Pomóżcie, moje dziecko pali papierosy ! - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-10-20 16:09:25

POMOCY
Gość Netkobiet

Pomóżcie, moje dziecko pali papierosy !

Moj 17 letni syn pali papierosy. Pali dlugo i od dawna, próbowałam wszystkich możliwych metod zeby przestal ale on na wszystkie moje uwagi reaguje slowem "spie...j" i dalej robi to na co ma ochote. Nie wiem co mam robic. Syn nie slucha mnie, nigdy nie sluchal, czesto tez gina mi pieniadze z portfela, wiem ze to on bierze przyznal sie do tego. Doradzcie cos

#2 2008-10-20 17:39:51

lil_bit_devilish
Dobry Duszek Forum

Re: Pomóżcie, moje dziecko pali papierosy !

Uh...ciezka sytuacja hmm Ja mysle, ze powinnas poradzic sie specjalisty, bo na Twojego syna zwykle 'domowe' srodki raczej nie pomoga... Sama mam takich znajomych i wiem, jak bardzo ciezko 'ogarnac' takiego czlowieka... On musi sam zrozumiec, ze zle robi, bo inaczej nie ma szans zeby sie zmienil.

"Prosiłam o wszystko by cieszyć się życiem,
Dałeś mi życie bym cieszyła się wszystkim."

<3

#3 2008-10-20 18:56:33

Pomocy
Gość Netkobiet

wolalabym anonimowo, macie jakies rady?

#4 2008-10-20 22:47:05

Verissimo
Przyjaciółka Forum

Jak miałam 14 lat zaczełam podpalac na boku byłam w okresie buntu i powiem że mimo wzorowych ocen matka nieźle się przzy mine nadenerwowała. Co do papierosów rodzice dali mi szkołe którą zapamiętałam na 3 lata. Gdy znaleźli u mnie wpokoju papierosy to wzieli mnie na rozmowe i ojciec powiedział ok możesz palic ale najpierw zrobisz co ci każe a potem nie będziemy wracac do tematu. Kazali mi wylalic 20 klubobych jeden za drugim i chcac nie chcąc miałam po tym taką sesje w kiblu że na sam widok papierosów robiło mi się niedobrze.

#5 2008-10-21 10:00:13

MagdaZ
100% Netkobieta

Ja nigdy nie paliłam ale też słyszałam o tej metodzie. Podobno jest rewelacyjna i bardzo skuteczna. Ale widząc jak Twój syn się do Ciebie odnosi nie widzę szans aby zgodził się na takie tortury. Chyba rzeczywiście pozostaje Ci tylko porada u specjalisty i to nie koniecznie dotycząca papierosów tylko relacji między Wami.

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

#6 2008-10-21 18:20:24

ewccia
Wkręcam się coraz bardziej

Tym bardziej że takie tortury są niebezpieczne i mogą się skończyć dzieckiem w szpitalu...
Niestety powiem ci że za późno zaczęłaś reagować, trzeba było od razu jakieś drastyczne środki zastosować. Teraz już musisz poczekać na jego dojrzałość i mądrą decyzję o rzuceniu palenia, wiem po sobie....możesz mu jeszcze ewentualnie powiedzieć, że pomożesz mu rzucić. Będziesz mieć wtedy nadzieję, że zwróci się do ciebie jeśli będzie chciał skończyć nałogiem.

#7 2008-12-16 13:43:38

Iza24
Gość Netkobiet

Pomóżcie mojego męża siostra popala papierosy wiem ze to jest okres  buntowniczy i nie da sie zapanowac nad takim ludkiem przeczytalam o tej metodzie zeby dac dzieciakowi kila papierosow i zeby je jeden po drugim wypalic ale co jesli to ie podziala Błagam ludzie o pomoc na mojego tescia nie mam co liczyc poniewaz on ma inna rodzine a moja tesciowa jest sama błagam o pomoc

#8 2008-12-16 14:08:12

Verissimo
Przyjaciółka Forum

No to twój mąż jako dobry brat powinien wźiąśc siostre na rozmowe i dac jej do wypalenia paczuszke jeśli nie pomoże , rozmowa i metoda wstrząsu to nic nie pomoże.
Do tego trzeba dojrzec.

#9 2008-12-16 14:20:31

Roman Tyk
Gość Netkobiet

Twój syn w wieku 17 lat nie ma do ciebie za grosz szacunku kierując pod twoim adresem słowa "spier****" , a ty robisz problem z tego że on pali ? Olaboga!

#10 2008-12-28 13:02:21

bkpb
Zaglądam tu coraz częściej

Tu nic nie pomoże anonimowo. Powinnaś wybrać się specjalisty, Ty, syn, mąż to ważne. Sama w okresie dojrzewania powiedziałam rodzicom trochę przykrych słów i mimo iż minęło parę lat nadal mam wyrzuty sumienia. Nie bój się wizyty u specjalisty, przecież nie będzie o tym wiedzieć całe miasto, spróbuj chociaż.

#11 2008-12-28 20:21:43

Krzyś
Przyjaciel Forum

Dokładnie... jeżeli ktoś w ten sposób potrafi się odezwać do matki to potrzebuje wielkiej pomocy.

Najbardziej dziwacznym ze wszystkich zboczeń seksualnych jest zachowanie wstrzemięźliwości...

#12 2009-01-21 22:35:33

Katie
Powoli się zadomawiam

ja zaczelam palic majac 12 lat smile i teraz dopiero rozumie bład :p
zrob mu testy na narkotyki jak bierze to przeszukaj mu pokoj jak znajdziesz - policja

#13 2009-02-12 21:24:26

justynaa
Zaglądam tu coraz częściej

po pierwsze zablokować dziecku dostęp do pieniędzy.
BYĆ STANOWCZYM i udać się do psychologa póki można bo 18 będzie miał niedługo i sam będzie decydował o sobie a teraz jest jeszcze szansa.

#14 2012-12-10 09:49:54

Edward Waler
Wkręcam się coraz bardziej

Jeśli on sam nie zdecyduje rzucić to ciężko będzie ale przyjdzie taki dzień w życiu że dorośnie i podejmie właściwą decyzję. Na razie cięzko Ci będzie coś zdziałać.

#15 2012-12-10 11:27:49

jadvinia
Przyjaciółka Forum

Nie wiem dlaczego ludzie tak panicznie boją się psychologów? Oni są od tego żeby pomóc. A problem to nie tylko papierosy, ale wiele więcej. Ja bym się z gówniarzem nie cackała tylko do specjalisty. Jest już prawie dorosły i od jego postawy zależy czy będzie chciał przyjąć pomoc, czy nie. Już jest późno, ale nie ZA późno.

Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.

In Gegensatz zu Menschen Katzen lecken nur eigene Ärsche. tongue

#16 2012-12-19 21:04:38

gra1234
Dobry Duszek Forum

papierosy to koszty i pienadze, porozmawiaj z nim spokojnie i zaproponuj czy moze laptopa chcialby, niech robi prawo jazdy cos co go odciagnie od durnego palenia, nadmiar energii musi gdzies zuzyc,moze chcialby grac na instrumencie....mam 2-ch synow, nie pala papierosow, bo szkoda im pieniedzy, ale; cos za cos; jeden jezdzil na motorze...ile nerwow mnie to kosztowalo... na motolotni, teraz ma samochod , ale i 3 dzieci....trzeba jakies jego marzenie zrealizowac pod warunkiem , ze on dostosuje sie i zmieni slownictwo do swojej matki....

Stopka forum