 lata, żeby nie było takiego przedziału, że ja kończę liceum, a on gimnazjum, bo to zupełnie dwa inne światy. No i ta dojrzałość. Jak patrzę na niektórych facetów u mnie w szkole, którzy są np. w 1 klasie LO, to jakoś nie widzę siebie przy nich. Mniej szpanu, więcej dojrzałości. smile

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.
*Zamiast wycierać łzy, wytrzyj ludzi którzy je powodują.

#13 2011-03-30 21:33:50

kasandra1234
Przyjaciółka Forum

SILLAS zyczyłeś sobie opinii...więc i ja sie dołączam.Zawsze bylam zdania ze facet powinien byc starszy od kobiety.Jest to we mnie tak glęboko zakorzenione,ze tu nie potrafie zmienic zdania,tu jestem niereformowalna.Jeśli rożnica nie jest wielka to czemu nie...ale 15 lat ...no sorry bardzo...

Nie jestem idealna ale idealnie sobie z tym radzę...

#14 2011-03-30 21:42:18

Nonamewoman
Tajemnicza Lady

Sillass a ja ci powiem, że jeżeli masz ochotę na taki związek (i jest kobieta, która również tego chce) to jej nie tłamś przez to co ludzie powiedzą. nie każda 30latka ma ciśnienie na rodzinę i dzieci, nie każdy 20latek jest niedojrzałym chłoptasiem. ja osobiście byłam w takim związku - tak, ZWIĄZKU, nie romansie, układzie - i powiem ci, że nie żałuję. było warto. i nie uważam tego za niesmaczne. ludzie jak będą chcieli się do czegoś przyczepić to i tak się przyczepią. spójrz w siebie, zastanów się z czym tobie będzie dobrze i czy oboje tego chcecie.
powodzenia

GG: 34157592

#15 2011-03-30 22:36:15

truskaweczka19
Moderator

London hihi to normalne, ze nie chcialabys teraz 10 lat mlodszego, przeciez gdyby bylo inaczej to mialabys jakies zaburzenia, ze Cie kreca 10 latkowie czy 8 latkowie wink

Nonawoman, racja jesli dwojgu ludziom na sobie zalezy to nie ma co przejmowac sie opinia otoczenia, tylko cieszyc sie wzajemnie swoim szczesciem, bez patrzenia co ludzie powiedza. Luzie gadali i beda gadac. Tylko my netkobietki chcialysmy rozwazyc kazda opcje i chyba nie mylilysmy sie mowiac, ze kobieta ok 30 lat ktora ma parcie na rodzine nie zwiaze sie na stale z facetem ok 20 lat, ktory jeszcze o tym nie mysli. No, ale w takiej sytuacji jak opisujesz to jak najbardziej, choc rzadko moim zdaniem sie to zdarza. No, ale nie generalizuje, wiem, ze rozni sa ludzie , to prawda.

#16 2011-03-31 08:53:04

Nonamewoman
Tajemnicza Lady

truskaweczka19 napisał:

London hihi to normalne, ze nie chcialabys teraz 10 lat mlodszego, przeciez gdyby bylo inaczej to mialabys jakies zaburzenia, ze Cie kreca 10 latkowie czy 8 latkowie wink

Nonawoman, racja jesli dwojgu ludziom na sobie zalezy to nie ma co przejmowac sie opinia otoczenia, tylko cieszyc sie wzajemnie swoim szczesciem, bez patrzenia co ludzie powiedza. Luzie gadali i beda gadac. Tylko my netkobietki chcialysmy rozwazyc kazda opcje i chyba nie mylilysmy sie mowiac, ze kobieta ok 30 lat ktora ma parcie na rodzine nie zwiaze sie na stale z facetem ok 20 lat, ktory jeszcze o tym nie mysli. No, ale w takiej sytuacji jak opisujesz to jak najbardziej, choc rzadko moim zdaniem sie to zdarza. No, ale nie generalizuje, wiem, ze rozni sa ludzie , to prawda.

truskaweczka19 nie obraź się, ale jeszcze nie masz 30+ więc tak naprawdę twoje rozważania w tym temacie są czysto teoretyczne smile co nie znaczy, że nie może w nich być trochę prawdy. ale czy nie jest tak, że jeśli kobieta chce dziecka a facet nie to tak naprawdę nieważne czy ma on 20 czy 40 lat - i tak nie będzie dla niej odpowiednim partnerem. ja sobie myślę, że niesłusznie wszystko zrzuca się na karb wieku. równie dobrze 20latek może być bardziej dojrzały niż 40latek (też znam takie przypadki)

#17 2011-03-31 11:18:37

meganka87
Zbanowany

Miłość nie zna wieku. Nie wiadomo co przyszłość przyniesie. Jeśli człowiek jest szczęśliwy w związku to przecież wiek nie ma znaczenia.

#18 2011-03-31 11:36:54

atinasarz
Przyjaciółka Forum

Ja niestety obserwując obecne "czasy" często widzę tzw. związki starszych kobiet z młodszymi facetami i w bardzo wielu przypadkach ona to tzw. kobieta z klasą i kasą a on to jej utrzymanek który potrzebny jest do konkretnego celu, żeby przy kawie pochwalić się koleżankom itd.... zdarza się to gdy różnica wieku jest powyżej 10 lat bo mniejsza to owszem jeszcze może coś z tego być. Autor pisze że dzisiejsze kobiety hołdujące kultowi ciała i wyglądu nawet w pewnym wieku wyglądają dobrze - to fakt ale zegara nie zatrzymasz ja mam 37 lat i dobrze pamiętam siebie gdy miałam 25 uwież różnica jest widoczna zarówno dla mnie samej jak i w porównaniu z dziewczynami które dziś mają 20 lat, mimo że nie używałam nigdy tapety , dbam o siebie itd...to ciało niestety się zużywa i potem jest tak że 20 latek poznaje 35 latkę i jest super i wizualnie i intelektualnie nie mówiąc o sexie  ale mija 15 lat on jest 35 latkiem w pełni sił i męskości a ona no cóż "babcia" czy tego chcą czy nie taka natura i upływ czasu. Dlatego dla mnie gdy jest to tymczasowy wygodny układ dla obojga bez planów na trwały związek i im to odpowiada to czemu nie ale trwały związek uważam za niemożliwy kończący się rozpaczą kobiety i straconym czasem mężczyzny.
I na koniec dodam że dla mnie i wielu moich koleżanek w podobnym wieku 20 latek to po prostu dzieciak.

Ostatnio edytowany przez atinasarz (2011-03-31 11:39:39)

#19 2011-03-31 12:48:39

Nonamewoman
Tajemnicza Lady

niestety, w tym co pisze atinasarz jest sporo prawdy - wiele takich związków to poprostu układy oparte głównie na kasie i sexie. co do wyglądu - tu się nie do końca zgodzę. bo o ile oczywiście, że z czasem będzie widać coraz bardziej różnicę, to o tyle równie dobrze możemy zostać porzucone z tego powodu przez starszego od nas mężczyznę, który znajdzie sobie młodszy model. owszem z młodszym facetem jest większe prawdopodobieństwo, ale nie oznacza to, że jak facet jest od nas starszy to nas to nie spotka. jeśli związek jest oparty tylko na kasie/sexie/władzy a brakuje w nim tego co najważniejsze to z pewnością się rozpadnie jak zabraknie kasy/sexu/władzy.

#20 2011-03-31 12:57:24

atinasarz
Przyjaciółka Forum

Nonamewoman - tak masz rację ale moja wypowiedź dotycząca wyglądu  miała na celu uświadomić 20 letniemu facetowi że tak naprawdę to nie ma pojęcia jak zmienia się ciało i wygląd kobiety z biegiem lat bo skąd ma to wiedzieć. Nie wiele widać z pod makijażu, ciuchów itd..... zresztą wiesz o czym mówię dużo mankamentów można schować ale niestety w partnerstwie są sytuacje w których nic się nie ukryje.
Ja niestety uważam że związki kobiet w słusznym wieku z malolatami to jak dla mnie zupełne nieporozumienie.

#21 2011-03-31 20:28:29

nefretette82
Tajemnicza Lady

Nasze stereotypowe społeczeństwo z łatwością potrafi sobie poradzić ze związkiem Starszy mężczyzna młodsza kobieta. Im ta kobieta jest młodsza tym mężczyzna rośnie w oczach innych.
W druga stronę to jednak nie działa tak dobrze. Może dlatego że kobiety wola mężczyzn a nie chłopców.
Przyznam się że na związek z młodszym mężczyzną bym się raczej nie zdecydowała ale... cielęcinka lepiej smakuje niż stary byk smile

Żyje po to aby stanąć na szczycie swoich możliwości.

#22 2011-03-31 23:22:03

Sillass
Niewinne początki

Witam,

Nawet nie chodzi o sama urodę, a raczej o te doświadczenie. Często kobiety w tym wieku mają więcej do powiedzenia niż ich młodsze koleżanki. A tego brakuje młodszym, nawet tym wartościowym dziewczynom.

Pani "nefretette82" ma racje żyjemy w mocno stereotypowym kraju i może właśnie stwierdzenie, że założenie rodziny przez dojrzałą kobietę to jednak mocno popularny stereotyp(chciałbym w to wierzyć:) Mimo na prawdę ciekawych postów zależy mi najbardziej na wypowiedziach jednak pań dojrzałych(podkreślę jeszcze raz, że i pań w wieku młodzieńczym opinie bardzo cenię), bo jednak teoria z praktyką równać się nie może;)

Pani "Nonanewoman", a mogłaby pani uchylić rąbka tajemnicy na temat owego związku, np. jak się poznaliście? W ogóle trafne spostrzeżenie co do odpowiedzialności mężczyzn.

Ucinając wszelkie spekulacje utrzymankiem zostać nie mam zamiaru, to by uwłaczało mojej godności, jak zauważyła pani "atinasarz", że większość współżyje dla mamony. Właśnie mi chodzi o związek dwojga ludzi z takową różnicą wieku, ponieważ przy rówieśnikach czuje się zbyt staro, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że zbyt dojrzale (wiem, że śmiesznie to brzmi, ale nie w głowie mi ciągłe hulanki inne tego typu rozrywki). Jest czas na zabawę i jest czas na pracę.

Wydaje mi się, że ciało to jednak opakowanie człowieka, które pełni właśnie takową role. Prędzej czy później przyzwyczaja się partner(jeżeli jest oddany) i się godzi z dana sytuacją.
Tak myślę, że kobieta będąc w takim związku z młodzieńcem korzysta na tym i wciąż hołduje kult ciała by nadal podobać się swoim młodszym współtowarzyszom. Wydawać by się mogło,
że panie odpuszczają sobie tenże kult ciała, gdyż ich współmałżonkowie się zaniedbują(w dalszej perspektywie czasu), a przy mężczyźnie dbającym o siebie(co większość młodych czyni) dalej
hołduje. Takie małe spostrzeżenie z mojej strony wink.

Pozdrawiam,
Sillass

#23 2011-03-31 23:39:11

truskaweczka19
Moderator

Nonamewoman napisał:

truskaweczka19 napisał:

truskaweczka19 nie obraź się, ale jeszcze nie masz 30+ więc tak naprawdę twoje rozważania w tym temacie są czysto teoretyczne smile co nie znaczy, że nie może w nich być trochę prawdy. ale czy nie jest tak, że jeśli kobieta chce dziecka a facet nie to tak naprawdę nieważne czy ma on 20 czy 40 lat - i tak nie będzie dla niej odpowiednim partnerem. ja sobie myślę, że niesłusznie wszystko zrzuca się na karb wieku. równie dobrze 20latek może być bardziej dojrzały niż 40latek (też znam takie przypadki)

Wiem, ze jestem mlodziutka smile

Przeciez napisalam , ze nie generalizuje i zdaje sobie sprawe, ze sa tez dorjzali 20 latkowie.
Zgadzam sie, ze moze 20 latek byc nawet dojrzalszy od 40 latka
ale ja pisalam to wszystko glownie pod katem autora, ktoremu chodzi bardziej o wypady do kina, a kobietom ok 30 raczej niekoniecznie (oczywiscie w niekazdym przypadku )

Eee tam altinasarz, 30 latki to dla mnie jeszcze mlode kobiety, jeszcze nie maja widocznych zmarszczek lub malo widoczne, nadal wygladaja mlodo i swiezo a nie staruszki przeciez, czesto bardzo zgrabne .. coz chciec wiecej ? smile no i jakies doswiadczenie zyciowe maja.
Niektore czesto wygladaja mlodziej niz maja

No jak uwazasz Sillas, jednak uwazam, ze moja opinia miala wiele prawdy i np Airci, mimo ze nie mamy jeszcze odpowiedniego wieku. Nie trzeba miec tyle lat by wiedziec cos na ten temat, wystarczy znac pewne mechanizmy.

Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2011-03-31 23:43:49)

#24 2011-04-01 00:32:39

vinnga
Moderator

Znam jeden związek, gdzie on na 24 lata, ona 34. Związek trwa jakieś 3-4 lata. Na początku było super. Chłopak był fajny, dojrzały (jak na swój wiek), odpowiedzialny. Ona przy nim czuła się młodsza, zakochała jak nastolatka.
Ale...
Minęło kilka lat. Jej przestała wystarczać zabawa, imprezki, spacerki za rączkę, studenckie mieszkanie. Ona chciałaby się ustatkować, zostać żoną i matką. Dla niego to za wcześnie. Wieść niesie, że związek się psuje...

Ja mam 30 latek. Trudno powiedzieć, żebym była dojrzałą kobietą (styl bycia, zachowania). Mam kilku młodszych kumpli. Służą do imprezowania, wypadów na piwo, realizacji szalonych pomysłów. Są super smile Ale nie wyobrażam sobie związku z żadnym z nich. Jest taka subtelna różnica w podejściu do życia i świata mężczyzny w wieku lat 25 i 30, która sprawia, że ten pierwszy nie może być dla mnie równorzędnym partnerem. A starszą siostrą dla własnego faceta być nie chcę...

#25 2011-04-01 10:24:27

Bogusia9
Na razie czysta sympatia

Jakieś 2 lata temu (bosz, jak ten czas leci!) spotykalam sie z chlopakiem ktory mial 23 lata czyli byl 9 lat mlodszy
Trwalo to kilka miesiecy, nie czulam sie staro, fajnie bylo na studenckich imprezach
Mielismy bardzo udane pozycie wink no ale wszystko sie rozwalilo w momencie kiedy dotarlo do niego ze mam dwojke dzieci mimo ze nie naciskalam na niego by byl dla nich ojcem, bo swietnie sobie sama radze
I jakos tak sie rozpadlo hmm

Ale bylo milo, oj bylo

#26 2011-04-01 13:35:14

Bullinka
Redaktor Działu Prawo i Psychologia

Ja jestes w zwiazku z mlodszym o 20 lat partnerem. Ja 41 on 21. Dodatkowo dzieli nas odleglosc, choc rozmawiamy i widujemy sie czesciej niz niejedna para mieszkajaca w jednym miescie. Calosc trwa ponad 3 lata i to nie ja staralam sie o niego przez niemal rok. Ja go odgadnialam, tlumaczylam, ze sie nie da, ze w Polsce nie mamy szans, ze kiedys moze miec przez to wielkie klopoty itd. NIc i nikt nie mogl go zatrzymac i jakos tak stalo sie... Mozecie krytykowac ile chcecie, ale to on byl przy mnie gdy ratowalam moja corke w CZD, gdy zachorowalam na nowotwor, z ktorym musze walczyc co jakis czas. To w pewnym sensie i on sprawil, ze podjelam zarzucone leczenie zamiast czekac na smierc, ze poczulam sie kobieta w pelnym znaczeniu tego slowa, ze czuje sie kochana, uwielbiana. Nawet gdy toczylismy nasza mala wojenke nigdy nie padly slowa: nie czuje juz nic do ciebie.
Moge z czystym sumieniem powiedziec, ze jestem szczesliwa, choc i nam przeciez zdarzyl jeden, powazny zgrzyt. To jeszcze jest dosc swieze, ale powoli dochodzimy do poprzedniego stanu naszego zwiazku.

Nie wiem jak bedzie za kilka tygodni, miesiecy, lat. Kiedys sadzilam, ze przetrwamy 3-4 miesiace i koniec, dzis mam podstawy, o ktorych nie chce sie rozpisywac, aby uwazac, ze po tym, przez co przeszlismy przez te lata, tylko dwie sprawy moga nas rozdzielic: zdrada i jego chec posiadania dzieci. On uwaza, ze tylko zdrada, bo od zawsze powtarza, ze ich nie chce. Ja jednak sadze, ze powodowane jest to mlodym wiekiem. Narazie jednak nie chce o tym myslec. Jest nam dobrze i bede sie tym stresowac jak przyjdzie na to czas. Jednakze swego rodzaju furtka jest w mojej glowie. Moze powoduja to ludzie, ktorzy nieraz bez ceregieli dziwia sie nam.

edit:Nadmienie, ze on nie jest typowym mlodziakiem. Jest czlowiekiem, ktory w swoim wielu przezyl zdecydowanie za duzo i posiada doswiadczenie zyciowe, ktorego nie powienien miec. Byc moze dlatego jest dla mnie tym kim jest-swiatelkiem, gdy w zyciu zapada mrok.

Ostatnio edytowany przez Bullinka (2011-04-01 13:49:25)

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

#27 2011-04-01 14:20:29

syla135
Przyjaciółka Forum

wspaniala historia powyzej
i ja tak uwazam, ze jesli dwie osoby chca w ten sam sposob zyc, kochaja sie i wiedza ze np niecha dzieci to wiek nie gra roli, owszem nasze spoleczenswto jeszcze nie jest na to przygotowane, choc dziwi mnei ze jak facet ma 20lat mlodsza kobiete to z regoly sie go rozumie bo byla ladniejsza itd...normalne ze ma lepsza
a jak baba ma mlodszego to zaraz sie patrzy na nia jak na dziwaczke...
moja tesciowa miala faceta 15lat mlodszego. szczeze mowiaz gdyby mi ktos nie powiedzial to w zyciu bym tego niezauwazyla.

#28 2011-04-01 15:04:51

Juliette
Przyjaciółka Forum

Uważam,że jeżeli ludzie się kochają i umieją dogadać to nic,rzadna bariera, nawet wiekowa nie będzie problemem.

ALE: sama jestem w związku z 12 lat starszym partnerem i uwierz mi,że czasami bywa ciężko.
Różnice poglądów czy inne priorytety to norma.Często wynikają z tego konflikty.
Jestem z nim w stałym związku,za rok ślub,ale mimo to obawiam się,że coś nie wyjdzie.
I gdyby nie to,że serce wybiera a nie rozum,to może dziś byłabym sama.
Nie zrozum mnie źle. Kocham go,ale łatwiej byłoby gdyby jednak on miał mniej lat lub ja byłabym starsza wink

Absolutnie nie chcę Cię zniechęcać do takiego związku,ale tak jak dziewczyny powyżej próbuję Ci uświadomić 'zagrożenia' i problemy z tego płynące.

Podoba mi się sposób w jaki do nas piszesz, jesteś normalnym, w porządku facetem.Lepiej byłoby gdybyś  był z kobietą w podobnym wieku,czego serdecznie Ci życzę wink pozdrawiam.

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#29 2011-04-02 12:34:24

Nonamewoman
Tajemnicza Lady

truskaweczka19 napisał:

No jak uwazasz Sillas, jednak uwazam, ze moja opinia miala wiele prawdy i np Airci, mimo ze nie mamy jeszcze odpowiedniego wieku. Nie trzeba miec tyle lat by wiedziec cos na ten temat, wystarczy znac pewne mechanizmy.

nie Truskaweczka19 nie wystarczy. życie to nie jest regułka matematyczna, która zawsze się sprawdza i prowadzi do jednego wyniku

Bullinka życzę wam powodzenia smile

Sillass poznaliśmy się dość banalnie - w necie. na początku też się przed tym broniłam. ale w końcu uległam. i pomimo, że nam się nie udało (powodem nie była różnica wieku) to jednak uważam ten okres za jeden z najfajniejszych w moim życiu. nigdy przedtem, ani też potem nie czułam się taką prawdziwą KOBIETĄ jak przy nim. nigdy nikt mnie tak nie traktował, nie dawał takiego poczucia bezpieczeństwa, nie otaczał taką troską. może gdybyśmy spotkali się w innym czasie to nie musielibyśmy się rozstać. a może właśnie spotkaliśmy się w tym konkretnym czasie żeby móc sobie dać to, co sobie daliśmy
jeśli więc jest kobieta, na której ci zależy, nie oglądaj się na to co powiedzą inni. jeśli jesteście ze sobą szczęśliwi to pielęgnujcie to szczęście. powodzenia smile

#30 2011-04-02 12:50:44

vinnga
Moderator

Uważam, że na tym swiecie najpiękniejsze jest to, że każdy przypadek jest indywidualny. My tutaj możemy tylko podywagować jak to wygląda z punktu widzenia osób, które w temacie się wypowiedziały. Daje to jakiś mizerny pogląd jak sprawa wyglada statystycznie. Ale od każdej reguły są wyjątki. Jeśli autor znajdzie kobietę, która do wyjątków należy - oboje mogą być szczęśliwi. Je tylko uważam, że różnica wieku = różnica poglądów, doświadczenia, priorytetów, podejścia do życia. Troszkę łatwiej jest mi zrozumieć kobiety, które wiążą się ze starszym partnerem - większość mężczyzn później "dorasta" do priorytetów, które u większości kobiet pojawiają się dość wcześnie. Aczkolwiek uważam, ze największe szanse ma związek z rówieśnikiem. Z założeniem, że im kobieta starsza, tym słowo "rówieśnik" ma szerszy zakres. Bo dla kobiety w  wieku 25 lat trudno uznać, że 20-latek jest rówieśnikiem. Za to kobieta w wieku 45 lat spokojnie za rówieśnika może uznać 40-latka.

#31 2011-04-04 01:00:59

Sillass
Niewinne początki

Dobry wieczór,

Z wypowiedzi pań doświadczonych już o związek z partnerem jednak można doszukać się miłych wspomnień. Co napawa mnie optymizmem, gdyż egoizm w związku jest dla mnie obcy i nie chciałbym aby któraś z pań(jeżeli takowa będzie) męczyła się.

Panno "truskaweczka19" proszę się nie zrażać, po prostu poznałem opinie młodszych koleżanek i ciekawiła mnie perspektywa pań takich jak choćby "Bulinka" czy "Nonamewoman". Właśnie wydaje mi się, że młodsi partnerzy są zafascynowani trochę(zaryzykowałbym, że nawet bardziej niż trochę)
związkiem z panią o kapkę wiosen starszą, przez co najzwyczajniej w świecie wykazują sporą inicjatywę, która objawia się tym co wymienione panie doświadczyły. Cieszę się, że te związki nie opierały się tylko na seksie ale również w innych aspektach:)

Pani "Bulince" życzę jak najlepiej, grunt to znaleźć wzajemne oparcie.

Panno "Juliete"(jeszcze mogę się tak zwracać?smile pragnę podziękować za słowa uznania. Bylem już niejednokrotnie z dziewczynami w okolicach mojego wieku(raz nawet ze starsza od siebie o 3 lata), ale  z żadną nie potrafiłem się porozumieć, można pokusić się o stwierdzenie, że jeszcze spotkam na swojej drodze kobietę swoich marzeń, ale czy kobieta moich marzeń, z która nadawałbym na tych samych falach nie może być dojrzałą kobietą? Śmiem zaryzykować stwierdzenie że: TAK, może być!  I dlatego postanowiłem zaryzykować: nie uda się z żadna związać albo związek się szybko rozpadnie? No cóż i tak bywa ale na pewno nie będę pluł sobie w brodę że nie spróbowałem.

Pozdrawiam,
Sillass

#32 2011-04-04 01:56:41

truskaweczka19
Moderator

Bez obaw, nie zrażam się smile Mam nadzieje, że wszystkie rady coś pomogły. Tak naprawdę jak chcesz poznać starszą kobietę, to zawsze jest jakaś szansa, zależy na kogo trafisz, czy będziecie mieć podobne priorytety itp. Nadal utrzymuje, że Twoja jest trochę mniejsza, jeśli chcesz zabawy, a wiele po 30 stce czegoś poważniejszego, lecz szanse zawsze są i warto próbować :-)
Tak, to prawda, że wielu panów odchodzi od stereotypu, że panowie wolą młodsze. Kiedyś to było nie do pomyślenia młodszy ze starszą. A ja tam jestem tolerancyjna, jak ludziom dobrze razem, to nie ma wielkiego znaczenia. No chyba, że różnica z 50 lat to już coś nie tak tongue
Faktycznie, teraz wielu panów ugania się ze starszymi, choć czasem wstydzą się przyznać. Znam paru takich facetów . są młodzi a chcą starszej, doswiadczonej, nie tylko na seks, ale też związek. Pewnie spotykali mało dojrzałe młode kobiety wink

#33 2011-04-09 09:44:30

Smietan01
Net-facet

Witam
Jestem tu nowy, więc proszę drogie Panie, abyście nie mieszały mnie od razu z błotem, ale mam własne doświadczenie ze starszą kobietą i myślę, że mogę pomóc.smile

Znam dużo dziewczyn młodszych, starszych i w moim wieku. Jednak z tymi drugimi najlepiej mi się rozmawia.
Według mnie dziewczyny młodsze ode mnie nie mają nic do zaoferowania. I nie chodzi tu o seks. Głównie chodzi mi o charakter i psychikę. W erze dzisiejszych "pokemonów" ciężko jest znaleźć kogoś o ciekawych zainteresowaniach i charakterze. Wydaje mi się, że to przez doświadczenie.
Spotykałem się z pewną dziewczyna, która była starsza ode mnie o 3 lata. Z nikim nie rozmawiałem na tyle rożnych tematów i z takim zainteresowaniem jak z nią. Potrafiła mnie pocieszyć i wysłuchać w najtrudniejszych w tamtym okresie dla mnie chwilach. Starsze kobiety potrafią człowieka pocieszyć i otoczyć tym czymś, czego brakuje młodszym. Podam przykład: W zeszłym roku mój przyjaciel ze szkolnej ławki zginął w tragicznym wypadku. Nie miałem komu się wypłakać i wyrzucić tego z siebie. Prosiłem o pomoc zarówno młodszą jak i starszą kobietę. Od której dostałem prawdziwe pocieszenie dopowiedzcie sobie same.
Pozdrawiam

#34 2011-04-09 11:31:43

Juliette
Przyjaciółka Forum

Sillass napisał:

Panno "Juliete"(jeszcze mogę się tak zwracać?smile pragnę podziękować za słowa uznania. Bylem już niejednokrotnie z dziewczynami w okolicach mojego wieku(raz nawet ze starsza od siebie o 3 lata), ale  z żadną nie potrafiłem się porozumieć, można pokusić się o stwierdzenie, że jeszcze spotkam na swojej drodze kobietę swoich marzeń, ale czy kobieta moich marzeń, z która nadawałbym na tych samych falach nie może być dojrzałą kobietą? Śmiem zaryzykować stwierdzenie że: TAK, może być!  I dlatego postanowiłem zaryzykować: nie uda się z żadna związać albo związek się szybko rozpadnie? No cóż i tak bywa ale na pewno nie będę pluł sobie w brodę że nie spróbowałem.

Pozdrawiam,
Sillass

wystarczy Juliette wink jesteśmy w podobnym wieku.
Ja nie chcę Cię zniechęcać,ale powiedzieć,że w takich związkach ma się problemy o innym podłożu,często trudniejsze niż inne pary, które są w podobnym wieku.
Oczywiście wybór należy tylko do Ciebie. Rozumiem Cię,bo tak jak Ty masz słabość do starszych kobiet,tak ja mam słabość do starszych mężczyzn.Z rzadnym rówieśnikiem nie udało mi się nigdy stworzyć czegoś poważniejszego.
Być może kiedyś, za parę lat znajdziejsz kobietę swojego życia,która będzie chciała się związać z młodszym mężczyzną wink

''Bo wszystko czego chcę
Całe życie być przy Tobie
Niech nie zgaśnie nigdy ogień, który płonie w Tobie''

#35 2011-08-13 13:17:03

annika80
Netbabeczka

Witam Was... NIe jestem tu przez przypadek... Otóż temat dotyczny również mnie. Róznica wieku 10 lat. On Młody 21 letni mężczyzna, ja 31 letnia kobieta po przejściach i jeszcze przed.
Zawsze lubiłam młodszych chłopaków, choć męża miałam rok starszego. NIe ułozyło się.
Ale do rzeczy.
NIe wiem jak, ale coś nas połączyło. Jakies nieopisane uczucie, którego nigdy nie doświadczyłam. Być może nabywa sie go z wiekiem smile
Często rozmawiamy, śmiejemy się. Ale nie jest łatwo. Problem społeczny i kulturowy nie daje nam możliwości pokazania na zewnątrz swoich pierwiastkowych, namiastkowych uczuć. Nasze społeczeństwo jeszcze nie toleruje związków z tak duza róznicą wieku ZWŁASZCZA jeżeli starsza jest kobieta. A co więcej, jezeli jest po przejściach i ma dzieci.
Rodzina cierpi bo chce uchronic młodego chłopaka, On cierpi bo nie może sie otworzyc. Z jednej strony KOCHANA, BLISKA SERCU KOBIETA z drugiej KOCHANI RODZICE.
Jak to pogodzić? Jest to trudne, bardzo trudne. Mimo, że chcą byc ze sobą cierpią. Bo nie znajdują wsparcia.
Sillass mówisz o takich sprawach o ktorych słysze o NIEGO. Nawet myśłlałam , zę On to TY. Ten sam wiek, podobne slogany młodzieżowe. Podobnie brzmiące zdania. Ten szacunek do Kobiet. Jednak jest WAS WIĘCEJ i NAS też smile

MOtto na ten czas:
JEŻELI TO PRAWDZIWA MIŁOŚĆ, PRZETRZYMA WSZYSTKO
nawet jeżeli PRZYJAŻŃ I PIEKNE CHWILE , TO WARTO POŚWIĘCIĆ JE TAKIM FACETOM JAK ON...

annika

W każdym początku tkwi czar, który nas chroni i pomaga nam żyć.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same.
Marzenia się spełniają, a fantazje zostają w nas na zawsze.
W naszym niepowtarzalnym życiu, każdy dzień jest historyczny.

#36 2011-09-06 12:26:00

Mussuka
Przyjaciółka Forum

To dolacze do klubu:) Roznica wieku 11 lat na moja korzysc (czy jakby to zlosliwe stereotypy napisaly niekorzysc"smile i nigdy wczesniej nie czulam sie tak dobrze z nikim innym. Ani ze starszym ani z rowiesnikiem. Ale przeciez, to nie kwestia wieku tylko charakteru i dojrzalosci partnera, ktorej niestety niejeden 50+latek nigdy nie osiagnie.

Co do wygladu..a kto powiedzial, ze babka o nascie lat starsza za pare lat automatycznie zgrzybieje a jej partner bedzie nadal jak ten raczy jelonek sie prezentowal? Z tego co ja widze to dosc czesto kobiety dojrzale (no tak od 30 w gore) wygladaja o niebo lepiej niz ich rowiesnicy czy nawet mlodsi partnerzy. Nam raczej miesnie piwne ani zakola skroniowe nie groza:)

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło  smile

#37 2011-09-09 10:00:22

maaja
Niewinne początki

Ja lubie młodszych facetów za to ze są tacy w gorącej wodzie kąpani, spontaniczni i z tego co zauważyłam do starszych dziewczyn mają większy szacunek. Starsi pomijając niewątpliwe zalety jakimi sa odpowiedzialność, poczucie bezpieczeństwa, mają wadę która doprowadza mnie do szału- protekcjonalny ton. Nie lubię żeby udowadniał mi na każdym kroku że on więcej przeżył i ja powinnam mu przyznawać rację.

#38 2011-09-09 10:04:21

Mussuka
Przyjaciółka Forum

maaja napisał:

Starsi pomijając niewątpliwe zalety jakimi sa odpowiedzialność, poczucie bezpieczeństwa,

Niewatpliwe? Otoz wlasnie, ze czesto bardzo watpliwe. Obu tych cech nie nabiera sie z wiekiem ale albo sie je ma albo nigdy nie nauczy. Potwierdza to moje doswiadczenie.

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło  smile

Stopka forum