skrzydełka w panierce, jakby z KFC - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » skrzydełka w panierce, jakby z KFC

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: skrzydełka w panierce, jakby z KFC

Witam!
Potrzebuję sprawdzonego przepisu na takie skrzydełka jak serwują w KFC.
Pozdrawiam!

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Liren25 (2011-03-14 15:58:51)

Odp: skrzydełka w panierce, jakby z KFC

Składniki
- 4 skrzydełka kurczaka - jedno jajko- sól- przyprawa curry- ostra papryka- mąka - mleko- olej- bułka tarta - płatki kukurydziane- łyżka masła

Skrzydełka moczyć około 45-50 minut w wodzie z dodatkiem soli
W między czasie wymieszać jajko z dodatkiem mleka i przypraw (curry, ostra papryka, sól). Ilość przypraw
, jaka użyjemy zależy od naszego gustu i od tego jak ma być ostry kurczak.Na talerzu należy wymieszać mąkę i bułkę tarta w proporcji 1:3 z łyżką rozdrobnionych płatków kukurydzianych. Końcówki ze skrzydełek, które nie mają mięsa wyrzucić, a pozostałe odsączyć z wody, Następnie w bułce tartej z mąką, a potem w jajku z przyprawami i na koniec jeszcze raz w bułce z mąka J
Pamiętaj!! Aby na kawałkach kurczaka było dużo panierki!! Następnie w wysokim
naczyniu (Np. Patelni ja próbowałem we frytownicy) rozgrzej olej z dodatkiem masła (nada to aromatu) i gdy tłuszcz bardzo się rozgrzeje, włóż do niego panierowane skrzydełka.
Pamiętaj!! Oleju musi być tyle, aby mięso było całe zanurzone !!
Smażyć do uzyskania złotawego koloru

Na forum nie wklejamy linków do innych stron. Skopiowałam przepis i usunęłam linka. Moderatorka Agatka Przepraszam

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

3

dziękuje bardzo!!!

Reklama

4

Proszę

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

5

o teraz już wiem co jutro zrobić na obiad:) akurat mam troche starych płatków więc sie nadadzą

"Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują." A.Einstein
Reklama

6

A ja znalazłam przepis w gazecie Nasz Głos na:

Pikantne skrzydełka

1 kg skrzydełek
10 łyżek oleju
3 łyżki keczupu
2 łyżki powideł śliwkowych
ostra mielona papryka
pieprz i sól

Sos:
15 dag kiszonych ogórków
1 papryka
2 łyżki oleju
mała cebula
sól i pieprz

Przyprawy łączymy z olejem, keczupem i powidłami. Skrzydełka wkładamy do marynaty na 2-3 godziny.
Po wyjęciu, rozkładamy na tacce do grillowania i pieczemy na rozgrzanym tłuszczu ok. 40 min.
Podajemy z sosem paprykowym zrobionym z posiekanych ogórków, papryki i cebuli, zmieszanych z olejem i przyprawionych do smaku.

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapominają jak latać

ja z kolei robię coś w stylu nugettsów tzn pierś  ( wcześniej marynowaną ) piecze się takiej panierce z  pokruszonych krakersów.  Bardzo  polecam.

8

EwelinaMilczarek napisał/a:

ja z kolei robię coś w stylu nugettsów tzn pierś  ( wcześniej marynowaną ) piecze się takiej panierce z  pokruszonych krakersów.  Bardzo  polecam.

jadłam coś takiego, na serio jest pyszne, a z tego  co wiem można też obtoczyć w płatkach kukurydzianych.

9

dobre sa takie skrzydełka jak sobie samemu je zrobimy, bo od nich mi nie smakuja

10

dollo.dollo napisał/a:

dobre sa takie skrzydełka jak sobie samemu je zrobimy, bo od nich mi nie smakuja

przynajmniej wiesz co jesz, a wykonanie proste i w miarę szybkie.

11

Ja też robię panierkę taką z jajka, płatków kukurydzianych i dodaję dużo różnych przypraw, najwięcej papryki ostrej i słodkiej. Fajne, takie chrupiące smile

12

Nigdy takich nie robiłam. Muszę spróbować takich z płatkami kukurydzianymi.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KUCHNIE ŚWIATA - PRZEPISY KULINARNE » skrzydełka w panierce, jakby z KFC

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016