Szybkie, tanie i dobre danka do pracy :) - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-03-07 20:00:14

wikaG
Dobry Duszek Forum

Szybkie, tanie i dobre danka do pracy :)

Cześć,

czy macie może jakieś dobre pomysły na pozywne, niedrogie, zrowe dania, które moge zjesć w pracy?

Chodzi o takie, które mogę podgrzac w kuchence mikrofalowej, albo zjeść po prostu na zimno.

Fajnie będzie wymienic sie pomysłami smile

Pozdrawiam.

#2 2011-03-14 22:25:05

mlodamonia
Szamanka

Re: Szybkie, tanie i dobre danka do pracy :)

Ja często biore sobie w pudełeczku troche sałatki, pyszne są "Dania w 5min" z winiar te w kubeczkach spaghetti itp., w sklepach jest też dużo mrożonych pizz ale nie są one najlepsze.

To co kobiety lubią najbardziej: www.women-smile.blogspot.com
BO KAŻDA KOBIETA JEST PIĘKNA! wink

#3 2011-03-14 22:57:37

Delicious
Moderator

Dania w 5 minut i pizze chyba raczej zdrowe nie są, mlodamonia?

wikaG, rób sobie sałatki. Przepisów najróżniejszych w necie jest od groma. Ja oprócz tego brałam jeszcze do pracy ryż z warzywami i kurczakiem. Ryż, wiadomo, ugotować, kurczaka podsmażyć, kupowałam mrożonkę wiosenną, albo jakieś inne warzywka mrożone, na patelnię do kurczaka, wymieszać z ryżem i można jeść na zimno. Smaczne, pożywne, zdrowe i szybko się robi smile

Regulamin forum - przeczytaj! <klik>
Jeśli masz pytania dotyczące forum,  skontaktuj się ze mną

#4 2011-03-14 23:15:31

vinnga
Moderator

Prawie wszystko można zabrać do pracy gdzie jest mikrofala smile Czasem zabieram to, co akurat zostało z moich kulinarnych wyczynów dnia poprzedniego. A więc np zupę czy naleśniki. A rózne sosy, pulpety - gotuję do nich ryż lub makaron i potem podgrzewam w mikrofalówce. Może jakies wybitnie zdrowe to nie jest ale na pewno o niebo zdrowsze niż to, co bym jadla gdybym takiej wyprawki nie zabrała (czyli hot-doga albo kebab smile )

#5 2011-03-18 22:55:12

Bardamu
Wkręcam się coraz bardziej

Ja polecam porcję kaszy gryczanej czy ryżu z warzywami na patelnię.

#6 2011-03-19 16:19:23

agrafka003
Zaglądam tu coraz częściej

Ja robię praktycznie codziennie coś szybkiego do pracy. Jest to zdrowe, oszczędne i przede wszystkim smaczne;)

Najczęściej są to przeróżne sałatki. moja ulubiona to: sałata, mozzarella, pomidory, kurczak i sos z oliwy i ziół.
Często robię też sałatkę "Grecką" i nie ma też co przesadzać ze musi być coś zgodne z przepisem. Daje do niej co mam czyli : feta papryka sałata, cebula, oliwki, pomidory, ogórki. Co akurat mam w kuchni to wrzucam.

Super są sałatki makaronowe bo jesz je na zimno a szybko się robi. Np: makaron penne(al dente) brokuły szynka z indyka

I tu też zawsze wrzucam co mam często jest to też : makaron kurczak kukurydza brokuły lub pomidor
makaron jajko brokuły pomidor

Jako sos troszkę majonezu i jogurt naturalny, pieprz sól i gotowe.

Fajny pomysł, jak zostaje Ci jakieś mięsko z poprzedniego dnia, bierzesz do tego ryż(kasza,makaron) ugotowany rano,a nawet chleb kupujesz gotowe surówki lub nawet całego pomidorka, ogórki itp

Jest to bardzo proste.

Często też specjalnie dzień wcześniej robię więcej np ryż rybka i warzywa na patelnie po włosku,
lub inne warzywka np z kurczakiem.

Na drugi dzień też dobrze smakuje

Ja też często kupuje po prostu rano świeze pieczywo, sałatę, jakiś ser pomidorka ogórka i robię sobie takie świeżutkie kromeczki. Do tego jakiś jogurt i ni trzeba więcej. Możesz też kupić same warzywka typu sałata ogórek pomidor, ugotowane rano jajko i samej sobie zrobić w pracy szybką sałątkę.
Wystarczy troszkę ruszyć głową i pełno pomysłów.

A najlepiej to kupić urządzenie do gotowania na parze i rano zbierając się do pracy ( mi to zabiera zazwyczaj godzinę) wrzucasz na parę kurczak, ryba co kto lubi warzywka i obiadek gotowy smile

"...od zwykłych rzeczy naucz się spokoju
i zapomnij, że jesteś, kiedy mówisz, że kochasz"

#7 2011-03-21 10:59:53

wikaG
Dobry Duszek Forum

Dzięki za pomysły smile

Co do dań w 5 minut, to nie mogę tego niestety jeść. Zawieraja glutaminian sodu, na który jestem uczulona.... Poza tym maja małą wartość odżywczą. Równie dobrze można jakiegoś marsa zjesć. A to nie o to chodzi przcież - zdrowo ma być smile

Mam mikrofalę w pracy, więć produkcje wieczorne zaczęłam uskuteczniać - na obiad można sobie coś dobrego podgrzać.

Znalazłam fajny przepis w necie na placuszki wiosenne. Postanowiłam je dziś zrobić smile dla chetnych przeklejam wpis.

Składniki

* 350g zielonego groszku
    * 2 łyżki mąki kukurydzianej
    * 1 jajko
    * 1 podsmażona szalotka
    * Sól morska
    * Świeżo zmielony pieprz
    * Masło
    * Olej do smażenia
    * *
    * Jajka w koszulkach
    * 4 jajka
    * 3 łyżki białego octu winnego
    * Syrop balsamiczny
    * 4 łyżki oliwy z oliwek extra virgin
    * 2 łyżki posiekanego szczypiorku
    * 100g pędów groszku lub kiełków

Sposób przygotowania

1.

Ugotuj groszek w osolonej wodzie przez kilka minut. W międzyczasie podsmaż szalotkę. Odcedź groszek i zmiksuj go blenderem z szalotką, mąką i jajkiem aby uzyskać puree. Posól i popieprz. Wymieszaj dokładnie.
   2.

Rozgrzej trochę oleju na patelni, dodaj masło. Kiedy masło się pieni, nałóż łyżką puree formując małe racuszki (ok. 8 mm grubości) i usmaż z obu stron. Odsącz na papierze kuchennym i przełóż na blachę do pieczenia.
   3.

Zagotuj wodę w szerokim rondlu, posól i dodaj ocet winny. Przygotuj czystą, wilgotną ścierkę. Jajka wlej do małych pojemniczków (mogą być filiżanki espresso). Wrzuć (jedno po drugim) jajka na gotującą się wodę i zmniejsz ogień, żeby woda „ledwo bulgotała”. Gotuj przez 5 minut. Wyjmij na wilgotną ścierkę.
   4.

W międzyczasie odgrzej racuchy w piekarniku nastawionym na 110ºC przez minutę lub dwie.
   5.

Zrób syrop balsamiczny gotując kilka łyżek octu balsamicznego, odparowując go do konsystencji syropu.
   6.

Zaaranżuj na talerzach racuchy i jajka, polej oliwą i syropem balsamicznym. Posyp szczypiorkiem i kiełkami.

Myślę, że super smile

Stopka forum