Ból dloni, nagarstka... - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2011-03-04 09:49:36

joanna049
Dobry Duszek Forum

Ból dloni, nagarstka...

Mam taki malutki problem....już jakiś czas około miesiąca bolał mnie prawy nadgarstek, przy podnoszeniu czegoś, krojeniu z użyciem siły, ale nie było to uciążliwe aż tak, więc nic z tym nie zrobiłam....a dziś rano budzę się i cały czas mam "mrówki w palcach"i strasznie cierpnie mi cała dłoń, co to może być?

#2 2011-03-04 10:33:55

gossipgirl
Netbabeczka

Re: Ból dloni, nagarstka...

to może być znak, że powinnaś pójść do lekarza..big_smile

ja mam tak z lewym nadgarstkiem, że od czasu do czasu zaczyna boleć hmm nie mogę wtedy nic podnieść, oprzeć sie na tej ręce ani nawet wykonać pełnego odchylenia dłoni bo jakby mi coś blokowało
Byłam u lekarza, zrobił prześwietlenie i żadnych zmian nie zauważył. Poszłam do innego, który też żadnych zmian nie zauważył..
Tak więc żyję sobie z tym bolącym od czasu do czasu nadgarstkiem big_smile

Ostatnio edytowany przez gossipgirl (2011-03-04 10:37:08)

"You know You love me. X.O.X.O. GossipGirl"

#3 2011-03-04 12:25:11

Dussia
Przyjaciółka Forum

Ja od lat sie z tym borykam . Zaczeło sie 13 lat temu jak bylam pierwszy raz u lekarza i oczywiscie nic nie stwierdzil. pozniej bylo kolejne przeswietlenie i nic nie stwierdzone. lekarz wrecz mi wmawiał ze musialam sobie cos w rękę zrobic. Ale zalecil zabiegi MGN, i laser. zabiegi nic nie pomogly a ja nauczylam się żyć z bólem i moją reką. Boli mnie ręka prawa a ja jestem leworęczna. Nauczyłam się uzywać jej jak najmniej. Był czas gdzie zaczęłam pracę w fabryce przy produkcji zagłówków do aut. popracowałam tam tylko miesiąc ponieważ nadgarstki tymrazem dwa dały znac o sobie z podwójna siła a bylo to jakieś 5 lat temu. Znowu poszłam do lekarza i tym razem stwierdził zapalenie pochewek ścięgnistych. zabronił mi czegokolwiek nosić nawet najlżejszych rzeczy i kazał się zwonić z pracy bo powiedział że leczenie nie bedzie nic warte. poszlam na chorobowe i udało mi sie w miedzyczasie poszukac innej lzejszej pracy z czego byłąm bardzo zadowolona. Dostawalam zastrzyki i reke nosilam na temblaku. minęlo pol roku a reka znowu bolała i puchła. poszlam do innego lekarza i kolejne zdjecia i tym razem okazało się że mam odwapnienie kości i zanik mięśni ponieważ ręka jest za mało używana i jakie kolwiek leczenie to mi nie pomoże. Bo na rehabilitacje mnie dac nie moze zeby zwiekszyć sile mieśni ponieważ nie wolno mi ręki nadwyręzac. Włozyl mi rękę w gips bo sam już nie wiedział jak mnie leczyc. Gipsu za dlugo nosic nie moglam bo znowu ręka byla nie uzywana i tak w kólko. Obecnie byłąm u lekarza bo od wrzesnia nie mogę wytrzymać na bóle kregoslupa i puchną mi kolana i jak się okazuje to mam zwyrodnienie i kręgoslupa i kolan. Dostalam znowu rehabilitacje ale tylko na kregoslup. na ktorą czekalam od pazdziernika. obecnie ja własnie zakonczyłam a poprawy żadnej nie ma sad. I tak sobie zyje z tymi moimi bólami i chyba już muszę sie do nich przyzwyczaic tylko że nieraz sa tak silne że chodzić nie mozna i siedzieć. A nadgarstek jak bolał 10 lat temu tak boli i jest  mniej sprawny

przygarnij kropka...

#4 2011-03-04 12:32:17

Kilroy666
Net-facet

może sobie coś naderwałaś? albo uderzyłaś ? staraj się nie nadwyrężać bolącego miejsca i poczekaj jak nie to idź do lekarza jak ci nic nie stwierdzi to powiedz że będziesz siedzieć u niego w gabinecie tak długo aż czegoś nie stwierdzi...

Nie da się zaprzeczyć też robiłem złe rzeczy zachowywać się jak kretyn zdarzyło się niestety, mając do bliskich pretensje skupiony na używkach i przypadkowym seksie, nie odzyskasz dawnego życia, czasy niewinności mamy dawno już za sobą dziś kolejne słowo o tym że możesz na nowo wystartować, ja nie skreśle z listy ziomków których znam połowe życia, ludzką rzeczą zbłądzić z błędów wyprowadzić boską.

#5 2011-03-04 13:38:13

Dussia
Przyjaciółka Forum

nic nie naderwalam i nie uderzyłąm. Lekarz wręcz powiedział ze on juz zakonczyl leczenie i nie ma wiecej co robić i tak napisał w kartotece. Ide niedługo do innego, bo tak być nie może. Boję się co będzie jak zajdę w ciąże to wtedy się chyba rozsypię smile bo ani kręgo słup ani kolana mnie nie udzwigna smile.

przygarnij kropka...

#6 2011-03-04 15:20:28

joanna049
Dobry Duszek Forum

Dziękuję za zainteresowanie tematem....w sumie to nic sobie nie zrobiłam, nie uderzyłam się i naprawdę nie mam pojęcia od czego to może być.....do tej pory było w miarę ok, ale dziś jak zaczęły na "wchodzić mrówki' od rana i drętwieją mi palce oprócz kciuka. Nawet szklankę dziś zbiłam, bo nie mogłam jej dobrze chwycić...w poniedziałek pójdę do lekarza i zobaczymy ci mi powie...

#7 2011-03-04 20:24:45

agama
Na razie czysta sympatia

joanna049 napisał:

.. "wchodzić mrówki' od rana i drętwieją mi palce oprócz kciuka. Nawet szklankę dziś zbiłam, bo nie mogłam jej dobrze chwycić.....

Joanna a może to cieśń nadgarstka. Miałam to, męczyłam się 2 lata, najgorzej było w nocy, ból drętwienie, zamiast spać to chodziłam. Też lekarze nie wiedzieli co mi jest. W końcu sama znalazłam w internecie jakie tego są objawy. Zrobiłam badania EMG, które wykazało w znacznym stopniu uszkodzenie nerwów. Przeszłam zabieg chirurgiczny i teraz już jest całkiem nieźle.

#8 2011-03-04 20:30:17

Dussia
Przyjaciółka Forum

Najbardziej przykre jest to że idziemy do lekarza a oni rozkadaja rece i nie wiedza co nam jest. Nie dosc ze trzeba czekac na ich wizyty miesiacami to jeszcze nie umieja nam pomoc i jak przychodzi co do czego to sami czytamy i sie leczymy . Żal sad

przygarnij kropka...

#9 2011-03-04 20:56:17

joanna049
Dobry Duszek Forum

agama napisał:

joanna049 napisał:

.. "wchodzić mrówki' od rana i drętwieją mi palce oprócz kciuka. Nawet szklankę dziś zbiłam, bo nie mogłam jej dobrze chwycić.....

Joanna a może to cieśń nadgarstka. Miałam to, męczyłam się 2 lata, najgorzej było w nocy, ból drętwienie, zamiast spać to chodziłam. Też lekarze nie wiedzieli co mi jest. W końcu sama znalazłam w internecie jakie tego są objawy. Zrobiłam badania EMG, które wykazało w znacznym stopniu uszkodzenie nerwów. Przeszłam zabieg chirurgiczny i teraz już jest całkiem nieźle.

A gdzie robi się takie badanie? ze skierowaniem? u mnie to te drętwienie dziś wystąpiło, przedtem był ból jak coś ścisnęłam, czy mocniej chwyciłam...a i już wieczór a nadal drętwieją mi palce...

#10 2011-03-04 22:38:55

agama
Na razie czysta sympatia

Joanna, badanie miałam robione w szpitalu przy ul. Banacha w Warszawie Zakład Neurofizjologii i Diagnostyki Chorób Układu Nerwowego, potwierdziły zaburzenia: znacznie zwolnioną szybkość przewodzenia. Ale najpierw byłam u chirurga po skierowanie.
Może poczytaj najpierw w internecie o objawach jakie występują przy cieśni, bo oprócz drętwienia to jeszcze bardzo boli , dlatego ja zdecydowałam się na ten zabieg odbarczenie nerwu.

#11 2011-03-05 21:23:13

joanna049
Dobry Duszek Forum

ok, dziękuje, poszukam i poczytam smile

#12 2011-07-06 18:48:01

misia 62
Przyjaciółka Forum

Ja to paskustwo [cieśń nadgarstka]  miałam w obydwu dłoniach  ... najgorsze były noce kiedy zbliżał się wieczór aż mnie paraliżowało ze strachu przed nocnym chodzeniem i chęcią zrywania tynku zębami ... Zoperowali mi oba nadgarstki na raz. Oczywiście zaraz po żałowałam okropnie, że się zdecydowałam na taką opcję z powodu bólu i uciążliwości - dodam że miałam wówczas miesięczne dziecko.  W sumie jednak to stwierdzam iż to był dobry krok. Od tamtej pory spokój a było to już ponad 10lat temu  smile
Pozdrawiam wszystkich cierpiących.

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli

#13 2011-08-02 14:35:05

sunflower30
Zaglądam tu coraz częściej

witam :-)
trafilam na to forum szukajac wiadomosci na temat ciesni nadgarstka. sama mam to paskudztwo. objawy: sztywnsc palcow(oprocz malego), bol, dretwienie, przykurcze palcow, . badanie emg wykazlo obustronny zcn w stopniu znacznym z przewaga lewej reki(jestem leworeczna wiec lewa badziej  uzywana).
16 maja mialam zabieg na prawa reke. jest duzo lepiej ale do idealu brakuje. nadal mam lekkie zaburzenia czucia jakby odretwienie w opuszkach pala serdecznego i srodkowego. rana w srodku chyba jeszcze sie w pelni nie wygoila. przykurcze ustapily choc reka nie jest jeszcze w pelni elastyczna np nie zrobilabym pompek, nie stanela na rekach itp. 8.08 czyli juz niebawem mam zabieg na 2 reke.
jak u Was przebiegal powrot do pelnej sprawnosci? boje sie ze u mnie za dlugo to trwa

Stopka forum