KARY DLA GWAŁCICIELI - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-10-24 19:02:58

Sonia
Tajemnicza Lady

KARY DLA GWAŁCICIELI

Zakładam nowy temat w związku z dyskusją w temacie "Gwałt" o propozycjach kar dla gwałcicieli i Wasze zdanie na ten temat. Jakie kary według Was powinny znaleźć się w prawie? Co sądzicie o obecnych karach?

Taka sobie dziewczyneczka:)

politolog i prawie psycholog:)

#2 2008-10-24 19:13:08

ulek
Gość Netkobiet

Re: KARY DLA GWAŁCICIELI

Wiadomo żadna kara nie odwróci krzywdy która przez gwałt jest wyrządzona Kobiecie na całe życie ... ale sądzę że kastracja byłaby najlepsza opcją by taki delikwent już nigdy czegoś takiego nikomu nie zrobił ... osobiście nie wiem jakie kary obecnie obowiązują w naszym Prawie także może ktoś wklei aby było pole do dyskusji ? Oczywiście tak jak do tej pory powinna być dostępna aborcja dla kobiety która padła ofiarą gwałtu który zakończył się niechcianą ciążą .

#3 2008-10-24 21:48:20

Krzyś
Przyjaciel Forum

Fajnie, pięknie. Dobra piszę w tym temacie. A więc troszkę obiektywizmu Sonia... przedstawiłem jakie jest moje podejście do sprawy, a po Twojej wypowiedzi mogę stwierdzić, że świetnie by było jakbym się wypowiedział w stylu:

"Och chcę Ci pomóc. Wyżal się. Jesteśmy z Tobą?", tak?

One wystarczająco razy to już słyszały, a jeżeli taki był sens to dobra... zostawię to bez komentarza.

Żebyś wiedziała, znam wiele kobiet zgwałconych, albo takich które były niego blisko.

Jeżeli jesteście przeciwko takiemu rozwiązywaniu sprawy to proszę bardzo... znajdzcie sobie miernoty za mężczyzn, tylko potem takie narzekanie nie powinno mieć miejsca, albo liczcie na policje... nie żyjecie w świecie sprawiedliwości, ale cóż. Warto zapewnić zboczeńcowi ciepłą miejscówkę w celi.

Mam jeszcze dużo do powiedzenia na ten temat, ale nie widzę sensu. Skora ja tu jestem tym ZŁYM BRUTALEm a gwałciciele są cacy...

Acha zapodam swoje wcześniejsze wypowiedzi, żeby było wiadomo o czym piszę:

Również uważam, że kastracja to dobry pomysł. Jednak nawet jakby wprowadzono karę, to uległo by jej może parę procent zboczeńców i ludzi niewyżytych seksualnie. Ja jestem za "karą ludu" i tyle. Taki 'człowiek' powinien cierpieć. Wyobrażam sobie co kobieta może czuć podczas gwałtu, ale i długo po. Ja tam na władzę nigdy bym nie liczył, a delikwenta za jaja i na latarnie.

Bardzo mnie dobija to, że kobiety mają z tym bardzo duże problemy. Często nic nie mówią, myślą że same są winne. Przykro mi jest jak o tym piszę, bo staram się to zrozumieć. W śród moich znajomych parę razy zdarzyła się podobna sytuacja i społeczeństwo "chłopskie" zajęło się delikwentem. Jestem zwolennikiem takich rozwiąza, ponieważ wiem, że dostaną oni za swoje. Dlatego nie miałbym ani chwili zawachania żeby takiemu "człowiekowi" coś zrobić. Sprawiedliwość musi być.

Ostatnio edytowany przez Krzyś (2008-10-24 21:49:56)

Najbardziej dziwacznym ze wszystkich zboczeń seksualnych jest zachowanie wstrzemięźliwości...

#4 2008-10-24 21:58:28

CookieBitch
100% Netkobieta

nie zjedzcie go, prosze. on jest moj. i zawsze ma racje. jakos nigdy sie nie pomylil.

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

#5 2008-10-24 22:20:11

ATKA 333
Woman In Red

Ma całkowitą rację!

#6 2008-10-25 18:01:43

Verissimo
Przyjaciółka Forum

Tak jak pisałam na poprzednim wątku KASTRACJA !!!!!!!
Pozbawiając go narzędzia pozbawiamy broni więzienie i  resocjalizacja za nasze pieniądze no to jest skandal. Maja telewizje jedzonko i liczą dni do wyjścia aby znów złatwic życie jakiejś kobiecie.

#7 2008-10-26 21:48:44

paulla
Cioteczka Dobra Rada

'Za jaja i na latarnie' a potem kastracja. A na deser do celi z homo gwałcicielami. Moze daliby mu nauczke.

'Ze wszystkich życiowych tragedii miłość jest tą największą i tą najpiękniejszą.'

#8 2008-10-27 09:00:54

atina
Przyjaciółka Forum

Ja tez jestem za kastracją,no niestety jeżeli facet nie wie w jaki sposób powinien używać tego co nosi w spodniach sad to lepiej niech nie ma tego wcale sad

Ostatnio edytowany przez atina (2008-10-27 09:01:38)

Miłość - to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń - to jedna dusza w dwóch ciałach. A gdy miłość łączy się z przyjaźnią, powstaje wówczas jedność podwójna i zupełna.

#9 2008-11-04 22:54:55

Silke
O krok od uzależnienia

A jeśli nie tego oskarżysz? Przeprosisz i przyszyjesz?

#10 2008-11-04 23:08:51

Verissimo
Przyjaciółka Forum

Od zatrzymania do procesu mija wiele czasu facet ma prawo do apelacji więc nie od razu mu obetną

#11 2008-11-06 15:14:39

ania041287
Na razie czysta sympatia

Również jestem za kastracją.Nie ma niewinnych gwałcicieli,są tylko niewinni ludzie

Co cię nie zabije to cie wzmocni

#12 2008-11-06 15:44:39

blumen
100% Netkobieta

Kastracja i tyle, żadnych wyjątkow

BO TUTAJ JEST JAK JEST- PO PROSTU

#13 2008-11-07 22:02:43

Sonia
Tajemnicza Lady

Jestem ciekawa czy Rząd dotrzyma obietnicy a propos kastracji...i czy to jest możliwe w polskim prawie? O ile wiem jest możliwa kastracja chemiczna. Ja również jak najbardziej jestem za kastracją.

#14 2008-11-07 22:53:53

Ola
Dobry Duszek Forum

tez jestem za kastracja....ale polskie prawo na to nie zezwala...niestety
gwalt jesst dla mnie czyms najgorszym co moze spotkac kobiete..

Lepiej grzeszyc i zalowac,
Niz zalowec ze sie nie grzeszylo:)

#15 2008-11-07 22:56:25

Ola
Dobry Duszek Forum

chociaz tez slyszalam o kastracji chemicznej i mam tez nadzieje ze ten zabieg przynosi wiele cierpienia gwalcicie

Lepiej grzeszyc i zalowac,
Niz zalowec ze sie nie grzeszylo:)

#16 2008-11-08 11:19:52

ania041287
Na razie czysta sympatia

Również mam taką nadzieję chodz nie wiem czy będzie to duża kara w porównaniu do tego co zrobił kobiecie

#17 2008-11-08 20:27:15

Silke
O krok od uzależnienia

Rząd jest za kastracja przy pedofilach, a nie przy wszelkich gwaltach. Drobna roznica tongue

#18 2008-11-08 20:50:08

ania041287
Na razie czysta sympatia

To nie drobna różnica.Jak można wyrzadzić taką krzywdę dziecko.Cierpienie kobiet i dziecka...To jest naprawde coś strasznego

#19 2008-11-09 22:05:15

ziomek
Net-facet

Krzyś napisał:

Również uważam, że kastracja to dobry pomysł. Jednak nawet jakby wprowadzono karę, to uległo by jej może parę procent zboczeńców i ludzi niewyżytych seksualnie. Ja jestem za "karą ludu" i tyle. Taki 'człowiek' powinien cierpieć. Wyobrażam sobie co kobieta może czuć podczas gwałtu, ale i długo po. Ja tam na władzę nigdy bym nie liczył, a delikwenta za jaja i na latarnie.

Bardzo mnie dobija to, że kobiety mają z tym bardzo duże problemy. Często nic nie mówią, myślą że same są winne. Przykro mi jest jak o tym piszę, bo staram się to zrozumieć. W śród moich znajomych parę razy zdarzyła się podobna sytuacja i społeczeństwo "chłopskie" zajęło się delikwentem. Jestem zwolennikiem takich rozwiąza, ponieważ wiem, że dostaną oni za swoje. Dlatego nie miałbym ani chwili zawachania żeby takiemu "człowiekowi" coś zrobić. Sprawiedliwość musi być.

Od wymierzania sprawiedliwości jest państwo Krzysiu . Ciesz się ,że koledzy nie mieli żadnych konskewncji za pobicie ...
Kastruje się pedofili ,nie gwałcicieli ...

Krzyś napisał:

Jeżeli jesteście przeciwko takiemu rozwiązywaniu sprawy to proszę bardzo... znajdzcie sobie miernoty za mężczyzn, tylko potem takie narzekanie nie powinno mieć miejsca, albo liczcie na policje... nie żyjecie w świecie sprawiedliwości, ale cóż. Warto zapewnić zboczeńcowi ciepłą miejscówkę w celi.

nie bądz taki mocny przez neta. Jakbyś szedł z tą swoją laseczką i napadłby was potencjalny gwałciciel pewnie ty też byś został zgwałcony . Kobiety mogą mieć "miernoty" za facetów .Państwo jest od tego ,żeby każdy czuł się bezpiecznie .To nie średniowiecze chłopcze !!

Krzyś napisał:

Żebyś wiedziała, znam wiele kobiet zgwałconych, albo takich które były niego blisko.

Patologia ...
gdzie ty mieszkasz ?

#20 2008-11-09 22:45:35

Krzyś
Przyjaciel Forum

"Od wymierzania sprawiedliwości jest państwo Krzysiu . Ciesz się ,że koledzy nie mieli żadnych konskewncji za pobicie ...
Kastruje się pedofili ,nie gwałcicieli ... "

Licz sobie na Państwo to daleko zajedziesz... Jakich konsekwencji? Gdzie Ty żyjesz chłopie? Pedofil i gwałciciel - dla mnie jedna szuja do powieszenia.

"nie bądz taki mocny przez neta. Jakbyś szedł z tą swoją laseczką i napadłby was potencjalny gwałciciel pewnie ty też byś został zgwałcony . Kobiety mogą mieć "miernoty" za facetów .Państwo jest od tego ,żeby każdy czuł się bezpiecznie .To nie średniowiecze chłopcze !!"

Nie bądź taki pewien. Robię wszystko żeby czuła się "przy mnie" bezpieczna, a nie żeby liczyła na to, że nic się jej nie stanie, bo niestety nie żyjemy w Skandynawii gdzie ludzie czują się bezpiecznie na ulicach. Co do tych "miernot" to może trafiłem w sedno? No ja się w tym państwie nie czuję bezpiecznie...

"Patologia ...
gdzie ty mieszkasz ?"

Gdzie ja mieszkam? W tej bezpiecznej Rzeczypospolitej właśnie... może Ty nie wychodzisz na ulice to nie wiesz co się dzieję.

Ostatnio edytowany przez Krzyś (2008-11-09 22:46:55)

Najbardziej dziwacznym ze wszystkich zboczeń seksualnych jest zachowanie wstrzemięźliwości...

#21 2008-11-09 23:27:26

ziomek
Net-facet

"Licz sobie na Państwo to daleko zajedziesz... Jakich konsekwencji? Gdzie Ty żyjesz chłopie? Pedofil i gwałciciel - dla mnie jedna szuja do powieszenia."

1- A myślisz ,że dla mnie gwałciciele są spoko i mogą sobie żyć !?
2-Tępaku powieś takiego a pójdziesz za kraty .. o to mi tylko chodzi.
3- czy ja mówie ,że na państwo liczę ? mówię tylko jak powinno być.
Większość gwałcicieli siedzi w więzieniu  więc o co wam chodzi ? chcecie kary śmierci dla nich , co to da zgwałconej kobiecie , będzie już "wyleczona" z traumy??  nie rozumiem

"Nie bądź taki pewien. Robię wszystko żeby czuła się "przy mnie" bezpieczna, a nie żeby liczyła na to, że nic się jej nie stanie, bo niestety nie żyjemy w Skandynawii gdzie ludzie czują się bezpiecznie na ulicach. Co do tych "miernot" to może trafiłem w sedno? No ja się w tym państwie nie czuję bezpiecznie... "

co takiego robisz !? kupiłeś sobie scyzoryk !? ahahahhahah
ja na ulicy czuje się bezpiecznie  i mam szacunek u siebie w mieście tam gdzie ty byś się bał wejść , więc nie wchodź ze mną w polemikę lamusie .

"Gdzie ja mieszkam? W tej bezpiecznej Rzeczypospolitej właśnie... może Ty nie wychodzisz na ulice to nie wiesz co się dzieję."

O miasto mi chodziło ...chociaż sądząć po twoich wypowiedziach to z jesteś z jakieś wiochy zapewne.
Codziennie sobie chodzę gdzie tylko chce i o której porze chce ..... i co się dzieje strasznego na tych ulicach ? może masz schizofrenię chłopaku ahahahah  bo robisz z Polski drugi Irak ..na każdym rogu mogą cię zgwałcić i pobić .... fajnie macie w tej waszej wiosce .

Ostatnio edytowany przez ziomek (2008-11-12 14:21:38)

#22 2008-11-09 23:36:48

Krzyś
Przyjaciel Forum

Legnicę, ponad 100 tysięczne miasto nie uważałbym za wiochę.

Nie musisz się o mnie martwić, sam wiem co mogę robić, a co nie.

Znasz słowo "zapobiegania" człowieku? Co z tego, że tak powinno być jak tak nie jest!

Kara śmierci byłaby ok, na co taki syf ma siedzieć w ciepłej celi.

Co to da? Sam napisałeś, że państwo ma sprawić, że się czujemy bezpiecznie, a więc winnemu należy się kara, chyba jasne, nie? To jaka ona będzie to już zależy...

O trafiło widać Cię. Co już skaczesz ta?:> Twoja natura się odezwała, "nie wchodź ze mną w polemikę lamusie" - hahaha żałosny jesteś.

"Codziennie sobie chodzę gdzie tylko chce i o której porze chce ....." - o jakiś Ty dorosły i dzielny.

Powiem, że te Twoje wypowiedzi co raz bardziej mnie nurtują... czyżbyś wybierał się do służby policyjnej? Bo widzę, że przedstawiasz typowe dla nich poglądy typu: "Od wymierzania sprawiedliwości jest państwo..." , "Tępaku powieś takiego a pójdziesz za kraty .. o to mi tylko chodzi..." , "ja na ulicy czuje się bezpiecznie".

Ostatnio edytowany przez Krzyś (2008-11-09 23:41:01)

#23 2008-11-10 12:03:49

ziomek
Net-facet

"Kara śmierci byłaby ok, na co taki syf ma siedzieć w ciepłej celi."
W Polsce nie ma kary śmierci i pewnie długo nie będzie . Witamy w chrześcijańskim państwie .

"Znasz słowo "zapobiegania" człowieku? Co z tego, że tak powinno być jak tak nie jest!"
Powiedz mi jak można dojść do tego czy dany mężczyzna kiedyś zgwałci czy nie ?

"Codziennie sobie chodzę gdzie tylko chce i o której porze chce ..... - o jakiś Ty dorosły i dzielny."
Raczej normalny .

"... czyżbyś wybierał się do służby policyjnej? Bo widzę, że przedstawiasz typowe dla nich poglądy .."
nie wybieram się ale moim zdaniem praca policjanta jest taka sama jak każda inna .Ty reprezentujesz hasła typu CHWDP ? szczeniacki bunt big_smile ? wyrośniesz z tego , uwierz mi .

#24 2008-11-10 12:23:14

kjersti
Redaktor Działu Prawo

Ja myślę,że zasadniczy problem z karą dla gwałciciela jest taki,że posiedzi sobie przykładowo te kilka lat jeśli już w ogóle dojdzie do skazania,a potem wyjdzie i może z powodzeniem dalej robić to samo następnym kobietom.Podobno każdemu trzeba dać szansę na resocjalizację,ale w naszych zakładach karnych to ciężko się doszukiwać sprzyjających ku temu warunków...:p
Z drugiej jednak strony łatwo powiedzieć-kastracja.A co potem z tymi kastratami?Przecież to wówczas będą nie tylko fizycznie ale i psychicznie okaleczeni ludzie,w wielu przypadkach pewnie niezdolni do normalnego społecznego życia,byc może groźni dla samych siebie i dla otoczenia.O wątpliwościach etycznych już nie wspominając bo to trochę tak jak byśmy wracali do epoki "oko za oko,ząb za ząb"...
Uważam,że terapia psychologiczna na wysokim poziomie,wręcz brutalna (np poprzez konfrontację gwałciciela z ogromem cierpienia jakie wyrządził kobiecie i jej bliskim) jako warunek wyjścia z więzienia byłaby drogą w dobrym kierunku.
ziomek:
Ostrzejsza kara (niekoniecznie kara śmierci) dla gwałciciela może i niewiele zmieni w cierpieniu skrzywdzonej kobiety ale może uchronić przed nim kolejne...

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

#25 2008-11-10 12:38:04

Krzyś
Przyjaciel Forum

Nie to Ty reprezentujesz dziwne poglądy, które się kupy nie trzymają.

"Powiedz mi jak można dojść do tego czy dany mężczyzna kiedyś zgwałci czy nie ?"
No można, widocznie źle rozumujesz słowo "zapobiegać". Chodzi o to, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.

"nie wybieram się ale moim zdaniem praca policjanta jest taka sama jak każda inna .Ty reprezentujesz hasła typu CHWDP ? szczeniacki bunt big_smile ? wyrośniesz z tego , uwierz mi ."

Nie reprezentuje takich haseł. No i widzisz... tutaj z Ciebie taki kozak niby, szanowany wielce, a tu pieprzysz, że państwo ma nam zapewniać bezpieczeństwo, a tak nie jest.

"W Polsce nie ma kary śmierci i pewnie długo nie będzie . Witamy w chrześcijańskim państwie ."
Tak to prawda, Polska to dalej chrześcijańskie państwo, ale wiele ludzi się z nim nie identyfikuje. Z resztą mam nadzieję, że to się jak najszybciej skończy, bo cenienie głosu kościoła w demokratycznym państwie to jest skandal!

#26 2008-11-10 14:27:52

ziomek
Net-facet

"Tak to prawda, Polska to dalej chrześcijańskie państwo, ale wiele ludzi się z nim nie identyfikuje. Z resztą mam nadzieję, że to się jak najszybciej skończy, bo cenienie głosu kościoła w demokratycznym państwie to jest skandal!"
No i w tej kwestii się zgadzamy wink

#27 2008-11-12 07:55:39

Olivka
Zbanowany

Gwałcicieli jak np. pedofili powinno sie kastrować chciazby chemicznie (odpowiednie medyczne zabiegi), dzieki temu swiat mialby pewnosc ze taka osoba nie wyrzadzi nikomu nigdy wiecej takiej krzywdy.

#28 2008-11-12 12:47:50

kjersti
Redaktor Działu Prawo

Widzę,że mój wcześniejszy post przeszedł bez echa,to pewnie dlatego,że wepchnęłam się niechcący na linię ognia ziomek-Krzyś:Pwink

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

#29 2008-11-13 20:53:16

Silke
O krok od uzależnienia

Booosz, co Wy z tą kastracją? Z tego co się orientuję, to nie jest najważniejsze 'dojście' gwałciciela podczas całego stosunku, ale samo panowanie nad ofiarą. Kobieta nie musi byc pociągająca, piękna, ponetna by ją zgwalcic, chodzi o dominację nad tym kims. Myślicie, że jesli taki facet 'nie zamoczy' (sorry za wulgaryzm), to kobiety w inny sposob zgwalcic nie może? Może jej butelkę wsadzić, byleby mu było lepiej i niekoniecznie tylko w aspekcie sexualnym. Są różne wyrafinowane tortury, które gwałt w ściśle pojętym znaczeniu nie obejmuje. Gwałt jednak jest czymś innym od pedofilii. Kastracja chemiczna dla pedofilów - TAK, dla gwałcicieli - NIE, bo to niczego nie rozwiazuje.

Krzyś i Ziomek: patrzac na Waszą dyskusję, żałuję, że faktycznie tylko kobiety tu nie wchodzą, może jakieś konstruktywne uwagi zamiast wzajemnego wymieniania bluzgów (niemalże)? Tak wiem, zaraz na mnie naskoczycie.

#30 2008-11-13 22:05:53

Krzyś
Przyjaciel Forum

Może i masz trochę racji, ale wg mnie kara musi być - bo takie zapewnianie ciepłych posiłków i celi do końca życia to dla mnie głupota.

Tak już skaczęęęęę i zaraz Cię zjem o.O
Jak żałujesz, to proszę zgłoś to szanownej Pani moderatorce i na prawdę nie pogniewam jeżeli dostanę dożywotniego bana. Co do 'konstruktywnych uwag', to uważam że parę się znalazło w naszej dyskusji i to uważam za najważniejsze.

#31 2008-11-13 22:44:24

Sonia
Tajemnicza Lady

Silke masz racje że dla gwałciciela jest ważna "potrzeba" dominacji ale przewodnim motywem jego działań jest zaspokojenie potrzeby seksualnej. Oto kilka faktów:

„Nie wszystkim kobietom gwałt zagraża jednakowo. Zgodnie z danymi Biura Statystyk Sądowych niemal wszystkie ofiary gwałtów są młode: 88% spośród 163400 kobiet zgwałconych w latach osiemdziesiątych miało między dwanaście a 35 lat. ... Prawidłowość dostrzeżemy jeszcze wyraźniej, kiedy zauważymy, iż 77% wszystkich ofiar gwałtu ma od szesnastu do dwudziestu czterech lat, a jest to jedna dziesiąta całej populacji kobiet  - znowu ta najbardziej płodna i najatrakcyjniejsza seksualnie. Jak widzimy, są to te właśnie młode kobiety, które mężczyźni na całym świecie widzieliby najchętniej jako swoje partnerki seksualne....Jeśli ofiary gwałtu są zazwyczaj młode i atrakcyjne seksualnie (...)"

"Niektóre feministki twierdzą, że celem gwałtu jest poniżenie kobiety i zdominowanie ich poprzez strach.[za źródłem nr 4] Niewykluczone, że i tak bywa, oczywiście mamy tu na myśli specyficzną formę gwałtu w rodzinie lub małżeństwie. W przypadku gwałtu w małżeństwie należałoby jeszcze rozważyć bardziej oczywistą przyczynę wymuszenia seksu jaką jest unikanie seksu przez żonę. Gwałt może być również wynikiem nieporozumienia. Kobiety chcą być zdobywane, mężczyźni muszą więc zdobywać, stąd gwałt na randce może być efektem niewłaściwej interpretacji stereotypowej niedostępności kobiet."

(Dane ze strony:http://www.open-mind.pl/Ideas/Agresja.php)

Tak więc są różne podejścia do tej kwestii, ale myślę że się nie wykluczają. W takim układzie chyba kastracja jest "najlepszą karą" i chyba jedyną. Oczywiście gdyby możliwa była rzeczywista zmiana prawa to byłabym za ciężkimi robotami dla takich ludzi.

#32 2009-10-21 21:30:03

justa1973
Zaglądam tu coraz częściej

przecież oni mają chore głowy a nie penisy może właśnie tam trzeba poszperać i zrobić porządek każdy taki człowiek powinien przejść porządne pranie mózgu a jak nie pomoże to wtedy do kastracji drania

#33 2009-10-22 02:42:49

gumisianka
Zaglądam tu coraz częściej

justa1973 napisał:

przecież oni mają chore głowy a nie penisy może właśnie tam trzeba poszperać i zrobić porządek każdy taki człowiek powinien przejść porządne pranie mózgu a jak nie pomoże to wtedy do kastracji drania

taaa i kolejne kilka lat państwo będzie utrzymywać tych popaprańców za nasze podatki.. pobyt w psychiatryku też kosztuje bądź specjalista.. nie jestem za karą śmierci bo chcę żeby mój oprawca do końca życia miał świadomość że ucięli mu fiuta za to co zrobił.. śmierć była by dla niego zbawieniem! całkowita kastracja-żeby mu zostało tyle aby mógł się tylko wysikać! i żeby było tak kolorowo żeby mu dupsko wy****li w wiezieniu.. ale o tym mogę tylko pomarzyć.. pedofile tak-oni mają przechlapane jak współwięźniowie się dowiedzą ale gwałciciele maja o tyle lepiej że w polskich więzieniach raczej będą mieć dach nad głową i ciepłe obiadki.. co z tego że klient siedzi w wiezieniu????? ma tam sucho ciepło i wygodnie.. a ofiara? oprócz borykania się z samą sobą musi zarabiać na siebie i żyć.. budować związek z mężczyzna, przełamać strach.. nawet spacer po zmroku na mieście jak już są zapalone lampy sprawia problem bo ta osoba ogląda się za siebie z sercem w gardle gdy mija ją własny cień... a NFZ mówi że gwałt to nie choroba i mają głęboko w du*** pomoc takim kobietą! no tak oczywiście można chodzić do psychologa na kasę chorych (i nie obrażam tu tych lekarzy) ale z autopsji psycholog wysyła do psychiatry a ten ci daje tabletki na sen albo przeciwdepresyjne.. a jak zapłacisz często-gęsto sporą kasę za prywatnego psychologa to możliwe że staniesz na nogi i będziesz w stanie żyć i budować normalny związek.. chemicznie i fizycznie i psychicznie tych drani wykastrować.. żeby wiedzieli za co tak cierpią..

"Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły"

#34 2009-11-25 20:13:40

Julia24
Przyjaciółka Forum

Sonia napisał:

Zakładam nowy temat w związku z dyskusją w temacie "Gwałt" o propozycjach kar dla gwałcicieli i Wasze zdanie na ten temat. Jakie kary według Was powinny znaleźć się w prawie? Co sądzicie o obecnych karach?

WITAJCIE Uważam ,że są za niskie i więzniowie tacy pedofile, zboczeńcy i zbrodniarze

powinni byc inaczej traktowani tzn. nie przestronna cela, szyneczka i pieczeń... TV, komputery,DVD, paczuszki.....
tylko przez 3 lata o chlebie i wodzie; w ciemnej celi bez okna;  i do roboty gonić boczęsto tacy alimenty mają
a kastracja to obciąć lub włożyć do imadła !!!!!!

i zakaz zbliżania się do rodziny / lub ofiary / przez 15 lat !!!!!

A podatnicy na takich 2000zł/mc

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.
   Żyj najpiękniej jak umiesz. Po swojemu. Spełniaj się smile

#35 2013-02-14 14:54:48

Spokojna_Dama
Słodka Czarodziejka

Dawno temu, w Polsce w czasach Piastów gwałciciela prowadzono pod pręgierz i przybijano mu gwoździem mosznę do słupa. Potem podchodził kat z nożem i pytał go co woli: poderżnięcie gardła czy obcięcie jąder.
    Myślę, że kastracja nie zapobiegnie gwałtom, ale jest karą, która bardziej odstraszałaby potencjalnych gwałcicieli. Gwałciciele w więzieniach są traktowani źle, ale kastracja bardziej by ich przerażała.

Ostatnio edytowany przez Spokojna_Dama (2013-02-14 14:54:57)

#36 2013-02-18 11:54:24

adlernewman
Przyjaciółka Forum

Czy wyscie wszyscy rozum postradali????????????

Oczywiscie, gwalt jest powaznym przestepstwem. Oczywiscie, jest czynem bardzo krzywdzacym druga osobe. Oczywiscie, powinno sie gwalcicieli karac. Ale... Zachowywanie sie w barbarzynski sposob w stosunku do przestepcow tylko sprowadza nas do ich poziomu. Ja nawet uwazam przymusowa chemiczna kastracje pedofilii za chybiony pomysl, poniewaz jest naprawde ohydna ingerencja w biologie organizmu. Z badan wynika, ze gwalciciele nie sa jakimis super samcami z wysokim poziomem testosteronu, wiec fakt, ze sie go zniweluje do malutkiej ilosci, nie zrobi z nich nagle pluszowych misiaczkow. To bedzie taki sam agresywny osobnik, tylko, ze dodatkowo sfrustrowany, bo impotentny,iI jezeli przestanie gwalcic, to z pewnoscia nie pozbedzie sie checi do popelniania innych kryminalnych czynow- czasem nawet o wiele gorszych.

Jest wiele innych metod by karac i monitorowac seksualnych przestepcow. Wiezienie naprawde nie jest urlopem. Zastanawiam sie czy ktos z was z radoscia by czekal na dwa lata za kratkami, z godzina na swiezym powietrzu, ciagla kontrola oraz majac za wspoltowarzyszy agresywnych mezczyzn z zaburzeniami osobowosci?

To, cze­go nie mu­sieliśmy roz­szyf­ro­wywać, wyświet­lać drogą wy­siłków oso­bis­tych, to, co było jas­ne już przed na­mi, nie do nas na­leży. Od nas pochodzi je­dynie to, co wy­doby­wamy z ciem­ności będącej w nas i cze­go nie znają inni.- Marcel Proust

Sorki, ale mi odjelo polskie znaki z klawiatury sad

#37 2013-02-18 13:11:24

strzała
Redaktor Działu Psychologia

adlernewman napisał:

Czy wyscie wszyscy rozum postradali????????????

Jest wiele innych metod by karac i monitorowac seksualnych przestepcow. Wiezienie naprawde nie jest urlopem. Zastanawiam sie czy ktos z was z radoscia by na dwa lata za kratkami, z godzina na swiezym powietrzu, ciagla kontrola oraz majac za wspoltowarzyszy agresywnych mezczyzn z zaburzeniami osobowosci?

Aldernewman , ciekawa jestem, jakie to metody?

Po drugie dla takich zero współczucia, zero litości. Dla mnie, to równie dobrze można ich wywieśc do lasu i zostawic  na mrozie, przywiązanych bez ubrań do drzewa.
Nie czuję tutaj czegoś takiego,że mam wyrzuty, bo zniżam się do ich poziomu.
To nic nie znaczące "śmieci".

2 lata za kratkami? I co z tego. Ofiary gwałtów będą żyły z tym do końca życia.
A taki zbok ,czasem ma wszystko poprzestawiane w głowie i w sumie nie odczuje dużej krzywdy emocjonalnej.

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko...

#38 2013-02-18 13:54:01

adlernewman
Przyjaciółka Forum

Strzala, gwalciciel gwalcicielowi nierowny. Nie kazdy z nich jest czlowiekiem z antysocjalnym zaburzeniem osobowosci, ktoremu zwisa i powiewa, i nie czuje wstydu czy winy po dokonaniu czynu. Niektorzy z nich maja bardzo duze trudnosci z odseparowaniem tresci seksualnych od normalnego zycia, co wiaze sie glownie nie z tym co w portkach siedzi, ale z ukladem limbicznym.

Ergo, to sa takze ludzie wobec prawa karnego. Co wydaje sie zmniejszac procent popelnianych czynow, szczegolnie u recydywistow, jest to polaczenie terapii farmakologicznej (woluntarne- w gre wchodza zarowno antyandrogeny, jak i SRI) z psychoterapia, praktykowane w krajach skandynawskich. W moim odczuciu dla spoleczenstwa jest wazniejsze nie penalizowanie kogos (kto z racji uwarunkowan psychologicznych jest odporny na starch przed ponowna odsiadka, a bardziej motywowany swoimi zaburzonymi impulsami), ale sprawienie, ze procent recydywy bedzie minimalny.

Podkreslam, ze gwalt jest bardzo traumatycznym, powaznym przestepstwem wobec kobiety, i powinna ona otrzymac pomoc zarowno medyczna jak i psychologiczna, jak i nie byc szykanowana w sadzie tekstami typu "a jak Pani byla ubrana?", "no wiec wypila Pani kieliszek wina...", bo wymuszenie stosunku seksualnego w jakichkolwiek warunkach jest przestepstwem.

To, cze­go nie mu­sieliśmy roz­szyf­ro­wywać, wyświet­lać drogą wy­siłków oso­bis­tych, to, co było jas­ne już przed na­mi, nie do nas na­leży. Od nas pochodzi je­dynie to, co wy­doby­wamy z ciem­ności będącej w nas i cze­go nie znają inni.- Marcel Proust

Sorki, ale mi odjelo polskie znaki z klawiatury sad

Ostatnie tematy :

Stopka forum