Problem z sucha skora na lokciach i pietach - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-03-09 20:22:05

truskaweczka19
100% Netkobieta

Problem z sucha skora na lokciach i pietach

Hej dziewczyny. Jestem osoba raczej dbajaca o cialo w zakresie tylko minimum, czyli podstawowa higiena, nawet nie maluje sie ani  nic z tych rzeczy. Lecz mam problem, ktory mnie niepokoi, oczywiscie moge isc do lekarza, ale zapytam, bo moze ktoras ma podobnie.
Ostatnio, juz dlugi czas mam problem z suchymi pietami, mi to strasznie nie przeszkadza , ale sobie mysle, ze chcialabym miec idealnie gladkie stopy, zevby nawet facet szalal z wrazenia, bo tez zauwazyl moj problem. Mozna powiedziec, ze dbam o nie, szoruje pumyksem, mocze je w wodzie z taka sola do kapieli, smaruje kremem na suche piety, czyli takie zabiegi jakie powinny pomagac, nie robie tego non stop, bo jestem dosc leniwa, ale dosc czesto. Mimo wszystko problem pozostaje i czasem sa tkaie suche, ze szok sad A ostatnio jeszcze mialam bardzo suche lokcie i nie wiem z czego to wynika sad
Poradzicie cos ? sad
Co do ogolnych spraw, jestem osoba prowadzaca ostatnio osiadly tryb zycia, byla zima nie chcialo mi sie nigdzie wylazic, czasem tydzien non stop w domu, bez przerwy, czasem usypialam 5 rano, a nawet czesto i przez to spalam do po poludnia. Pewnie to wplywu nie ma, bo nawet jak normalnie chodzilam spac, to bylo podobnie.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

#2 2011-03-09 20:57:54

Claire
Dobry Duszek Forum

Re: Problem z sucha skora na lokciach i pietach

Hmm... może odwodniłaś się przez ten osiadły tryb życia? To, że nie ruszamy się aż tyle, nie zwalnia nas z dostarczania jej wody. O spożyciu wody nie wspominałaś, więc tak przypuszczam, ale lepiej abyś sprawdziła to u lekarza, tak najpewniej.
Sama kiedy zaniedbuje kwestie nawadniania organizmu skóra jest dość sucha.

Daj znać jak będziesz coś wiedzieć wink

#3 2011-03-09 21:46:08

truskaweczka19
100% Netkobieta

Claire napisał:

Hmm... może odwodniłaś się przez ten osiadły tryb życia? To, że nie ruszamy się aż tyle, nie zwalnia nas z dostarczania jej wody. O spożyciu wody nie wspominałaś, więc tak przypuszczam, ale lepiej abyś sprawdziła to u lekarza, tak najpewniej.
Sama kiedy zaniedbuje kwestie nawadniania organizmu skóra jest dość sucha.

Daj znać jak będziesz coś wiedzieć wink

Ok, racja. Lepiej pojde do lekarza i dam znac smile

Wisława Szymborska

#4 2011-03-11 09:23:03

gossipgirl
Netbabeczka

spróbuj moczyć pięty w ciepłym olejku rycynowym...

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

#5 2011-03-11 09:27:08

Agatka
100% Netkobieta

Dziewczyny maja rację, może masz za mało nawodniony organizm. Ja na takie suche stopy stosuję maść z witaminą A. Ona kosztuje jakieś 5 zł a jest rewelacyjna. Ja smaruję stopy wieczorem, po kąpieli. Jedyny minus to fakt, ze ona jest dosyć tlusta. Ale można złożyć skarpetki albo niech nogi chwilę "wiszą w powietrzu". Z łokciami tak samo. Generalnie skóra zimą staje się bardziej szorstka od zimowych ubrań itp. Ale warto regularnie uzywac balsamów, pić dużo wody i ruch tez się przyda wink

#6 2011-03-11 18:22:00

Claire
Dobry Duszek Forum

Co do olejku rycynowego wystarczy kilka kropel do ciepłej wody. smile  Buteleczka takiego olejku kosztuje jakieś 2-3 zł w aptece.

#7 2011-03-11 20:18:33

monia_3103
Przyjaciółka Forum

A ja polecę Ci MAŚĆ OLIWKOWĄ firmy ZIAJA, kosztuje ona w drogerii jak i aptece ok. 5 zł. Ja nią wyleczyłam i suche łokcie i popękane palce oraz skórki mojego chłopaka wokół paznokcia. Smarujesz co noc dane miejsce i idziesz spać, mając pewność że preparat się wchłoną, czas leczenia różny, ale mi zajął 5 dni smile Ale pamiętaj to ma być MAŚĆ a nie krem wink

Ostatnio edytowany przez monia_3103 (2011-03-11 20:19:29)

Niektórzy tak bardzo pamiętają o celu, do którego zmierzają - iż zapomnieli o ruszeniu z miejsca

#8 2011-03-11 22:29:45

truskaweczka19
100% Netkobieta

Ok wielkie dzieki, to mysle, ze wyprobuje wszystkie te rady i postaram sie regularnie, jak pomzoe, to ok i napisze, jak nie to tez napisze i bede myslec dalej smile Metod jest duzo i raczej cos pomoze.

Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2011-03-11 22:30:05)

Wisława Szymborska

#9 2011-03-12 13:45:55

apolonia
Powoli się zadomawiam

polecam parafine ciekła do kupna w aptece lub zwykła wazeline:-) naprawdę pomaga:-)

#10 2011-07-05 21:08:23

malamyszka
Niewinne początki

A próbowałaś stosować olejek arganowy? bardzo dobrze działa na nawilżenie skóry. Ja miałam problem ze stawrdnieniami na łokciach i piętach. Koleżanka mi poleciła i po około 3 tyg. smarowania rano i wieczorem mi pomogło.

#11 2011-07-05 21:23:27

Shanty
Przyjaciółka Forum

witamina A w płynie dodana do kremu?
masowanie połówka cytryny?
mi pomagało za czasów częstych obtarć i suchości

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:   Co sądzisz o sytuacji na świecie?
Dziadek odpowiedział:   Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.
-Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec -    Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.

#12 2011-07-05 21:38:36

Jaskółka
Dobry Duszek Forum

Dziewczyny poleciły już lekarza, ale ja chciałabym dodać, że możesz spróbować zrobić badania na poziom THS. Ja cierpię na niedoczynność tarczycy i mam bardzo suchą skórę, szczególnie na łokciach. Może więc warto sprawdzić, czy przyzyna nie leży przypadkiem po stronie hormonalnej.

Ja na łokcie próbowałam już wielu balsamów, mleczek i kremów, ale niewiele dawały, po chwili łokcie znowu były suche. Dopiero dzięki Tender Care Protecting Balm z Oriflame się to zmieniło. Wystarczy, że posmaruję łokcie raz dziennie smile. Kosztuje ok. 10-17 zł (w zależności od tego, czy jest akurat w promocji), ale osobiście polecam, bo jest naprawdę rewelacyjny i warty tych pieniędzy.

#13 2011-07-06 22:38:47

Daydream
Wkręcam się coraz bardziej

Spróbojcie Lipikar z La Roche, balsam jest dosyć tłusty ale u mnie idealnie sprawdzał się na wszelkie wysuszenia. Moja siostra, która ma bardzo wrażliwą skorę dłoni i jest alergiczką stosowala Lipikar i też jej pomagał. Konsystencja jest dosyć gęsta, tłusta ale da się ją łatwo wetrzeć w skorę, ma przyjemny zapach i jest bardzo wydajny. Kosztuje więcej, ale wystarczy na długo smile

#14 2011-07-07 09:47:18

szalwia21
Niewinne początki

Niestety przy dbaniu o skórę na piętach i łokciach niezbędna jest codzienna systematyka.  Ja zauważyłam, że nawet kilka dni przerwy powoduje kolosalne (tragiczne) zmiany w wyglądzie. Na pewno podstawą jest używanie nie pumexu ale pilników do piłowania na sucho (sama używam takiego z Gulivera) a po wypiłowaniu zastosowanie dobrego kremu ( też polecam maść z witaminą A i krem z Ziaji). Dobrze tez zażywać witaminę A+E w tabletkach obie te witaminy dobrze wpływają na skórę.

#15 2012-02-29 13:56:33

me.carol
Mój jest ten kawałek podłogi

Widzę, że to dosyć stary post, ale może uda mi się choć trochę zrewanżować za wsparcie. Problem skóry suchej pojawia się najczęściej nie jakby się to mogło wydawać w lecie, ale głównie zimą i na początku wiosny. Wszystkiemu winne są niskie temperatury, a także ciągłe zmiany temperatur (gdy np wchodziny z dworu do mieszkania, oraz ogrzewanie mieszkania w zimie powodujące, że powietrze jest strasznie suche. 

Ale jest na to kilka rad:
- po pierwsze nawilżanie pomieszczenia (najlepiej nawilżaczem, ale zmoczony ręcznik na kaloryferze też pomoże)
- wazelina (jak już ktoś wspomniał)- kosztuje niewiele, a działa cuda. Przed snem posmaruj grubo pięty wazeliną i ubierz bawełniane skarpetki. Już po pierwszej nocy zobaczysz efekty. Powtórz to jednak kilka nocy z rzędu. Suchą skórę na łokciach i np kolanach również posmaruj przed snem wazeliną. Dodam również że jest rewelacyjna na skórę pod oczami (ale uwaga na oczka)
- balsamy i kremy są niczym w porównaniu z oliwką dla dzieci, która jest najlepszym lekiem na suchą skórę.

"Hakuna matata"

#16 2014-03-25 20:51:11

Kualalumpur
Zbanowany

ja na suche stopy ostatnio odkryłam świetną maseczkę. nazywa się spam, jest dostępna na allegro na pewno i działa na prawdę cuda. Miałam koszmarne stopy a teraz jest magia smile

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-03-25 21:22:56)

#17 2014-03-28 11:33:47

agnieshka856
Wkręcam się coraz bardziej

moze krem z mocznikiem cerkoderm? ja mialam chyba ten 30%owy

#18 2014-04-07 20:31:29

truskaweczka19
100% Netkobieta

To mój stary temat, jak widzicie sprzed 3 lat, ale skoro jest zainteresowanie, to wiecie, to jest tak, zapomniałam trochę o tym temacie tongue No, ale u lekarza byłam, właściwie wszystkie badania mam dobre, tylko jakieś torbiele na tarczycy, a tak to wyniki tarczycy ok i muszę iść z tym do lekarza, pójdę niedługo. Mam zespół policystycznych jajników, a coś przeczytałam ostatnio, że niby zła praca jajników ma wpływ na suche pięty, ale poczytam jeszcze, bo może źle zrozumiałam. No, ale to jest schorzenie niewyleczalne, więc tutaj tak to jest. W międzyczasie smarowałam wazeliną jak polecaliście, niezbyt pomogło, witaminy E zapomniałam kupić, ale za to smarowałam nawet Schollem i nadal było kiepsko. Poczytałam ostatnimi czasy jednak więcej opinii i świetne miał krem Fussw ohl z rossmana intensywnie nawilżający z mocznikiem 10%, gliceryną, woskiem pszczelim. Faktycznie, krem za 5 czy 6 zł, a rewelacja! Sucha, biała skóra, stwardniała na moich piętach jest jest mniej, a pięty są mocno wygładzone, żaden krem mi tego nie dał jak ten. Są dużo miększe, jak mówię miałam mimo stosowania kremów suchą, białą okropną skórę, a teraz jej prawie nie ma smile

Jeszcze nie ma pełnych efektów, ale tak większość problemu nie ma smile Jednak nie czaruję się, muszę go stosować codziennie, bez przerw, bo jak raz jeden dzień zapomniałam użyć, to pięty powoli robiły się suche, bez tragedii jak kiedyś, ale już robiły się suche, twarde. No, ale ja po prostu mam taki tutaj rodzaj skóry, że bardzo szybko twardnieje, robi się sucha, więc jak widzę już cały czas będę smarować je codziennie, bo inaczej efekt zniknie. Taką mam skórę i tego akurat zmienić się nie da smile No, ale jak będę go używać, to będzie super, bo efekty naprawdę są ładne, w końcu mam ładne stopy, pięty. Ja mogę mieć to tak po babci dziedzicznie, bo jej też szybko na stopach, piętach narasta twardy naskórek. Ja miałam taki twardy, biały, suchy, okropny,wiecie, takie białe, suche pięty, okropne to,  coś takiego jak ktoś to gdzieś napisał w necie mogłam się tymi piętami aż podrapać jak coś swędziało, takie były szorstkie jak tarka- nie chcę nikogo obrzydzić, wiem to niefajne, chcę po prostu zgodnie z prawdą opisać problem, byście miały ogląd sytuacji. Naprawdę było to koszmarne. Teraz tego nie ma tak, a jak się pojawi to dużo rzadziej i mniej, na obrzeżach bardziej. No i stosuję też peeling Evree wygładzający do stóp tak z 2 razy w tygodniu, to też jest dobre.

Ten krem fuss wohl stosuję tak od miesiąca prawie smile Już się z nim nie rozstanę. Być może jedynie dla zwiększenia efektów kupię krem z 30 % mocznikiem, widziałam taki Lirene i ponoć niezły. Cieszę się, że jest lepiej z moimi stopami. Jak widzicie mam je bardzo wymagające, a odwrotnie np mam z dłońmi, mam mało wymagające, więc nawet jak nie smaruje ileś czasu lub smaruje czymś delikatnym, to też mam dość nawilżone smile A stopy moje na odwrót, potrzebują silnej pielęgnacji, mocznika itp i codziennego stosowania, nie mogę nawet dnia opuścić, jak chcę, by były ładne. No więc u mnie nie ma czegoś takiego, że osiągnę efekt i przestanę używać, nie, bo wtedy problem mi wróci, bo po prostu bardzo szybko mi narasta naskórek. Po prostu będę musiała już zawsze tego kremu do stóp używać, by utrzymać je takie jak są teraz, by nie były znowu przesuszone i twarde jak tarka. Skóra jest fajna teraz, ale nie są to też pięty niemowlaka, przy takim tempie twardnienia naskórka i ogólnie twardy naskórek na piętach, więc pięt niemowlaka raczej nie osiągnę, no ale to nieważne, najważniejsze, że jest dużo lepiej:) Mam zamiar jak będzie gotówka kupić też elektryczną tarkę do stóp, bo podobno są bardzo skuteczne, a przy tym chyba nie podrażniają jakoś stóp, mimo że elektryczne. Czasem używam tarki mechanicznej, ale takie podobno nie są dobre dla stóp, że elektryczne lepsze, właśnie czytałam. No, ale jak biorę tę mechaniczną, to staram się delikatnie teraz, więc chyba nie ma tragedii. No i pumeksem na sucho. No więc używam ten peeling, ten krem do stóp, tarkę i pumeks. No, ale dopiero przy tym kremie odczułam poprawę, wcześniej też używałam jak pisałam kremy, także pumeksy, tarkę, tylko bez peelingu wtedy i wtedy nadal było kiepsko.

Jeśli chodzi o suche łokcie, to już dawno było, jakby nie patrzeć, bo 2011 rok, ale tutaj problem przejściowy. Tylko pięty suche tak całe życie mi dokuczają, tutaj mam największy problem, ale jak piszę jest coraz lepiej smile No, a z łokciami akurat doszło się do ładu, teraz rzadko mi się przesuszają, taką suchą skórę, najbardziej wymagającą, to ja właśnie zawsze miałam i mam tylko na stopach, na innych częściach mojego ciała jest raczej fajna, tak jakoś mam. No i na łokcie pomaga mi zwykły krem nawilżający, tutaj wiele nie muszę i nie muszę codziennie, mogę rzadko nawet. Gdyby z piętami tak dobrze było, no ale nie jest, więc pielęgnacji muszę mieć tu dużo i codzienną.  No więc smaruje nim codziennie, a czasem i 2 razy dziennie stopy i pięty, bo ogólnie polubiłam go, działa bardzo skutecznie a do tego przyjemny w stosowaniu. Wspaniały ten krem Fuss wohl jest smile

Pozdrawiam smile

Wisława Szymborska

#19 2014-07-21 19:21:11

5Sonia75
Zbanowany

Na takie dolegliwości mogę polecić olejek arganowy spam . Tak, wiem wszyscy go używają smile i do wszystkiego smile. Też znalazłam parę zastosowań. Jednak w tym przypadku sprawdza sie bardzo dobrze. Olejek fajnie natłuszcza i nawilża, jednocześnie , a mimo to skóra nie jest tłusta, bo olejek szybko się wchłania. Podobnie ze suchą skórą na pietach. Polecam do wypróbowania smile

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-07-21 19:32:07)

#20 2014-07-24 14:35:50

yacha
Woman In Red

przy suchych łokciach warto zbadać sobie tarczycę, moja endokrynolog od tego zaczyna diagnozowanie pacjentów wink

#21 2014-07-26 09:05:18

Saga81
Słodka Czarodziejka

Ze swojej strony mogę polecić maść z witaminą A. Do kupienia w aptekach.
Za grosze, dodam.
Tłuste to bardzo, ale działa.
Oczywiście, kluczem do sukcesu jest systematyczne stosowanie smile

Stopka forum