Chorwacja - wyjazd na własną rękę... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 28 ]

1

Temat: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Witam,

Razem ze znajomymi (łącznie 5osób) postanowiliśmy, że w tym roku wyruszymy w podróż po Chorwacji na własną rękę - autem, gdyż wycieczka zorganizowana przez biura turystyczne za dużo jednak by nas wyniosła, a tak będzie to dodatkowo  nasza wielka przygoda smile

Pomysł ten zrodził się dopiero kilka dni temu, zbieramy teraz jakieś przydatne informacje odnośnie samej Chorwacji, m.in. : gdzie najlepiej zarezerwować hotel, czy w ogóle rezerwować czy nie lepiej jechać w ciemno i na miejscu coś znaleźć?
Chcemy jechać w terminie 11.07 -22.07, czyli w sezonie kiedy będzie najdrożej hmm (niestety mam w tym terminie przymusowy postój w firmie)
Co warto tam zwiedzić? Co zabrać, co się najlepiej tam przyda? Czy jedzenie jest tam drogie?
Jakie macie opinie na temat samego kraju?
Chcemy na ten wyjazd bowiem przeznaczyć łącznie z przejazdem ok 1200zł od osoby, kalkulując wydaje nam się że powinno być ok, choć rozczarowanie także może nas spotkać big_smile

Może ktoś także miał okazję w ten sposób podróżować po Chorwacji, wszelkie rady będę dla nas przydatne wink

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Jest strona w necie o Chorwacji tam najlepiej poczytaj.
ceny trochę podskoczyły,najlepiej szukać apartamentów na własną ręke.
tam większość osób wynajmuje apartamenty,hoteli jest mało
ale z apartamentami w zeszłym roku w sezonie był z tym problem.Jednakże zawsze coś znajdziecie
możecie jedynie mieć problem z dniami czyli np. będzie wolny apartament na 7 dni
później trzeba się będzie ewakuować i szukać gdzie indziej.
to objazdówka czy chcesz być w jednym miejscu ?
w sklepach ceny trochę wyższe niż u Nas.W knajpach spoko
Do tego płatne autostrady.Winiety.
Kraj piękny i warto jechać.
Nie wiem ale coś czuję że w tym roku przez zawirowania na świecie
będzie najazd na Chorwację smile
Rakija tania wino też piwo też tanio
buty do wody kupisz na miejscu przydają się
nie wiem czy 1200 to dużo zależy jakie macie auto i ile pali
i czy to 1200 to na wynajem,zabawe,przejazd,zwiedzanie,jedzenie ?

jedzenie weźcie ze sobą będzie taniej  a specjały kuchni na miejscu

smile miłego

3

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Bellew - dzięki za info wink
Myśleliśmy właśnie nad wynajęciem apartamentu. Choć nie wiemy czy już mamy powoli rezerwować, żeby się nie rozczarować czy jechać w ciemno?...może ktoś zna jakieś sprawdzone miejsce na nocleg? Też się obawiamy, że w tym roku może być oblężenie Chorwacji big_smile
Jeśli chodzi o to czy ma to być wyjazd w jedno konkretne miejsce czy objazdówka - ta kwestia jeszcze nie jest rozstrzygnięta, dyskusja między nami trwa wink To zależy od wielu czynników...
Co do autka - jeszcze czekamy na decyzję, bo to zależy od pewnej sytuacji, na dniach powinniśmy wiedzieć dokładnie czym pojedziemy i ile wtedy spali smile
Jeśli chodzi o te 1200zł - jest to kwota przede wszystkim na przejazd, zakwaterowanie i może w części zwiedzanie...jedzenie i picie raczej nie wliczamy w tą sumkę.

Bellow - wnioskuję, że byłeś w Chorwacji wink?
Możesz zatem coś więcej napisać o swoich doświadczeniach odnośnie tego kraju? Gdzie dokładnie byłeś? Jak rozplanowałeś tą podróż?

4

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Jezeli macie ochote to polecam udac sie ciut dalej, zdecydowanie taniej i piekniej, mniej tloczno jest na wybrzezu Bosni i Hercegowiny oraz Czarnogory. My tak podrozowalismy autem , noclegi  w namiotach na polach kampingowych . Dotarlismy tak do Alabnii. wiem ze nie kazdy jest zwolennikiem spania w namiotach ale koszty hoteli i pensjonatow przekonaly nas aby spac nędzniej a zobaczyc wiecej.

5

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Obydowiosny - moźe następnym razem Czarnogóra wink
W tym roku myślimy właśnie o Chorwacji, a konkretniej wahamy się między miejscowością Senj a okolicami Splitu.
Był tam ktoś może?

6

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

hmmm chorwacja...nigdy tam nie bylam moze wybiore sie tam w podroz poslubna

7

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Chorwacja jest piękna gorąco polecam byłam 2 razy na własna rękę ale samolotem nie samochodem. Noclegi lepiej rezerwować wcześniej niż potem tracić czas, nerwy i pieniądze. Chyba najpiękniejszym miejscem jest Dubrownik oraz malownicze wysepki, których jest od groma. Noclegi rezerwuje zawsze z booking com wiele razy sprawdzona strona.
Masz jakieś pytania to pisz jeszcze tu zajrzę.

8 Ostatnio edytowany przez Fumiko (2011-05-23 13:14:17)

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Chorwacja z tego co wiem to juz do tych najtańszych nie należy, a w sezonie faktycznie moze byc spore oblężenie ale przeciez należało się tego spodziewać, mimo wszystko warta jest wydanych pieniędzy i trudów podróży wink
Jeżeli chcesz zarezerwować nocleg będąc jeszcze w Polsce to spróbuj np. tu spam, nie zaprzeczam ze szukanie noclegu na miejscu moze sie okazac troche tańszym rozwiązaniem, ale mozesz z tym miec problem, w końcu lipiec to szczyt sezonu, a nie warto tracic cennego czasu na błądzenie po okolicach, skoro można go lepiej wykorzystać.

9

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

jak się dobrze poszuka to można znaleźć dużo fajnych ofert
tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać
czasami można znaleźć fajne oferty w szczególności pod koniec sezonu i jest o tyle lepiej że juz te wszystkie miasta turystyczne już nie są tak przeludnione turystami
jak znajdę coś fajnego to wam podeślę;)

10 Ostatnio edytowany przez 1812o5marzeń (2011-08-07 21:01:37)

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

My byliśmy w tamtym roku. Przełom lipca-sierpnia. Podróż autem dała nam ten plus, że mogliśmy duużo rzeczy wziąć, ale trwała zdecydowanie za długo (zjechaliśmy aż do Dubrovnika) bo 18h.
Pojechaliśmy "w ciemno", więc noclegu szukaliśmy na miejscu i prawdę mówiąc miałam stracha w pewnym momencie tych poszukiwań, że pierwsza noc skończy się noclegiem w aucie. A przecież po 18-godzinnej podróży człowiek marzy jedynie o prysznicu. No ale ja panikara jestem roll

Natomiast sam wypoczynek wspominam wspaniale, piękne widoki, plaże praktycznie puste (trzeba był zejść do nich po stromym skalistym zboczu, między krzakami) ale niekiedy udawało się, że byliśmy zupełnie sami, a wtedy... hulaj dusza, piekła nie ma lol

Gorąco polecam!

11

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Wybieram się z mężem do Chorwacji w maju. Wybraliśmy Dubrownik, trochę się obawiam, czy nie będzie tam zbyt tłoczno. Nocleg już wykupiony, prawie wszystko załatwione. Pozostała kwestia ubezpieczenia. Czy ktoś może coś doradzić?

12

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Do Dubrownika trzeba wziąć koniecznie wygodne buty. Mnóstwo zwiedzania. Warto obejść stare miasto murami obronnymi. To jest płatne ale warto. A na taki spacerek koniecznie butla wody. Bo na górze zdzierają za picie jak za zboże.

13

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

dzięki za radę. Buty już przyszykowane, chciałam nawet kupić nowe, ale już raz zrobiłam taki błąd. Najlepiej zabrać takie już sprawdzone i nawet jeżeli są już dość znoszone.

14

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

polecam istrię (możesz stamtąd zrobić wycieczkę do włoch i wenecji) oraz pulę (mają mini koloseum przypominające to w rzymie) oraz wyspę pag.

15

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Apartament zarezerwujesz bezpośrednio u właściciela na stronie zakwaterowaniewchorwacji. My byliśmy koło Primosten - środkowa Chorwacja. Bardzo ładna okolica. Niedaleko Trogir, Split. Warto jechać do Krka - Park Narodowy.

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...
Wika71 napisał/a:

Apartament zarezerwujesz bezpośrednio u właściciela na stronie zakwaterowaniewchorwacji. My byliśmy koło Primosten - środkowa Chorwacja. Bardzo ładna okolica. Niedaleko Trogir, Split. Warto jechać do Krka - Park Narodowy.

Jeżeli mowa o Parku Narodowym Wodospadów Krka, nie można nie wspomnieć o Parku Narodowym Plitvicke Jezera. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Hrvatskiej. Bajkowa, romantyczna sceneria.

17

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Kurcze, byłam w Chorwacji z Itaką kilka razy, ale nigdy na własna reke. Chyba trochę bym się obawiała. Jednak jestem taka, ze lżej mi chyba jechać na gotowe. Podziwiam ludzi, którzy starają się sami wszystko zorganizować.

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...
Mya napisał/a:

Kurcze, byłam w Chorwacji z Itaką kilka razy, ale nigdy na własna reke. Chyba trochę bym się obawiała. Jednak jestem taka, ze lżej mi chyba jechać na gotowe. Podziwiam ludzi, którzy starają się sami wszystko zorganizować.

Jaka jest Twoja opinia o tym biurze podróży? Ja w tym roku z tego biura lecę do Chorwacji samolotem.

19

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Chorwacja jest moim zdaniem krajem gościnnym, bezpiecznym, pełno jest pól namiotowych, miejsc nastawionych na turystykę. Wyjazd bez biura nie powinien być problemem.
Jedzenie, zwłaszcza na bazarach i targach w porcie nie jest drogie - a przynajmniej nie było kilka lat temu. Z restauracji radzę wybierać te na wsiach, przy winnicach i gospodarstwach - najlepsza jakość jedzenia w stosunku do ceny.
Zabranie jedzenia z Polski też nie jest złym pomysłem jeżeli chcecie zaoszczędzić na niektórych produktach.

Jak do każdego kraju o ciepłym klimacie - coś na komary, poparzenia słoneczne, kremy z filtrem, przewiewne ciuchy.
W wodzie uważać na jeżowce i ukwiały. Zdarza się, że się do domu przypałęta skorpion. Jest jeden, czy dwa gatunki jadowitych węży, więc po haszczach się nie należy bezmyślnie szwędać.
W górach raczej nie wchodzić niepotrzebnie do lasu - zdarza się, że można trafić jeszcze na niewypały i miny przeciwpiechotne z czasów wojny.

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...
WitchQueen napisał/a:

Chorwacja jest moim zdaniem krajem gościnnym, bezpiecznym, pełno jest pól namiotowych, miejsc nastawionych na turystykę. Wyjazd bez biura nie powinien być problemem.
Jedzenie, zwłaszcza na bazarach i targach w porcie nie jest drogie - a przynajmniej nie było kilka lat temu. Z restauracji radzę wybierać te na wsiach, przy winnicach i gospodarstwach - najlepsza jakość jedzenia w stosunku do ceny.
Zabranie jedzenia z Polski też nie jest złym pomysłem jeżeli chcecie zaoszczędzić na niektórych produktach.

Jak do każdego kraju o ciepłym klimacie - coś na komary, poparzenia słoneczne, kremy z filtrem, przewiewne ciuchy.
W wodzie uważać na jeżowce i ukwiały. Zdarza się, że się do domu przypałęta skorpion. Jest jeden, czy dwa gatunki jadowitych węży, więc po haszczach się nie należy bezmyślnie szwędać.
W górach raczej nie wchodzić niepotrzebnie do lasu - zdarza się, że można trafić jeszcze na niewypały i miny przeciwpiechotne z czasów wojny.

Warto dodać, iż w Chorwacji możemy spotkać ostrzeżenia o minach. W formie białej tablicy z czerwonym trójkątem w jej górnej części. W owym trójkącie znajduje się trupia czaszka z napisami : "Mine" i "Mines". Na białym tle tablicy poniżej trójkąta widnieje taki oto tekst: "Ne prilazite. Na ovom podrucju je velika opasnost od mina". Pod żadnym pozorem takiej tablicy nie wolno zabierać na pamiątkę!

21

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Mnie się tylko nie podoba, że w Chorwacji nie można obozować na dziko pod namiotem, więc w tym roku nie pojadę tam na stopa, bo nie mam ochoty szarpać się z policją. Szkoda, bo perspektywa namiotu gdzieś na uroczej plaży w odludnym miejscu, po całym dniu podróży wydaje się świetna.

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...
WitchQueen napisał/a:

Mnie się tylko nie podoba, że w Chorwacji nie można obozować na dziko pod namiotem, więc w tym roku nie pojadę tam na stopa, bo nie mam ochoty szarpać się z policją. Szkoda, bo perspektywa namiotu gdzieś na uroczej plaży w odludnym miejscu, po całym dniu podróży wydaje się świetna.

Bardzo dobrze, że nie można. Trudnym do wyobrażenia fakt, co by się wówczas działo. Za to możesz się kąpać w Parku Narodowym Wodospadów Krka.

23

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:
WitchQueen napisał/a:

Mnie się tylko nie podoba, że w Chorwacji nie można obozować na dziko pod namiotem, więc w tym roku nie pojadę tam na stopa, bo nie mam ochoty szarpać się z policją. Szkoda, bo perspektywa namiotu gdzieś na uroczej plaży w odludnym miejscu, po całym dniu podróży wydaje się świetna.

Bardzo dobrze, że nie można. Trudnym do wyobrażenia fakt, co by się wówczas działo. Za to możesz się kąpać w Parku Narodowym Wodospadów Krka.

Jest sporo krajów, w których można i jakiegoś dzikiego szału tam nie ma. Kwestia podejścia.

W Parku Narodowym Wodospadów Krka byłam ze trzy razy i pojechałabym jeszcze raz. Zdecydowanie jedno z moich ulubionych miejsc na tym świecie.

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...
WitchQueen napisał/a:
Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:
WitchQueen napisał/a:

Mnie się tylko nie podoba, że w Chorwacji nie można obozować na dziko pod namiotem, więc w tym roku nie pojadę tam na stopa, bo nie mam ochoty szarpać się z policją. Szkoda, bo perspektywa namiotu gdzieś na uroczej plaży w odludnym miejscu, po całym dniu podróży wydaje się świetna.

Bardzo dobrze, że nie można. Trudnym do wyobrażenia fakt, co by się wówczas działo. Za to możesz się kąpać w Parku Narodowym Wodospadów Krka.

Jest sporo krajów, w których można i jakiegoś dzikiego szału tam nie ma. Kwestia podejścia.

W Parku Narodowym Wodospadów Krka byłam ze trzy razy i pojechałabym jeszcze raz. Zdecydowanie jedno z moich ulubionych miejsc na tym świecie.

A, ja bym rzekł: kwestia porządku. Pamiętajmy o przeszłości historycznej Chorwacji. WitchQueen Park Narodowy Wodospadów Krka wywołał mój wielki zachwyt. Czy miałaś przyjemność zwiedzić Park Narodowy Plitvicke Jezera i Zagrzeb?

25 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-07-10 15:30:37)

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

polecam na własną rękę znaleźć apartament wychodzi dużo taniej my w tym roku jedziemy ew wrześniu a w lutym rezerwowałam noclegi ( za dojazd tzn. paliwo i nocleg 540 zł. na osobę ) .


Post edytowany ze względu na naruszenie regulaminu forum

26

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

wlasnie co wrocilismy z Chorwacji, z wyspy Korcula. Znalezienie fajnego apartamnetu to pikus. Sa dokladnie takie jak na zdjeciach wiec wiadomo czego sie spodziewac. My mielismy i super apartamnet (3 sypialnie na 3 osoby!) i pruywatna plaze pod nosem i sklep z dobrym zaopatrzeniem i pare knajpek na wieczorne posiedzenie i cudowny spokoj bez dzikich dyskotek i lazacych w te i nazad grup podpitych turystow.
Wspaniali ludzie, bardzo pomocni i goscinni. Czysto, bezpiecznie, zadnych marszrut i ograniczen w czasie. My juz od ilus lat nie korzystamy z biutr podrozy, w zasadzie odkad istnieja bazy noclegowe w Internecie:).

Odp: Chorwacja - wyjazd na własną rękę...
Mussuka napisał/a:

wlasnie co wrocilismy z Chorwacji, z wyspy Korcula. Znalezienie fajnego apartamnetu to pikus. Sa dokladnie takie jak na zdjeciach wiec wiadomo czego sie spodziewac. My mielismy i super apartamnet (3 sypialnie na 3 osoby!) i pruywatna plaze pod nosem i sklep z dobrym zaopatrzeniem i pare knajpek na wieczorne posiedzenie i cudowny spokoj bez dzikich dyskotek i lazacych w te i nazad grup podpitych turystow.
Wspaniali ludzie, bardzo pomocni i goscinni. Czysto, bezpiecznie, zadnych marszrut i ograniczen w czasie. My juz od ilus lat nie korzystamy z biutr podrozy, w zasadzie odkad istnieja bazy noclegowe w Internecie:).

Gościnność i życzliwość Chorwatów od zawsze budzi mój podziw i szacunek.

Posty [ 28 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Chorwacja - wyjazd na własną rękę...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024